Bitcoin ฿

Zberateľstvo a investovanie: mince, umenie, starožitnosti, fyzicky držané komodity
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jaroslav80
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 6:19 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

wolf25 napísal:
Po 22 02, 2021 11:47 am
Včera som shortoval 58.4k, odvtedy 5.8% dole a už nikdy viac nebude nad touto cenou :D
Praveze poznamkou "uz nikdy viac nebude nad touto cenou" podla mna dal jasne najavo jeho postoj. To je slovo do bitky.

Ja osobne si myslim, ze humbuk okolo BTC je este taky silny, ze behom 2021 hodnotu 80K USD zrejme este dosiahne. I ked prevoditelnost na USD v tom case moze byt tazko realizovatelna. Ale papier znesie vela ... aj ropu za -36USD/barrel.

jaroslav80

O peniaze sa hrajete na vasich uctoch. (A my co sa BTC nezucastnujeme zase na nasich uctoch tym, ze si nechavame ujst "prilezitost". )

Hovoril som len o hre, ktorou nikto nic nestrati ked zle tipne. Podobne ako ked tipujeme high SP500 na nasledujuci rok. Nikto nic nestrati aj ked tipne uplne mimo.

jaroslav80

Adammd napísal:
Po 22 02, 2021 12:32 pm
Prečo myslíš, že pri 80k bude problém s prevodom do fiat? Aktuálne to je bezproblémové, prečo by mal byť problém pri cene o cca 35% vyššou?
Pad ceny bitcoinu zrejme sposobi niektore regulacia zo strany vlady USA alebo EU, po ktorej rapidne ubudne kupcov, kedze tou regulaciou bude pouzitelnost BTC este viac osekana.

Ak vlada dokaze prikazat v urcitych situaciach, ze bankomat ti nevyda viac nez 200 EUR, preco by nemohla znacne obsekat aj moznosti prevodu BTC na fiat? Pre zaujem o BTC by to bola istotne rana.

Používateľov profilový obrázok
Chris
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm

Príspevok od používateľa Chris »

mna by zaujimalo, kto este teraz BTC nakupuje a preco ? :D je to naivita, nevedomost zhodnotit risk ci ako ? :)
Naposledy upravil/-a Chris v Po 22 02, 2021 1:18 pm, upravené celkom 1 krát.
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat

jaroslav80

Predstav si, ze by cena zlata o mesiac vyskocila na 4000 USD za uncu. Myslis si, ze keby si prisiel k obchodnikovi s fyzickym zlatom, ze by od teba bez mihnutia oka nakupoval zlate mince za 4000 USD/oz ked pred mesiacom stala ta ista minca 1800 USD?
Ak by si chcel za tych 4000 USD/minca on neho nakupovat, to by si problem nemal. Ale predat mu by si mal poriadny problem...

jaroslav80

Chris napísal:
Po 22 02, 2021 1:12 pm
mna by zaujimalo, kto este teraz BTC nakupuje a preco ? :D
No ved snad ako spekulaciu, ze o par mesiacov snad cena bude 80K USD/BTC a on snad so ziskom preda tie BTC ktore teraz nakupi za 55K USD/kus.

Adammd
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm

Príspevok od používateľa Adammd »

Jaroslav, ale ak bude aktuálne cena 80k a na burze bude bid a zadám market order (resp na môj ask dá niekto buy market order) nie je problém predať. Predsa daná cena je vždy výsledkom ponuky a dopytu či regulácia je alebo nie je. Preto sa pýtal, v čom vidíš problém ceny 80k usd. Ak tam cena bude, tak predaj do fiat problém nebude.

wolf25
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 9:38 pm

Príspevok od používateľa wolf25 »

jaroslav80 napísal:
Po 22 02, 2021 1:13 pm
Predstav si, ze by cena zlata o mesiac vyskocila na 4000 USD za uncu. Myslis si, ze keby si prisiel k obchodnikovi s fyzickym zlatom, ze by od teba bez mihnutia oka nakupoval zlate mince za 4000 USD/oz ked pred mesiacom stala ta ista minca 1800 USD?
Ak by si chcel za tych 4000 USD/minca on neho nakupovat, to by si problem nemal. Ale predat mu by si mal poriadny problem...
Vidiš lenže tieto spready su problem fyzického zlata a v tom má bitcoin velku výhodu lebo za obchodníkom ideš tym že sadneš za počitač a predáš svoje bitcoiny za cenu dopytu ktory pre presne rovnaky ako ponuka

Trumpeta1978
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Chris napísal:
Po 22 02, 2021 1:12 pm
mna by zaujimalo, kto este teraz BTC nakupuje a preco ? :D je to naivita, nevedomost zhodnotit risk ci ako ? :)
Kolega, skuseny analytik, prave dnes povedal ze ide prvykrat do Btc aj ked sme sa obaja zhodli ze je to velky risk a to je velmi inteligentny clovek. Je to proste masovy osial, preto som presvedceny ze vrchol este nenastal a bude to dalej rast.
Su ludia co maju vacsi volny cash a tym to neda ze by ich mohli rychlo zhodnotit o desiatky percent- teoreticky.

jaroslav80

Adammd napísal:
Po 22 02, 2021 1:30 pm
Jaroslav, ale ak bude aktuálne cena 80k a na burze bude bid a zadám market order (resp na môj ask dá niekto buy market order) nie je problém predať. Predsa daná cena je vždy výsledkom ponuky a dopytu či regulácia je alebo nie je. Preto sa pýtal, v čom vidíš problém ceny 80k usd. Ak tam cena bude, tak predaj do fiat problém nebude.
wolf25 napísal:
Po 22 02, 2021 1:30 pm
Vidiš lenže tieto spready su problem fyzického zlata a v tom má bitcoin velku výhodu lebo za obchodníkom ideš tym že sadneš za počitač a predáš svoje bitcoiny za cenu dopytu ktory pre presne rovnaky ako ponuka
Ked ste mali v platforme ropu za -36 USD, tak ste klikli na BUY a do vlastnictva vam pribudlo 1000 barelov ropy a na ucet nabehlo 36000 USD?
Ked ste mali v platforme GME pred mesiacom za 340 USD a klikli ste na BUY stalo sa co? Nic sa nestalo. To sa moze stat aj s BTC pri cene 80K a pri vasom prikaze SELL.

cryptotrader
Dátum registrácie: St 03 01, 2018 12:27 pm

Príspevok od používateľa cryptotrader »

jaroslav80 nerozumiem naco narazas. Ak sa bavime pri BTC o spotovom trhu, teda zakladnom, kde sa obchoduju fyzicke BTC, tak jediny problem je likvidita. Na burzach sa tocia denne miliardy dolarov voci fiat menam. Naozaj nebudes mat tie tvoje (nase) miliony eur predat :)
Ale pri x milionoch mozno stoji za zvazenie individualny pristup, resp. OTC.

jaroslav80

cryptotrader napísal:
Po 22 02, 2021 3:35 pm
Na burzach sa tocia denne miliardy dolarov voci fiat menam. Naozaj nebudes mat tie tvoje (nase) miliony eur predat :)
Keby mi toto povedal syn s takym dovercivym pohladom v spolahlivost ludi a institucii, tak sa mu ani velmi divit nebudem. Ale ved vy uz iste musite mat aspon vyse 30 rokov.
Sedliak skupujuci v 1946 podu v CSR si tiez iste myslel, aky super biznis robi a ako to predsa moze kedykolvek predat ked sa mu zachce - aj o 10-20 rokov. A ze je predsa nepredstavitelne aby niekto siahol vo velkom a celoplosne na sukromne vlastnictvo.

cryptotrader

Stale nerozumiem. Uviedli ste len vseobecne konstatovanie ze iste je len ako sa hovori "dane a smrt" Vsak to sa da aplikovat na vsetko, naozaj nie je nic iste a nicomu sa neda doverovat. Ani doktorom, mozno sa ma jeden z nich snazit zabit. To aby sa clovek po narodeni hned odstrelil, lebo co ked ho o desat rokov zrazi elektricka. Cela existencia cloveka zijuceho v spolocnosti je zalena na dovere. Inak by ludstvo vykapalo v priebehu jednej generacie.
Jaroslav, ste na investicnom fore. vy v com obchodujete, investujete atd? Preco verite tomu, ze to jedneho dna neklaklne a nepridete o vsetko?

george1
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 7:44 pm

Príspevok od používateľa george1 »

Adammd napísal:
Po 22 02, 2021 11:13 am
Suhlasim. Aspon fiktivne pojdu ludia s kozou na trh a nie proklamacie, ze URCITE a NIEKEDY a za 100 rokov. Ale propokladam, ze stale to bude o omackach a skutek utek :wink:
slová o 100 rokoch som použil ja, ako prirovnanie fyzického zlata,či kvalitnej firmy (napríklad Coca Cola) a bitcoinu. Kým bitcoin tu o 100 rokov nebude, zlato áno.A bude mať vyššiu hodnotu než dnes. Taktiež podiely firmy Coca Cola.
Adammd, poprosím ťa, prestaň mať narážky v súvislosti so mnou. Odo mňa sa už totižto nedočkáš inej reakcie, než takej ako nasledujúce moje vety nižšie:
V tomto príspevku si doslova napísal - "Ked zacne predavat Grayscale, zacnem predavat aj ja"
Adammd napísal:
So 16 01, 2021 5:02 pm
Ked zacne predavat Grayscale, zacnem predavat aj ja, zatial pokracuju v nakupoch, tento tyzden cez 10 000BTC. Nebudem snad bojovat s miliardovymi fondami :wink:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Adammd napísal:
Ne 14 02, 2021 6:23 pm
George, nikde nevidim tvoju predikciu , kde bude BTC za 5-10 r(to je take takze napisat tip?)
GBTC- potvrdil si mi, ze nevies ako funguje(nemozu predavat kedy sa im zachce, cenu preto nemozu manipulovat)
Ja vacsinou prispievam s odkazmi, tvoje prispevky su z podstaty dojmologia a demagogia(vid tvoja nevedomost ohladom GBTC) a ozdrojovane mas mozno tak "4" prispevky.

Tu si mňa napadol s urážkami + nevedomosť , citujem ťa "nemozu predavat kedy sa im zachce" .

Zhrnutie tvojich dvoch citácií vyššie: Mňa si napadol a začal urážať, vraj neviem ako funguje Grayscale, že nemôžu predávať btc ako chcú (pričom som vysvetlil, že Grayscale kupuje btc podľa nákupov podielov investorov GBTC v pomere 1 podiel GBTC sa rovná približne 0,0001 BTC (presnejšie 0,00094789).
Evidentne si zabudol, že iba pár tvojich príspevkoch dozadu si sám napísal - "Ked zacne predavat Grayscale, zacnem predavat aj ja"
Názor na tieto tvoje vety nech si každý utvorí podľa svojho uváženia. Začal si ma urážať za slová, ktoré si pritom použil ty sám..

Keďže som videl, kam tvoje príspevky na mňa smerujú, odporučil som ti viac zvládať svoje emócie, prestať urážať, hádzať okolo seba na druhých slová - dojmológia,demagógia,nevedomosť atď.
To, že niekto má iný názor na bitcoin než ty, nie je dôvod, aby si ho začal urážať. Pokiaľ to niekto robí, dáva najavo, že myšlienky na budúci možný zisk formulujú negatívne jeho osobnosť.
Navrhujem ti, prestaň si všímať moje príspevky, venuj sa v tvojom štýle iným diskutujúcim. Diskusia nemá byť o urážaní, čo v tvojom prípade na mňa neplatí. Ja nemám záujem o takúto diskusiu (po mojich skúsenostiach z minulosti keď som sa nechal vytočiť a následne diskusia aj z mojej strany nikam neviedla).

cryptotrader

Uvahy cloveka, ktory tvrdi nieco so 100% istotou u mna rapidne klesaju na hodnote. S tym zlatom o 100 rokov napriklad. Mat taku istotu prave v tomto v horizonte 100! rokov? WTF. Ani ja si nedovolim predikovat co bude o 100 rokov. Ani pri BTC.
https://theprint.in/opinion/giant-aster ... er/260482/

jaroslav80

@cryptotrader - ked som pisal "ste", nemienil som to tak, aby sme si tu vykali. Na internetovom fore je vsedne tykanie. Tym "ste" som myslel teba, wolfa25 a proste ze viaceri ludia pouzivajuci obchodne platformy iste uz zazili, ze ta nefungovala, ze broker skrachoval a podobne. Ked SNB bez varovania zrusila naviazanost na euro, tiez kopa ludi mohla mat kadejake obchody a kopa z nich bola anulovana.

Narazal som len na to, ze ked beriete ako 100% iste a jasnu vec ze od BTC brokerov kedykolvek v pohode dostanete naspat USD, ze to proste vo viacerych situaciach zase az taka jasna vec nemusi byt.

jaroslav80

@cryptotrader - ked som pisal "ste", nemienil som to tak, aby sme si tu vykali. Na internetovom fore je vsedne tykanie. Tym "ste" som myslel teba, wolfa25 a proste ze viaceri ludia pouzivajuci obchodne platformy iste uz zazili, ze ta nefungovala, ze broker skrachoval a podobne. Ked SNB bez varovania zrusila naviazanost na euro, tiez kopa ludi mohla mat kadejake obchody a kopa z nich bola anulovana.

Narazal som len na to, ze ked beriete ako 100% iste a jasnu vec ze od BTC brokerov kedykolvek v pohode dostanete naspat USD, ze to proste vo viacerych situaciach zase az taka jasna vec nemusi byt.

wolf25

v krypte sa vacsinou obchoduje priamo na burze a nie nejde sa cez brokerov. Taktiež vieš prostriedky držať doma a nemusis doverovat burze. Ak chces nakupit a predat tak ti to celkovo zaberie mozno hodinu. Najhoršie čo sa ti moze stat tak že burza v tu danu hodinu zbankrotuje. Na tradičnych trhoch na penaize čakaš dni až tyzdne. A peniaze začneš vyberať až ked začína byt zle. Ak mas pochybnosti o burze v crypte tak tam jednoducho neposles svoje peniaze ale posles ich inam

jogo
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm

Príspevok od používateľa jogo »

wolf25 napísal:
Po 22 02, 2021 11:47 am
Včera som shortoval 58.4k, odvtedy 5.8% dole a už nikdy viac nebude nad touto cenou :D
Doporučujem ti prečítať si, čo povedal André Kostolany o ľuďoch, ktorí tvrdia, že vždy nakupujú na dne a predávajú na vrchole..
Naposledy upravil/-a jogo v Po 22 02, 2021 7:03 pm, upravené celkom 1 krát.
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.

Adammd

Ano, v crpyte nemame ziadneho brokera, sme brokermi sami sebe s priamym pristupom na burzu.

Ked si odmyslim defraudaciu samotnou burzou, jediny problem s predajom(ale plati i o nakupe samozrejme) a nedostat sa k FIATU, je nemoznost vlozit svoj sell(buy) order. Napriklad, ak by nastala masivna volatilita radovo 1% co sekunda hore dole, system moze lagovat a neumozni mi vlozit prikaz. Tomu sa da vyhnut v case pokoja a mieru, zadat prikaz uz teraz na napr. tych 80tis., alebo ked sa k danej cene budeme blizit.

Zazil som to jediny krat, ked po Muskovom tweete zacala cena liezt hore, mal som na burze nejake drobaky a nemohol som prikaz vlozit, dalsi, ktory tam sedel dlhsiu dobu sa vykonal.

Osobne obchodujem ked usadne prach. Ze kupim/predam 5% od ceny ktoru som chcel? Z dlhodobeho hladiska a vysledku je to jedno :wink:

george1

Na krypto burzách sa opakovane stáva, že sa "stratí a mešká" platba. V recenziách a diskusiách toto opisuje dosť užívateľov, často aj s popisom, že support to rieši už viac týždňov, či mesiacov. Ale stáva sa aj iné. V 2017 som viac dní sa nemohol nalogovať na môj account na krypto burze. Jenoducho krypto burza ma odstrihla od môjho účtu. Možno to bolo vtedy spôsobené problémom s likviditou kvôli turbulencii a množstvu príkazov. Ale vidím, že krypto burzy robia aj naďalej s množstvom užívateľov čo chcú, vrátane veľkých búrz. Napríklad link tu :
https://www.thisismoney.co.uk/money/inv ... weeks.html
Zaujímavé je konštatovanie z linku:
V príspevku z Reddit venovaný Coinbase sa uvádza, že týždenne pribudlo 50 až 100 nových príspevkov na Reddit, kde klienti krypto burzy Coinbase sa nemôžu prihlásiť alebo nemajú prístup k svojim účtom a financiám. “

Glogol
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm

Príspevok od používateľa Glogol »

Adammd napísal:
Ut 09 02, 2021 5:33 pm
expresivne prekrucanie(Yellen vs crypto,
pokracujeme v prekrucani - lud vs. Yellen zacina
https://ako-investovat.sk/yellenova-dne ... -ho-nadol/

Adammd

To je už vyvrátené, že za korekciu môže ona. Včera bol presun 40k btc na burzy z wallets, ktoré boli dormant 7 rokov. Taking profits, nič viac, nič menej. Nové ATH je opäť za rohom.

Yellen nemá moc to zastaviť, je neskoro, ona Bitcoinu nevládne.
Inak BTCC má po spustení za 2 dni takmer 0.5 mld USD AUM. Do konca týždňa bude 1 mld. Show ešte nekončí.

tomáš virdzek
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 3:17 pm

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ahoj Adammd: 40k z burzy na wallets spravilo taký pohyb? Keď si to vynásobím, tak to bolo len 2% trhovej kapitalizácie. Chceš mi povedať, že 2% spravia toto? Ja sa len pýtam, do BTC sa nerozumiem, ale nejak mi nejdú počty :) dík
Support a podpora pre užívateľov diskusného fóra http://ako-investovat.sk/diskusia - info@ako-investovat.sk

Adammd

Tak bol to impuls, vzdy je nejaky vyznamny inicialny pohyb, ktory spusti velky predaj/nakup a ostani sa pridavuju, aktivuju sa SL, likvidacie prepakovanych gamblerov a dalsi zosup atd. Za vcera padlo na oltar cez 100mil USD longov len na bitmexe

A ku kapitalizacii, netreba zabudat, ze je prepoklad, ze okolo 4mil BTC su nedostupne a navzdy stratene. Cena sa tvori na burzach , kde je okolo 2,4mil BTC a ako vzdy, vsetko je o dopyte a ponuke.

jaroslav80

Celkovo ma byt BTC okolo 21 mil.? 4 mil. snad asi mozno zmizlo na starych HDD? Na burzach je len 2,4 mil BTC?

Tak to je fakt bomba. Mena buducnosti. Predstav si, ze by ti do USD alebo do EUR mohla nejaka skupinka ludi behom par dni napumpovat do obehu 3x tolko, kolko teraz v obehu je. A prakticky anonymna skupinka ludi.
To je fakt parada. Nevlozil by som do takeho aktiva ani jediny eurocent.

Ak toto nie je ucebnicovy priklad pyramidovej hry, tak co uz potom?

Adammd

To sa nevie presne, koľko je stratených kľúčov z early days a koľko je len dlhodobo nedotknutych.

Tie stratené btc sú na tisíckach adries, takže to bude viac ako skupinka. Zatiaľ ak je vysoká volatilita to nemá správné parametre meny, ale sme len na začiatku adaptácie, cena sa za stabilizuje predpokladám. Zatiaľ sa môže brať ako store of value, teda aspoň tak to berú mld firmy a fondy (a vlády niektorých krajín najskôr tiež, to sa dozvieme neskôr, či je môj predpoklad správny )

Či je to pyramida sa neodvážim tvrdit, ale ak áno, je to s požehnaním štátnych regulátorov.

Každý nech investuje kde chce, sme "slobodní" ľudia.

cryptotrader

jaroslav80 prosim ta, uz som sa ta pytal, aku mas rolu na tomto fore? si trader, investor alebo kto? Aspon si nastuduj zakladne veci ked sa zacnes vyjadrovat. Podla teba obeh = burza? To ako vazne? Kolko eur a usd je na Forexe? To akoze je podla teba forex obeh mien?
Naposledy upravil/-a cryptotrader v Ut 23 02, 2021 11:30 am, upravené celkom 1 krát.

wolf25

Poplatok za presunutie bitcoinu a Etherea je na hodnote 30 dolarov :D future of money

Obrázok

jaroslav80

cryptotrader napísal:
Ut 23 02, 2021 10:26 am
jaroslav80 prosim ta, uz som sa ta pytal, aku mas rolu na tomto fore? si trader, investor alebo kto?
Ja som nahodny okoloiduci; my name is Nobody. Obcas zavadim o nejaku temu, ked sa chcem chvilu pobavit.
V 2011 som mal ucet u XTB a v 2015 u Dukascopy. Dokopy som vytvoril stratu 9K EUR, takze som nemusel zdanovat ziadne zisky. Od vtedy nepouzivam nic, co ma investicny horizont kratsi nez 3 roky. Proste na to nemam cas, energiu ani povahu.

USD mas vytvoreny nejaky objem a aj EUR mas vytvoreny nejaky objem. A samozrejme margin, ktory pouzivas pri obchodovani mien na forexe musi byt ciastkou z toho celkoveho objemu EUR.
Ak by ECB injektovala do obehu behom tyzdna trojnasobok EUR nez ako je pocet EUR na zaciatku toho tyzdna, tak samozrejme by to bola katastrofa.

No a na BTC sa kludne moze stat, ze nejaka poloanonymna skupina ludi sa raz rozhodne predat 10 mil BTC behom tyzdna.

Adammd

Je pravda, že som sa nevyjadril konkrétne, že to myslím v dlhodobom horizonte, btc beh je na dlhú trať. Pretože toto nie je blow off top, preto nové ATH je za rohom, do mesiaca (ak mám teda pravdu)

jaroslav80

cryptotrader napísal:
Ut 23 02, 2021 10:26 am
Kolko eur a usd je na Forexe? To akoze je podla teba forex obeh mien?
No seriozny broker ako trebars Dukascopy by pri pokyne SELL EURUSD 1 lot mal na tvoju zodpovednost realne zobrat 100K EUR a kupit za ne XY USD podla aktualneho kurzu. O par tyzdnov, ked by si poziciu uzavrel by mal realne tych XY USD na medzibankovom trhu zase zmenit na EURa. Ak by z toho vzniklo menej nez 100K EUR, tak by si to Dukascopy vykrylo z tvojho marginu.
Cize hej - forex by mal byt sucastou realneho obehu mien. Dokonca aj CFD brokeri by sa mohli hedzovat realnymi poziciami na medzibankovou trhu, i ked vacsinou funguju zrejme ako bucketshopy, kedze statisticky pri ich spreadoch a poplatkoch a ich type klientov vacsina z nich prerobi.

cryptotrader

Samozrejme, ze forex trading je sucastou obehu mien ale az ked prichadzas s peniazmi ku brokerovi a ked z neho presuvas peniaze na svoj bankovy ucet. Interny trading podla mna obehom nie je (teda v realnej ekonomike). A ty tvrdis, ze pri crypte su obeh iba burzy. Preco tak tvrdis? Pri crypte su hlavne obehom vsetky pohyby medzi penazenkami onchain. Obchody hore dole na burze su offchain,

george1

jaroslav80 napísal:
Po 22 02, 2021 3:42 pm
Keby mi toto povedal syn s takym dovercivym pohladom v spolahlivost ludi a institucii, tak sa mu ani velmi divit nebudem. Ale ved vy uz iste musite mat aspon vyse 30 rokov.
Sedliak skupujuci v 1946 podu v CSR si tiez iste myslel, aky super biznis robi a ako to predsa moze kedykolvek predat ked sa mu zachce - aj o 10-20 rokov. A ze je predsa nepredstavitelne aby niekto siahol vo velkom a celoplosne na sukromne vlastnictvo.

Súhlasím. Navyše, demokracia umožňuje populistom a socialistom sa dostať k moci. Je to prirodzený jav, kde ak sa v štáte zavedie demokracia, sloboda dá voľnú ruku politikom, ktorý majú radi populizmus. Neskôr po prebratí moci môže vzniknúť silne lavicový autoritársky štát, ktorý sa nebude rozpakovať siahnuť luďom na majetok.
Na druhej strane, fungovanie štátov v trhovom prostredí je možné, iba ak funguje ekonomika. Štáty potrebujú na svoje fungovanie mať štátnu menu, ovplyvňovať infláciu a vyberať dane.
Špekulanti čo kupujú fomo bitcoin podceňujú vyhlásenia a kroky politikov. Tak ako v prípade Janet Yellen, ministerke financií USA. Tá dala už viac varovaní ohľadom kupovania krypto a btc. Politici v jej postavení nevravia takéto niečo iba tak. Pokiaľ vláda USA bude chcieť regulovať a obmedziť btc, tak to spravia. Štát ako USA môže v budúcnosti zaviesť regulačné opatrenia na bitcoin pre kótované firmy. V zmysle maximálneho limitu, koľko môžu kótované spoločnosti držať v digitálnych aktívach (podobné regulačnému pravidlu koľko môže firma limitne nakupovať vlastné akcie za určitý čas v pomere k dennému objemu). Ak by kótovaná firma prekročila tento limit (kvôli rastu ceny), nasledoval by nútený predaj.Čo by viedlo k masívnym predajom. Ak by toto nestačilo, ďaľším krokom môže byť úplný zákaz pre kótované firmy, masívne zdanenie, problémy prevod krypto-fiat, regulácie odôvodnené ekológiou kvôli btc atď. Skončiť to môže aj banom na prevod krypto-fiat, ak by skutočne marketcap krypto ohrozoval štátne záujmy USA či EU.
Žiadny štát si nenechá ohroziť vlastný finančný systém. Yellenová dáva ohľadom tohoto jasné varovanie.

Adammd

Svetu vládnu peniaze a nie nejaká prechodná ministerka. Keď sa multimiliardari rozhodnú, že chcú byť vďaka btc ešte väčší boháči, yellenova zrazí opätky, pokloní sa a schová sa do ulity

Môj skromný naivný názor.

jaroslav80

Lenze sucasni multimiliardari su tu vdaka doterajsiemu systemu USD a EUR ... a nie vdaka BTC. Praveze BTC ich ohrozuje a dava moznost ludom z Ruska, Ciny a Severnej Korei ukrojit si z ich kolaca a zmiernit ich naskok. Brusel ani Washington nie su ti, ktori si vytazili prve miliony BTC.
Moj nazor.

@cryptotrader - co vidim tak je minimum sluzieb s ubohym objemom, ktore sa daju kupit a bezne kupuju za BTC. Z toho je jasne ze >95% obehu BTC tvoria len spekulativne nakupy/predaje na kryptoburzach.

Auto, tanker s ropou, fabriku, hektare pozemkov ... to vsetko si za dolare kupis. Za BTC nie.

jaroslav80

wolf25 napísal:
Ut 23 02, 2021 1:06 pm
Maš aj nemaš pravdu, stať sa to može ale na take niečo nieje likvidita takže to len tak za tyzden nepreda a bude mu to trvat mozno aj roky s tym že by cenu podla sposobu exekucie zhodil velmi nizko a išiel by tak sam proti sebe. Ano aj teraz može nejaka fakt velka veleryba vyberat zisky, ale predava postupne aby nezhnehodnocoval svoje zvyšne bitcoiny
Presne na toto som narazal. Ze nejaka poloanonymna skupina moze kedykolvek dat cenu BTC dole tym, ze zacne masivne odpredavat BTC, ktore pred par rokmi natazili po tisickach medzi prvymi. Taketo nieco si vlada USA alebo EU nemoze dovolit s USD alebo EUROm. Pripadne moze, ale az v pripade totalneho kolapsu a povedzme pocas vojny s Cinou, Ruskom a Iranom ked nam uz nad hlavami budu lietat rakety a devalvacia USD alebo EURA nas bude zrovna trapit ako sekundarny problem.

V skratke, cielom existencie BTC je, aby skupina ktora stala pri jeho vzniku a rozsireni pekne zbohatla v dolarovych hodnotach. Odpredanim zhlukov nul a jednotiek za miliony dolarov urobia velmi vynosny obchod. To je cele. Nim ostanu dolare. Kupujucim ostanu zhluky nul a jednotiek a budu moct meditovat nad ich vnutornou hodnotou a nad "technologickym pokrokom", ku ktoremu prispeli.

Adammd

Kto sú to oni?

wolf25

Zasa tak negativne to nevidim, keby to bol ciel tak nečakaju 12 rokov a nedufaju v to že to niekedy bude na päťdesiatich tisicoch. Satoshi Nakamoto by bol momentalne 20ty najbohatší človek na svete ak by predal svoje bitcoiny. Neurobil to tak ani ked sa stal prvy krat milardar. Svojich bitcoinov sa nedotkol a pravdepodobne už ani nežije. Tak ako bitcoin veleryba može predat svoje bitcoiny tak isto nejakí arabskí šejkovia možu predať svoje stovky milard dolarov a zhodit tak dolar ako Soros libru v 90 rokoch

Trumpeta1978
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

ak vlastnis nejake aktivum v takom mnozstve, ze je z celkoveho mnozstva vyznamne, tak rychlo sa zbavovat takehoto aktiva nie je pre teba vyhodne. Pretoze akonahle by si takuto hromadu cohokolvek /Btc, Usd, diamanty etc/ hodil na trh, tak cena tohto aktiva by extremne rychlo klesla.
Apropo arabski sejkovia budu rozhadzovat dolare stale menej, pretoze sa im stencuju prijmy z ropy a musia sa pripravovat na dobu ked nebudu skoro ziadne a poddanych v pusti bude treba niecim nakrmit.

Napísať odpoveď

Návrat na "Alternatívne investície, umenie, starožitnosti, mince, fyzické komodity"