Potencial medi

Komodity a komoditné akcie - ropa, energie, drahé kovy, zlato, striebro, priemyselné kovy, ťažobné spoločnosti

Potencial medi

Poslaťod MartinUS » Sob 07 22, 2017 2:43 am

Zdravim,

med je tento rok doposud mirne v nadbytku. Pribeh s elektromobily muze vse rychle zmenit:http://proinvestory.cz/nabidka-medi-v-previsu-jak-dlouho

Enjoy,

Martin, ekonom, Chicago, USA
Twitter: @Martin_ekonom
http://www.quantexpo.com
MartinUS
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Pon 02 08, 2010 7:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Re: Potencial medi

Poslaťod JUGGLER » Sob 07 22, 2017 9:50 pm

V klasických batériách by mala byť medená katóda. V nových lítiových je meď nahradená lítiom...čiže logicky obrovský dopyt po lítiu... Technológie však idú dopredu a všetko môžu zmeniť sodíkové batérie:

Vynálezce původní Li-Ion baterie ve svých 94 letech vynalezl takovou baterii, která je na výrobu poměrně levná a oproti Li-Ion akumulátoru má ještě řadu dalších výhod – je například bezpečnější (nemůže se vznítit), ukládá třikrát tolik energie (vydrží déle na jedno nabití), umožňuje rychlejší nabíjení (budete nabíjet v řádu minut místo hodin), či vydrží větší počet nabíjecích a vybíjecích cyklů.

Po technologické stránce nové řešení využívá skleněné elektrolyty místo kapaliny, kterou najdeme u lithium-iontových baterií. Díky tomu nemá nový typ baterie tendence ke zkratu nebo vznícení, a také dokáže normálně fungovat i pod bodem mrazu, dokonce až kolem -20 stupňů Celsia. Nahrazení lithia za sodík pak zlevní výrobu a jde také o „výrobou“ ekologičtější řešení.

Najnovšia správa: Vyvinuli nový typ katódy na hromadnú výrobu sodíkových batérií.

Predstavený vo vedeckom časopise Journal of the American Chemical Society bol spoločným úsilím výskumných pracovníkov Čínskej akadémie vied (CAS) a Brookhaven National Laboratory ministerstva energetiky USA.

Lítiové batérie sa bežne nachádzajú v spotrebnej elektronike, ako sú napríklad smartfóny a prenosné počítače, avšak v posledných rokoch ich začal používať priemysel elektrických vozidiel, čo výrazne zvyšuje dopyt na existujúce zdroje lítia. “Len minulý rok sa cena uhličitanu lítneho strojnásobila, pretože trh s elektrickými vozidlami v Číne začal rásť.

No typická katóda batérie je tvorená kovovými a kyslíkovými iónmi usporiadanými vo vrstvách a takto pri reakcii so vzduchom môžu byť kovy v katóde sodíkových batérií oxidované, čím sa znižuje výkon batérie alebo dokonca môže byť aj neaktívna. Preto bolo treba vymyslieť technológiu, ktorá by túto oxidáciu v sodíkových batériách potlačila. Teraz vymysleli technológiu, ktorá by túto oxidáciu v sodíkových batériách potlačila...
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER
 
Príspevky: 8503
Registrovaný: Štv 04 17, 2008 8:39 pm


Späť na Komodity, komoditné akcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia


cron