Holy Grail

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

ROPA:

Aktualny stav spreadu:
Zisk na kontrakt $3000. Celkovo na 200 kontraktov $600000 za 1 tyzden !
EXIT 140 kontraktov. Zostatok ponechavam otvorene.
:mrgreen: :mrgreen: :D

Ricmund drzim Ti palce s tym sojovym olejom. :wink:

Obrázok
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Bobikpp »

I ked tomu nerozumiem, tak ten zisk 600 tis / tyzden vyzera dobre - i ked fest nechapem co to tam obchodujes za spready :?:
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Bobikpp:
je to jednoduchy kalendar spread na rope. Drzis 2 rozne kontrakty (mesiace) proti sebe. Ten moj je konkretne CL V8 - CL K8.
CL je ticker ropy
V je ticker mesiaca oktober
K je ticker mesiaca maj.
8 je rok 2008

Cize ten moj spread je zlozeny Oktober buy a Maj sell. Velmi jednoduche, z hladiska matematiky to je aritmeticky rozdiel medzi dvomi kontraktami cize ucivo 1.triedy ZS.
Rozdiel cien komodit v jednotlivych mesiacoch vie byt niekedy znacny. Napriklad nedavno mala psenica JUL/MAJ 2008 rozdiel v cene az temer 200 USD.
Tuna vidis oba kontrakty
http://futuresource.quote.com/charts/ch ... &b=bar&st=
a tuna ich spread
http://futuresource.quote.com/charts/ch ... r&st=[list][/list]

Vyhoda spreadu je, ze mas reduced margin a o cosi mensie riziko.
Mnoho profesionalov na parkete sa venuje vyhradne iba spreadom. Na druhej strane 90% trhu o spreadoch nema ani tusenie :)
Toto bola mala online ukazka toho ako sa zarabaju s riadenym rizikom skutocne velke prachy na trhoch. :wink:
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

Tak dneska jsem koupil kukuřici :mrgreen: zítra ještě robustu. Po té korekci mám sto chutí zkusit stříbro co na to technická analýza a holy grail :mrgreen: :mrgreen:
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

SOYBEAN:

Kupujem spread na Soje November/Jul -> 300 kontraktov !


Obrázok
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Live Cattle - exit na stopke 88.
strata -$1670 na kontrakt

Obrázok
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

čoveče jak je to možný, že ten dobytek nevyšel a já mu tak fandil :)
robustu jsem zatím nekoupil je porád pod drtivým tlakem
u té soji nevim nevim spíš to vypadá na trend směrem dolu :o
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

A co akciový indexy?? "Boží vnuknutí" se zatím pořád ne a ne dostavit?? :(
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Ricmund:
S tym dobytkom to nijak nevadi, stratove obchody pokial su v rozumnej miere su beznou sucastou obchodovania.

Ferin:
Obchod co som mal na plyne bol na zaklade potencialu, ktory sa na futures s plynom kumuloval priblizne 1 rok. Ja som velmi trpezlivy obchodnik a posledne 2 mesiace som vyuzil na indexoch lacne nakupy, ktore mi ponukli. :) Medzitym som mal niekolko "superb obchodov", ktore mi vytvorili taky profit, ze by som mohol s pokojom tento rok aj uzavriet. (vsetky obchody tuna boli vlozene live) ;)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

SOYBEAN:
PREDAVAM spread na Soje November/Jul -> 300 kontraktov pri cene -83. Nakupeny bol pri cene -134.
Zisk na kontrakt 51 bodov x $50 = $2550

Celkovy zisk: 300 x $2550 = $765000 za 4 kalendarne dni !!!


Toto bola dalsia live ukazka toho ako sa zarabaju s riadenym rizikom skutocne velke prachy na trhoch.
Graf sem hodim neskor. :)
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Pche! To mám každej den do oběda.
Co teprf odpoledne, kdy to rozjížím ve velkým. Za čtvrtinu té částky se mi ani nevyplatí vstát z postele. :mrgreen:

PS: jenom škoda, že je apríl. :cry:
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

Tak z toho jsem Goro. Já dneska prodal kukuřice zisk cca 800 dolarů, ale asi se musim koukám naučit spready :(
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa filip glasa »

le asi se musim koukám naučit spready
alebo zväčšiť kapitál.
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

tak jako jsem magor, ale né úplnej :twisted:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa filip glasa »

veď tých 800 si nerobil z 2mil USD.

píš radšej percentá.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

slubeny graf Soybean spreadu:
Hlavny princip spreadu je, ze riziko obchodu je presunute z vyvoja ceny podkladu iba na vyvoj ceny spreadu, co na jednej strate eliminuje nielen riziko ale aj mozny vynos. Ten sa da zase zvysit navysenim poctu kontraktov nakolko to umozni vyrazne redukovany margin. Ricmund uvazuje spravne, ze sa oplati nieco o spreadoch nastudovat. :) Tento obchod priniesol $2.55 na kazdy investovany $1.35. Navysovanie kapitalu same osebe nie je klucom k vacsim ziskom, zvlast nie pri outright obchodoch, cize pri klasickom LONG alebo SHORT obchode, kde je vzdy riziko znacne velke.
Obrázok
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

tip na kukuřici short! Není tam náhodou náznak dvojitého vrcholu 8)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Ricmund aj napriek vysokym cenam komodit nie som velky zastanca shortovania. Z hladiska tyzdennych grafoch tam nic dolezite nevidim. Ale mozno ti to vyjde, drzim palce :)
Z mojho pohladu vidim na trhu bezpecnejsie a jasnejsie obchody a nechem sa pustat na divoko do vsetkeho :) Zatial stale drzim Soju long a este k tomu znovu vstupujem do SOYBEAN spreadu November / Jul.

SOYBEAN:
Kupujem spread na Soje November/Jul -> 100 kontraktov ! Dalsich 200 dokupim ak cena spreadu klesne este nizsie.


Obrázok
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

Tak zatim padla pěkně. Sojový olej taky mám a zatim držim, ale více méně se plácám na svých a teď jsem koupil mini zlato.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3877
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 130 times
Been thanked: 357 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa osamely chodec »

zacal com trosku studovat technicku analyzu,moje prve tipy
EUR/CZ LONG 14 dni , tu som aj realne kupil za 24,97 3 loty na long.
EUR/SK long 10-14dni len demo
Eur/pl long 10-14 dni len demo
eur/gbp long 14 dní
Cu short na 30 dni
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

BGuru napísal:ROPA:

Aktualny stav spreadu:
Zisk na kontrakt $3000. Celkovo na 200 kontraktov $600000 za 1 tyzden !
EXIT 140 kontraktov. Zostatok ponechavam otvorene.
:mrgreen: :mrgreen: :D
Ricmund drzim Ti palce s tym sojovym olejom. :wink:
Zostavajucich 60 kontraktov rollujem zo spreadu Oktober/May na spread November/Jun pri cene -3.3.
Ostatne pozicie:
Stale drzim Soybean long a taktiez Soybean Spread.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

SOYBEAN SPREAD:

Dokupujem 50 kontraktov na tomto spreade, cize dokopy drzim 150 kontraktov. Dalsie dokupim ked cena nahodou klesne este nizsie pod -130.

Zaroven pripravujem koncom mesiaca exit nakupenych indexovych EFTiek, indexov a CFD, cize vsetko viazane na akciove trhy. Dno predikovane v polovici Januara sa uskutocnilo a akciove trhy na nom odvtedy defacto stagnuju a len tazko naberaju na ziskoch smerom hore. Zisky z tohto obchodu budu ale nie velmi velke. Koncom aprila - zaciatkom maja nastupim na tychto trhoch short.

Obrázok
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

Na kterých trhách short? Jsem z toho nějak nepochopil. Jinak proč tak věříš té soje? Já držim ten olej takže budu jenom rád (ten se s tím sveze pokud to pojede). Jo a mám takovej divnej pocit, že ti ten dobytek taky vyšel i když to chtělo o kousek níž stopku, koukni na to ;)
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Takže čekáš pokles akciových trhů? Nebo minimálně indexů?
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

ricmund napísal:Na kterých trhách short? Jsem z toho nějak nepochopil. Jinak proč tak věříš té soje? Já držim ten olej takže budu jenom rád (ten se s tím sveze pokud to pojede). Jo a mám takovej divnej pocit, že ti ten dobytek taky vyšel i když to chtělo o kousek níž stopku, koukni na to ;)
Short sa chystam na akciovych trhoch ako som pisal.
Soje verim preto lebo mam dobre rozlozene riziko. Ak pojde Soja hore tak zarabam lebo ju mam kupenu na long, resp, uz je v peknom zisku. :) Ak nepojde soja hore ale dole tak zacne zarabat spread. A pretoze mam v spreade vela kontraktov tak to hravo vykryje stratu na samotnej soji ktoru mam long a este aj zarobi cosi naviac:) Ak pojde soja hore tak spread az tolko proti mne nepojde. A ak pojde tak kupim dalsie kontrakty na tomto spreade ako som avizoval.
Jednoduche nie ? :)
Takže čekáš pokles akciových trhů? Nebo minimálně indexů?
Ano cakam. Preto v malom zisku predam to co som od januara nakupoval a koncom mesiaca nieco shortnem. :)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

INDEXY a AKCIOVE TRHY:

Vcera 30.4. a dnes 1.5. vsetko v zisku predane. Chcelo to len trpezlivost!
Zaroven som predal na short S&P500 futures, DOW futures a CFD na S&P500, NASDAQ a DJ. Ocakavam jazdu dole. Ked sa to rozbehne dole este dolozim na pokles viac shortov. Pokial vsak budeme este chvilu rast tak ak index S&P500 dosiahne uroven 1450 tak pridam short a spriemerujem vstupne ceny.

Neskor sem nahodim graf so znazornenim predoslych nakupov a predaja aby to bolo prehladne.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

BGuru napísal:ROPA:

Aktualny stav spreadu:
Zisk na kontrakt $3000. Celkovo na 200 kontraktov $600000 za 1 tyzden !
EXIT 140 kontraktov. Zostatok ponechavam otvorene.
:mrgreen: :mrgreen: :D
Ricmund drzim Ti palce s tym sojovym olejom. :wink:

Zostavajucich 60 kontraktov rollujem zo spreadu Oktober/May na spread November/Jun pri cene -3.3.
Ostatne pozicie:
Stale drzim Soybean long a taktiez Soybean Spread.

EXIT zostavajucich 60 kontraktov na rope. Cisty zisk $152400 !

Obrázok
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

tak ten hlavní index nechápu vždyť od cca poloviny března jde furt hore :shock:
ta ropa je mazec gratuluju kolik je na to potřeba margin?
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kubik »

Take ti blahopreju,ale aby jsme nemlatili jenom prazdnou slamu a nehlasili obchody zpetne,chtel bych trochu srovnat svoje obchody s tvymi v realu a proto bychom zde mohli davat rozbehnute obchody,treba do hodiny od zacatku dlouhodobejsiho obchodu,a aby jsem to nejak zapocal,davam nakup po 1lotu ropy 109,25 a stribro 1 lot 16,12,vse na platforme xtb tady http://www.xtb.cz/.Samozrejme bych byl rad,kdyz se pripoji jeste nekdo jiny.Neberu,kdyz nekdo zpetne ukazuje,jak vydelal.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3877
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 130 times
Been thanked: 357 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Na zaklade coho si dospel k nazoru na to ze zazijeme jazdu dole? V akom investicnom horizonte.
Ak pouzivam system opisany v knihe Marka Shipmana Komodity...ukazuje sa nakupny signal na DJIA.
Tyzdenny graf 16 tyzdnove horne prerazenie.MA 40 tyzdnov,hodnoty su nad a krivka sa meni na rastucu.Nakup na long na buduci tyzden pri vzostupnom trende.
Pozriem sa na tu ropu a striebro.
Ja mam otvorene 3 loty eur/Kc long nakup 24.97
Gratulujem k vysledkom .
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3877
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 130 times
Been thanked: 357 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa osamely chodec »

ropa podla mna long
striebro je tam nakupny signal na short, pri vyssie spomínanej metodike,ale pouzil som MA 30 tyzdnov.Zial o fundamentoch striebra nemam ani paru.Zaujal ma GP/USD ako spomenul Honzajs sledujme pozorne...
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Coudy »

BGuru napísal:INDEXY a AKCIOVE TRHY:


Zaroven som predal na short S&P500 futures, DOW futures a CFD na S&P500, NASDAQ a DJ. Ocakavam jazdu dole.
Na základe čoho očakávaš jazdu dole? COT, tech. analýza?
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

kubik napísal:Take ti blahopreju,ale aby jsme nemlatili jenom prazdnou slamu a nehlasili obchody zpetne,chtel bych trochu srovnat svoje obchody s tvymi v realu a proto bychom zde mohli davat rozbehnute obchody,treba do hodiny od zacatku dlouhodobejsiho obchodu,a aby jsem to nejak zapocal,davam nakup po 1lotu ropy 109,25 a stribro 1 lot 16,12,vse na platforme xtb tady http://www.xtb.cz/.Samozrejme bych byl rad,kdyz se pripoji jeste nekdo jiny.Neberu,kdyz nekdo zpetne ukazuje,jak vydelal.

Kubik:
Citaj pozorne forum a budes vidiet, ze vsetky nakupy tuna boli Po 03 17, 2008 9:09 pm. Exit 140 kontraktov bolo v Ut 03 25, 2008 6:56 pm. zaroven som napisal, ze 60 kontraktov ponechavam otvorene. V pondelok 04 21, 2008 8:18 pm som napisal ze ten ropny spread rolujem z Oktober/May na November/Jun pri cene -3.3.
Od mojho nahlasenia vstupu 25. marca sa dal spread nakupit v ktorykolvek den a niekedy aj za lepsiu cenu ako som mal ja.

Poznamka: Vsetky moje obchody tuna mali presne vstupy aj vystupy aj s grafmi
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kubik »

Muzes tedy prosim te upresnit,jake mas otevrene obchody a za kolik,nemam silu to prochazet cele a mezi vetama to lustit.Zatim mne vyplyva,ze jses jenom na rope,kterou jsi se stratou preroloval,ale nevidim pocet lotu,dik.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

ricmund napísal:tak ten hlavní index nechápu vždyť od cca poloviny března jde furt hore :shock:
ta ropa je mazec gratuluju kolik je na to potřeba margin?
Margin na spread je redukovany dole. Byval $400 teraz je cca do $1000 kvoli zvysenej volatilite, ale stale mensi ako pri outright pozicie.
Indexy idu od polovice januara v ohranicenom pasme kedy od polovice januara, kde som avizoval docasne dno, sli hore a potom odtial do polovice marca naspatek k spodnej hranici tohto pasma a zhruba k urovniam januaroveho dna. Od polovice marca idu zase k hornej hranici tohto pasma. Na tomto gafe to dobre vidis;
Obrázok

Zaroven sme dosiahli konecne prvy zeleny mesiac od oktobra 2007. Toto ja vyuzivam na uzatvorenie vsetkych long pozicii nakupenych v druhej polovici januara a 12.marca a nastupenie do shortu.
kocinavi napísal:Na zaklade coho si dospel k nazoru na to ze zazijeme jazdu dole? V akom investicnom horizonte.
Ak pouzivam system opisany v knihe Marka Shipmana Komodity...ukazuje sa nakupny signal na DJIA.
Tyzdenny graf 16 tyzdnove horne prerazenie.MA 40 tyzdnov,hodnoty su nad a krivka sa meni na rastucu.Nakup na long na buduci tyzden pri vzostupnom trende.
Kocinavi, pokial tebe tvoj system ukazuje nakupny signal a mas s tym dobru skusenost a veris mu, tak daj long a drz sa planu. Neviem k tomu viacej povedat, uvedeny system vobec nepoznam.
coudy napísal:Na základe čoho očakávaš jazdu dole? COT, tech. analýza?
Na zaklade mnohych veci aj COT, aj technicka analyza aj skusenost. Jednou z dolezitych veci pre mna je aj studia a analyza opcneho trhu, teda toho co sa deje na akciovych opciach. A teraz vidim ze mame pekny priestor aby S&P500 siel dolu k 1200. Ak vsak pojdeme z nejakeho dovodu nad 1500 budem mat problem !
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

kubik napísal:Muzes tedy prosim te upresnit,jake mas otevrene obchody a za kolik,nemam silu to prochazet cele a mezi vetama to lustit.Zatim mne vyplyva,ze jses jenom na rope,kterou jsi se stratou preroloval,ale nevidim pocet lotu,dik.
Nie nie som uz na rope. Tu som vcera predsa predal :) Neroloval som ju so stratou ale v zisku. Bolo to 60 zostavajucich kontraktov. Nakupena bola pri -4.71 a rolovana pri -3.9 co predsatvuje na Nov/Jul spreade hodnotu -3.3 ktoru som tu spominal. Pozri si tie datumy a vsetko tam zbadas. Je to o stranu dozadu, vsetky datumy som ti v predoslom prispevku vypisal. Nic nie je medzi vetami, vzdy je tam uvedeny aj graf.

Drzim Soju long. Sojovy bear spread November/Jul long a posledne dva dni som otvoril short na akciovych indexoch (futures a CFD)
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kubik »

Vyborne,soju jsem dal short 1 lot za cenu 1258,40 na vyse uvedene platforme,dale jsem dal long 1 lot na SP 500 pri cene 1408,2,na vyse uvedene platforme oznacene jako USBCASH,predpokladam ze je to index,ktery jsi dal i ty,muzeme to porovnat.


Drzim Soju long---muzes to prosim upresnit za jakou cenu jsi a kdy nakoupil? Sojovy bear spread November/Jul long a posledne dva dni som otvoril short na akciovych indexoch (futures a CFD)--take podrobne upresni,myslim ze kdyz mas nakoupene ,tak uz to neni tajemstvi.
.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Kubik: ty si taky lenivy poscrolovat si par prispevkov hore a pozriet sa na tie vstupy a grafy ???
Soja je long od 25.3. na cene 1257, medzitym bola v polovici aprila na 1400 !!! Mas ten vstup tu na fore aj s grafom.

V polovici aprila ked bola na cene priblizne 1400 som ju zahedgoval cez sojovy spread November/Jul a to na cenach -101.6 a -121.4 a je mi teraz uplne jedno kam Soja pojde, rozumies ? Oba vstupy mas tiez dolozene grafom. Mne to berie cas pisat sem este raz znova to iste.

Indexy mam ako som pisal viacere. Nebudem tie priemerne ceny presne vyratuvat, lebo nepredavam jeden kontrakt ale pocas celeho dna a na viac krat. Preto sem radsej pisem hodnotu indexu kedy predavam a kedy kupujem. Uz 22.aprila som sem pisal, ze koncom aprila a zaciatkom maja chystam exit a shorts. Staci pozriet graf a okometricky mas cenu dost presne urcenu. Na indexe S&P500 je to vstup pri cca 1400.

Nechces si tie vlastne obchody pisat pod svoje vlakno aj s grafmi? Takto to tu bude neprehladne este viacej ! Vdaka za pochopenie.
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

to Kubik: tak ti držim palce hochu, ale mám pocit, že máš všechno obráceně proti BGuru :) na tom není nic špatnýho a třeba ti to vyjde, ale nebuď fakt línej a podívej se od začátku, myslím, že budeš velmi překvapený. Jinak já držel ještě zlato long po té korekci a bohužel mínus ať je tady taky někdo kdo umí pustit prachy :mrgreen:

BGuru: ten akciový index short mě velmi, velmi vrtá v kebuly, ale nevěřim si a ani tobě :twisted:
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kubik »

Takze jestli tomu dobre rozumim,soju kdyz mas zahedgovanou/no vidis,zase nova informace,ktgera zde neprobehla,hlavne hodne dulezita/,tak je to jako by jsi ji jiz nemel,protoze nemuzes mit zisk,takze kdyz by jsi ji odhedgoval,tak prosim dej vedet,v kterem smeru ji mas.Divam se,ze konkretni,treba prumernou hodnotu na indexech z tebe nedostanu,nevadi,stejne pujdou nyni nahoru a nemuzes tvrdit,ze jsi kupoval long a v pondeli prodaval.Jinak je to zde celkem prehledne,ja jsem zde celkem spokojeny,je to pekne chronologicky a v podstate se tvoje obchody vyjasnuji,jenom je potreba rict,dnes v tolik a tolik jsem nakoupil to a za takovou cenu a pri prodeji napr za 2 mesice podobne,zisk si uz dovedu urcit,ale ne ze zde jednou za mesic vylezu s informaci,ze jsem vydelal 1000000usd,to neni fer a ja prisel o nejake ty penize na forexu a je mne jasne,ze novackove se toho chytnou a potom prodelaji i kalhoty.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"