Nejčernější scénář

Makroekonomika: centrálne banky, HDP, ekonomický cyklus, atď.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa filip glasa »

Protože jsem chtěl koupit bankovní put, dost komoditních pozic jsem prodal na přelomu let 2007/2008.
už by si mal pomaly začať zase nakupovať.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Honzajs »

Ještě je brzy, ale už hledám potenciální kandidáty.
Zajišťovací investici jsem udělal, před 2-3 týdny jsem koupil call na CDE a HL. Kdyby to náhodou vylétlo.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa filip glasa »

Zajišťovací investici jsem udělal, před 2-3 týdny jsem koupil call na CDE a HL. Kdyby to náhodou vylétlo.
no ty si ale strašne rafinovaný :) a mi tu všetci akurát tak dokupujeme a priemerujeme :mrgreen:
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa jonatanus »

troska optimizmu
By Alexis Xydias and Camilla Hall

Oct. 23 (Bloomberg) -- Hundreds of hedge funds will fail and policy makers may need to shut financial markets for a week or more as the crisis forces investors to dump assets, New York University Professor Nouriel Roubini said.

``We've reached a situation of sheer panic,'' Roubini, who predicted the financial crisis in 2006, said at a conference in London today. ``There will be massive dumping of assets,'' and ``hundreds of hedge funds are going to go bust,'' he said.

Policy makers delivered global coordinated interest-rate cuts and bailed out banks this month to try and stem the crisis, stopping short of trading suspensions in the Group of Seven industrialized nations. Emmanuel Roman, the co-chief executive officer at GLG Partners Inc., predicted at the same event today that as many as 30 percent of hedge funds will close.

``Systemic risk has become bigger and bigger,'' Roubini said at the Hedge 2008 conference. ``We're seeing the beginning of a run on a big chunk of the hedge funds,'' and ``don't be surprised if policy makers need to close down markets for a week or two in coming days,'' he said.

Italian Prime Minister Silvio Berlusconi roiled international markets on Oct. 10, first saying world leaders were discussing shutting down global financial exchanges, and then saying he didn't mean it.

`Darwinian' Crisis

``In a fairly Darwinian manner, many hedge funds will simply disappear,'' Roman said. The hedge fund industry is stumbling through its worst year in two decades and posted its biggest monthly drop for a decade in September.

Hedge funds are mostly private pools of capital whose managers participate substantially in the profits from their speculation on whether the price of assets will rise or fall.

``Things are getting very ugly also in the emerging markets,'' Roubini said. ``We used to say when the U.S. catches a cold, the rest of the world sneezes. Well, the U.S. now has chronic and persistent pneumonia. It's becoming a mess in emerging markets.''

Developing nations' borrowing costs jumped to the highest in six years today as Belarus joined Hungary, Ukraine and Pakistan in seeking a bailout from the International Monetary Fund to help weather frozen money markets and a slump in commodities. Argentina risks defaulting for the second time this decade.

``There are about a dozen emerging markets that are now in severe financial trouble,'' Roubini said. ``Even a small country can have a systemic effect on the global economy,'' he added. ``There is not going to be enough IMF money to support them.''

Roubini, a former senior advisor to the U.S. Treasury Department, earlier this month said that the world's biggest economy will suffer its worst recession in 40 years.

``This is the worst financial crisis in the U.S., Europe and now emerging markets that we've seen in a long time,'' Roubini said. ``Things will get much worse before they get better. I fear the worst is ahead of us.''

To contact the reporters for this story: Alexis Xydias in London at axydias@bloomberg.net; Camilla Hall in London at chall24@bloomberg.net.
Last Updated: October 23, 2008 09:14 EDT
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa filip glasa »

ináč čo sa týka SKF, tak to tiež nie je bohviečo a treba ho obratne časovať:
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Honzajs »

Včera jsem koupil putky na WFC a navýšil put pozici v JPM
Má cash se rázem scvrkla na méně než 10% portfolia
noob08
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Št 09 10, 2008 11:09 am

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa noob08 »

Zdravim vsetkych, jednym okom to tu sledujem, myslim ze tento link sa priam pyta do tejto temy:

http://globaleconomicanalysis.blogspot. ... ikkei.html

Inak ten clovek ma kopec dobrych aj ked pekelne skeptickych analyz, doporucujem omrknut.
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa kubik »

ferin007-eur/czk jsem předpokládal,že vyleze na 26,ale dál to není vidět.Když budu básnit tak podle TD comba (měsíční graf),by mohlo eur stoupat 7 měsíců,ale není dokončená tlustá klesající sekvence,takže po nějaké době by se mohla dokončovat a měli bychom se dostat pod minulá minima a klesat aspon 6 měsíců pod ně.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Honzajs »

filip glasa napísal: no ty si ale strašne rafinovaný :) a mi tu všetci akurát tak dokupujeme a priemerujeme :mrgreen:
Protože se množí různé zvěsti o hrozícím defaultu prosincového futures kontraktu zlata, zvýším preventivně pozice v drahých kovech. Prostředky půjdou z putek na banky.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Ferin007 »

kubik napísal:ferin007-eur/czk jsem předpokládal,že vyleze na 26,ale dál to není vidět.Když budu básnit tak podle TD comba (měsíční graf),by mohlo eur stoupat 7 měsíců,ale není dokončená tlustá klesající sekvence,takže po nějaké době by se mohla dokončovat a měli bychom se dostat pod minulá minima a klesat aspon 6 měsíců pod ně.
Diky. :wink:
Minimem myslíš CZK/EUR nebo EUR/CZK?
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Honzajs »

Honzajs napísal:Já netvrdím, že kupuji teď. Pěkně si počkám na další pokles. To ale neznamená, že si pomalu nevybírám potenciální cíle pozdějších nákupů. Mám čas na analýzu, nic mi zatím neuteče.
Jak tak o tom přemýšlím, čím dál více dospívám k názoru, že jedna kapitola akciového trhu se uzavírá. BUY AND HOLD podle mne definitivně odzvonilo.

Otevírá se nová kapitola, kde bude třeba pracovat s pozměněnými pravidly a důrazem na jiné charakteristiky. Čím menší firma, tím čekám větší dopady změn. Až to budu mít pohromadě, dám vědět.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Honzajs »

JSOU DALŠÍ NA ŘADĚ US BONDY?

Máme tu první vlaštovku - Taiwan prodává bondy Fannie a Fredie. Vzhledem k vládní záruce se de facto zbavuje vládních bondů USA, ačkoliv je donedávna kupoval. Budou další země následovat?

http://online.barrons.com/article_email ... jQ0Wj.html

Pokud by se přidaly i další země, odnese to dolar. Další důvod navýšit drahé kovy
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa kubik »

minimum bylo 22,90,takže eur/czk by po nějaké době mohlo jít pod tuto hodnotu,ale ber to s rezervou,TD combo není nějakej sto pro nástroj a podle ostatních to nevidím,podle mě to bude souviset s uklidněním krize a určením data přijetí eur
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Honzajs »

Padnou US bondy?

http://www.pro-investory.cz/aktualni_an ... ndy_a_usd/

Krátká úvaha nad ranní informací
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Bobikpp »

Honzajs - s tym "vypredajom" US bondov - aky to bude mat vplyv na hodnotu USD?
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Bobikpp napísal:Honzajs - s tym "vypredajom" US bondov - aky to bude mat vplyv na hodnotu USD?
Důvěra.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa filip glasa »

keď predajú US bondy, tak nakúpia iné. Na to budú potrebovať inú menu než USD - eurá, franky a domáce meny. Otázka je, či predaj dlhopisov Fannie a Fredie znamená naozaj nedôveru v US štátne bondy. To máš takú odvodeniny ako keby ľudia nemali dôverovať štátu, lebo vyberajú z bánk peniaze, za ktoré ručí štát.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Honzajs »

Stát se za bondy Fannie a Freddie zaručil, proto je srovnávám se státními. Proto se také domnívám, že to mohu interpretovat tak, jak jsem napsal. Výprodej bondů - prodejní tlak na USD + tlak na růst sazeb (přesně proti Fedu, který se podle mne chystá opět snižovat).

Schválně, kdo bude silnější. Sázím spíše na trh, než na Fed.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Honzajs napísal: Výprodej bondů - prodejní tlak na USD + tlak na růst sazeb (přesně proti Fedu, který se podle mne chystá opět snižovat).

Schválně, kdo bude silnější. Sázím spíše na trh, než na Fed.
Vnější cena (kurs) dolaru je ale až to poslední, co FED zajímá. Hlavní je vnitřní cena (inflace) a růst.
janula
Silver Member *
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 12:22 pm

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa janula »

Vnější cena (kurs) dolaru je ale až to poslední, co FED zajímá. Hlavní je vnitřní cena (inflace) a růst.[/quote]

No, za normalnych okolnosti by som s tebou suhlasila, ale kto im kupi potom tie dalsie vyemitovane dlhopisy, ktorymi to chcu financovat?? pokial to nevezme zahranicie, tak je inflacia ako vysita
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Ferin007 »

janula napísal:Vnější cena (kurs) dolaru je ale až to poslední, co FED zajímá. Hlavní je vnitřní cena (inflace) a růst.
No, za normalnych okolnosti by som s tebou suhlasila, ale kto im kupi potom tie dalsie vyemitovane dlhopisy, ktorymi to chcu financovat?? pokial to nevezme zahranicie, tak je inflacia ako vysita[/quote]

Nějak nechápu souvislosti. Naopak, pokud to teoreticky delý udají doma, stáhnou hotovost, což tlačí na pokles inflace.
Jinak mi přinde závěr "taiwan prodává dluhopisy - USA krachuje" trochu rychlokvašnej. Zvlášť, když se ani neví, proč prodávají. K tomu může být 1000 a 1 důvod.
Na šíření poplašné zprávy sou paragrafy. :mrgreen:
coder
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So 18 10, 2008 12:30 am

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa coder »

Honzajs napísal:Jak tak o tom přemýšlím, čím dál více dospívám k názoru, že jedna kapitola akciového trhu se uzavírá. BUY AND HOLD podle mne definitivně odzvonilo.
Z jakého důvodu? Nedá se snad očekávat, že zanedlouho se právě vyplatí nakoupit a počkat pár let na možné zhodnocení a pak třeba za těch 5-10 let prodat?
Vzhledem k tomu, že jsem již tak udělal, tak v to doufám :D
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Ferin007 »

coder napísal: Z jakého důvodu? Nedá se snad očekávat, že zanedlouho se právě vyplatí nakoupit a počkat pár let na možné zhodnocení a pak třeba za těch 5-10 let prodat?
Vzhledem k tomu, že jsem již tak udělal, tak v to doufám :D
Taky moc nechápu, su zvědavej, s čím se Honzajs vytasí.
Má se snad měnit sama podstata podnikání? Nebo budou mít firmy v kolíbce trvanlivost jen pět let? Nevím, jakou by měl mít "obyčejnej drobnej investor" k dispozici náhradu. Aktivně řízený podílový fondy, ale na ty bude zas aplikovat "kup a drž".
Že "kup a drž" je jen náhražka, ale dobrá, za trefování dna a vrcholu je jasný. Takových rozumů, jako že tato strategie patří do starýho železa, se při poklesech trhů dycky objevuje dvanáct do tuctu. Aby ji pak ti stejní rozumbradové při růstu trhu opět velebili. :wink:
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Jinak, Honzajs, furt sázíš na tu inflaci?? Krádkodobě k ní teď není, zdá se, jedinej důvod. Ceny komodit žuchly o 50 % a víc, fšici zlevňují, do nákupů se nigdo nehrne, ...
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Ferin007 »

coder napísal: Vzhledem k tomu, že jsem již tak udělal, tak v to doufám :D
Už máš nakoupeno?? :P
coder
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So 18 10, 2008 12:30 am

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa coder »

Ferin007 napísal:Už máš nakoupeno?? :P
Zatím výběrově na české burze (mimojiné jsem hodně vsadil na Telefonicu). Podle dalšího vývoje uvidím co dál, ale raději nebudu spěchat s dalšími nákupy.

Jsem ochoten klidně i 10 a více let čekat - vzhledem k mému věku si to můžu dovolit.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Telefonice docela věřím i já. Ale je u ní zase třeba počítat s tím, že až se to otočí, tak poroste asi podstatně pomalej, než ostatní. Je to přece jen "konzerva". Nebo počítáš s jiným scénářem?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa filip glasa »

Jsem ochoten klidně i 10 a více let čekat - vzhledem k mému věku si to můžu dovolit.
pri dobrom výbere nikdy nebude problém s touto stratégiou. Akurát, že sem tam sa investor zmýli a kľudne sa môže stať, že takúto nepodarenú investíciu nevyležíš, ani nevysedíš.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Ferin007 »

filip glasa napísal: pri dobrom výbere nikdy nebude problém s touto stratégiou. Akurát, že sem tam sa investor zmýli a kľudne sa môže stať, že takúto nepodarenú investíciu nevyležíš, ani nevysedíš.
Ale to platilo dycky. Viz Enron a jemu podobný. :mrgreen:
Nebo americký automobilky.
Vzhledem k tomu, že takový "hvězdy" jsou obsaženy ve všech indexech, budou se negativně projevovat i na nich. Zase se tak dostáváme k aktivnímu x indexovýmu investování.
coder
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So 18 10, 2008 12:30 am

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa coder »

Ferin007 napísal:Telefonice docela věřím i já. Ale je u ní zase třeba počítat s tím, že až se to otočí, tak poroste asi podstatně pomalej, než ostatní. Je to přece jen "konzerva". Nebo počítáš s jiným scénářem?
Také počítám s tím, že až se to otočí poroste spíše pomaleji, ale podle mě je to velmi stabilní zdravá firma v odvětví, které bude spíše růst. Nedokážu si představit, že by se v budoucnu dostali do velkých problému. Věřím :-)
filip glasa napísal:pri dobrom výbere nikdy nebude problém s touto stratégiou. Akurát, že sem tam sa investor zmýli a kľudne sa môže stať, že takúto nepodarenú investíciu nevyležíš, ani nevysedíš.
Vím a bojím se, že pokud budou ještě velké poklesy, abych nezpanikařil a ředit se nedá donekonečna.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Honzajs »

S inflací teď hodně váhám, nevím.

V lednu 2007 jsem psal tohle (SP 500 té doby cca 1400)
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... p?f=13&t=1

To jsem psal půl roku PŘED provalením se hypoték. které výrazně zhoršilo celou situaci.

V březnu 2008 jsem psal tohle:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 966#p10964


Situace od té doby se ještě výrazně zhoršila. Spíše hrozí scénář, který je hned v 1. příspěvku tohoto tématu s dodatkem zde:
http://www.pro-investory.cz/aktualni_an ... ta_a_nyni/


Shrnutí:
V ideálním případě se teď pohybujeme v letech 1973-1974. Podívejte na akcie 5-10 let dopředu.
V horším případě jsem v roce 1930. Podívejte se na akcie 20 let dopředu
Třetí možností je "japonský scénář" - na jaře 2008 jsem napsal tohle:
http://www.pro-investory.cz/aktualni_an ... _japonsko/
Podívejte se na japonské akcie od roku 1989 do dnes

Další vývoj v těchto obdobích budiž vodítkem.

Podle mne lze čekat výrazný pokles zisků firem v roce 2009 oproti letošku. To akciím také nepřidá.

Na BUY AND HOLD mi neukazuje ani jedno. Zapomeňte na něj.
Nezapomínejte na "náklady obětované příležitosti" , tedy ušlý zisk za období, kdy se snažíte vysedět ztráty.

Náhrada pro drobného investora bude aktivnější obchodování (tím nemyslím daytrading). Nic jiného mu nezbyde.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa filip glasa »

Náhrada pro drobného investora bude aktivnější obchodování (tím nemyslím daytrading). Nic jiného mu nezbyde.
to si nemyslím, že by to bola zrovna náhrada. Proste je to bežná vec. Ak dnes prehodnotím situáciu a myslím, že dôvody prečo som kúpil XY netvajú, takto predávam. A naopak kúpim niečo iné. Každý aktívny investor a tým je každý kto si sám vyberá akcie by si mal sledovať svoje portfólio, výsledky firiem, vyhliadky atď. A na základe toho portfólio zmeniť. Nemyslím, že by to bol odklon od stratégie buy and hold. Akurát v hektickej dobe treba pristupovať samozrejme rýchlejšie.
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa kubik »

od té doby se ještě výrazně zhoršila. Spíše hrozí scénář, který je hned v 1. příspěvku tohoto tématu --klikám na ten scénář a nejde zobrazit
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Přece "kup a drž" neznamená, že jednou nakoupím a sedím na tom do konce života. Pravidelný investování pod to taky patří. Lépe řečeno je jeho ztvárněním v praxi. Naopak si myslím, že kdo od roku 1930 dál pravidelně investoval, tak si zanedlouho moc nenaříkal.
:wink:
Na japonskej scénář jsou zas dobrým lékem certifikáty (bonus, diskont).
S tím vším může dobře žít i klasickej malej investor.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Honzajs »

kubik napísal:od té doby se ještě výrazně zhoršila. Spíše hrozí scénář, který je hned v 1. příspěvku tohoto tématu --klikám na ten scénář a nejde zobrazit
Link na 1.příspěvek tohoto tématu tam není. Nutno se podívat zpět. Link je ne můj další komentář, co mám na webu.

Pravidelné investování může trochu pomoci, souhlasím. Záleží na tom, kdy se začne Kdo začal 2002 je v úplně jiné situaci než ten, kdo začal třeba 2007. Já ale reagoval na koupit teď a 5-10 let na tom sedět.

Bonus certifikát pomůže, souhlasím.
coder
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So 18 10, 2008 12:30 am

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa coder »

Honzajs napísal:Pravidelné investování může trochu pomoci, souhlasím. Záleží na tom, kdy se začne Kdo začal 2002 je v úplně jiné situaci než ten, kdo začal třeba 2007. Já ale reagoval na koupit teď a 5-10 let na tom sedět.
Díky za názor, já jsem vycházel z předpokladu, že v posledním měsíci byla skutečně velká panika a některé jinak kvalitní firmy se dostaly i na p/e pod 10, tak jsem si říkal, že se cena může blížit svému minimu (za současné situace!).

Rozhodně si cením jakýkoli názorů, i když nepotěšujících, přiznávám, že jsem v tomto nováček, i když se snažím vzdělávat :-)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa filip glasa »

dostaly i na p/e pod 10
no tak takto je na tom takmer každá firma. To zase nejaké terno nie je ak beriem, že zisky pôjdu dole. Má význam hľadať firmy s PE 2-4 a s vyhliadkou na dobré zisky aj na ďalšie roky, platiace slušné dividendy.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Honzajs »

coder napísal: Díky za názor, já jsem vycházel z předpokladu, že v posledním měsíci byla skutečně velká panika a některé jinak kvalitní firmy se dostaly i na p/e pod 10, tak jsem si říkal, že se cena může blížit svému minimu (za současné situace!).

Rozhodně si cením jakýkoli názorů, i když nepotěšujících, přiznávám, že jsem v tomto nováček, i když se snažím vzdělávat :-)
Bacha na jednu věc. Dnešní P/E není moc směrodatné.
Podle mne hrozí recese a s ní spojený pokles zisků. Rázem by při nezměněné ceně akcie šlo P/E z 10 na cca 15-20, a to u velkého množství firem.

každopádně počkej 2-3 kvartály a uvidíš.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa jonatanus »

Japonský burzový index sa dostal na úroveň spred 26 rokov.


toto troska rusi akciove buy&hold prupovidky o investicnom horizonte
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa filip glasa »

buy&hold prupovidky o investicnom horizonte
lenže toto je skôr buy and pray. Pokiaľ máš aspoň akú takú stratégiu, tak sa ti nestane, že nakúpiš bárs čo a potom budeš iba čakať. Taký Buy and Hold, že kúpim a ani moc neviem prečo a budem "veriť", že to pôjde hore, je gambling a nie investovanie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Makroekonomika"