Akcie long

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jirkav
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 20 09, 2007 4:13 pm

Akcie long

Príspevok od používateľa jirkav »

Ahoj,
mate nekdo odvahu a chut sem hodit tipy na "levne", "perspektivni", mene volatilni akcie, ktere by se hodilo jiz ted zacit postupne akumulovat. (CR, svet, pripadne i komodity typu ropa atp...)

Par mesicu overi spravnost tipu ... Vitezove budou uznavani ... :)

Moc diky Jirka
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Akcie long

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Perspektivní méně volatilní ČR:
- Telefónica
- ČEZ

Perspektivní tipy (volatilnější) ČR:
- Orco
- NWR

Ostatní:
- Veolia
- Arcelor
- zemědělské akcie
- "čisté" energie
- nanotechnologie

Komodity:
- ropa

Není to vyčeprávající výčet, jen to, co mě teď zrovna napadlo, dlouhodobý horizont, ale s možností nákupů/příkupů "dnes" (v horizontu několika málo týdnů/měsíců).
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Akcie long

Príspevok od používateľa Ferin007 »

PS: Ale že bys začal třeba ty sám? :roll:
jirkav
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 20 09, 2007 4:13 pm

Re: Akcie long

Príspevok od používateľa jirkav »

no ja se nepovazuju za odbornika. Vse co mam je v minusu.

Postupne kupuju CEZ, EXM cast malinko NWR. Mam strach uz z GORO, TLR, SEG.

Nejmene se dlouhodobne bojim asi CEZu a uvazuju o rope asi v nejakym ETF AMEX:USO.

Chtel bych najit neco jako CEZ na jinym trhu. Mozna usa mozna i nejaky emerging market nebo cina asie.

tak tak nejak Jirka :)
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Akcie long

Príspevok od používateľa Ferin007 »

jirkav napísal:no ja se nepovazuju za odbornika. Vse co mam je v minusu.:)
No, stejně sou na tom i ti největší "odborníci".
Já už plusový hodnoty taky hledám (skoro) marně. Pár toho mám těsně pod nulou a velká část se topí někde v hlubinách. :lol: Nebo spíš :cry: ??
jirkav napísal:Chtel bych najit neco jako CEZ na jinym trhu. Mozna usa mozna i nejaky emerging market nebo cina asie.
Co Télefónica, MOL, Veolia, e-on, ... ?
noob08
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Št 09 10, 2008 11:09 am

Re: Akcie long

Príspevok od používateľa noob08 »

No vzhladom nato ze sme vcera uzavreli na novych x-rocnych minimach bude chvilu trvat, kym sa zopakuje proces testovania supportov atd. ktory by mohol napovedat, ci sa uz blizime ku dnu. Ja si myslim ze nie. Komodit by som sa, vzhladom na deflacny scenar ktory uz prebieha, nedotykal vobec.

Jednym zo zakladnych pravidiel investora by mala byt trpezlivost. Aj sediet na hotovosti je pozicia. Moja rada by teda bola dalej vyckavat resp. pre odvaznejsich mat cast veci v nejakych short ETFkach ked uz musia mat nieco nakupene. Dostatocne defenzivny sektor mi pripada este farmacia, napr. akcie s vysokym dividendovym vynosom ako PFE , ale nevidim dovod to teraz kupovat z technickych dovodov.

Cize moje tipy ked uz musia byt s polrocnym horizontom su ETFka: PSQ, SH.
Este som bullish ohladne dolaru, ten sa da konzervativne obchodovat napr. cez ETFko: UUP

Ja nie som akumulacny tip, takze by som musel mat nastavene k tymto veciam stoplossy.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Akcie long

Príspevok od používateľa Honzajs »

jirkav napísal:
... Mam strach uz z GORO, TLR, SEG.

...
na zbytcích těhle sedím taky. A pomalu se rozhlížím po drahých kovech (hlavně stříbro) opět, i když v dnešní době raději po větších firmách - CDE, HL, AUY apod.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Akcie long

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Honzajs napísal: A pomalu se rozhlížím po drahých kovech (hlavně stříbro) opět, i když v dnešní době raději po větších firmách - CDE, HL, AUY apod.
Takže pořád seš "proinflační"?
Jinak co tě vedlo k přechodu k velkým firmám? Myslíš, že možnosti financování pro malý firmy se natolik zhoršily?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie long

Príspevok od používateľa filip glasa »

Myslíš, že možnosti financování pro malý firmy se natolik zhoršily?
možnosti financovania nie že sa zhoršili - nie sú.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Akcie long

Príspevok od používateľa Ferin007 »

filip glasa napísal: možnosti financovania nie že sa zhoršili - nie sú.
Ale ty nebyly ami v době, kdy honzajs eště spolíhal na malý firmy. Od té doby se situace s financováním spíš mírně zlepšila (víc likvidity + snížení sazeb).
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Akcie long

Príspevok od používateľa Honzajs »

Ferin007 napísal:
Ale ty nebyly ami v době, kdy honzajs eště spolíhal na malý firmy. Od té doby se situace s financováním spíš mírně zlepšila (víc likvidity + snížení sazeb).
Zhoršily a výrazně. navíc ocenění velkých firem dnes je tak atraktivní, že pro mne nemá cenu se zabývat těmi nejmenšími.

na téma inflace x deflace chystám článek (chtěl bych ho mít tak do 2 týdnů).
Deflaci mi jistí moje putky (hlavně na banky) :lol: :lol:
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Akcie long

Príspevok od používateľa kubik »

Souhlasím s noob08,začnu nakupovat asi při PX 50 na 200.
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Akcie long

Príspevok od používateľa kubik »

jo a zapoměl jsem dodat,že u těch 200 si to ještě budu hodně rozmýšlet
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Akcie long

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Tak chápete to někdo?? :?:
Amér fčera zažije takovej výplach a Evropa i PX otevírají ve výrazným plusu. :shock:
Otvíral sem to s černýma myšléénkama a pak se mi nechtělo věřit svým očím.

Doteď mě pěkně s....., že se Evropa tolik nechá Amérem ovlivňovat. Qůli časovýmu posunu totiž stačilo, aby i jen jedna ze dvou po sobě jdoucích seancí v Améru skončila v mínusu, a Evropa byla taky. Buď totiž reflektovala předchozí den, nebo se ke konci seance nechala ovlivnit otevřeným Amérem.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Akcie long

Príspevok od používateľa Honzajs »

Dnes se může stát cokoliv, je "expirační pátek"
Už i Asie skončila v zelených číslech
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15998
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: Akcie long

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jirkav napísal:Ahoj,
mate nekdo odvahu a chut sem hodit tipy na "levne", "perspektivni", mene volatilni akcie, ktere by se hodilo jiz ted zacit postupne akumulovat. (CR, svet, pripadne i komodity typu ropa atp...)

Par mesicu overi spravnost tipu ... Vitezove budou uznavani ... :)

Moc diky Jirka
Ja sa chystám otvoriť ,,veľký obchod,,.
Bude na zvláštnom účte a pôjde o investíciu na dlhšiu trať.
Podstatou bude 2x nákup do súčasného poklesu, 1x nákup, keď sa trhy začnú otáčať a 2x dokupovanie do ziskov.
Uvažujem o SP 500, alebo o novom globálnom indexe DOW JONES GLOBAL.
Obchod aký sa robí par krát za život budem prezentovať vo zvláštnom vlákne.
Teraz doťahujem riadenie rizika.
Chcel by som, aby účet vydržal turbulencie ďalších 200-300 bodov na SP 500.

Čo sa týka akcií, tak v tom by som sa držal toho, čo povedal Honzajs. Teraz treby vyberať velké a bezpečné firmy, ktoré nemajú šancu skrachovať a majú dobrý cash flow. A diverzifikovať do sektorov. Nemala by tam chýbať energia, farmácia a pod., ale aj technológiách by som sa nebál vsadiť na lídrov ako sú Microsoft, Intel, Google atď. Teraz prichádza ojedinelá šanca zarobiť stovky % i na gigantoch a v obyčajnom INVESTINGU.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7091
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 294 times

Re: Akcie long

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:
Ja sa chystám otvoriť ,,veľký obchod,,.
Bude na zvláštnom účte a pôjde o investíciu na dlhšiu trať.
Podstatou bude 2x nákup do súčasného poklesu, 1x nákup, keď sa trhy začnú otáčať a 2x dokupovanie do ziskov.
Uvažujem o SP 500, alebo o novom globálnom indexe DOW JONES GLOBAL.
Obchod aký sa robí par krát za život budem prezentovať vo zvláštnom vlákne.
Teraz doťahujem riadenie rizika.
Chcel by som, aby účet vydržal turbulencie ďalších 200-300 bodov na SP 500.

Čo sa týka akcií, tak v tom by som sa držal toho, čo povedal Honzajs. Teraz treby vyberať velké a bezpečné firmy, ktoré nemajú šancu skrachovať a majú dobrý cash flow. A diverzifikovať do sektorov. Nemala by tam chýbať energia, farmácia a pod., ale aj technológiách by som sa nebál vsadiť na lídrov ako sú Microsoft, Intel, Google atď. Teraz prichádza ojedinelá šanca zarobiť stovky % i na gigantoch a v obyčajnom INVESTINGU.
Juggler,len pozor aby sa SP500 nezacal spravat ako nikkei a nepadal 20 rokov. Sevc drz sa kopyta a ty tradingu a nezabudni v tom pripravovanom systeme vyberat zisky.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15998
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: Akcie long

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogobela napísal: Juggler,len pozor aby sa SP500 nezacal spravat ako nikkei a nepadal 20 rokov. Sevc drz sa kopyta a ty tradingu a nezabudni v tom pripravovanom systeme vyberat zisky.
Motto: ,, Kto chce, hľadá spôsoby. Kto nechce, hľadá dôvody,,.

Zisky treba reinvestovať. Teraz je na to vhodný čas.
Na budúci rok sa chystám kúpiť nehnutelnosť a investícia do jedného separátneho obchodu mi teraz pripadá oveľa výhodnejšia ako čokoľvek iné.
Práveže sa chcem držať toho kopyta.
Nehnutelnost skonzultujem s realitným odborníkom, ale ohľadom akciových trhov sa s nikým radiť nemusím.
Trading tým neutrpí. To bude len jeden pozičný obchod.
Treba byť kreatívny, nezaspať len na jednom fronte.
Príležitosti je na trhu kopa..
Samotné investovanie by ma unudilo k smrti.
Dám to na zvláštny účet práve z dôvodu, aby som okolo toho zbytočne nepozeral, ani nešpekuloval.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Akcie long

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Juggler: Držím palce a nenech se zviklat! :wink:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15998
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: Akcie long

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík. (Jogo to nemyslel kriticky).
V podstate stále snívam o jednom takom obchode, kde by som ,,nic nedelal a vydelal,, a zároveň by to bolo moje najväčšie víťazstvo v investingu. (A Buffett nech sa učí... :) )
Ale taký trejd som schopný realizovať len na separátnom účte.
Z peniazmi na ktoré nemusím myslieť a ktoré mi nebudú chýbať.
A podľa filozofie, ktorú hlásam. Takisto podľa rád , ktoré dávam.
Zároveň by to bola inšpirácia do dôchodku (keď ma raz daytrading prestane baviť) aj inšpirácia pre investorov ,,popri práci,,.
Ak to zbabrem, tak nevadí.


V podstate som v minulosti mal niekolko gigantických tipov na long, napr. CEDC vstup v 2002 (prezentoval som dlhý čas ako môj jediný long term tip), zlato vstup po 400, alebo GOOG na long po vstupe na burzu atd... ale nikdy som nijaký ,,veľký trejd,, nedotiahol do stoviek %.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7091
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 294 times

Re: Akcie long

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Dík. (Jogo to nemyslel kriticky).
Jasne, ze som to nemyslel kriticky.
Predpokladam, kedze tam pises o troch vstupoch smerom dole, ze planujes dokupovat v prepade napriklad kazdych 60 az 100 bodov na sp500, kedze to chces hrat do 200 az 300 bodoveho prepadu.(priemerovat nakupnu cenu) Islo mi len o to, aby si potom necakal 600 bodovy odraz a velky ziskovy obchod. Ak sa zopakuje scenar Japonska, taky odraz nemusi 20 rokov prist. Preto som ti pisal, ze nezabudni vyberat zisky, ak to bude 20 rokov len padat.
Ja nemam teraz otvorenu ziadnu poziciu na indexovych certifikatoch, lebo neviem,ci sa zopakuju 30-te roky,a pride dlhodoby rast alebo Japonsko a pride dlhodoby pokles.

P.S: Japonsky problem zacal na obrovskej nehnutelnostnej bubline v 1990 a naslednom probleme bank.Dost podobne terajsej situacii v USA.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15998
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: Akcie long

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogobela napísal: Predpokladam, kedze tam pises o troch vstupoch smerom dole, ze planujes dokupovat v prepade napriklad kazdych 60 az 100 bodov na sp500, kedze to chces hrat do 200 az 300 bodoveho prepadu.(priemerovat nakupnu cenu) Islo mi len o to, aby si potom necakal 600 bodovy odraz a velky ziskovy obchod. Ak sa zopakuje scenar Japonska, taky odraz nemusi 20 rokov prist. Preto som ti pisal, ze nezabudni vyberat zisky, ak to bude 20 rokov len padat.
Ja nemam teraz otvorenu ziadnu poziciu na indexovych certifikatoch, lebo neviem,ci sa zopakuju 30-te roky,a pride dlhodoby rast alebo Japonsko a pride dlhodoby pokles.

P.S: Japonsky problem zacal na obrovskej nehnutelnostnej bubline v 1990 a naslednom probleme bank.Dost podobne terajsej situacii v USA.
Uvidím. Také trejdy vyzerajú ľahko, ale sa ťažko manažujú.
Neide mi o dokupovanie a priemerovanie ceny - ide o rozloženie investície do maximálne piatich menších častí a riadenie rizika tak, aby v prípade ďalšieho prepadu trhov investícia prežila.
A zároveň sa pokúsim identifikovať zmenu medvedieho trendu na býči. To bude to najťažšie.
A potom dokupovanie do ziskov ( na to som nikdy nemal nervy, no pokladám to za vrchol profesionalizmu ).
Takisto manažovanie stop lossu - z daytradingu na long term - to bude zmena s ktorou nemám skúsenosti.
Ten výber ziskov budem zásadne manažovať cez posun stopky - nechcem do toho trieskať emócie.
Uvidím, čo okolo toho ešte vymyslím.
Nosím to už dlhšie v hlave, ale až teraz som sa rozhodol.
Ja a dlhodobý trejd - už teraz mi to znie komicky.

P.S. Kašlem na Japoncov. Keď tento trejd nebudem vidieť na priemerný zisk 30%-100% p.a, tak sa s ním trápiť nebudem.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"