Investovanie-sporenie 100€/mes.

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Pepo174
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ne 11 02, 2024 12:31 pm

Investovanie-sporenie 100€/mes.

Príspevok od používateľa Pepo174 »

Zdravím.

S manželkou by sme chceli investovať-sporit mesačne 100€ aspoň na 15 rokov, nejaká rezerva pre naše dve deti.

V minulosti som mal pionier investment ale po sporení 10 rokov som peniaze vybral pre kúpu nehnuteľnosti...

Viete mi poradiť cez akú spoločnosť si založiť portfolio?najlepšie do ETF fondov.

Našiel som na nete že by sa dalo napr. do portfólia od spoločnosti Financievpohode konkrétne do portfólia- Profi sporenie ETF Dynamik kde je ročne zúročenie cca 8% (obchodovanie je v platforme EIC )

Alebo cez Partnersgroup do Amundi portfólia.

Ďakujem za radu.
mateo.24
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 08 11, 2017 4:22 pm
Has thanked: 1 time

Re: Investovanie-sporenie 100€/mes.

Príspevok od používateľa mateo.24 »

Pozor na polpatky v spomínaných spoločnostiach. Vedia výrazne degradovať výsledok sporsnia. Najlacnejšie sporo investovanie v XTB, prípadne inde.
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 163 times
Been thanked: 136 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovanie-sporenie 100€/mes.

Príspevok od používateľa aviceN »

Ako spomenul mateo, pri dlhodobom investovaní je základ vyhnúť sa manažovaným poplatkom. Ten obsahuje všetko spomínané, čo si napísal v tvojom príspevku. Čiže buď ísť smerom brokera alebo EIC 2kový účet, kde nebude manažérsky poplatok.
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
Pepo174
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ne 11 02, 2024 12:31 pm

Re: Investovanie-sporenie 100€/mes.

Príspevok od používateľa Pepo174 »

Je potom jedno cez akú pôjdem spoločnosť ? ak nechcem si zakladať učet v XTB?
Viete poradiť cez koho si založiť portfolio?
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 1000
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 136 times

Re: Investovanie-sporenie 100€/mes.

Príspevok od používateľa wladas »

Pepo174
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ne 11 02, 2024 12:31 pm

Re: Investovanie-sporenie 100€/mes.

Príspevok od používateľa Pepo174 »

Zdravím.

Vybral som do užšieho výberu akumulačne fondy v Eurách do ktorých rozmýšľam investovať 15 rokov po 100€ mesačne.

Preto sa chcem tu poradiť so skúsenejšími.

Ktorá varianta nastavenia portfólia v EIC by bola najlepšia?

1.)Iba jeden fond:VWCE
2.)Iba jeden fond:S&P500
3.)Kombinacia 50% do VWCE a 50% do S&P500

Ďakujem veľmi pekne.
niktoalebokadekto
Active Member
Príspevky: 98
Dátum registrácie: So 16 12, 2023 11:43 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Investovanie-sporenie 100€/mes.

Príspevok od používateľa niktoalebokadekto »

Ahoj,

Kombinacia je asi zbytovna a aj tak sa firmy budu z casti prekryvat.

Do buducnosti nikto nevidi, tak kazdy ti povie iny nazor na moznosti 1 alebo 2

1 - bude mat asi o nieco vyssi vnutorny poplatok, ale budes investovat "do celeho sveta"

2 - ka ho bude mat nizsi, ale len velke firmy obchodovane v USA
ibi2525
Active Member
Príspevky: 147
Dátum registrácie: So 01 09, 2007 11:33 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 29 times

Re: Investovanie-sporenie 100€/mes.

Príspevok od používateľa ibi2525 »

Ja by som ešte porozmýšľal nad výberom brokera... Platformy. Viem že EIC je dobra voľba a mame aj tu na fóre ľudí ktorý ponúkajú slušne podmienky pri otvorení.. manažovani. Ale sú možnosti bez poplatkov...ktoré majú totožné možnosti s EIC

A za mňa kludne možnosť 2.
niktoalebokadekto
Active Member
Príspevky: 98
Dátum registrácie: So 16 12, 2023 11:43 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Investovanie-sporenie 100€/mes.

Príspevok od používateľa niktoalebokadekto »

Suhlasim, ak si si sam postudoval ETF moznosti, si len krok od toho, aby si investoval "zadarmo". Preco mas preferencie v EIC pred XTB?
Pepo174
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ne 11 02, 2024 12:31 pm

Re: Investovanie-sporenie 100€/mes.

Príspevok od používateľa Pepo174 »

niktoalebokadekto napísal: Pi 01 03, 2024 9:37 am Suhlasim, ak si si sam postudoval ETF moznosti, si len krok od toho, aby si investoval "zadarmo". Preco mas preferencie v EIC pred XTB?
Úplne mi vyhovuje spôsob EIC nastavenia, jednoducho tam posielať peniaze mesačne a zhodnocovať a čakať

Na brokera si ešte netrúfam a nemám časový priestor...
niktoalebokadekto
Active Member
Príspevky: 98
Dátum registrácie: So 16 12, 2023 11:43 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Investovanie-sporenie 100€/mes.

Príspevok od používateľa niktoalebokadekto »

Pepo174 napísal: Pi 01 03, 2024 9:55 am
niktoalebokadekto napísal: Pi 01 03, 2024 9:37 am Suhlasim, ak si si sam postudoval ETF moznosti, si len krok od toho, aby si investoval "zadarmo". Preco mas preferencie v EIC pred XTB?
Úplne mi vyhovuje spôsob EIC nastavenia, jednoducho tam posielať peniaze mesačne a zhodnocovať a čakať

Na brokera si ešte netrúfam a nemám časový priestor...
len si daj pozor, aby ti sprostredkoval neotvoril ucet s priebeznym poplatkom - myslim ze je to manazovany ucet.

A teda najst takeho, ktory ti otvori ucet za nejaky ferovy poplatok
ibi2525
Active Member
Príspevky: 147
Dátum registrácie: So 01 09, 2007 11:33 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 29 times

Re: Investovanie-sporenie 100€/mes.

Príspevok od používateľa ibi2525 »

jednoducho tam posielať peniaze mesačne a zhodnocovať a čakať
Myslím ze po novom toto spĺňa aj XTB svojimi investičnými plánmi. Nastavím si jeden či dva etf ako plán urcim deň kedy sa má nakúpiť a Nastavím trvalý príkaz v banke svojej a hotovo. A bez poplatku bez sprostredkovatela
flasher
Príspevky: 14
Dátum registrácie: St 26 01, 2022 12:12 pm
Been thanked: 3 times

Re: Investovanie-sporenie 100€/mes.

Príspevok od používateľa flasher »

Pepo174 napísal: Pi 01 03, 2024 9:55 am
niktoalebokadekto napísal: Pi 01 03, 2024 9:37 am Suhlasim, ak si si sam postudoval ETF moznosti, si len krok od toho, aby si investoval "zadarmo". Preco mas preferencie v EIC pred XTB?
Úplne mi vyhovuje spôsob EIC nastavenia, jednoducho tam posielať peniaze mesačne a zhodnocovať a čakať

Na brokera si ešte netrúfam a nemám časový priestor...
Neber si to osobne, ale vzdy ma u ludi udivuje odpoved podobna tej tvojej "netrufam si alebo nemam casovy priestor", ked ide v prvom rade o tvoje financie. Dnes nie je nic jednoduchsie ako si zriadit trvaly prikaz k brokerovi, popripade tam poslat mesacne urcity obnos a raz mesacne (ak broker nema funkciu autoinvestovania) kupit jedno ETFko, co je v appke otazka 20sekund. Samozrejme na EIC nie je nic zle, ak mas ten spravny ucet, ale myslim si ze chalani sa ta snazia nasmerovat na tu variantu, kde mozes usetrit svoje peniaze na poplatkoch. :beer:
Fund
Gold Member **
Príspevky: 414
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 59 times

Re: Investovanie-sporenie 100€/mes.

Príspevok od používateľa Fund »

...EIC fajn,ale XTB bez poplatkov autoinvestovanie,ak vies anglicky Trade Republic bez poplatkov autoinvestovanie.
niktoalebokadekto
Active Member
Príspevky: 98
Dátum registrácie: So 16 12, 2023 11:43 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Investovanie-sporenie 100€/mes.

Príspevok od používateľa niktoalebokadekto »

Vybera spravcu/brokera naozaj nie je jednoduchy a treba si zvazit pre a proti. Ja som vymenil asi troch. Co som chcel povedat, ze si spravil super prieskum a vybral dobre moznosti na dlhodobe investovanie. Preto si nie daleko si nastavit auto investovanie, cez nejaku platformu. Ako EIC ma svoje benefity, ale tak isto aj ine platformy. Neviem ake su poplatky za otvorenie EIC, alw nejakych 300 - 500 eur to bude. Ale zas, ak budes tych 15 rokov pokojne spat, ze to mas v EIC, tak to za to stoji. Ja som napriklad z EIC odisiel, lebo som nebol stotozneny s tym, ze ked chcem robit vyber, musi mi to potvrdit sprostretkovatel, a tak som sa dostal k brokerovi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"