NVIDIA (NVDA)

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
patrik.z
Active Member
Príspevky: 120
Dátum registrácie: So 04 05, 2019 11:47 am
Has thanked: 79 times
Been thanked: 50 times

Re: NVIDIA (NVDA)

Príspevok od používateľa patrik.z »

Ladis napísal: St 22 05, 2024 3:47 am Jestli Terry Smith má v jeho fondu nejvíce předražené akcie světa,
akcie s P/S 9 až P/S 900, P/B 9 až P/B 2000 a P/B N/A,
pak zřejmě prodá vše při poklesu 15% na stop loss order.
Jestli si ale Terry Smith jeho extrémně předražené akcie nechá propadnout na 1/3 až 1/30 od 2021 do 2030,
pak je to spekulant začátečník, který se nepoučil v krachu 2000-2003 a nemá mít dovoleno zacházet s cizími penězi jako manažer fondu a správce jmění http://nr1a.com
:( Každý článek o firmách Nvidia, Novo Nordisk, Eli Lilly musí obsahovat na začátku i na konci varování:
''Pozor, akcie je s P/S nebo s P/B předražená 10x a hrozí propad kurzu na 1/10.
:(
Obraz: Terry Smith

Ja som sa iba chcel vratit k tomuto obrakzu, v tom case som na to zabudol :)
Screenshot 2024-05-24 at 15.27.10.png
Screenshot 2024-05-24 at 15.26.35.png
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2876
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 57 times
Been thanked: 119 times

Re: NVIDIA (NVDA)

Príspevok od používateľa Rokosák »

V pondelok su USA trhy zavrete - Den padlych vojakov. Netreba sa trapit co s NVDA.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
MiBi
Platinum Member ***
Príspevky: 664
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 10 times
Been thanked: 311 times

Re: NVIDIA (NVDA)

Príspevok od používateľa MiBi »

Nvidia predbehla Apple a Teslu a stala sa najväčším podielom v priemernom retailovom portfóliu
Investičná výskumná spoločnosť Vanda Research zhromaždila údaje o 15 najčastejšie držaných akciách a ETF v priemernom retailovom portfóliu a zoradila ich podľa váhy. Nvidia sa dostala na prvé miesto s podielom 9,3 % v priemernom retailovom portfóliu, čím porazila ďalšie populárne tituly, ako sú (AAPL), SPY, (TSLA), QQQ a (META).
1716706357018.jpg
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
MiBi
Platinum Member ***
Príspevky: 664
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 10 times
Been thanked: 311 times

Re: NVIDIA (NVDA)

Príspevok od používateľa MiBi »

Pavučina spoločností spolupracujucich na AI. Nvidia to vytvorila v priebehu jedného desaťročia. Sp3cul8r vytvoril obr., ktory to vizualizuje...
Prílohy
1716580321342.jpg
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1049
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 187 times
Been thanked: 234 times

Re: NVIDIA (NVDA)

Príspevok od používateľa Joki »

Čo tam má také dôležité, graf 3:20 min., kde fondy nakupovali naposledy pri 600$ a teraz cenu ťahá hore retail.
Predpokladá, že keď pôjde do splitu, retail bude zasa cenu ťahať hore, lebo veď +-100$ za akciu $NVDA je :like:
Tak treba byť pri nákupe $NVDA opatrný
NVIDIA - PAST NA INVESTORY?!?
https://www.youtube.com/watch?v=sy16ZrMd2xc&t=216s
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1049
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 187 times
Been thanked: 234 times

Re: NVIDIA (NVDA)

Príspevok od používateľa Joki »

Trhová hodnota firmy Nvidia v stredu prvý raz prekročila tri bilióny dolárov
June 5 (Reuters) - Nvidia's (NVDA.O), opens new tab rallied to record highs on Wednesday, with the artificial intelligence chipmaker's valuation breaching the $3 trillion mark and overtaking Apple (AAPL.O), opens new tab to become the world's second most valuable company.
Nvidia is preparing to split its stock ten-for-one, effective on June 7, a move that could increase its appeal to individual investors.
The surge in Nvidia's market value above Apple's marks a shift in Silicon Valley, which the company co-founded by Steve Jobs has dominated since it launched the iPhone in 2007.
https://www.reuters.com/technology/nvid ... 024-06-05/
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7091
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 294 times

Re: NVIDIA (NVDA)

Príspevok od používateľa jogo »

Si pamätám, ako som so "škrípaním zubov," nakupoval NVDA niekde pod 300USD, lebo sa mi zdala maximálne predražená a maximálne veľkou trhovou kapitalizáiou. Len som si vravel, že čo už, vyrazí mi SL a viac do nej nevstúpim.... A práve táto investícia, ktorej som najmenej veril je násobne výnosnejšia ako ostatné investície do akcii, ktoré mám, vrátane TSLA.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2876
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 57 times
Been thanked: 119 times

Re: NVIDIA (NVDA)

Príspevok od používateľa Rokosák »

jogo napísal: Pi 14 06, 2024 10:44 am Si pamätám, ako som so "škrípaním zubov," nakupoval NVDA niekde pod 300USD, lebo sa mi zdala maximálne predražená a maximálne veľkou trhovou kapitalizáiou. Len som si vravel, že čo už, vyrazí mi SL a viac do nej nevstúpim.... A práve táto investícia, ktorej som najmenej veril je násobne výnosnejšia ako ostatné investície do akcii, ktoré mám, vrátane TSLA.
Mnoho uspesnych investorov zarobilo najviac. alebo zbohatlo na malom mnozstve investicii, pripadne mali viac zlych ako dobrych vstupov.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4443
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 442 times
Been thanked: 350 times

Re: NVIDIA (NVDA)

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

jogo napísal: Pi 14 06, 2024 10:44 am Si pamätám, ako som so "škrípaním zubov," nakupoval NVDA niekde pod 300USD, lebo sa mi zdala maximálne predražená a maximálne veľkou trhovou kapitalizáiou. Len som si vravel, že čo už, vyrazí mi SL a viac do nej nevstúpim.... A práve táto investícia, ktorej som najmenej veril je násobne výnosnejšia ako ostatné investície do akcii, ktoré mám, vrátane TSLA.
NVDA fundamentálne aj je silno predražená. Pritom taka BofA Securities uviedla posledny PT pre Nvda až 1500Usd. :shock:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16002
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1101 times
Been thanked: 1462 times

Re: NVIDIA (NVDA)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Trumpeta1978 napísal: Pi 14 06, 2024 5:14 pm NVDA fundamentálne aj je silno predražená. Pritom taka BofA Securities uviedla posledny PT pre Nvda až 1500Usd. :shock:
To je target v predsplitových cenách. Teda teraz 10x menej. Pri cene 131 USD je tgt 150 normálny. ( Priemer zaostáva, je 123 )
Už sme niekde preberali, že vzhľadom na silne rastúce tržby a zisky, ktoré pretrvávajú, cena môže rásť rýchlejšie a vyššie.

Koncom roka 2020 bola cena 10x menšia, teda 13 (predsplitových 130 )
Odvtedy tržby vyrástli 6 x.
Zisk (eps) sa zvýšil viac ako 10x ...takže cena 10 x vyššie... to sedí, nie?

Toho roku bude zisk o 100% vyšší ako minulý rok (bol reportovaný Q1). Ďalší rok porastie o ďalších min. 20%...
Okrem toho NVDA sa vždy prekonáva a guide zvyšuje...takže prečo by cena nemohla vyskočiť o dalších +100% ???

Všetko závisí len od toho, či je ten rast udržateľný. Zatiaľ CEO povedal, že pre zvyšok roku by mal pretrvať...
Samozrejme, že taká akcia nemôže byť podhodnotená ako si to predstavuje Ladis.

P.S. P/E má 76..forward 36. Pametám si ako Amazon mal 3000...a fundamentálne to dobehol tak, že cena len stúpala a stúpala...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4443
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 442 times
Been thanked: 350 times

Re: NVIDIA (NVDA)

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

To ale nikto nevie, aky bude tento rok zisk, su to len predikcie, ktore môžu vyjst ale aj nemusia.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2876
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 57 times
Been thanked: 119 times

Re: NVIDIA (NVDA)

Príspevok od používateľa Rokosák »

O tom ci je akcia predrazena, alebo nie rozhodne trh. A to nielen priamo cena akcie, ale aj v porovnani s inymi akciiami a prilezitostami.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1049
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 187 times
Been thanked: 234 times

Re: NVIDIA (NVDA)

Príspevok od používateľa Joki »

Ak sa tak pozerám, či je NVDA predražena a na jej terajší split 1-10, myslim si (špekulujem) :), že vedenie predpokladá, resp. vie, že tržby budú len a len stúpať. Split 1-10 je dosť veľký, prekvapilo má to, že takto nadelia akcie, posledný bol v 2020 a tam bol 1-4, vtedy bola akcia +-800$.
Ak v Q2 nedosiahnu očakávia, trh by NVDA asi riadne potrestal smerom nadol.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2876
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 57 times
Been thanked: 119 times

Re: NVIDIA (NVDA)

Príspevok od používateľa Rokosák »

Joki napísal: So 15 06, 2024 10:32 pm Ak v Q2 nedosiahnu očakávia, trh by NVDA asi riadne potrestal smerom nadol.
Ocakavania sa daju manipulovat. Ak ich nedosiahnu, tak ich moze trh potrestat, nemusi potrestat, pripadne pochvalit rastom ceny. Plati aj opak.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16002
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1101 times
Been thanked: 1462 times

Re: NVIDIA (NVDA)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Trumpeta1978 napísal: Pi 14 06, 2024 7:40 pm To ale nikto nevie, aky bude tento rok zisk, su to len predikcie, ktore môžu vyjst ale aj nemusia.


Práve tento rok by som nespochybňoval. Majú objednávky, sú na konci Q2 a guide Q3 budú dávať uprostred Q3...firmy bývajú konzervatívne aby ich nežalovali a zároveň mali priestor na prekonanie svojích guidov. To majú radi investori... Odhady sa zvyknú v 75% prípadoch ešte prekonávať.

Ale akonáhle by sa niečo stalo, čo naznačí spomalovanie rastu, investori začnú vypredávať.
Najväčší damoklov meč nad sektorom je výpadok výroby v Číne, alebo Tajwan. Toho sa najviac hrozím...
Zároveň verím, že psy brešú, ale karavána pôjde ďalej...teda že politici strašia, ale biznis na oboch stranách bude šlapať ďalej...

Trochu smiešne mi pripadá, že amíci uvalili 100% clá na čínske autá, ale u nich sa zatial čínske autá nepredávajú.
Keby však Čína urobila to isté, tak USA i EU stratia oveľa viac...5 x väčší trh na ktorom sa predá spústa tovaru..
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"