úroky z bankového účtu v zahraničí

Zdaňovanie investícií a dividend
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
FinanceHal
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Po 12 08, 2024 7:27 pm

úroky z bankového účtu v zahraničí

Príspevok od používateľa FinanceHal »

ahoj, mam bankovy ucet v zahranici kde zarabam urok. Viem, že z toho musím zaplatiť 19% daň, ale úroky sú len veľmi malé sumy. Je nejaká suma oslobodená od dane alebo musím platiť dane od prvého eura?

Vopred dakujem
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Gold Member **
Príspevky: 573
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 117 times

Re: úroky z bankového účtu v zahraničí

Príspevok od používateľa iosephus »

Od prvého centu.
Trh dokáže byť iracionálny dlhšie, ako my solventní.
https://smartinvestor.sk/
hifron
Gold Member **
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Ut 01 03, 2022 1:40 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 13 times

Re: úroky z bankového účtu v zahraničí

Príspevok od používateľa hifron »

máš zmluvy o zabránení dvojitého zdanenia, ale keď si pozrieš daňové a keď si pozrieš, čo daniari zazmluvnili paragrafmi, môžeš sa veľmi rád opýtať teoretickú otázku, že ako posudzujú spolupracujúce štáty a ako nakladajú s paragrafmi, prípadne ako by radi riešili ten maglajz čo tak asi by veeeeeeľmi chcelo sa priprviť v otázke tej spolupráce z hľadiska nakladania s únikmi, nie nakladania s podnikaním pretože to je rozdiel, keďže štát tak veeeľmi rád by tiež podnikal, prípadne aj rozkazoval, to radšej. :)
FinanceHal
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Po 12 08, 2024 7:27 pm

Re: úroky z bankového účtu v zahraničí

Príspevok od používateľa FinanceHal »

dakujem za rychlu pomoc
Napísať odpoveď

Návrat na "Dane a naše investície"