GOOGLE (GOOG)

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Guru Member ****
Príspevky: 1262
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 292 times
Been thanked: 328 times

Re: GOOGLE (GOOG)

Príspevok od používateľa Joki »

Alphabet To Acquire Cybersecurity Firm Wiz In All Cash, $32 Billion Deal. Google Stock Falls.
https://www.investors.com/news/technolo ... restarted/
Interactive Brokers referral link, ak má niekto záujem. Ďakujem

https://ibkr.com/referral/jozef473
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20427
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2436 times
Been thanked: 2824 times

Re: GOOGLE (GOOG)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

GOOG +4%

Za 1. štvrťrok (marec) dosiahla zisk 2,81 USD na akciu, čo je o 0,80 USD viac ako konsenzus 2,01 USD;
tržby medziročne vzrástli o 12,0 % na 90,23 miliardy USD oproti konsenzu 89,18 miliardy USD.
Tržby z vyhľadávania a iných služieb spoločnosti Google sa medziročne zvýšili o 9,8 % na 50,7 mld.
Príjmy z reklám na YouTube sa zvýšili o 10,3 % na 8,9 mld.
Príjmy z reklamy Google sa zvýšili o 8,5 % na 66,9 mld.
Príjmy Google Cloud sa zvýšili o 28,1 % na 12,3 mld.

Plán spätného odkúpenia akcií:
Dňa 23. apríla 2025 predstavenstvo spoločnosti Alphabet poverilo spoločnosť spätným odkúpením akcií triedy A a triedy C v hodnote až 70,0 mld. USD spôsobom, ktorý považuje za najlepší záujem spoločnosti a jej akcionárov, pričom zohľadní ekonomické náklady a prevládajúce trhové podmienky vrátane relatívnych cien a objemov obchodovania s akciami triedy A a triedy C.

Spoločnosť oznámila zvýšenie dividendy o 5 %, čo znamená štvrťročnú hotovostnú dividendu vo výške 0,21 USD.
„Sme spokojní s našimi dobrými výsledkami za 1. štvrťrok, ktoré odrážajú zdravý rast a dynamiku v celom podniku.
Základom tohto rastu je náš jedinečný full stack prístup k umelej inteligencii.
Tento štvrťrok bol mimoriadne vzrušujúci, pretože sme zaviedli Gemini 2.5, náš najinteligentnejší model AI, ktorý dosahuje prelomové výsledky vo výkonnosti a je mimoriadnym základom pre naše budúce inovácie.
Vyhľadávanie zaznamenalo pokračujúci silný rast, ktorý bol podporený zapojením, ktoré zaznamenávame vďaka funkciám, ako je napríklad prehľad AI, ktorý má teraz 1,5 miliardy používateľov mesačne.
Vďaka službám YouTube a Google One sme prekročili 270 miliónov platených subscriberov.
A cloud rýchlo rástol vďaka výraznému dopytu po našich riešeniach.“
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20427
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2436 times
Been thanked: 2824 times

Re: GOOGLE (GOOG)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

GOOG po zverejnení, aj konferencii +2,5%

Spoločnosť oznámila výsledky za druhý kvartál (jún) so ziskom 2,31 USD na akciu bez zahrnutia jednorazových položiek, čo je o 0,13 USD viac ako konsenzus 2,18 USD;
tržby medziročne vzrástli o 13,8 % na 96,43 mld. USD oproti konsenzu 93,96 mld. USD.

Konsolidované tržby spoločnosti Alphabet v 2. kvartáli 2025 vzrástli medziročne o 14 %, resp. o 13 % pri konštantnom kurze, na 96,4 mld. USD, čo odzrkadľuje silný rast vo všetkých oblastiach podnikania.
Google Search & other, YouTube reklamy, Google predplatné, platformy a zariadenia a Google Cloud zaznamenali v 2. kvartáli dvojciferný rast.

Tržby zo služieb Google vzrástli o 12 % na 82,5 miliardy USD, čo odzrkadľuje silný výkon v oblasti vyhľadávania Google a ďalších služieb, predplatného Google, platforiem a zariadení a reklám na YouTube.

Tržby z Google Cloud vzrástli o 32 % na 13,6 miliardy USD, najmä vďaka rastu platformy Google Cloud v rámci kľúčových produktov GCP, infraštruktúry umelej inteligencie a generatívnych riešení umelej inteligencie.

Sundar Pichai, generálny riaditeľ, povedal:

„Mali sme vynikajúci štvrťrok s robustným rastom v celej spoločnosti.
Sme lídrom na poli umelej inteligencie a dodávame produkty neuveriteľným tempom.
Umelá inteligencia má pozitívny vplyv na všetky časti nášho podnikania a prináša silný impulz.
Vyhľadávanie dosiahlo dvojciferný rast tržieb a naše nové funkcie, ako sú prehľady umelej inteligencie a režim umelej inteligencie, fungujú dobre.
Naďalej zaznamenávame silný výkon v YouTube, ako aj v ponuke predplatných.
Cloud zaznamenal silný rast tržieb, objednávok a ziskovosti.
Jeho ročný obrat teraz presahuje 50 miliárd dolárov.
Vzhľadom na silný a rastúci dopyt po našich cloudových produktoch a službách zvyšujeme investície do kapitálových výdavkov v roku 2025 na približne 85 miliárd dolárov a tešíme sa na príležitosti, ktoré nás čakajú.“

Pre fajnšmekrov aj výcuc s tlačovky:

Poznámky k výsledkom spoločnosti Alphabet – Cloud má teraz ročný obrat presahujúci 50 miliárd dolárov, Waymo tento rok testuje vo viac ako desiatich mestách, vrátane New Yorku a Filadelfie (191,51 -0,60):

Spoločnosť tvrdí, že je lídrom v oblasti umelej inteligencie a že umelá inteligencia má pozitívny vplyv na všetky časti jej podnikania, čo v druhom kvartáli prinieslo silný rast.

Vyhľadávanie zaznamenalo dvojciferný rast tržieb.
Nové funkcie vyhľadávania naďalej fungujú dobre a prehľady umelej inteligencie majú viac ako 2 miliardy mesačných používateľov vo viac ako 200 krajinách a teritóriách a 40 jazykoch.

Spoločnosť naďalej zaznamenáva silné výsledky v oblasti YouTube, ako aj predplatného, čo odzrkadľuje silný rast v týchto oblastiach podnikania. V USA teraz Shorts zarobia toľko príjmov za hodinu sledovania ako tradičné in-stream reklamy na YouTube a v niektorých krajinách Shorts dokonca prekonávajú in-stream reklamy.

Cloud zaznamenal ďalší skvelý štvrťrok s výrazným rastom tržieb, objednávok a ziskovosti.
Ročné tržby Cloud sú teraz viac ako 50 miliárd USD, keďže GOOG zaznamenáva významný dopyt po svojom komplexnom portfóliu produktov umelej inteligencie.

Uvádza, že investície do infraštruktúry umelej inteligencie sú kľúčové pre dosiahnutie rastu a uspokojenie dopytu zákazníkov cloudu, a GOOG pokračuje v rozširovaní svojej rodiny hybridných modelov uvažovania Gemini 2.5.

Waymo podľa spoločnosti pokračuje v rozširovaní a expanzii, aby mohlo bezpečne obsluhovať viac cestujúcich na viacerých miestach.
Minulý mesiac Waymo spustilo prevádzku v Atlante a viac ako zdvojnásobilo svoje územie v Austine.
Waymo tiež rozšírilo svoje územie v Los Angeles a oblasti San Francisco Bay o približne 50 %.

Waymo už autonómne najazdilo viac ako 100 miliónov míľ na verejných komunikáciách a tím tento rok testuje vo viac ako desiatich mestách, vrátane New Yorku a Filadelfie. Celkovo GOOG uvádza, že v tejto oblasti je veľký rozmach.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20427
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2436 times
Been thanked: 2824 times

Re: GOOGLE (GOOG)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Silný rast Alphabetu (GOOG 230 .., +8,5 %)je dnes po tom, čo sudca rozhodol, že spoločnosť musí zdieľať údaje z vyhľadávania so svojimi konkurentmi, ale nebude nútená predávať svoj prehliadač Chrome.

P.S. To dvihlo aj AAPL (+3%)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20427
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2436 times
Been thanked: 2824 times

Re: GOOGLE (GOOG)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

GOOG +5%

V treťom kvartáli (september) vykázala zisk 2,87 USD na akciu, čo je o 0,61 USD viac ako konsenzus 2,26 USD;
tržby medziročne vzrástli o 15,9 % na 102,3 mld. USD oproti konsenzu 99,96 mld. USD.
Tržby z vyhľadávania Google a iných zdrojov vzrástli medziročne o 14,5 % na 56,57 mld. USD.
Tržby z reklamy Google vzrástli medziročne o 12,6 % na 74,2 mld. USD.
Tržby z Google Cloud vzrástli o 34 % na 15,2 mld. USD, čo bolo spôsobené rastom platformy Google Cloud Platform (GCP) v oblasti kľúčových produktov, infraštruktúry umelej inteligencie a generatívnych riešení umelej inteligencie.

Odhad kapitálových výdavkov: Vzhľadom na rast v rámci nášho podnikania a dopyt zo strany zákazníkov Cloud teraz očakávame, že kapitálové výdavky v roku 2025 budú v rozmedzí 91 až 93 miliárd USD. Predchádzajúci odhad bol 85,0 miliárd USD.

„Náš komplexný prístup k umelej inteligencii prináša silný impulz a my dodávame rýchlo, vrátane globálneho zavedenia prehľadov umelej inteligencie a režimu umelej inteligencie vo vyhľadávaní v rekordnom čase. Okrem toho, že vedú rebríčky, naše vlastné modely, ako napríklad Gemini, teraz spracúvajú 7 miliárd tokenov za minútu prostredníctvom priameho používania API našimi zákazníkmi.
Aplikácia Gemini má teraz viac ako 650 miliónov aktívnych používateľov mesačne. Naďalej podporujeme silný rast v nových oblastiach podnikania.
Google Cloud zrýchlil a ukončil štvrťrok s objemom objednávok vo výške 155 miliárd USD.
A máme viac ako 300 miliónov platených predplatných, na čele s Google One a YouTube Premium.“
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MiBi
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3432
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 1619 times

Re: GOOGLE (GOOG)

Príspevok od používateľa MiBi »

Slovensko-americká čipová firma Tachyum je pripravená podniknúť právne kroky proti Googlu, pretože údajne zneužil značku TPU pri označení svojich najnovších čipov. Tachyum tvrdí, že si značku zaregistrovalo v roku 2020.

Firma to v pondelok oznámila v tlačovej správe. https://www.tachyum.com/media/press-rel ... oogle-tpu/

Spoločnosť Radoslava Daniláka, ktorá bola kedysi najnádejnejšou čipovou firmou zo Slovenska, v polovici októbra oznámila investíciu vo výške 220 miliónov dolárov. Aj keď ide o najväčšiu investíciu do slovenského startupu, ktorú si domáci biznis pamätá, meno investora naďalej tají. Tachyum doteraz neodpovedalo ani na otázky Denníka E týkajúce sa tejto investície.

Podľa zdrojov z biznisu, s ktorými sa Denník E rozprával ešte v októbri, je držať taký objem peňazí v tajnosti v Európe veľmi neštandardné. Takými prostriedkami typicky disponujú len inštitucionálni investori, ktorí však investície musia oznamovať.

V Sociálnej poisťovni sa spoločnosti podľa Finstatu navyše kopia dlhy, ktoré začiatkom decembra dosiahli už takmer 73-tisíc eur.

Tachyum prevádzkuje vývojové centrá v Bratislave, na juhozápade USA a po novom aj v Brne. Dodávky svojho „revolučného“ čipu už roky sľubuje, no stále meškajú a firma pravidelne oznamuje ďalšie odklady začiatku sériovej výroby.

Opakované zdržania vyvolali v slovenskej technologickej komunite pochybnosti, či sa Danilákovi vôbec podarí čip dokončiť. Aj Denník E v priebehu rokov robil s Radoslavom Danilákom viacero rozhovorov, v ktorých zakladateľ firmy opakovane sľuboval skorý začiatok výroby.

K dnešnému dňu sa Tachyum nedostalo ani do fázy funkčného fyzického prototypu. Firma zatiaľ prezentuje len technickú dokumentáciu, deklarovanú kompatibilitu s aplikáciami a v najlepšom prípade prototypové dosky, ktoré sú podľa portálu e15 ešte ďaleko od finálneho čipu.
https://www.e15.cz/nazory-a-analyzy/pro ... ka-1421041
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20427
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2436 times
Been thanked: 2824 times

Re: GOOGLE (GOOG)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

MiBi napísal: St 10 12, 2025 1:59 pm Slovensko-americká čipová firma Tachyum je pripravená podniknúť právne kroky proti Googlu, pretože údajne zneužil značku TPU pri označení svojich najnovších čipov. Tachyum tvrdí, že si značku zaregistrovalo v roku 2020.
Si to prenesiem do smartinvestora. Tam mám o nich príspevok.

Pre zaujímavosť, čo som písal pred 2 rokmi:
JUGGLER napísal: Ne 17 12, 2023 10:07 pm Roman Závodský verejne prezentoval, že drží 24% majetku v UP o.c.p. a 12% v Inobat-Tachyum-Isadore.

Tachyum vyvíja ,,najlepší číp na svete ,,

Aby to neznelo ironicky, tak citujem slová zo stránky Tachyum, pri ktorých by sa mali triasť Nvidia, Samsung, TSMC, Intel i AMD:

,,Jediný procesor poskytujúci špičkový výkon v oblasti datacentier, superpočítačov a umelej inteligencii,,

Spoločnosť Tachyum vyvinula prvý univerzálny procesor na svete Prodigy, ktorý kombinuje funkcie CPU, GPU a TPU do jednej homogénnej procesorovej architektúry, ktorá je rýchlejšia, má 10-násobne nižšiu spotrebu a tretinové náklady v porovnaní s konkurenčnými produktmi.
Riešenie spoločnosti Tachyum prináša doposiaľ nepoznaný výkon a efektivitu pre široké spektrum aplikácií vrátane hyperškálových, HPC (High Performance Computing) a AI/ML (Artificial Intelligence / Machine Learning).
Prodigy ( tak sa volá procesor) umožní masívny rast AI a podporí celosvetový ekonomický rast.
Podľa štúdie spoločnosti PWC AI zvýši globálny HDP o 14 %, čo je 15.7 biliónov USD, do roku 2030 a Prodigy bude kľúčovým aktivátorom tohto rastu.


Optimizmus a sebavedomie im teda nechýba...

Mám založené k tým inovatívnym spoločnostiam vlákno: https://www.smartinvestor.sk/diskusia/v ... c.php?t=44
Je to všetko zabalené do štátno-súkromného investičného fondu Avanea Eco Fond, o ktorom som sa dočítal veľa krásnych vecí..

...len výnos fondu je štátne tajomstvo. :roll: Akokeby v investovaní nešlo o výnos.

Keď už sme pri tom UP o.c.p. Keďže to mal byť ,,stroj na peniaze,,...,,bezrizikový nástroj na uloženie železnej rezervy,, s výnosom priemerne 10% p.a...
...to všetko cez forexových AOS robotov ... cez o.c.p. pod dohľadom NBS...to je na Slovensku rarita.

:beer:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Gold Member **
Príspevky: 424
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 53 times
Been thanked: 127 times

Re: GOOGLE (GOOG)

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

Čakal by som titulok
Google a NVDIA vojna dvoch gigantov o spoločnosť Tachyum.
Aby to nebol nakoniec prd do stromovky s tým čipom Prodigy.
IB-https://ibkr.com/referral/roman3131
Tasty-https://tastytrade.com/welcome/?referralCode=CEKTJ78ZFX
Alpaca 3 ref na mesiac.Vklad 500USD 30 dní výplata do 10 prac. dní dostaneme obidvaja 100USD prvý mesiac je do 28.02.2026) V prípade záujmu cez správu
MiBi
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3432
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 1619 times

Re: GOOGLE (GOOG)

Príspevok od používateľa MiBi »

Zlepsi dnes Alphabet naladu na trhoch ?
HAV-5X5WoAAw_-W.jpg
HAWBv2DXoAAQtqj.jpg
Prílohy
Screenshot 2026-02-05 075526.jpg
MiBi
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3432
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 1619 times

Re: GOOGLE (GOOG)

Príspevok od používateľa MiBi »

Kompletne vysledky: https://www.fio.sk/spravodajstvo/novink ... investovat

Komentář CEO
„Rok 2026 má za sebou fantastický start. Naše investice do AI a komplexní přístup oživují každou část našeho podnikání. Vyhledávání má za sebou silný kvartál, přičemž AI funkce táhnou jeho používání, počet dotazů je na historickém maximu a výnosy vzrostly o 19 %. Výnosy služby Google Cloud stouply o 63 %, přičemž objem nezpracovaných zakázek (backlog) se mezikvartálně téměř zdvojnásobil na více než 460 miliard dolarů. Pro naše plány s umělou inteligencí pro spotřebitele to bylo vůbec nejsilnější kvartál, tažený aplikací Gemini. Celkový počet placených předplatných nyní dosáhl 350 milionů, přičemž klíčovými tahouny jsou YouTube a Google One. Služba Gemini Enterprise má skvělou dynamiku a zaznamenala 40% mezikvartální růst počtu platících měsíčně aktivních uživatelů. A konečně mě těší, že společnost Waymo překonala hranici 500 000 plně autonomních jízd týdně. Tyto vynikající výsledky staví na našem diferencovaném, komplexním přístupu. Naše vlastní modely, jako je Gemini, nyní zpracovávají více než 16 miliard tokenů za minutu prostřednictvím přímého využití API našimi zákazníky, což je o 60 % více než v minulém kvartále,“ uvedl generální ředitel Sundar Pichai.

Pohled analytiků
Analytici z Evercore ISI uvedli, že výnosy i provozní zisk Alphabetu hravě překonaly odhady. Celkově se jednalo o velmi působivé výsledky, které posilují jejich názor, že komplexní investice Alphabetu do AI současně zajišťují opětovné zrychlení vyhledávání, masivní růst Cloudu a rozšiřování marží.

Analytici z Truist Securities uvedli, že výsledky a výhled společnosti Alphabet ukazují, že společnost jede na plné obrátky. Byl to vynikající kvartál, který překonal očekávání prakticky ve všech směrech. Zejména výkonnost vyhledávání naznačuje, že vzestup generativní AI rozšiřuje celkový oslovitelný trh pro vyhledávání, že dominantní postavení Googlu zůstává neohroženo a že iniciativu má stále pevně ve svých rukou.

Analytici ze Citi uvedli, že výsledky společnosti Alphabet za 1Q 2026 dopadly lépe, než se očekávalo, a to především díky růstu výnosů z vyhledávání a Cloudu. Výnosy služby Google Cloud byly mnohem silnější, než se očekávalo, stejně jako výnosy z vyhledávání, což podtrhuje zdravou poptávku po online reklamě.

Analytici z Wedbush uvedli, že Alphabet zůstává jedním z nejvýznamnějších jmen v revoluci umělé inteligence díky svému vertikálně integrovanému přístupu napříč vyhledáváním, YouTube a reklamním segmentem, který nadále zrychluje.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"