Aký fond vybrať? (Hydra84)

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
hydra84
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Št 11 02, 2010 9:11 am

fondy Axa euro konto a axa selection emerging equity

Príspevok od používateľa hydra84 »

Vie mi niekto povedať čo sa deje s týmito fondami?

fondy Axa euro konto a axa selection emerging equity


Axa stránka je aktualizovaná pozde kurzy su aj niekoľko dni pozadu a aj ked je uz je 11 februar tak mesacne výpisy sú z decembra..co som pisal na emailovu podporu ta zena tam nic nevie povedat len vseobecne veci co viem aj ja o podmienkach fondov...neviem mam pocit ze tam nemaju odbornikov..ktorý vedia dat profesionalny názor,lebo o finančných trhoch nevedia nič.....len co maju naucené....co maju pisat zakaznikom...
hydra84
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Št 11 02, 2010 9:11 am

Aký fond vybrať? (Hydra84)

Príspevok od používateľa hydra84 »

fond Pioneer Funds - Pacific (Ex. Japan) Equity

Nevie nekto poradit k tomuto fondu ako stoji po krize Australia? lebo tam je najvaic aktiv tohto fondu....
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: fond Pioneer Funds - Pacific (Ex. Japan) Equity

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

myslim, ze celkom dobre.
Hladas jeden fond alebo chces mat nejake slusne potrfolio ? Ak chces, mozeme sa stretnut, resp. komunikovat cez mail a nieco ci odporucim.

Tu mas najsirsiu ponuku fondov v SR:
http://www.mfc.sk/?vsetky-fondy" onclick="window.open(this.href);return false;
potom este pozri toto: http://www.supermarketfondov.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
nie su tam tak podrobne info, ale mali by tam byt aj fondy, ktore mi na stranke nemame, aj ked su v ponuke
hydra84
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Št 11 02, 2010 9:11 am

Re: fond Pioneer Funds - Pacific (Ex. Japan) Equity

Príspevok od používateľa hydra84 »

No ja uz mam tieto fondy:

Pioneer Funds - Emerging Markets Equity EUR

Pioneer Funds - Greater China Equity EUR

AXA Selection Emerging Equity EUR

a este mam axa euro konto na kratkodobu likviditu ....

preto som rozmýšľal este o jednom fonde ja som z Kosic takze asi tazko sa mozme stretnut lebo Vasa spolocnost je v Blave ako som cital...

rozmýšľal som o Pioneer Funds - Emerging Europe and Mediterranean Equity lenze sa bojim ze bude klesat hodnota akcii neviem no...

a este o Pioneer Funds - Pacific (Ex. Japan) Equity a tam predsa je aj mensi kurz za akciu investicia by nebola vyssia ako 500 az 700 euro...
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: fond Pioneer Funds - Pacific (Ex. Japan) Equity

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

minimum do fondu cez nas je 1000 Eur. Cez Unicredit je mozno do Pioneerov mozne dat jednorazovo aj menej, neviem. Portfolio mas velmi jednostranne, tie fondy maju skoro totozne zameranie. Ak nieco zacne padat, budu ti padat vsetky fondy skoro rovnakym tempom.

Aky chces dosiahnut vynos ? Aku stratu si schopny akceptovat ? Aky je ciel investicie ? Aky je tvoj investicny horizont / ako dlho nebudes tie peniaze potrebovat ?
hydra84
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Št 11 02, 2010 9:11 am

Re: fond Pioneer Funds - Pacific (Ex. Japan) Equity

Príspevok od používateľa hydra84 »

Je to na rok az dva chcem dosiahnut co najväcsi výnos a ratam aj s moznym rizikom..ze to pojde hore alebo aj dole ale rozvojove trhy su v kurze teraz....a verim ze to bude výnosné....a ak sa este rozhodnem nieco kupit tak cez unicreditbanku Pioneer fondy lebo tam mam 50% zlavu zo vstupneho poplatku...tam sa mi to oplati tento rok...najviac
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: fond Pioneer Funds - Pacific (Ex. Japan) Equity

Príspevok od používateľa filip glasa »

v tejto dobe kupovať EM na dva roky :roll: to si si rovnako mohol staviť napr. na nejaký hokejový zápas.
hydra84
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Št 11 02, 2010 9:11 am

Re: fond Pioneer Funds - Pacific (Ex. Japan) Equity

Príspevok od používateľa hydra84 »

Tak to necham aj dlhsie...ostatne peniaze mam na terminovaných vkladoch....riziko su vsetky akcie..a tie bezpecnejsie maju maly vynos tak ked uz zaplatim poplatky nech to stoji za to.....rozvojove trhy mozu padat ale zas Cina nemala velke straty....ked bude treba necham to aj 3 roky a viac
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: fond Pioneer Funds - Pacific (Ex. Japan) Equity

Príspevok od používateľa filip glasa »

tak tú sumu aspoň rozlož v čase a postupne dokupuj pri poklese. momentálne sú všetky akcie vrátene EM aj Číny hodne vysoko, ale ekonomicky sa nič moc nezlepšuje, takže nie je žiadny veľký dôvod na ďalší rast.

kukni sa čo to urobilo za posledný rok a zamysli sa, či to pri nezlepšení ekenomiky môže urobiť znova:
Obrázok
myslíš, že existujú stotisíce investorov ako ty, ktorí veria na rast a budú nakupovať?
Jan_Traxler
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 10 04, 2008 9:33 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: fond Pioneer Funds - Pacific (Ex. Japan) Equity

Príspevok od používateľa Jan_Traxler »

hydra84 napísal:Nevie nekto poradit k tomuto fondu ako stoji po krize Australia? lebo tam je najvaic aktiv tohto fondu....
To se hodne pletete, vetsinu portfolia toho fondu tvori vychodni Asie, pricemz "Greater China" cca 40 % (australske spolecnosti 20 %).
Viz. http://www.pioneerinvestments.cz/Fond/S ... Equity.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Takze byste opet jen duplikoval jine investice. Mimochodem v ramci "Emerging Markets" mate taky cca 40 % ve vychodni Asii.

Myslim, ze jeden fond Emerging Markets by byl dostatecny. Mit dva stejne zamerene fondy je k nicemu. Popravde, zminovany Axa fond neznam, ale domnivam se, ze bude mit velmi podobne portfolio, prakticky vsechny EM fondy maji z 90 % stejne portfolio. Lisi se jen nektere vyjimky se specifickym zamerenim na EM small caps, na EM growth, na Frontier Markets apod. Ale bezne EM fondy jsou jeden jako druhy.

Navysovat pak jeste podil vychodni Asie dalsimi fondy, kde stejne vetsinu vetsich akcii (Samsung, China Mobile, PetroChina, China Construction Bank atd.) mate i v portfoliu toho EM fondu, je take padle na hlavu.

Kdyz uz, tak ten fond "Emerging Europe and Mediterranean Equity" (mimochodem vysledkove jeden z mala uspesnych akciovych fondu od Pioneer, ktery prekonava benchmark a konkurenci, Pioneer ma jinak dobre spise dluhopisove fondy) bych jeste chapal. Vetsinu jeho nejvetsich pozic (Gazprom, Lukoil, Rosneft atd.) mate v portfoliu toho EM fondu take, ale tady muze mit teoreticky aspon smysl navysit zamereni na vychodni Evropu (no vlastne Rusko)... protoze v EM fondu ma jen cca 15 %.

No ale porad se pohybujete na jednom pisecku.
Osobne mam sice skoro 90 % investicniho portfolia v akciich (zbytek v komoditach). Z toho hned 5 cisnkych akcii. Ale v pripade cinskych akcii se jedna o rustove firmy. A kazdou akcii si velmi peclive vybiram. Vy mate ve vsech zminenych fondech akorat akcie velkych spolecnosti z EM (prevazne z vychodni Asie), jinymi slovy jste znacne zavisly na vyvoji vychodoasijskych trhu jako celku, coz znamena na vyvoji vychodoasijske ekonomiky. Nechci Vas moc strasit, mozna je to dobra volba, ale je dost rizikova.
Kolecka cinskeho hospodarstvi se prehrivaji a brzy se muze motor zadrhnout. Dopady ochlazeni cinske ekonomiky na cely svet ekonomove velmi podcenuji. Cina je dnes hlavnim svetovym producentem a konzumentem vetsiny zbozi. Pokud prestane slapat motor v Cine, poznaji to zahy vsechny dodavatelske zeme (zejmena Australie, Brazilie, Saudska Arabie) a za chvilku je v problemech cely svet.
Takze pozor, muzeme se jeste dockat dost neprijemnych veci na akciovych trzich.
(A to je jen riziko prehrati Ciny, tech rizik, ktera na nas cihaji, je spousta.)

P.S. 50 % slevu na vstupnich poplatcich nabizim standardne u vetsiny zahranicnich fondu. ;-) Ale do Kosic za Vami urcite nepojedu. ;-))
http://www.finez.cz/snizene-vstupni-poplatky/" onclick="window.open(this.href);return false;
Jan Traxler
FINEZ Investment Management
www.finez.cz
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: fond Pioneer Funds - Pacific (Ex. Japan) Equity

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

tu Australiu zrejme myslel tak, ze ma vysoke % zastupenie v danom fonde voci inym regionom. Aspon ja som to tak pochopil.
Jan_Traxler
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 10 04, 2008 9:33 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: fond Pioneer Funds - Pacific (Ex. Japan) Equity

Príspevok od používateľa Jan_Traxler »

peter.cmorej napísal:tu Australiu zrejme myslel tak, ze ma vysoke % zastupenie v danom fonde voci inym regionom. Aspon ja som to tak pochopil.
Jenze to prave nema, Cina (vcetne Hong Kongu a Taiwanu) ma v danem fondu dvakrat tak velke zastoupeni oproti Australii.
Jan Traxler
FINEZ Investment Management
www.finez.cz
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: fond Pioneer Funds - Pacific (Ex. Japan) Equity

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

vratane Hong Kongu a Taiwanu ok :wink:
http://www.mfc.sk/?fondy&fond=PIOPXJEFE" onclick="window.open(this.href);return false;
hydra84
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Št 11 02, 2010 9:11 am

Re: fond Pioneer Funds - Pacific (Ex. Japan) Equity

Príspevok od používateľa hydra84 »

A do ktoreho fondu by ste este dali na mojom mieste peniaze v ramci Pioneer fondov v hodnote maximalne 700 euro-investicia?
navratnost 1 az 2 roky? ale nech je aj dobre zhodnotenie..nie je ze zaplatim poplatky a nic z toho nebudem mat lebo dlhopisove fondy su take....

dobre vyzera tento ale moze zacat padat je velmi vysoko

Pioneer Funds - Emerging Markets Bond
Pioneer Funds - dlhopisový - rozvíjajúce sa trhy
Naposledy upravil/-a hydra84 v Ut 02 03, 2010 1:57 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: fond Pioneer Funds - Pacific (Ex. Japan) Equity

Príspevok od používateľa filip glasa »

ale nech je aj dobre zhodnotenie..nie je ze zaplatim poplatky a nic z toho nebudem
v akciovom zaplatíš poplatky a pravdepodobne budeš mať ešte aj k tomu stratu - 20% :lol:

v dlhopisovom len stratu -3% :wink:

čísla len tak tipujem, ale na ilustráciu stačí.
Na 1-2 roky by som vôbec nič do akciového ani dlhopisového fondu nedával. Ak by som sa chcel zabaviť, tak si stavím na nejaký futbalový zápas.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: fond Pioneer Funds - Pacific (Ex. Japan) Equity

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Zhodnotim to, Hydra:
- ma velmi kratky investicny horizont
- chce vysoky vynos
- v case dost diskutabilneho buduceho vyvoja akcii chce investovat do akcioveho trhu (.. lebo ten jediny, zo vsetkych pre hydru dostupnych investicnych nastrojov ponuka pre hydru dostatocny potencial vynosu)
- ma jednostranne zamerane portfolio zamerane na velmi volatilny trh
- chce investovat relativne nizky obnos (500-700 Eur)
- snazi sa usetrit na vstupnom poplatku

Pravdepodobnost ze prerobis je vyssia ako pravdepodobnost, ze zarobis. Ak zarobis, bude to len vdaka stastiu.
hydra84
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Št 11 02, 2010 9:11 am

Re: fond Pioneer Funds - Pacific (Ex. Japan) Equity

Príspevok od používateľa hydra84 »

Ked treba pockam aj 2 az 3 roky mozem prerobit ale aj zarobit akonahle budem mat mozny výnos hoc len 100 euro na kazdy fond odpredam akcie..a ked tak pockam....keby padli cina nepadne tak velmi akurat ostatne mozu..uvidime.....risk je zisk
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: fond Pioneer Funds - Pacific (Ex. Japan) Equity

Príspevok od používateľa radvan »

mam lepsi navrh ... zober 700 eur a rozdel to na 3 kopky: 100, 200 a 400 eur ...

potom chod do kasina a daj 100eur na cervenu, ak padne cervena tak chod prec a mas vynos na najblizsie obdobie ... ak padne cierna, tak zober 200 eurovu kopku a daj ju na cervenu ... ak padne zase cierna, tak zober poslenych 400 eur a daj to na cervenu ...

lebo to co sa snazis s tymi peniazmi spravit je presne to co som prave popisoval ... neides investovat, ides hazardovat ... nic ine to neni ... za 1-2 roky moze byt ten fond, kde je 40% cinskych akcii a zvysok emerging market v pohode -50% ... a to neni o tom, ze ked to bude -30% tak pockas 2 roky a vystupa to spat ... sa ti moze stat, ze budes cakat 10 rokov a furt to bude -20% ...

ludia sa ti tu snazia slusne vysvetlit, ze pri takomto postoji daj tie peniaze radsej na terminak na 2 roky ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: fond Pioneer Funds - Pacific (Ex. Japan) Equity

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

presne tak
Jan_Traxler
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 10 04, 2008 9:33 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: fond Pioneer Funds - Pacific (Ex. Japan) Equity

Príspevok od používateľa Jan_Traxler »

hydra84 napísal:...keby padli cina nepadne tak velmi akurat ostatne mozu..uvidime.....risk je zisk
Ver a vira Tva Te (mozna) zachrani. ;-))
Jan Traxler
FINEZ Investment Management
www.finez.cz
Jan_Traxler
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 10 04, 2008 9:33 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: fond Pioneer Funds - Pacific (Ex. Japan) Equity

Príspevok od používateľa Jan_Traxler »

hydra84 napísal:dobre vyzera tento ale moze zacat padat je velmi vysoko
Chlape, to je s Vami tezke, kdyz Vy ty fondy vybirate jako pomerance v obchode. :mrgreen:

Ale mozna bude nejlepsi, kdyz si nejaky fondik vyberete... a prodelate v nem pulku z tech 700 euro.
Verim, ze Vas to nezabije a ta zkusenost za to snad bude stat.
Horsi bude, pokud se nejakou blbou nahodou tomu fondu bude darit a Vy vydelate... o to vic totiz prodelate nekdy v budoucnu, az zase budete vybirat fondy jako pomerance.

Jinak investovat do fondu na 1-2 roky muze jen blazen, nic ve zlem. Fondy jsou ze sve podstaty dlouhodobe investicni instrumenty.
Jan Traxler
FINEZ Investment Management
www.finez.cz
Fiko
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ne 31 01, 2010 1:07 am
Kontaktovať používateľa:

Re: fond Pioneer Funds - Pacific (Ex. Japan) Equity

Príspevok od používateľa Fiko »

Akciové fondy by mohly býti dlouhodobá investice :
1) jen kdyby se koupily a drzely ty fondy v období levných akcií 2002-2010 a nekupovaly se v období drahých akcií 2000-2001 co se týce fondu na západní akcie. Pro fond na akcie ceské bylo zase období 2000-2002 jedno z nejlepsích. Fond na akcie z Asie, Afriky, Latinské Ameriky, Australie a východní Evropy nikdo nepotrebuje.
2) kdyby nebyla s fondy taková nuda. Kdyz si deláme vlastní fond z akcií ( behem let pán k tem 700 euro jiste stovky a tisíce eur pridá ) dostáváme 20x i 50x behem roku dividendy, kdyz z amerických akcií chodí 4x rocne, ze spanelských a britských akcií 2x rocne. To je radost celý rok z akcií a z dividend. S fondem je ale celý rok nuda, nechodí dividendy, nebo jen 1x za rok.
3) ale kupování podílu fondu je z cásti nebo ze 100% kupování zajíce v pytli. U nekterých fondu se nedá vubec zjistit, co v tom fondu je. Jako ten hedge fond Vltava.

Kdo chce investovat do fondu, mel by volit fond typu value investing na velké akcie EU a USA, jaké nacházíme v indexech Eurostoxx50, DAX a Dow Jones.
Value investing blog http://valueakcie.xf.cz
hydra84
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Št 11 02, 2010 9:11 am

Re: fond Pioneer Funds - Pacific (Ex. Japan) Equity

Príspevok od používateľa hydra84 »

Ked bude treba necham tam peniaze aj 5 rokov... a fondy Axa selection emerging equity a Pioneer emergings markets equity vyhrali zlatu mincu.takze nevyberam si to ako pomarance ten Pacific je blbost kupit to mate pravud je to horsíe ako China fond... a China nepada tak velmi je to riziko ale ekonomovia predpovedaju ze Cina bude do roku 2020 svetovým ekonomickym leadrom..... to viem ale chcem výnos keby to bolo vsetko take jednoduche tak by bol co sa tyka fondov kazdy milionar..... mne staci ked budem mat zisk hoc aj 80 euro za rok na 1 fond a ked to nevinde tak to vyberiem o 3,4 az 5 rokov........tak som to investoval uvidime..ostatne peniaze mam na terminovanych vkladoch som obycajny clovek a ci to padne alebo nie su vase dohady uvidime.........viem ze SAXO bank predpoveda pad trhov v 2 polovici roka.........ja som si pozeral výnos od decembra do decembra v daných rokoch pri kazdom fonde teda sedliackym rozumom viem ze to nemusi byt tak isto v daslých rokoch...takze verim ze to bude ok a 80 euro za rok dosiahnut ked som dal 700 euro za fond nebude problem...v cistom
Naposledy upravil/-a hydra84 v St 03 03, 2010 10:39 am, upravené celkom 1 krát.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: fond Pioneer Funds - Pacific (Ex. Japan) Equity

Príspevok od používateľa radvan »

skoda reci ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
hydra84
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Št 11 02, 2010 9:11 am

Re: fond Pioneer Funds - Pacific (Ex. Japan) Equity

Príspevok od používateľa hydra84 »

uvidime....
hydra84
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Št 11 02, 2010 9:11 am

Pioneer Funds - Emerging Markets Bond Pioneer Funds

Príspevok od používateľa hydra84 »

Pioneer Funds - Emerging Markets Bond
Pioneer Funds - dlhopisový - rozvíjajúce sa trhy

Ako sa bude podla Vás vyvíjat tento fond? ktorý dlhopisový fond z pioneer fondov sa teraz oplatí podla Vás?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Pioneer Funds - Emerging Markets Bond Pioneer Funds

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ziaden. Btw. preco sa pytas, ked o radu v konecnom dosledku aj tak nestojis ?
Jan_Traxler
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 10 04, 2008 9:33 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: fond Pioneer Funds - Pacific (Ex. Japan) Equity

Príspevok od používateľa Jan_Traxler »

hydra84 napísal:uvidime....
K tomu je ale potreba nejdriv otevrit oci (... jinymi slovy zacit vnimat, co Vam tu ostatni pisou... kupodivu vsichni prakticky to same, jen jste asi jeste nikoho nepochopil.)
Jan Traxler
FINEZ Investment Management
www.finez.cz
Jan_Traxler
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 10 04, 2008 9:33 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: fond Pioneer Funds - Pacific (Ex. Japan) Equity

Príspevok od používateľa Jan_Traxler »

hydra84 napísal: ...vyhrali zlatu mincu... & ...ja som si pozeral výnos od decembra do decembra v daných rokoch pri kazdom fonde...
Presne to jasne ukazuje, ze vybirate fondy jako pomerance. Verim, ze za par let pochopite, o cem mluvim... pak se tehle epizodce budete urcite taky smat. ;-)
Jan Traxler
FINEZ Investment Management
www.finez.cz
hydra84
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Št 11 02, 2010 9:11 am

Re: Pioneer Funds - Emerging Markets Bond Pioneer Funds

Príspevok od používateľa hydra84 »

jak ze nestojim stojim je to jediny fond ktorý mal obrovský výnos ale moze zacat padat....v ramci dlhopisových fondov ktoré s dlhopisových fondov sa oplatí? ked ste taký múdri tak poradte.....v ramci Pioneer fondov?
Jan_Traxler
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 10 04, 2008 9:33 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Pioneer Funds - Emerging Markets Bond Pioneer Funds

Príspevok od používateľa Jan_Traxler »

Priznejte se, ze Vy jste vyslany agent Pioneeru, ktery tu ma nenapadne zminit vsechny jejich fondy. :mrgreen:
hydra84 napísal:ktorý dlhopisový fond z pioneer fondov sa teraz oplatí podla Vás?
zadny

P.S. Ale nasel jste zrovna fond, ktery je mezi EM dluhopisovymi fondy specificky vahou podnikovych dluhopisu. Nicmene vyplatil se pred rokem, dnes je to o hubu. Vynos do splatnosti neznam, ale bude uz relativne maly... neadekvatni k riziku.
Jan Traxler
FINEZ Investment Management
www.finez.cz
hydra84
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Št 11 02, 2010 9:11 am

Re: Pioneer Funds - Emerging Markets Bond Pioneer Funds

Príspevok od používateľa hydra84 »

Nie som mam tam zlavu 50 % zo vstupneho poplatku tak preco to nevyuzit.... ked mam 2,5 % za vstup miesto 5% a za spravu to je 1,8%.

Zujimavý je aj fond ING Višegrádsky akciový fond len tie poplatky ma stvu su velke vstupny 3,90% a za spravu 2%...keby som mal istotu ze sa to zhodnoti tak tam dam..peniaze tiez........

a ktore sa oplati? este viem ze aj Volksbank ma fondy mam bratranca v Cechach tiez tam stratil dost kolega na pioneer fondoch stratil tiez okolo 2000 euro na tych fondoch co mam ja emerging a china v pioneer..ale vtedy stratili vsetci......
Jan_Traxler
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 10 04, 2008 9:33 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Pioneer Funds - Emerging Markets Bond Pioneer Funds

Príspevok od používateľa Jan_Traxler »

A je to tu zase... pomerance. :mrgreen:
Jan Traxler
FINEZ Investment Management
www.finez.cz
hydra84
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Št 11 02, 2010 9:11 am

Re: Pioneer Funds - Emerging Markets Bond Pioneer Funds

Príspevok od používateľa hydra84 »

Pomarance to nie su ked ste taky odbornik povedzte mi ako je na tom Višehradsky fond od ING...?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: fond Pioneer Funds - Pacific (Ex. Japan) Equity

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ked bude treba necham tam peniaze aj 5 rokov...
ale ten fond môže byť v mínuse kľudne aj 20 rokov.

Ono tých 700 EUR nie je až taká veľká suma a ak máš značne vyššie obnosy na termínovaných vkladoch, tak to zas nie je až tak zlé. Možno prídeš o polovicu z tých 700 EUR, ale to bude len nepatrná časť z celého portfólia. Za to to bude celkom dobré školné.

Keď už teda, tak si to rozdeľ aspoň na polovicu a tú druhú polku investuj po výraznom poklese.
hydra84
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Št 11 02, 2010 9:11 am

Re: Pioneer Funds - Emerging Markets Bond Pioneer Funds

Príspevok od používateľa hydra84 »

nic nemusi padnut jedinou chybou je ze som to vsadil na rozvojové trhy....mne staci malý výnos...zatial som v pluse...ze bublina praskne moze a nemusi byt to pravda. cital som reakcie ludi na Vysehradsky fond od ING aj ten padol...a nazory ludi co tam maju peniaze su dobre na nazor a su sto krat lepsie ako nejake cisla kt nemusia byt pravdive...vsetko je riziko jasom vychadzal z rebrickov zo stranky o peniazoch.sk ......
Martin52
Active Member
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 02 09, 2008 8:17 am

Re: Pioneer Funds - Emerging Markets Bond Pioneer Funds

Príspevok od používateľa Martin52 »

Ked teraz pozeras ako sa akciove fondy vyvijali rok dozadu, tak tam vidis udaje od marca 2009, cize silny rast. Pozri si udaje od leta 2008 aby si si urobil predstavu, kam ti to moze spadnut pri panickom vypredaji. Myslim, ze jasne uvidis, ze padalo prakticky vsetko a vacsina emerging markets padla viac ako vyspele trhy. Ked budes investovat do EM akcii, musis s tym pocitat.

Ked si pozries dlhopisy, tie naopak rastli (lebo klesali urokove sadzby a zvysila sa averzia k riziku). Teraz su urokove sadzby stale pomerne nizko a je vacsia pravdepodobnost, ze bude stupat, takze dlhopisy budu skor klesat alebo stagnovat.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Pioneer Funds - Emerging Markets Bond Pioneer Funds

Príspevok od používateľa filip glasa »

vychadzal z rebrickov zo stranky o peniazoch.sk
ale veď tie rebríčky sú tam podľa toho koľko ktorý fond vyrástol za zvolené obdobie. Napríklad za jeden rok. To nie je ukazateľ toho, ktorý fond je najlepší, ale ktorý za zvolené obdobie najviac rástol. V minulosti. A rástli práve tie, ktoré sa pred dvoma rokmi najviac prepadli dole. Keby to rovnako vychádzallo aj teraz, tak tie čo najviac vyrásli by boli adepti na najhlbší pád.

Rozhodne sa nepozaraj na to čo robili tie fondy vminulosti, ale aké majú šance dnes. Na 1-5 rokov je to vždy len obyčajná stávka ako v kasíne a nie investičné rozhodnutie.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Pioneer Funds - Emerging Markets Bond Pioneer Funds

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

hydra84 napísal: jasom vychadzal z rebrickov zo stranky o peniazoch.sk ......
vsak prave to je to vyberanie ako pomarance .. aha, tento najkrajsie vyzera. So zlatou mincou si moc iluzie nerob, vyber najlepsich produktov sa az podozrivo prekryva so zoznamom sponzorov sutaze :mrgreen:
hydra84
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Št 11 02, 2010 9:11 am

Re: Pioneer Funds - Emerging Markets Bond Pioneer Funds

Príspevok od používateľa hydra84 »

pozeral som si výnos od decembra do decembra od vzniku fondu kazdý rok....pravda to moze byt lebo napr zaistený fond co vyhral tiez od Pioneer je v -..uvidime najhorsie je na tom Japan Equity co sa týka fonodv pioneer v Azii..tam by som nedal..je to riziko....ale mne staci ze pojde hore fond napr china z 8,12 na akciu napr na 10,20 az 10,50 a odpredam to ..realne to je......ale aj pad...
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"