Ma zmysel v tejto dobe investovat ?

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Jan_Traxler
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 10 04, 2008 9:33 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Ma zmysel v tejto dobe investovat ?

Príspevok od používateľa Jan_Traxler »

U dluhopisu hlavne pozor na vztah trzni cena - vynos do splatnosti.
Pokud planujete drzet dluhopis az do splatnosti, pak je to urcite lepsi nez ulozit penize do banky.
Ovsem v prubehu zivotnosti dluhopisu muze jeho trzni cena kolisat. A zrovna nyni je situace takova, ze se ocekava rust vynosove krivky dluhopisu (laicky receno, investori budou od statu pozadovat vyssi a vyssi uroky za to, ze mu pppformou dluhopisu pujci)... to pak ma negativni dopad na trzni cenu drive emitovanych dluhopisu.

Pri investici do dluhopisoveho fondu tento vztah hraje zasadni roli.

Podrobneji podstata posana v clanku Jake prilezitosti nabizi investice do dluhopisu z pocatku roku 2009. Uozornuji, ze od te doby se situace zmenila, doporucovane korporatni dluhopisy i dluhopisy emerging markets stouply na cene o cca 20-50%, momentalne uz dluhopisove investice nejsou zajimave.

Pokud neplanujete drzet dluhopis az do splatnosti, tak momentalne investici do statnich dluhopisu nedoporucuji.
I v pripade drzeni do splatnosti bych mozna s nakupem rok dva pockal (urokovy vynos bude s velkou pravdepodobnosti vyssi).

Jinak nemecke bondy jsou asi nejlepsi volba. Nemecko jako jedna z mala rozvinutych zemi ma realnou sanci behem nekolika let mit vyrovnany (nebo dokonce i prebytkovy) rozpocet.
Rakousko je v daleko horsi pozici.
Jan Traxler
FINEZ Investment Management
www.finez.cz
comeoff
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Ut 13 10, 2009 5:58 pm

Re: Ma zmysel v tejto dobe investovat ?

Príspevok od používateľa comeoff »

SFR su statne finanacne rezervy ?
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ma zmysel v tejto dobe investovat ?

Príspevok od používateľa Lobista »

SFR je system frakcnych rezerv -- Fractional Reserve System.

Banka po prijati vkladu musi udrziavat rezervu iba vo vyske niekolko percent prijatych vkladov, zvysok moze pozicat dalej druhej banke a ta zase takisto drzi ako rezervu iba par percent z celkovej sumy vkladu, atd.
comeoff
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Ut 13 10, 2009 5:58 pm

Príspevok od používateľa comeoff »

dikes za info, nieco som otom uz pocul v dokumente money as the depth tam to bolo neako popisane ze ako sa to robi.....
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ma zmysel v tejto dobe investovat ?

Príspevok od používateľa Lobista »

dikes za info, nieco som otom uz pocul v dokumente money as the depth tam to bolo neako popisane ze ako sa to robi.....
Myslis "Money is debt"? To bol jeden z tych serioznejsich dokumentov co su na nete, takmer vsetko v nom bola pravda.
comeoff
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Ut 13 10, 2009 5:58 pm

Re: Ma zmysel v tejto dobe investovat ?

Príspevok od používateľa comeoff »

ale som cital nato ja vela kritiky, ze to nieje az tak ako je to tam vykreslene napriklad prave s tym multiplikovanim penazi pri pozickach a tak ale inak sa mi ten dokument tiez pacil....
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ma zmysel v tejto dobe investovat ?

Príspevok od používateľa Lobista »

Jasne, ze tie peniaze sa nenafuknu stonasobne tak ako hovori ta teoria, pretoze nejaka cast z nich zostane v obehu, ide do akcii, do vankusov :P a pod. Ale co je horsie aj tito chlapci robili demagogiu stylom, ze banky nekrestansky zarabaju na kazdom jednom dolare co FED vyda a pod.
Používateľov profilový obrázok
senor valasco
Silver Member *
Príspevky: 264
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 12:32 pm
Bydlisko: HUMENNE
Kontaktovať používateľa:

Re: Ma zmysel v tejto dobe investovat ?

Príspevok od používateľa senor valasco »

Honzajs se opět "zlobí" http://www.pro-investory.cz/aktualni_analyza/ Začínam sa báť (výnimočne nemyslím ironicky)
seven
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 26 07, 2007 2:51 pm
Been thanked: 4 times

Re: Ma zmysel v tejto dobe investovat ?

Príspevok od používateľa seven »

nezda sa vam ta nakupna horucka na akciach uz nejaka uletena?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7091
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 294 times

Re: Ma zmysel v tejto dobe investovat ?

Príspevok od používateľa jogo »

seven napísal:nezda sa vam ta nakupna horucka na akciach uz nejaka uletena?
Seven, mne sa to zda uletene uz od marca 2009, ked zmenili uctovne pravidla bank (banky uz neocenuju aktiva trhovou hodnotou, ale hodnotou, ktoru by mali aktiva "keby nebola kriza").
A hlavne teraz,ked predaj novych domov klesol na historicke minimum, pre koho tie podniky vyrabaju?

Zial,burza ma inu logiku...stale rastie.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Ma zmysel v tejto dobe investovat ?

Príspevok od používateľa jan »

nezda sa vam ta nakupna horucka na akciach uz nejaka uletena?
ani nie.

Ja len rozmyslam, preco po downgrade Portugalska rastie financny sektor. Moze to byt v niecom pre banky vyhodne?
Fiko
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ne 31 01, 2010 1:07 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Ma zmysel v tejto dobe investovat ?

Príspevok od používateľa Fiko »

Downgrad Portugalska znamená jen, ze velký investor nebo hedgefond spekuloval s pákou na pokles eura a zaplatil analytikum za ten downgrad Portugalska, aby ta spekulace na pokles eura snadno a rychle s úspechem byla ukoncena.
A to ze akcie bank dnes rostou, Citigroup v tuto sekundu +5%, to vyvolala zpráva, ze v dubnu se Citigroup muze dostat z vlivu státu, který vlastní dosud 27% akcií Citigroup. Ovsem mohl by pak následovat propad akcie, kdyby stát neprodal akcie jen dohodou na velké investory, ale dal 27% akcií Citigroup najednou na burzu.

Smysl investovat dnes do akcií to má. Protoze po dvouletých propadach akcií následují normálne 4-leté rusty akcií, tedy asi do konce 2012 neni problém. Ale akcie porostou az do extrémního fundamentálního predrazení priblizne jako bylo 2000, kdy mel Dow Jones P/E 31 a S&P500 P/E 45.
Nyní je mozno koupit napriklad akcie Sanofi Aventis a Pfizer.
A samozrejme akcie velkých bank USA a Britanie. Akcie obchodního domu Tesco.
Value investing blog http://valueakcie.xf.cz
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"