Poistenie zodpovednosti za skodu

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
bambulka
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 30 09, 2008 8:18 am

Poistenie zodpovednosti za skodu

Príspevok od používateľa bambulka »

Zdravim, chcela by som sa spytat, v Generali je poistenie-Poistenie zodpovednosti za skodu v beznom zivote.
Je tam polozka-ze som poistena proti vytopeniu suseda. Co mi da poistovna ked mam toto poistenie a napriklad: praskne mi radiator a vytopim seba aj suseda a poskodim sebe domace zariadenia, aj susedovi. Uhradi mi poistovna ked mam toto poistenie skody na zariadeni domacnosti mne aj susedovi, alebo naco sa vztahuje toto poistenie?
Dakujem velmi pekne za odpovede.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Poistenie zodpovednosti za skodu

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

toto poistenie sa vztahuje na skody, ktore sposobis susedovi. Aj ked nie prave to poistenie, co pises. Ak sa nemylim, tak vytopenie suseda je predmetom poistenia "zodpovednosti za skodu z vlastnictva nehnutelnosti", nie "zodpovednosti za skodu sposobenu v obcianskom zivote". V Generali mozes mat tieto poistenia osve, ale ak tam mas pripoistenu aj dolozku, tak ich mozes mat aj obe, zavisi od konkretnej zmluvy.

Ale vratme sa naspat ku povodnej otazke: ty nedostanes z tohto poistenia nic. Skody u teba su kryte poistenim domacnosti (nabytok, koberec, ..) a poistenim nehnutelnosti (parkety, malovanie, omietka, ...). Ked uz poistovat byt, tak komplexne.
bambulka
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 30 09, 2008 8:18 am

Re: Poistenie zodpovednosti za skodu

Príspevok od používateľa bambulka »

Cize keby som mala v Generali poisteny byt-poistenie nehnutelnosti a mala by som doplnkove poistenie za tie 3 eura rocne, kde je aj polozka-atmosfericke zrazky a napriklad by mi vytopilo byt zo zlej strechy a poskodilo by mi parkety, tak poskodenie parkiet by mi hradila poistovna z tohto poistenia?Cize parkety spadaju do casti bytu a nie do poistenia domacnosti?
Dakujem za odpoved.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Poistenie zodpovednosti za skodu

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

parkety by mali spadat do poistenia nehnutelnosti, pretoze su pevne spojene s nehnutelnostou, ale to je iba moja logicka uvaha, pre 100 % istotu si treba otvorit VPP. Inak si to napisala spravne.

Btw. preco si sa neozvala ? kedysi som ti robil nejake prepocty ak sa nemylim.
bambulka
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 30 09, 2008 8:18 am

Re: Poistenie zodpovednosti za skodu

Príspevok od používateľa bambulka »

Ospravedlnujem sa, ale v praci mi ako benefit poskytli poistenie, takze uz nebolo treba.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Poistenie zodpovednosti za skodu

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

myslel som, ze som ti ratal prave nehnutelnost. Ale ako pozeram, to bol bytovy dom
bambulka
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 30 09, 2008 8:18 am

Re: Poistenie zodpovednosti za skodu

Príspevok od používateľa bambulka »

Prepac, aj to bolo najskor na mne, ale potom bytove spolocenstvo ma prehlasovalo a urcilo ine poistenie, takze zase som nic nevybavila.

Este by som mala jednu otazku, ku Generali, ked by som tam mala poistenie- zodpovednosti za skodu z vlastnictva nehnutelnosti a vytopila by som suseda, tak jemu by z mojej poistky uhradili vsetku skodu aj na byte aj na majetku? Ci to je len na bytove casti a nie na majetok? A este by som sa chcela spytat, ci toto je len dopoistenie k poisteniu -poistenie zodpovednosti v beznom zivote?
Dakujem ti velmi pekne.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Poistenie zodpovednosti za skodu

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ano, vsetky skody. Pokial neprevysuju limit poistenia.

Poistenie zodpovednosti za skodu sposobenu v obcianskom zivote je pripoistenie k poisteniu domacnosti. Poistenie zodpovednosti za skodu z vlastnictva nehnutelnosti je pripoistenie k poisteniu nehnutelnosti. To plati vseobecne pre kazdu poistovnu. Tu druhu "polovicu" si mozes v Generali dopoistit dolozkou. A aby to nebolo prilis jednoduche, ak poistujes v Generali nehnutelnost + zodpovednost, tak ti daju rovno obe poistenia zodpovednosti. Takze este raz: treba pozriet VPP co tam vlastne mas :)
bambulka
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 30 09, 2008 8:18 am

Re: Poistenie zodpovednosti za skodu

Príspevok od používateľa bambulka »

A dalo by sa, ze by si mi poslal VPP Generali k poisteniu domacnosti, bytu a zodpovednosti za skodu?Neviem, ci sa to da aj sem, a ak nie, tak potom ti do sukromnej posty napisem mail.
Dakujem velmi pekne.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Poistenie zodpovednosti za skodu

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

nerozumiem, mas uzatvorene poistenie v Generali a snazis sa zistit co tam mas ? ci aky je ciel pytania sa ? zmluvy v Generali robim cez webaplikaciu a kazda zmluva + VPP sa generuje do PDF. Takze konkretne zmluva ma konkretne osobitne dolozky, ktore k nej prisluchaju podla zadanych parametrov pri uzatvarani poistenia.
bambulka
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 30 09, 2008 8:18 am

Re: Poistenie zodpovednosti za skodu

Príspevok od používateľa bambulka »

Aha prepac, to som nevedela. Nie nemam poistenie od nich, ale pozerala som po lepsej poistke. Nech sa ti dari a prajem pekny den.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"