WIOF Adriatic-Balkan Opportunities Fund

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Dextr
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 07 04, 2007 5:39 pm

WIOF Adriatic-Balkan Opportunities Fund

Príspevok od používateľa Dextr »

Zdravím,

co říkáte na tento fond? Je ted v promoakci u BrokerJetu. Podle me by tamten Balkánský region mohl jít pěkně nahoru, ale zas tolik zkušenosti nemám, proto se ptám co vy na to...

Více info na https://brokerjet.ecetra.com/cz/about_b ... lcan.phtml

Predpokládám, že Ladis zase doporučí svuj Eurostock 30 select divi, ale kdyz chcu nekam umístit 500 euro, tak nevím jestli mi za to stojí ty poplatky, kdyz to chcu drzet cca 2 roky.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ber to ako rizikovejšiu časť portfólia nie ako významú časť všetkých investícií. Inal balkán je len trošku pozadu po strednej Európe. Čiže myslieť si, že dnes to tam bude ako český trh pre 5 rokmi je už neskoro.
Mimo to možno by si na balkán či východnú Európu našiel nejaký výhodnejší ETFond, alebo certifikát než tieto WIOF fondy.
Dextr
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 07 04, 2007 5:39 pm

Príspevok od používateľa Dextr »

JJ, tak to i beru, proste mam na ucte par eur(500) a zvazuju kam je hodit, jinak mam vetsi cast portfolia v CZK. Jde fakt o to ze tam jsou ted minimalni poplatky...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

WIOF fondy sú väčšinou fondy fondov a keď nemajú vstupné poplatky tak ich aj tak platíš keď WIOF nakupuje iné fondy. Ale nemusí to platiť o tomto konkrétne. Vo všeobecnosti o nich poradcovia hovoria ko o dosť nákladných fondov, ale poplatky nie sú na prvý pohľad vidieť. Chcelo by to pre istotu poriadne preštudovať prospekt.
hengrslocht
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Št 19 07, 2007 7:05 pm

WIOF

Príspevok od používateľa hengrslocht »

Spravne - prostudovat prospekt!
Nicmene me tento WIOF fond zaujal i bez prospektu. Neni to fond fondu, ale manazersky poplatek tam bude asi relativne vysoky. (Nechce se mi to hledat). Ovsem na druhou stranu se chlubi tim, ze to manageruje spickovej odbornik.
Ja to s nima zkusim. Smlouvu jsem s nima podepsal, tad cekam na korekci. Snad se dockam... Fond si zatim roste jak silenec...
V certifikatech lze Balkan a okoli nakoupit vcelku lehce. Ale od tohoto WIOF fondu si slibuju mnohem aktivnejsi spravu. Ze to proste vyzdimou. Nu, uvidime...
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Mě ten fond už dříff taky zaujal, stejně jako jejich baltskej fond. Fond fondů by to skutečně neměl být a manažerský poplatek je standardní. Na tomto teritoriu už sice investuju přes certifikáty, ale na malý jednorázový investice by nebyl špatnej. Ale.....přes masivní reklamu na brokerjetu ho prostě.... nelze koupit! Obchodování s ním je zkrátka neaktivní. A moje "reklamace" na hlepdesku zatím stále zůstává bez odpovědi. Trochu podivná politika. :?
bp
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 07 03, 2007 9:01 pm
Bydlisko: Slovakia

Re: WIOF

Príspevok od používateľa bp »

hengrslocht napísal: V certifikatech lze Balkan a okoli nakoupit vcelku lehce....
Ktoré sú to ?
Dík
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Dobrý shrnutí je v jednom z posledních čísel zertifikatjournalu. Jinak já sem nakoupil index certifikáty na rumunsko a chorvatsko od Erste, když na ni měl brokerjet akci bez nákupních poplatků.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: WIOF

Príspevok od používateľa Ferin007 »

hengrslocht napísal:Spravne - prostudovat prospekt!
Nicmene me tento WIOF fond zaujal i bez prospektu. Neni to fond fondu, ale manazersky poplatek tam bude asi relativne vysoky. (Nechce se mi to hledat). Ovsem na druhou stranu se chlubi tim, ze to manageruje spickovej odbornik.
Ja to s nima zkusim. Smlouvu jsem s nima podepsal, tad cekam na korekci. Snad se dockam... Fond si zatim roste jak silenec...
V certifikatech lze Balkan a okoli nakoupit vcelku lehce. Ale od tohoto WIOF fondu si slibuju mnohem aktivnejsi spravu. Ze to proste vyzdimou. Nu, uvidime...
Kdyby měly OPF menší obrátkovost aktiv (a vlastně tím pádem i nižší náklady), tak bych asi neváhal. Na můj vkus někdy zbytečně moc nakupují a prodávají. Mám pocit, že když to dělá manažer na celej úvazek, tak aby vykázal nějakou aktivitu, tak nakupuje a nakupuje, prodává a prodává. Často zbytečně, líp by udělal, kdyby to "vyseděl". Ale chápu, že je to psychologicky náročný, neudělat za den žádnej obchod, když na to celej den čumí do počítače a kliknout je tak snadný. ;-(
Jednoznačnýho favorita, estli OPF nebo certifikáty nemám, ale v poslední době to začínám dělat tak, že větší nákupy realizuju v certifikátech ("vysokej" paušál za nákup), menší sumy udávám v OPF (sazby %).

Jinak k certifikátům su pořád přece jen trochu nedůvěřivej, pač se mě nechce věřit, že by je banky dělaly tak férově, když ty samý baky u zajištěných fondů (trochu jiný klienty) pěkně odrbou.
hengrslocht
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Št 19 07, 2007 7:05 pm

ZertifikateJournal

Príspevok od používateľa hengrslocht »

Jojo, v letosnim 4. cisle ZertifikateJournal (4.2007) jsou pekne shrnuty moznosti investic do certifikatu zamerenych na nove pristoupivsi anebo adepty vstupu do EU.
hengrslocht
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Št 19 07, 2007 7:05 pm

WIOF u BJ

Príspevok od používateľa hengrslocht »

To Ferin007: Nastal nejaky pokrok u BrokerJetu? Nevis, zda uz lze zminovany WIOF fond (v akci) pres BJ normalne koupit? Diky.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Možná to v pátek už šlo, ale nezkoušel sem to. Když sem jim poslal tu stížnost, na kterou se dodneška ani nenamáhali odpovědět, tak najednou ta akce na WIOF z promoakcí zmizela, i když jinde ji dál inzerovali. Ale pořád to nešlo. V pátek se v promu zas najednou objevila, takže z toho vyvozuju, že už je to třeba v pořádku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"