Kam dat peniaze pred padom EURa ???

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
punting22
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 09 11, 2011 3:13 pm

Kam dat peniaze pred padom EURa ???

Príspevok od používateľa punting22 »

Zdravim,
mam cca 17000eur v banke potrebujem sa poradit co s nimi, aby ked padne euro som neprisiel o vsetko.
- nepotrebujem mat nejaky extra vynos proste lepsie vrabec v hrsti ako holub na streche.
- napada ma nejaky terminovany vklad CHF, JPY ??? ako to prebieha ked si otvorim ucet v danej mene, podla akeho kurzu sa mi to prepocita, co je najvyhodnejsie ???


Vdaka
Používateľov profilový obrázok
Tequicka
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Po 24 10, 2011 9:15 am

Re: Kam dat peniaze pred padom EURa ???

Príspevok od používateľa Tequicka »

CHF- aj za II. svetovej vojny bol CHF dobry pristav a stale je, ale cim skor zmenis tym lepsie.
No zaujimava bude situacia s EUROM celkovo, ci cely tento humbuk je riadeny krach eura asi nik nevie, myslim si ja osobne ze dojde ku zmene k nejakemu pomeru ked to bude najhorsie, aby sa zabranilo hyperinflacii, pretoze tie Biliony EUR sme skoro ako v US. Najviac co ma znepokojuje na celom EURO vale a podpore, pozickam Grecku je to, ze nejaky uradnicek natuka v europskej centralnej banke desiatky nul na monitore a pozicka je tam, otazka kde? :) asi som zastarala ale fyzicka preprava penazi v kontajneroch-skutocnych penazi by bola uzitocnejsia.
prave dnes som mala na drate jedneho dodavatela z nemecka a som sa ho pytala na"kriza po nemecky" ako sa to u nich prejavuje" povedal mi vetu
"Mata Vy ste boli cely zivot chudobni, ale my Nemci musime byt uz egoisti, pretoze MY nikdy chudobni byt nesmieme"
Investujem cez FIO, pouzivam FINVIZ.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kam dat peniaze pred padom EURa ???

Príspevok od používateľa filip glasa »

vypočíta sa to podľa devízového kurzu príslušnej banky. Na internete si pozri banky a hneď vieš.
Keď sa chceš istiť proti pádom eura, tak si pozri aj iné meny než frank a jen. NOK, AUD, a podobne. Plus trochu zlata. Aj keď mi to pripadá trochu paranoidné.
emr
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 11:56 am

Re: Kam dat peniaze pred padom EURa ???

Príspevok od používateľa emr »

ak uz sa rozhodnes pre cudziu menu, nedaj tam urcite vsetky prachy. Diverzifikuj do viacerych mien a nejaku (nemalu) cast si nechaj v eurach. Este lepsie, nedrz meny ale hmotne veci, ktore aj tak budes v dohladnej dobe potrebovat.

http://ako-investovat.sk/diskusia/viewtopic.php?t=3368" onclick="window.open(this.href);return false;
punting22
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 09 11, 2011 3:13 pm

Re: Kam dat peniaze pred padom EURa ???

Príspevok od používateľa punting22 »

Dobre este potrebujem radu
- dam to do CHF a USD teda
- ktore banky mi doporucite (momentalne som v slsp) ??? urobil by som to asi tak, ze jedna mena SLSP a druha xxx ?
- vytvorit mam terminovany vklad alebo normalny alebo ako ???

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3776
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Kam dat peniaze pred padom EURa ???

Príspevok od používateľa Ladis »

Do franku, koruny, yenu, yuanu a dolaru nedávej eura!
Dolar slábne rychleji než euro a frank národní banka Švýcarska nedovolí dražší než za 0,83 eura.
Nejvíce vyděláš s akciemi z DAXu, při neschopnosti si vybrat ty pravé akcie, si kup certifikát na DAX!
Nenech se obelhat, že euro bude za týden zrušeno, že akcie budou 22 let padat, že přijde krize a válka. To je jen hloupá sranda od proroků krachu a prodavačů knih o krizi a prodavačů zlata a stříbra. Euro bude aspoň 100 let a akcie příští rok moc porostou. Akcie indexu DAX budou správně oceněny až po růstu DAXu +50% z 6.000 na 9.000 bodů.
Dnešní růst akcií z Německa:
SOLARWORLD AG INHABER...+17,74%
SMA SOLAR TECHNOLOGY ...+10,02%
AAREAL BANK AG INHABE...+9,03%
DEUTZ AG INHABER-AKTI...+8,06%
EUROP.AERON.DEF.+SPAC..+7,24%
TUI AG NAMENS-AKTIEN ...+6,70%
Q-CELLS SE INHABER-ST...+6,62%
RHEINMETALL AG INHABE...+6,60%
MAN SE INHABER-STAMMA...+6,45%
SOFTWARE AG INHABER-A...+6,24%
STADA ARZNEIMITTEL AG...+6,13%
DEUTSCHE BANK AG NAME...+5,84%
KRONES AG INHABER-AKT...+5,82%
COMMERZBANK AG INHABE...+5,72%
WINCOR NIXDORF AG INH...+5,63%
ALLIANZ SE VINK.NAMEN...+5,61
KUKA AG INHABER-AKTIE.+5,59%
LEONI AG NAMENS-AKTIE...+5,45%
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Kam dat peniaze pred padom EURa ???

Príspevok od používateľa jogo »

Ladis napísal:Nenech se obelhat, že euro bude za týden zrušeno
Nenechaj sa pomylit clovekom, ktory nam od 2005 roku stale tvrdil, ze najlepsia investicia je investovat peniaze do akcii najvecsich anglickych a USA bank.
(RBS,Barclays,HBOS=Lloyds,C,BAC,WFC).Dividenda na urovni 4% a priemerny 10%-ny rast ceny akcie banky kazdy rok.Kto by odolal 14% p.a dlhodobo, ked v banke na terminaku bolo 3% p.a? Pozri si, ako to dopadlo.
Co ak sa aj teraz vo svojich radach myli? :?

Neviem, ako to cele s Eurom dopadne, lebo to teraz nevie nikto na svete.Ale urcite v tom mnozstve predpovedi,su aj niektore pravdive. Len nevieme ktore.
Ja osobne som zmenil polovicu uspor na USD, stvrtinu uz dlho drzim v ceskych korunach(tam som urcitu dobu pracoval) a stvrtinu v Eurach.Proti dalsim stratam sa branim pozicnym tradingom.Napriklad za dolarovy ucet nakupujem SPY pri hlbokych poklesoch a nasledne v raste predavam.Nakupy robim po castiach, cize nie naraz za celu hotovost.Lebo nikto nevie, kde je docasne dno prepadu a ci SPY nepadne este nizsie.(Pozri si 2008 rok)Tohto roku som takto zhodnotil dolarovy ucet o 7%, cize aj takto sa branim voci oslabovaniu dolara.Takisto uvazujem o vypisovani dlhodobych menovych opcii na svoje uspory, co by zase mohlo priniest 4-5% rocne, ale v tejto neistej dobe mam z toho trochu obavy, aby nenastal nekontrolovatelny pad Eura a nasledne moje tazke straty. Musim si to este poriadne premysliet.
Eura na USD som menil cez brokera a bola tam strata pri zmene asi 0.4%(podiel nakupneho a predajneho kurzu v tom istom okamihu).Cize oproti bankam ovela vyhodnejsie.
Najlepsi vymenny kurz ponuka asi IB(vpodstate forexovy spread), ale viem to iba z pocutia, kedze nemam u neho ucet.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3776
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Kam dat peniaze pred padom EURa ???

Príspevok od používateľa Ladis »

Od roku 2005 bylo výborné investovat peniaze do akcii najvecsich anglickych a USA bank RBS, Barclays, C, BAC, WFC.
Roku 2007 jsem kupoval taky akcie Adidas, Siemens, Daimler, Demag Cranes, Rheinmetall a Vossloh. Ty akcie Siemens, Demag Cranes a Vossloh jsem prodal s výdělkem na jaře 2011. Ty akcie Adidas, Daimler a Rheinmetall maji ještě potenciál, ty prodám s výdělkem v lednu 2012. Ty akcie RBS, Lloyds, Citigroup, ČEZ a Solon maji ještě potenciál, ty prodám s výdělkem asi 2013.

Akcie Bank of America, Wells Fargo a Barclays patří mezi 20 dividendových akcií na stálo pro dividendy jako důchod. A zrovna tak i akcie: Banco Santander, Banco Bilbao, HSBC, Iberdrola, Telefonica, BP, Royal Dutch Shell, Sanofi Aventis, Tesco, AT&T, General Electric, Johnson & Johnson, Pfizer, Procter & Gamble, United Technologies, Vale, BHP Billiton.

Na moji radu je spolehnutí tak jak na radu Warrena Buffetta, já se zabývám akciemi od roku 1954. V lednu 2012 bude dobré koupit akcie Munich RE, Thyssen Krupp a snad i E.ON z indexu DAX. A Gea Group + Gildemeister + Hannover Rück. + Salzgitter z indexu MDAX. A Ass. Generali + Philips Electronics + Repsol YPF z indexu Eurostoxx 50. A Barclays + Credit Suisse z indexu Stoxx 50. Travelers Co. z indexu Dow Jones. Lauter value investing.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Kam dat peniaze pred padom EURa ???

Príspevok od používateľa jogo »

Ladis napísal: Ty akcie RBS, Lloyds, Citigroup, ČEZ a Solon maji ještě potenciál, ty prodám s výdělkem asi 2013.
Tak to by akcie RBS, Lloyds, Citigroup a Solon museli snad zdvadsatnasobit svoju terajsiu cenu, aby ty si ich predal aspon na nakupnej cene.Sak nepis bludy do seriozneho fora.
Punting22 je tu novy, tak ti budem oponovat, aby nahodou nenaletel tvojmu "vsevediacemu" sposobu vyjadrovania, ktore nepripusta ziadne pochybnosti.
Novacik rad investuje podla ludi, ktori vsetko vedia a nepripustaju ziadne pochybnosti.
Je to vsak velka chyba, lebo nikto nevie, co bude. Tak sa na vsetky predpovede treba pozerat. Aj ked ich hlasa Obama, Bernake, Trichet, Soros, Roubini, Buffett alebo ktokolvek iny.To samozrejme plati aj pre ludi z webu, ktori sa pokusaju predpovedat,co bude.
Pravy odbornik predsa nemoze dat ziadnu serioznu predpoved, kde bude cena nejakej akcie alebo kurz dolara ku euru za rok alebo za 5 rokov. Ved vie,ze na to ma vplyv tolko nahodnych cinitelov, vratane davoveho chovania ludskej psychiky, ze neni mozne seriozne takuto predpoved dat.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
emr
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 11:56 am

Re: Kam dat peniaze pred padom EURa ???

Príspevok od používateľa emr »

jogobela napísal: Je to vsak velka chyba, lebo nikto nevie, co bude. Tak sa na vsetky predpovede treba pozerat.
Samozrejme ze nikto nevie s urcitostou predpovedat buducnost. Mozes ale predpokladat niekolko najpravdepodobnejsich scenarov alebo jednoducho scenarov a podla nich diverzifikovat tak aby si napr. stratil co najmenej, alebo vzdy mal aspon skromny zisk.
Používateľov profilový obrázok
Tequicka
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Po 24 10, 2011 9:15 am

Re: Kam dat peniaze pred padom EURa ???

Príspevok od používateľa Tequicka »

Sko ochranit peniaze ktore mame navyse sa mi javi najlepsie zlato vo fyzickej forme ( alebo pre tych co pisu o tradingu peniaze ktore si mozeme dovolit stratit s tymi obchodovat) povedala by som ze prave tie peniaze dat do zlata sama som si objednala darcek vianociam 100g zlata este ked na grafe bolo za 1538.
Inak CHF frank teraz bude pustat do obehu zlaty frank http://www.financnytrh.com/svajciarsky- ... ank/cb1901
http://www.trimbroker.com/article/finan ... -frank-chf
z dovodu castych spekulacii prave s touto menou. Mne osobe CHF je sympaticky co sa tyka historie a vydrze. velmi sa mi paci na svajciaroch, celkovo som tam bola 3x ze akceptuju frank ako 2 menu koli turistom ale hlavna je stale frank. osobne si myslim ze euro nepadne len dojde k devalvacii mozno k ostatnym kurzom, pretoze ak by padlo euro padlo by vsetko, ekonomiky, nehnutelnosti, obchodny system. ceska republika v minulosti (neviem rok) zabranila inflacii tak ze na 4 dni uzatvorila hranice a okolkovala peniaze len tie co boli vo vnutri statu, uzasna myslienka je aj prehlad potom kolko ich je v obehu. Ale dnes v obdobi nul na monitoroch...
Investujem cez FIO, pouzivam FINVIZ.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Kam dat peniaze pred padom EURa ???

Príspevok od používateľa jogo »

Tequicka napísal:Sko ochranit peniaze ktore mame navyse sa mi javi najlepsie zlato vo fyzickej forme
Ak pride deflacia podobna Japonskemu scenaru, zlato ta neochrani, lebo aj jeho hodnota poklesne. Vtedy bude platit: Cash is king.
To je to, co sa snazim vysvetlit pri dlhodobych investiciach, ze nevieme, co bude.
Teraz nam hrozi kvoli dlhovej krize bud deflacia alebo vysoka inflacia.Alebo najprv deflacia a potom inflacia.
A teraz mi povedz financny produkt alebo skupinu produktov, ktory ma jednym nakupom ochrani voci tymto dvom scenarom a nesie aj nejaky solidny vynos.
Podla mna jedine opatrny pozicny trading, najlepsie asi pomocou dlhodobejsich opcii, aby sa opatrny pozicny trading, nezmenil na zbesile obchodovanie.

P.S: Ten tvoj citat: "Kupujeme si veci ktore nepotrebujeme, za peniaze ktore nemame, aby sme ohurili ludi ktorych nepozname." je nadherny. :D
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Tequicka
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Po 24 10, 2011 9:15 am

Re: Kam dat peniaze pred padom EURa ???

Príspevok od používateľa Tequicka »

Neviem ktory produkt v tychto tazkych "investicnych a obchodnych" casoch je vhodny sama len prichadzam na chut investovaniu, takze tu su viac odbornici ich sa treba spytat.
Jedno je pravdive zlato bolo a bude, "kto ma cash je king" no ved jasne ze nedam vsetko do zlata len rezervu napriklad v cene noveho auta, pretoze ja auto nepotrebujem-ale to je individualna potreba kazdeho jedinca. myslim ze s ochranou investiici o ktorej sa casto hovori- ludia by mali mat najskor rezervu na ucte na prezitie napriklad 1r bez prace, v pripade velkej ekonomickej krizy samozrejme ze velka cast ludi bude bez prace a ti samozrejme nebudu nic extra kupovat takze aj predajcovia vsetkeho mozneho musia mat tiez tu rezervu, tak najskor treba vyriesit tento bod a potom zvysne.
Priklad zo zivota -moj pradedko bol 10x v amerike uz v roku 1911 ja som ho nezazila, ale vzdy ked sa vratil nakupil polia,lesy, nechal si postavit dom uz v tej dobe to bol riadny prepych,zlate mince z cerveneho zlata. To vsetko odovzdal svojemu synovi mojmu dedovi a ten teraz zomrel dostal to moj otec. preskocim historiu a v skratke, ked sa vratil posledny krat 90 % majetku co zarobil mal vo vsetkom moznom a minimalnu hotovost, tie posledne zarobky sa rozhodol nechat doma v truhlici.Zil na dedine kde bola slaba informovanost a az oneskorene o 2 tyzdne sa dozvedel ze dolare co mal doma sa mali dat okolkovat lebo US kolkovalo dolare, tak mal doma truhlicu bezcennych dolarov. Nakoniec si do nich balil tabak a fajcil dolare po veceroch so slzami v ociach.Ale bol stastny ze kupil vela pozemkov,lesov a nieco malo zlata, keby mal len cash nemal by vobec nic. Samozrejme dnes je doba high tech informacii, ale vzdy sa "doserie" nieco a je jedno aka je doba.

Ano citat som niekde pocula a viac som si ho zapametala ked som raz cakala v Orange bola tam dcera s matkou a ta dcera kricala ze chce ten super dotykovy mobil nemoze mat biedny spoluziacky sa jej budu smiat-ach genialne vydieranie mali sme to aj v praci jednukoegynu nakoniec matka platila drahy pausal dostala od dcery staru rarohu a dcera robila machra a casto nemali ani za co ten ohromne narocny pausal zaplatit.
Jasne kazdeho fascinuje nova elektronika aj mna ked si pustim nejaku stranku s tym suvisiacu tak jasne ze sa mi ligocu oci, ale potom si spomeniem na starych rodicov ako v skromnosti zili a peniaze vrazali len do veci co mali hodnotu aj v pritomnosti aj v buducnosti. ked pride skutocna kriza bude moznost kupovat hitech mobily ktore stali 800 eur za 150 pretoze ludia budu financne na dne, pretoze nemaju zabezpeku ale milion hovadin a spotrebnych uverov ale z coho ich budu kryt...

Takze ani nie "Kam insvestovat peniaze pred padom eura" ale kam investovat peniaze pred vlastnym padom.
Investujem cez FIO, pouzivam FINVIZ.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Kam dat peniaze pred padom EURa ???

Príspevok od používateľa jogo »

Tequicka napísal:Neviem ktory produkt v tychto tazkych "investicnych a obchodnych" casoch je vhodny sama len prichadzam na chut investovaniu, takze tu su viac odbornici ich sa treba spytat.
Ja sa nepytam, ja sa to snazim riesit pozicnym tradingom. Zial trva to fakt aspon tych 5 rokov, kym sa clovek v tom tradingu trochu "rozkuka", a kriza je uz za rohom.

Tiez mam pribeh zo zivota mojich predkov.
Stryko isiel po vojne robit do Svitu do Batovej firmy a do zmenky penazi v 50-tych rokoch nasetril na kupu domu. Kedze mu este chybalo asi 10 000 Kcs, dom este nekupil a pri zmenke penazi o nich prisiel.
Potom sa s mojim otcom rozhodli,ze uspory budu investovat do nehnutelnosti-kupovali role a luky.
Prislo druzstvo, role zobralo a zas nemali nic. Zdedili sme po otcovi tie role. Mozem povedat, ze rolu, ktoru kupil v 60-tych rokoch za 3 mesacne mzdy, teraz nepredam ani za polovicu mesacnej mzdy. Takze asi tak dopadlo ich dlhodobe investovanie.
Clovek, ktory im tu rolu predal spravoval svoj majetok aktivne a ked videl, ze su tu komunisti a druzstva,tak sikovne predal.Mimochodom,ten predajca mal take iste priezvisko, ako ma najbohatsi podnikatel v nasom okrese. Zeby podobnost cisto nahodna?...
Otec a stryko pouzivali metodu kup a drz. Dopadlo to tak, ako to dopadlo.
Vyzera to tak, ze bez aktivnej spravy majetku a uspor to asi neide. Ved aj Buffett mnozstvo akcii uz predal a nedrzi ich a minimalne polovicu zisku robil nie nakupom akcii, ale podnikanim vo financnitve a inych odvetviach.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Tequicka
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Po 24 10, 2011 9:15 am

Re: Kam dat peniaze pred padom EURa ???

Príspevok od používateľa Tequicka »

Samozrejme zalezi na tom kde ten pozemok je, ci je pristupova cesta, vysporiadany prechod k parcele od inych vlastnikov a aka je velka. ja nemozem povedat to co ty ze je to nepredajne ale kazda parcela ma svoje pozitiva a negativa.
No mam pozitivnu skusenost a som spokojna.
Trading nerobim tak sa nevyznam ale tak keby si v obdobi bliziacej sa krizi netradoval tak by ti to mozno aj prospelo a nemal by si obavy a strach. Ale si skuseny a sam vies co robis, tak vela stastia zelam.
Investujem cez FIO, pouzivam FINVIZ.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3776
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Kam dat peniaze pred padom EURa ???

Príspevok od používateľa Ladis »

:( " "Tak to by akcie RBS, Lloyds, Citigroup a Solon museli snad zdvadsatnasobit svoju terajsiu cenu, aby ty si ich predal aspon na nakupnej cene" " :(

To je dobrý způsob pomluvy, když se tvrdí, že má někdo všechny akcie koupené za ty nejvyšší kurzy z roku 2007. Jenže to nikdo nemá, každý ty akcie koupil do 2007 do 2011 několikrát a může mít nákupní cenu 10x nižší než tu z roku 2007.
Kdo koupil akcie za 2000 EUR při kurzu 100 EUR a ony spadly na 1 EUR, může mít průměrnou nákupní cenu 2 EUR a za měsíc po růstu +100% už je v plus, jestli koupil za 2000 při kurzu 1 EUR. Tak jsem to udělal s akciemi Ericsson i Corning koncem roku 2002. A tak jsem to udělal 2009-2011 i s akciemi Citigroup, RBS, Lloyds a Solon.
Akcie Ericsson a Corning spadly od 2000 do 2002 téměř na 1/100, já jsem je přikoupil za stejnou sumu levně a 2004 prodal s výdělkem.
To samé udělám s akciemi RBS, Citigroup, Lloyds a Solon. To jsou jen 4 akcie z mých 30 akcií, které jsem měl od 2007 do 2011. Bank of America se spraví sama za pár let a ostatních 25 mých akcií je na tom dobře, 5 jich prodám nebo jsem už prodal s výdělkem a 20 akcií si nechám stále pro dividendy v důchodu.
:idea: Nebujte se, já nemám žádné akcie za nejvyšší kurz roku 2007, ale po levném překoupení 10x levněji. :idea:
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Kam dat peniaze pred padom EURa ???

Príspevok od používateľa jogo »

Klames az to neni pekne.
RBS si naposledy dokupoval, ked ti ponukli zvyhodneny nakup pri prudkom pade v 2008 roku za 2.5 Eura. Uz vtedy som teba a tych, co si do bank nalakal varoval, ze do RBS davate moc vela penazi, zial nebolo sily vas vtedy zastavit. Teraz ma cenu 0.25 Eura. Co to trepes o ziskovom predaji?
Z ostatnymi akciami je to podobne.
Mal si v nej podstatne cez 10 000 Euro, zo svojim biednym nakupom 1000 Euro, co usetris za 1-2 mesiace zo mzdy vela toho nenariedis aj keby si nahodou niekedy nieco dokupil.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Kam dat peniaze pred padom EURa ???

Príspevok od používateľa jogo »

jogobela napísal:Mal si v nej podstatne cez 10 000 Euro, zo svojim biednym nakupom 1000 Euro, co usetris za 1-2 mesiace zo mzdy vela toho nenariedis aj keby si nahodou niekedy nieco dokupil.
Nieco sa mi mari, ze ked Ladis predal tohto roku tie tri nemecke akcie v zisku(=pozicny trading :) ) a vyinkasoval za nich cez 20 000 Eur, tak pisal, ze za nich dokupil akcie. Urcite ich dal aj do Solonu a mozno aj do RBS a dalsich prepadnutych akcii bank.Nie som si isty, lebo uz jeho forum pozriem iba obcas.
Potom ich moze mat slusne nariedene, ale to v tychto akciach by mal snad tretinu portfolia. :shock: A tieto akcie dalej padaju.Tak mu drzme palce a kazdy nech si dobre premysli, ci sa pusti cestou doriedzovania jednotlivych akcii, ktore prepadli o 95%.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jolaus
Príspevky: 32
Dátum registrácie: So 15 01, 2011 2:56 pm

Re: Kam dat peniaze pred padom EURa ???

Príspevok od používateľa jolaus »

chcel by som len upozornit na ladisom prezentovane solarne spolocnosti. o tomto odvetvi sa hovori ze ma buducnost a je teda brane ako velmi atraktivne na investovanie ale pozor na to ze aj tu treba poriadne vyberat. momentalna situacia je ze dotacie vyspelych zapadnych krajin sa rapidne zuzuju a tlak cinskych solarnych vyrobcov ktori su naopak znacne podporovani je vysoky. je teda predpoklad ze trh sa preriedi a ostanu len ti najschopnejsi.
punting22
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 09 11, 2011 3:13 pm

Re: Kam dat peniaze pred padom EURa ???

Príspevok od používateľa punting22 »

punting22 napísal:Dobre este potrebujem radu
- dam to do CHF a USD teda
- ktore banky mi doporucite (momentalne som v slsp) ??? urobil by som to asi tak, ze jedna mena SLSP a druha xxx ?
- vytvorit mam terminovany vklad alebo normalny alebo ako ???

Dakujem
Poprosim este reagovat na moje otazky, dakujem.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kam dat peniaze pred padom EURa ???

Príspevok od používateľa filip glasa »

v celku slušná odpoveď aj pre teba:
http://ako-investovat.sk/index.php/trhy ... fundamenty" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"