Prechod z FO na PO

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Tequicka
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Po 24 10, 2011 9:15 am

Prechod z FO na PO

Príspevok od používateľa Tequicka »

Dobrý deň,

Pracujem ako zamestnec, ale teraz nedávno som predala nejaké parcely a dve nehnuteľnosti. Úprimne chcem začať pracovať na svojom.

Moja otázka je: aké sú formy príjmov a úlav v prípade založenia s.r.o

Mám na mysli:

-Dotáciu z úradu práce na vytvorené pracovné miesta

žiaľ žiadný iný zdroj už si neviem predstaviť, samozrejme nerátam banky a úvery-ale na to sa nepýtam.

*prepacte ak v zlej kategorii mam svoju otazku,popripade presunte inam.Ale odpoved by som rada dostala.
Investujem cez FIO, pouzivam FINVIZ.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Prechod z FO na PO

Príspevok od používateľa slimak »

Ja len ciastocne.
Ak si zalozis s.r.o. prispevok z UPSVAR na seba nedostanes. Lebo ty uz ani nebudes evidovana na UPSVaR. Spolocnika(ci konatela?) nezaeviduju na UPSVaR. Na dalsich zamestnancov ano.

Podmienky neviem ake su,to by si na urade musela byt pol roka(teda stratila by si zamestnanie) a potom je prispevok z UPSVaR k zriadeniu si zivnosti. U nas je to cca 4 000 eur.

Podrobnosti si over a precitaj v zakonoch na tete.

Proste ja si myslim, na seba ziaden prispevok ako spolocnicka s.r.o. nedostanes. Mozem sa mylit.

Pri vytvoreni dalsich pracovnych miest je to uz rovnake.
Používateľov profilový obrázok
Tequicka
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Po 24 10, 2011 9:15 am

Re: Prechod z FO na PO

Príspevok od používateľa Tequicka »

Dakujem Ti za info, nie ziadna spolocnicka, spolky som nikdy nemala rada, len konatelka.
Dokonca som zistila ked zamestnas aj ZTP cloveka tak na kazdeho dostanes 10 000 eur a musis ho mat vo firme 2r, co je celkom dobry peniaz, vacsina firiem to robi tak ze po 2r ich posle na urad prace na nejake obdobie asi 6m a potom ich opetovne prijme. Mas zamestnanca zadarmo.

No ano uvidim najskor preratam kolko to vsetko bude stat okolo s.r.o. potom sa rozhodnem, ale sediet v kancli za 600 uz nechcem.
Ma niekto este prakticku radu co sa tyka zakladania s.r.o.
Za akekolvek info budem velmi vdacna.
Investujem cez FIO, pouzivam FINVIZ.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Prechod z FO na PO

Príspevok od používateľa slimak »

Spolocnik, je vlastnik spolocnosti s r.o. teda ak ju zalozis tak nim budes. Iba ak by si to zakladala na niekoho ineho.

My sme sa pokusali zamestnat aj vyuzivali prostriedky z UPSVaR, ale to velmi neslo, za rok co sme zamestnavali sme nezvysili nejak obrat, resp. prinos zamestnanca nejaky nebol. Prisiel som jedneho rana do roboty, a kolega so zamestnancom boli taky spokojni. Dohodli sa na ukonceni spoluprace.

Moze to pomoct,ale dolezite aby to fungovalo, zvacsi sa prijem a je vsestranna spokojnost. Zit s tych prispevkov sa iste neda, my sme to dali na odvody.

Zalozenie s.r.o. stoji tak 350 eur. Ak budes sama spolocnicka potrebujes mat ZI na ucte aspon nachvilu cca 5000 eur.
S.r.o. sa do buducnosti velmi kvoli odvodom mozno neoplati, ja som ju zalozil kvoli odvodom, na tie obycajne minimalne pre SZCO som nemal.
Mas isto vyssie naklady na uctovnika.

Ja som bral prispevok na zalozenie SZCO bolo to 40 000 Sk aj som cast vratil, lebo sprvoti to moc neslo a mal som sancu sa zamestnat aj som ju vyuzil a kvoli 3 dnom v zamestnani(ked zamestnavatel mi tvrdil, ze mi nemoze dat tolko ako sme sa dohodli z hodou okolnosti tiez 18 000 Sk, vraj 13 000), sme sa ruzlucili. Ale v tom roku sa zacalo darit.
Používateľov profilový obrázok
Tequicka
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Po 24 10, 2011 9:15 am

Re: Prechod z FO na PO

Príspevok od používateľa Tequicka »

mna s.r.o preto zaujima lebo chcem zmluvne zastupenie orange priestory za dobru cenu mam,pozaduju min 200m2, tak som poslala foto na schvalenie-sama totiz nemam tu fantaziu comu sa venovat tak na uvod budem spokojna aj s francizou.Peniaze mam od predaja ako som.pisala hore.A normalne zamestnanie uz nechcem robit.
Dakujem ti za info zo zivota;-)
Investujem cez FIO, pouzivam FINVIZ.
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prechod z FO na PO

Príspevok od používateľa rabdo »

tak toto je naozaj veľmi zaujímavé....

človek čo má skúsenosti iba s pracovným pomerom a iba ako zamestnanec s príjmom 600€ a získa majetok odpredaním pozemkov a nehnuteľností si myslí že len tak zvládne viesť s.r.o. a to hneď franchisu ORANGE.

ja čo mám 10 rokov skúseností s podnikaním ako živnostník a prevádzkoval som viac rozličných prevádzok aj chránenú dielňu ( s príspevkom UPSVAR )
ti VEĽMI držím palce a radím ti :roll: 100 krát meraj a raz strihaj.

a ver mi myslím to naozaj úprimne!!!

nevravím že sa to nedá, alebo nebodaj že nato nemáš ale ak máš teraz prachy prečítaj si napr. Kiyosakiho ( podotýkam len pre inšpiráciu nie ako návod na život ) a potom sa rozhodni...
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Prechod z FO na PO

Príspevok od používateľa slimak »

Nieco napisal rabdo. Kiykoskiho som necital.
Ale mal som zakaznika co mal u nas orange. Skoncil, lebo nedostal zmluvu. On to robil roky mozno aj 10. Mal aj 5 zamestnankin. Zacal od nuly. Mal aj slusne prijmy a skoncil. Proste skoncil,lebo jeho priestor zaujal niekto iny(tu zmluvu s orangom dostal iny). A to bol istym sposobom podnikatel. On zalozil,bol pritom, pri firme co robi salaty(uz nie je), ta firma dalej robi. Su rozni ludia podnikatelia, niektori vedia spekulovat,niektori aj robit. Inak on ma dnes lespie prijmy ako ked mal Orange aj tie salaty. Ked sa prestane darit skusi nieco ine.

My sme chceli nieco podobne robit pre O2. Aj sme ponukli priestory aj peniaze aj nemali zaujem a doteraz nemaju u nas zastupenie a vraj tu chceli mat zastupenie. Je to uz tiez par rokov aj uz mame Tesco(zaujimave priestory) ale O2 nema zastupenie.
Používateľov profilový obrázok
Tequicka
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Po 24 10, 2011 9:15 am

Re: Prechod z FO na PO

Príspevok od používateľa Tequicka »

Krasne ranko zelam, velmi pekne dakujem za rady,cenim si toho no Kiosaki ach taka prahistoricka "picovina" prepacte mi za vyraz ale inak to nazvat proste nemozem ano citala som 3 knihy a hltala kazde slovo no Kiosaki nie je v ziadnom rebricku bohacov co by som bola z neho paf;mam pocit ze len predava tie svoje knizocky a svoje clovece nehnevaj sa alias krisy zavod Mal by bohaty clovek cas propagovat nejake knihy?osobne myslim ze nie lebo cas ako najdrahsia komodita a kto ma financne zabezpecenie robi nieco ine.

Ako bolo v jednom ceskom filme kde chlapik predava stieracie losy
"podivej slibuje bohatstvi a sam ma prd"

Ano no kto bol zamestnanec nemoze podnikat? U mna je situacia taka ze mame. dopravnu firmu otec ju ma,no pred 6r sme sa pohadali a ja ako pysna zatata kravka dsom od otca odisla do prace ze od neho nic nechcem a tie blaboly-kazdy z nas asi niekedy rebeloval,lenze otec jr uz starsi a nevladze tak ma poprosil nech nech sa vratim domov a do firmy,takze rady aj zazemie mam len sme obaja trochu viac tvrdohlavy..a tak. tak sa pytam radsej tu Vas ako jeho ked sa obcas vidime.

Ano asi je to zaciatocnicka chyba mat balik a hned ho do niecoho vrazat.
To nevadi ze s Orange,nemusim uspiet no s niecim zacat musim tak mi to prepacte.
Tak jasne keby som nemala kapital tak hladam cestu eshopu alebo nieco na webe.
V podstate teraz jedine co mam je nakupene par akcii cez fio cca za 3k eur,zvazujem paper trading na komodity(soya,kukurica) ale zase otec povazuje obchodovanie na burze na fatamorganu, tak hadan jednwho dna mu budem moct ukazat vypis s nejakym plusom.
Ale teraz ma cakaju statnice tak vsetko ide bokom(som ten typ co zacal v neskorsom veku venovat sa studium)

Moc dakujem za podnety ale Kiosakiho fakt nie prosim vas,xerox a podomovy predaj je tak ake obdobie v usa?1977? Je tiez od neho trapne ze nevyda nejaky update bohaty chudy tata po 30rokoch,ale to by sa tak stavnato asi nepredavalo. Pre mna je motivaciou pan Babis alias agrobaron,nie nejaky malovany kiosaki.(prepacte chyby pisem z mobilu)
Investujem cez FIO, pouzivam FINVIZ.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2309
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Prechod z FO na PO

Príspevok od používateľa Airmike »

Tequicka

ak si v baliku , tak sa drz od burzy dalej. jeden pan raz povedal.

kto ma vela penazi, nesmie spekulovat.
kto ma malo penazi, moze spekulovat.
kto nema ziadne peniaze musi spekulovat.

alebo tak nejak to bolo :)

chlapi opravte ma ako presne to bolo
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4149
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: Prechod z FO na PO

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Plne suhlasim s Mikom. Ak nemienis burze zasvetit zivot podobne ako Mika, Juggler a zopar inych (10 a viac rokov 90% tvojej energie), tak nemas na burze co robit. Teda mas - ale akurat prides o peniaze. Ale ved burzianov musi tiez niekto zivit :).
A potom budes este smutnejsia pri stretnuti s otcom ked pred jasnym neuspechom ta vopred varoval a aj tak si si nedala povedat. Tvoje plany vrhnut energiu do nejakeho zhanania kseftov na okoli ... sa mi zdaju ovela mudrejsie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Prechod z FO na PO

Príspevok od používateľa filip glasa »

ako hovoria známi ľudia v telke, keď sa im niečo nepodarí, po rokoch si povieš: bola to skúsenosť, posunulo ma to ďalej :)
Aj keby ti to nevyšlo, tak minúť peniaze a mať stratu, nie je tá najhoršia vec na svete. Sú to len papieriky. A nejako ich minúť musíš. Či v podnikaní, alebo v spotrebe. Na tom v zásade nezáleží.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4149
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: Prechod z FO na PO

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Nuz ja som pred 2 mesiacmi stratil kabelu s 2000E v hotovosti ... a poviem ti ze je zasadny rozdiel v tom ci minies peniaze v spotrebe ... alebo stratou v podnikani, stratou na burze, stratou z blbosti (ako ja).
Aj ked samozrejme po smrti sa ten rozdiel trochu zmensi :D
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prechod z FO na PO

Príspevok od používateľa rabdo »

Filip,že nezáleží ?

podľa mňa, je určite lepšie si peniaze užiť - cestovať, mať pekné bývanie, dobré auto - proste nehľadieť v obchode na cenovky ako vraziť všetko do firmy a makať v nej celé dni s telefónom na uchu od nevidím do nevidím a v strese, len preto aby si stíhal platiť všetky pohľadávky !!!

tri fázy v podnikaní:
nemám čas - nemám peniaze
nemám čas - mám peniaze
mám čas - mám peniaze - toto je moja fáza a je z ných najlepšia... :D
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Prechod z FO na PO

Príspevok od používateľa filip glasa »

Rabdo - lenže keď míňaš peniaze na spotrebu, tak je to len materiálny pôžitok. Keď minieš peniaze v podnikaní, tak máš okrem toho aj psychický pôžitok:
dobrý pocit z vykonanej práce
http://www.youtube.com/watch?v=d8FeFz0kBKQ" onclick="window.open(this.href);return false;

A aj ten stres a adrenalín je pozitívom ak máš dobrodružnú povahu. Niekto kvôli tomu lezie po himalájach (tiež to stojí dosť peňazí), niekto sa pustí do podnikania.

Este z pohľadu makroekonomiky - vplyv na HDP je úplne rovnaký. Či to použiješ na spotrebu, alebo na možno stratové podnikanie. proste treba len tie peniaze míňať, aby ekonomika rástla :D

Jaro - súhlasím :)
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Prechod z FO na PO

Príspevok od používateľa rabdo »

máš pravdu - moje nové adrenalínové povolanie je liezť po horách a cestovať a je to SUPER prácička :D
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Používateľov profilový obrázok
Tequicka
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Po 24 10, 2011 9:15 am

Re: Prechod z FO na PO

Príspevok od používateľa Tequicka »

No Filip, keby si vlastnil stat tak potom mozes uvazovat v makroeko sfere, a pisat o tom ci skrachujes alebo utratis peniaze na hracky ze je to jedno z makro pohladu.
Ty ktory podporujes start upy a neviem co este,smahom ruky napises a ved je to jedno ako utratis prachy ci o ne prides alebo nieco za ne nakupis, ved su to len papieriky.
Sklamalo ma co si napisal :roll: .
**Toto vlakno mozes zmazat, stacilo mi tych rozumnych info, vidim ze dalej sa to rozvinie len vo filozofiu bez zmyslu.
Investujem cez FIO, pouzivam FINVIZ.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Prechod z FO na PO

Príspevok od používateľa filip glasa »

nepodporujem startupy len ich sledujem a nejake sam rozbieham. Ale prave preto takto pisem, lebo viem, ze nie kazdy uspeje. Vo vacsine neuspeju. A ten neuspech netreba brat az tak strasne vazne.
Používateľov profilový obrázok
Tequicka
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Po 24 10, 2011 9:15 am

Re: Prechod z FO na PO

Príspevok od používateľa Tequicka »

Chapem ze to beries s nadhladom lebo mas nieco za sebou,no vadi mi ako pisete len odradzacie a demotivujuce slova.
Pritom kazdy z Vas co ste tu buduje svoj svet a keby ste nebrali podnikanie vazne a nezalezalo vam na kazdom eure s ktorym ste otvarali biznis pochybujem ze by ste sa tak vypracovali.Pochyboval snad niekto hned zo zaciatku sam o sebe a zavrhaval svoj plan,lebo Vam niekto povedal ze neuspejete?
Myslim ze nie myslim ze kazdy si isiel za svojim.
Zial uz nemam 20,ani 30 aby som bola naivna hus.Tiez mam svoje preslapy za sebou.
Myslim ze vazne je nutne brat kazdy biznis a ty to vies ale tu sa tvaris ako frajer nad vecou.

Uz si uvedomujem chybu ze som tu vobec pisala.

Off.
Investujem cez FIO, pouzivam FINVIZ.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Prechod z FO na PO

Príspevok od používateľa slimak »

Ved podnikaj kludne ti to moze vyjst. A drzim palce. Kludne sa daj aj na Orange.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Prechod z FO na PO

Príspevok od používateľa filip glasa »

sak kludne do toho chod, len teda podnikanie nezamena, ze budem ziskovy, alebo ze vobec nieco zarobim. Niekedy je z pohladu penazi lepsie v robote. Byvaly predseda predstavenstva CEZu by vedel rozpravat :D
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Prechod z FO na PO

Príspevok od používateľa slimak »

http://blog.etrend.sk/miroslav-beblavy/ ... ohli-dost/" onclick="window.open(this.href);return false;
Vláda SR schválila včera 9. mája realokáciu 172 miliónov EUR do Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast a 50 miliónov EUR do Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. Z obrovskej sumy 222 miliónov EUR len 50 miliónov EUR má ísť na podporu zamestnávania mladých ľudí (teda 22%).
Takze aj podpora bude, pre tie vacsie Smeracke firmy. pre tych beznych 5300 eur na jedneho mladeho. Inak zenu mam nezamestnanu ma len smolu uz ma 34 rokov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"