Dodor napísal:
Ta firma je závislá na dotacích z FVE (e4u) nemyslím si že je to udržitelné. Stačí si přečíst jaké obrovské problémy jsou s tím teď v Německu a i jinde v Evropě. Např. kdy klasičtí výrobci elektřiny nechtějí zastávat zadarmo zálohy místo FVE a WE. Tzn. začíná se mluvit nejen o dotacích na ekologické zdroje ale i o dotacích pro E.ON, RWE, Enel atd. za to že drží a provozují zálohy (uhelné, plynové, jaderné). Jinými slovy tam kde stačí 1 nedotovaný zdroj el. energie musí být dva (dotované). Nevím jak dlouho to dokáží státy provozovat ale jde to proti zdravému rozumu a tudíž se nevyplatí do toho investovat.
Jasné, dnes je to dosť risky business, všetci veľkí výrobcovia solarných panelov sú dnes v strate. Príliš veľa hráčov na tak malý trh.
Budúcnosť to však má, hlavne ich očakávania na riešenie skladovania nadbytočnej elektriny a využitia na niečo iné, napr. nabíjanie baterií v elektromobilov, ale to je ešte daleko A skladovať nadbytočnú energiu z paliva, ktore je zadarmo (slnko,vietor) a následne komerčné využitie može pomoct k profitabilite projektov.
Myšlienka dňa je zatial taká, že sú aj iné REITY ako realitné...to je asi tak všetko.
PW link je len ukážka, v ich portfoliu som nenašiel info o žiadných projektov pod správou, zatial to je len taká pekná stránka, ale v budúcnosti sa to môže zmeniť...