Investičný fond Cisca vstupuje do slovenského Piana

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11206
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Investičný fond Cisca vstupuje do slovenského Piana

Príspevok od používateľa filip glasa »

Investičný fond Cisca vstupuje do slovenského Piana
Platobná brána Piano dnes funguje u nás a v Slovinsku, počíta s ďalším rozširovaním. Nový investor verí, že sa presadí aj mimo Európy.



Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/6341105/inves ... z1sJxmsDgB" onclick="window.open(this.href);return false;
Čo hovoríte na túto investíciu? Piano zatiaľ vyzerá len ako veľmi lokálny projekt. Prečo by si niečo také mali zaviesť v USA, keď si obdobný projket rozbehnú bez problému sami. Veď technologicky to nie je nič extra špeciál.
General
Príspevky: 35
Dátum registrácie: St 04 01, 2012 9:55 am

Re: Investičný fond Cisca vstupuje do slovenského Piana

Príspevok od používateľa General »

Piano media má k tomu v súčastnosti 19 zamestnancov, získaná investícia 2 mil EUR...neviem, čo je v ich riešení také zložité, že si to vyžaduje toľko ľudí a toľko financií, no tejto tématike sa nerozumiem, tak asi fond vie čo robí...
PetrikX
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 11 10, 2007 1:41 pm

Re: Investičný fond Cisca vstupuje do slovenského Piana

Príspevok od používateľa PetrikX »

tak pokial sa im podari prerazit na vacsich trhoch, ako napr.DE,FR,US, atd, tak uz to samozrejme financne moze byt zaujimave. Najvacsia suma z toho kapitalu pojde predpokladam do marketingu.
Co tam mam jednu znamu, tak mi vravela, ze nie je problem s nasadenim systemu ako takeho, ale nie je mozne tam proste len tak poslat obchodnika a predat to. Najviac prace je dohodnut sa s vydavatelmi (ktori su navzajom konkurentmi). Piano totiz umozni jednou platbou spristupnit plateny obsah od viacerych, a to je jeho potencial. Aby ludia nemuseli byt registrovani a platit v x roznych systemoch pre kazde medium zvlast.
Je sice pravda, ze zatial je to +- lokalne (Slovensko, Slovinsko) a mozno tie (napr US) lokalne platobne systemy su lepsie. Akurat ani jeden z nich zatial neumoznuje tuto synergiu a keby to zacali prerabat/developovat nieco nove, zrejme ich uz nedobehnu vcas.
Tak ale - uvidime :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11206
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investičný fond Cisca vstupuje do slovenského Piana

Príspevok od používateľa filip glasa »

ked si dnes niekto v USA zmysli ze to chce urobit, tak na to da 5 mil. USD a pozajtra to maju hotove. A kontakty na vydavatelov maju urcite lepsie ako Piano zo Slovenska zafinancovnae CEE fondom.
Tak som to myslel.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3056
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 154 times

Re: Investičný fond Cisca vstupuje do slovenského Piana

Príspevok od používateľa Rokosák »

Pre istotu by som si to v USA patentoval, kde je mozne patentovat aj procesy.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Investičný fond Cisca vstupuje do slovenského Piana

Príspevok od používateľa Pette »

Bacha, 2 mil nie je stylom "zajtra ich mame na ucte", je to na etapy a milniky. Suma je ramec.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3056
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 154 times

Re: Investičný fond Cisca vstupuje do slovenského Piana

Príspevok od používateľa Rokosák »

Pette, to mas od konkretnych zdrojov, alebo to je domnienka.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
odar
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Ne 04 07, 2010 9:20 pm

Re: Investičný fond Cisca vstupuje do slovenského Piana

Príspevok od používateľa odar »

Kazdy kto robi taketo transakcie vie ze kupna cena sa neplati ako cash na učet. Vždy len oproti potrebe investicie s vykalkulovanou navratnostou a po splneni podmienok, pripadne ak sa rata hodnota cez dcf tak po splneni predpokladov business planu v nasledujucich rokoch.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11206
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investičný fond Cisca vstupuje do slovenského Piana

Príspevok od používateľa filip glasa »

Piano a jeho výsledky za prvý rok:
http://rastislavkuciak.blog.sme.sk/c/30 ... manie.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Investičný fond Cisca vstupuje do slovenského Piana

Príspevok od používateľa Pette »

Hm Hm Hm...
no, ak to Piano raketovo nevystartovalo od januara 2012 hore, tak sme naozaj v bubline. Este vacsej, ako bola ta dot com.

Osobne som pri tolkom PR, tolkych rozhovoroch, tolkom expandovani do sveta cakal trzby na Slovensku aspon 300-500 tisic eur za rok.

Takto, ak si len naratame medialny priestor venovany Pianu v mediach a na samotnych strankach tou hornou listou - tak sme v totalnom minuse, kedze prvych 8 mesiacov fungovania sluzby prinieslo mediam 9 100 EUR mesacne (v priemere). Pochybujem, ze by sme.sk predalo priestor na svojom webe v hornej liste, v "najcitanejsie liste - platene" atd atd za 9100 eur mesacne, a to sa bavime len o sme.sk...

Z tohto pohladu - opakujem, ak nevyleteli v 2012 na stovky tisic eur obratu - je to totalne o nicom.

Bohuzial, a je to na skodu Slovensku - ze takto ekonomicky nevyznamny subjekt, ktory proste ludia - zakaznici v prvom roku odmietli, je sponzorovany z investicnych penazi a dostava medialny priestor v hodnotach stoviek tisic eur.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Investičný fond Cisca vstupuje do slovenského Piana

Príspevok od používateľa Pette »

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 4464729830" onclick="window.open(this.href);return false;

LOL.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11206
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investičný fond Cisca vstupuje do slovenského Piana

Príspevok od používateľa filip glasa »

K tomu ešte Piano – rátate s tým ako s dlhodobým zdrojom tržieb?
Veľmi pozitívne ma prekvapilo, že to prinieslo niekoľko desiatok tisíc eur ročne, neveril som tomu. Ale v konečnom dôsledku, v čom to pomôže? Nie je to ani jedno percento príjmov.
http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2 ... n-dva.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Investičný fond Cisca vstupuje do slovenského Piana

Príspevok od používateľa Pette »

pekny rozhovor.

ista skupina ludi nema problem platit za obsah, je jedno ci nejake centralne piano alebo individualne danemu webu... ta skupina je ale konecna a je to nejake percento citatelov. Piano uz podla mna tu skupinu citatelov ziskalo - pri takej mega kampani v cene uz vyssich milionov eur na vsetkych weboch - sa tomu ani netreba divit. kam ale rast?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11206
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investičný fond Cisca vstupuje do slovenského Piana

Príspevok od používateľa filip glasa »

Bella konci v Piane:

http://www.zive.sk/bella-konci-ako-sef- ... fault.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Investičný fond Cisca vstupuje do slovenského Piana

Príspevok od používateľa Pette »

Aspon bude konecne mat kto pisat ten kvalitny obsah na zamknutych weboch.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Investičný fond Cisca vstupuje do slovenského Piana

Príspevok od používateľa Pette »

http://www.zive.sk/piano-velka-strata-l ... fault.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

ozivujem temu.

Trzby 228-tisíc eur a strata 719-tisíc eur za 2012 robia z Piana najvacsi podnikatelsky fail desatrocia. Mat promo v liste na velkych dolezitych weboch v hodnote X milionov eur za rok a mat trzby 228 tisic je zaujimave.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11206
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investičný fond Cisca vstupuje do slovenského Piana

Príspevok od používateľa filip glasa »

Trend vystúpil z Piana - skúšali ho od roku 2013. Výsledok - trochu tržby navyše (zanedbateľné množstvo peňazí), ale zníženie návštevnosti:
http://medialne.etrend.sk/internet/tren ... piano.html" onclick="window.open(this.href);return false;

A zníženie návštevnosti je zlé pre inzerciu. V inzercii je pritom oveľa viac peňazí než z Piana.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Investičný fond Cisca vstupuje do slovenského Piana

Príspevok od používateľa davoo »

Hospodárske noviny tiež vycúvali. Už tam ostal len žurnalistický odpad. :lol: https://www.pianomedia.com/90/hospodars ... stou-piana" onclick="window.open(this.href);return false;
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Investičný fond Cisca vstupuje do slovenského Piana

Príspevok od používateľa davoo »

Pravda ďalšia na rade.
http://medialne.etrend.sk/internet/z-pi ... a-sme.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Investičný fond Cisca vstupuje do slovenského Piana

Príspevok od používateľa Pette »

Z Piana sa stane technologicka firma, co bude predavat naprogramovany paywall konkretnemu mediu. Na tie preinvestovane miliony a miliony na marketing chabe.

Sme.sk skoda, ze vdaka Bellovi sa tam bude drzat.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11206
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investičný fond Cisca vstupuje do slovenského Piana

Príspevok od používateľa filip glasa »

SME okrem Piána predáva predplatné aj cez vlastný platobnú platobnú bránu:

http://medialne.etrend.sk/internet/pian ... latne.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Investičný fond Cisca vstupuje do slovenského Piana

Príspevok od používateľa Pette »

http://www.aktuality.sk/clanok/252853/p ... ke-noviny/" onclick="window.open(this.href);return false;

"Koľko teda Ecopress na Piane zarábal?
Tržby, ktoré naše vydavateľstvo generovalo prostredníctvom Piana, boli približne na úrovni jedného platu nášho človeka."

Kedze Piano dostalo za tie roky vyssie desiatky milionov eur marketingovej podpory, je to asi najvacsi podnikatelsky fail v mediach v SR.
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"