Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa kontrarian »

Na tento web som sa dostal, ked som hladal informacie ohladom feedbacku obchodnikov IB.Ale ked som si precital cast prispevkov na tomto fore, tak som nadobudol pocit, ze je to spravne miesto na vymenu nazorov. Niektore prispevky ma velmi zujali. Citit z nich realne skusenosti obchodnikov, ale hlavne mi imponuje sposob prezentacie: skromnost, schopnost priznat si svoju omylnost, respekt pred trhom, triezve ocakavania a ochota nezistne sa podelit o svoje skusenosti...Aspon velmi strucne par riadkov o mne. „Obchodovat“ som zacal v novembri 2008. Vlozeny kapital 2000 Eur, ziadne skusenosti, FX, chytil som hned super volatilitu. Nemusim uz asi pisat ako to dopadlo. Dalsie roky som na to isiel trosku inak. Male vklady na realnom ucte a real obchody s max. pakou popri zamestnani. Momentalne zakladam ucet u IB s kapitalom 10 K a skusim to na full time. Ocakavania su triezve, ale kto z nas by nechcel...Dal som si striktne podmienky a sam som zvedavy, ci budem mat dostatok discipliny aby som ich dodrzal. Hlavne ide o MM a moje rozhodnutie, ze ak klesne ucet o 15% vyberam peniaze a definitivne koncim s obchodovanim. Moj system je zalozeny na skusenostiach, ktore som doteraz ziskal. Moj ciel bol vzdy medium/ long term trend trades, ale nepreukazal som doteraz na tento typ obchodov dostatocne schopnosti. Mojou vyhodou je pomerne slusny odhad fundamentalneho smerovania trhov, solidneho odhadu vhodnych levelov na vstup do pozice a velmi silny kontrariansky pristup k trhu. Doteraz som najlepsiu performance dosahoval na odhade urovne na vstup do pozicie.Horsie to uz bolo s vystupom a odhadom dalsieho vyvoja.Casto ma vyhodilo aj s 300 pips zisku atd.Takze ciel mam nasledovny: Prejst na skalpovanie aj ked som to doteraz odmietal.Vyuzit vhodne urovne na vstup a zatvarat 20/40 pips TP. Zacat pouzivat pevny S/L ktory som pri malom objeme doteraz odmietal a pouzival alternativne S/L. Tu mam ale dilemu, kedze pri tak malom T/P musim dodrazat RRR aspon 1:1 a teda S/L na moj vkus bude smiesne tesny. Takymto sposobom budem musiet mat velmi precizne levely na vstup, co bude velmi tazke. Zacnem s ½ lot a na T/P budem zatvarat ¼. 0.1 lot necham s vyssim T/P so S/L na otvaracej urovni. Ak neskoncim kvoli 15% strate, tak neskor chcem obchodovat 1 lot. 0,5 lot zatvarat ako scalping a zvysok drzat dlhsie.
A dovod, preco som sa rozhodol zalozit toto vlakno? V prvom rade hodnota prispevkov na tomto fore ako som uviedol vyssie. Dalej potreba podelit sa o svoje skusenosti a v pripade odozvy porovnat rozne nazory na konkretny obchod, pripadne sposob realizacie a podobne. V neposlednom rade ak skoncim velmi rychlo, aspon tu vznikne vlakno so zaznamom ako zacinaju/ koncia „ pripraveny“ na trejdovanie. V kazdom pripade ak bude ucet ready dam vediet nieco o vstupoch.
PS: Doteraz som obchodoval iba FX, ale sledoval komodity a akciove indexy kvoli urceniu celkoveho sentimentu. Viem , ze ti najskusenejsi tu robia iba akcie. Ale aj tak velmi uvitam ich odozvu a minimalne diskusia ohladom fundamentalneho odhadu celkoveho sentimentu by ma velmi potesila. Mojim cielom, ak nepadnem, je robit neskor hlavne akcie, takze mam sa od vas co ucit. Pekny vikend!
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1116
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 44 times
Been thanked: 27 times

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa Tilbur »

Podla mna s kapitalom 10k nemozes obchodovat na full time.Budes viac riskovat za dosiahnutim vyssieho vynosu a potencialne straty budu vyssie.Pri takejto vyske kapitalu je dolezite mat aj dalsi prijem,ale drzim palce.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa Rado »

Súhlasím s Tilburom. S 10k sa full time nedá robiť. Ak by si spravil výnos 100%, tak máš 10k €. Musíš mať nízke životné náklady. :) V každom prípade ti držím palce.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa Casey »

kontrarian napísal:Na tento web som sa dostal, ked som hladal informacie ohladom feedbacku obchodnikov IB.Ale ked som si precital cast prispevkov na tomto fore, tak som nadobudol pocit, ze je to spravne miesto na vymenu nazorov. Niektore prispevky ma velmi zujali. Citit z nich realne skusenosti obchodnikov, ale hlavne mi imponuje sposob prezentacie: skromnost, schopnost priznat si svoju omylnost, respekt pred trhom, triezve ocakavania a ochota nezistne sa podelit o svoje skusenosti...Aspon velmi strucne par riadkov o mne. „Obchodovat“ som zacal v novembri 2008. Vlozeny kapital 2000 Eur, ziadne skusenosti, FX, chytil som hned super volatilitu. Nemusim uz asi pisat ako to dopadlo. Dalsie roky som na to isiel trosku inak. Male vklady na realnom ucte a real obchody s max. pakou popri zamestnani. Momentalne zakladam ucet u IB s kapitalom 10 K a skusim to na full time. Ocakavania su triezve, ale kto z nas by nechcel...Dal som si striktne podmienky a sam som zvedavy, ci budem mat dostatok discipliny aby som ich dodrzal. Hlavne ide o MM a moje rozhodnutie, ze ak klesne ucet o 15% vyberam peniaze a definitivne koncim s obchodovanim. Moj system je zalozeny na skusenostiach, ktore som doteraz ziskal. Moj ciel bol vzdy medium/ long term trend trades, ale nepreukazal som doteraz na tento typ obchodov dostatocne schopnosti. Mojou vyhodou je pomerne slusny odhad fundamentalneho smerovania trhov, solidneho odhadu vhodnych levelov na vstup do pozice a velmi silny kontrariansky pristup k trhu. Doteraz som najlepsiu performance dosahoval na odhade urovne na vstup do pozicie.Horsie to uz bolo s vystupom a odhadom dalsieho vyvoja.Casto ma vyhodilo aj s 300 pips zisku atd.Takze ciel mam nasledovny: Prejst na skalpovanie aj ked som to doteraz odmietal.Vyuzit vhodne urovne na vstup a zatvarat 20/40 pips TP. Zacat pouzivat pevny S/L ktory som pri malom objeme doteraz odmietal a pouzival alternativne S/L. Tu mam ale dilemu, kedze pri tak malom T/P musim dodrazat RRR aspon 1:1 a teda S/L na moj vkus bude smiesne tesny. Takymto sposobom budem musiet mat velmi precizne levely na vstup, co bude velmi tazke. Zacnem s ½ lot a na T/P budem zatvarat ¼. 0.1 lot necham s vyssim T/P so S/L na otvaracej urovni. Ak neskoncim kvoli 15% strate, tak neskor chcem obchodovat 1 lot. 0,5 lot zatvarat ako scalping a zvysok drzat dlhsie.
A dovod, preco som sa rozhodol zalozit toto vlakno? V prvom rade hodnota prispevkov na tomto fore ako som uviedol vyssie. Dalej potreba podelit sa o svoje skusenosti a v pripade odozvy porovnat rozne nazory na konkretny obchod, pripadne sposob realizacie a podobne. V neposlednom rade ak skoncim velmi rychlo, aspon tu vznikne vlakno so zaznamom ako zacinaju/ koncia „ pripraveny“ na trejdovanie. V kazdom pripade ak bude ucet ready dam vediet nieco o vstupoch.
PS: Doteraz som obchodoval iba FX, ale sledoval komodity a akciove indexy kvoli urceniu celkoveho sentimentu. Viem , ze ti najskusenejsi tu robia iba akcie. Ale aj tak velmi uvitam ich odozvu a minimalne diskusia ohladom fundamentalneho odhadu celkoveho sentimentu by ma velmi potesila. Mojim cielom, ak nepadnem, je robit neskor hlavne akcie, takze mam sa od vas co ucit. Pekny vikend!
Ahoj,
Znie to skor,ze nemas ziadny system,ktory by si mal odskusany a veril mu.Tvoj ciel boli dlhsie trvajuce trades a tam si neuspel a teraz chces skusit full time scalping,proti ktoremu si vzdy bol?Uz na zaciatku chces robit nieco,co nemas rad a ti nesedi.Chces skusit tradovat s tesnim SL pricom tvoje vstupy tomu nezodpovedaju?Scalping je uplne ina liga ako tie dlhsie trades.Vyznieva to,ze presne nevies co chces,ze len to chces skusit az by to nahodov vyslo a mozes sa teraz nazvat full time traderom.Tvojich 15% z uctu ti zmizne ani nestihnes zmurknut.Ak uz full time,tak to vyuzi na ucenie a vyladanie veci,aby si mal sancu vobec prezit a nie sa tym zivit.Predtym ako chces ist full time musis mat vo vsetkom jasno.Skus si precitat npr.trading zaciatky Coudyho.
Kazdopadne drzim palce,ale na tvojom mieste by som to minimalne este raz zvazil.Full time tradingu forexu je pre full time sialencov:),ak som teda spravne pochopil,ze chces robit forex.
GL.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa kontrarian »

Dakujem za dobre mienene rady, ale skor ocakavam ine temy na diskusiu. Rizika som si plne vedomy, full time trader je velmi honosne. Chcel som tym iba povedat, ze najblizie mozno aj dva mesiace sa budem naplno venovat dennemu trejdovaniu s pre mna primeranym kapitalom vzhladom na skusenosti.Chcem tak zistit, ako dokazem zhodnotit niekolkorocne skusenosti, ale s ovela lepsim MM. A az potom sa rozhodnem, ci vlozim väcsi kapital.Knihu si asi neprecitam, pretoze vo vsetkom idem vlastnou cestou a nevyhladavam zarucene tipy a navody.Skor vyhladavam orginalitu a vlastny nazor ludi, ktory prezili na trhu a ich vypestovany feeling (v realnej diskusii a v realnych situaciach). Pri obchodovani sa chcem opierat o dobre nacasovane vstupy. V minulosti som pri vstupoch mal väcsinou zisk 20 a viac pips, ale casto som vyletel kvôli zlemu MM. Takze teraz zacnem scalpingom( system na vstup nezmenim, zmenim iba T/P, pridam S/L a hlavne MM). Prisiel cas sa rozhodnut, ci tradingu budem obetovat svoj dalsi cas alebo nie.
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa davoo »

Môžem sa ešte spýtať takto mimo tému. Vidím, že neskôr chceš raisovať kapitál, takže predpokladám, že máš odložené peniaze na životné náklady na pár rokov? Lebo viem, že viacerí sa takto po nejakej dobe celkom úspešne pustili do tradingu a je mi tento spôsob sympatický. Budem ti držať palce teda. :) Ten 15 perc. DD je hlúposť. Možno to vzdáš skôr ako sa reálne ukáže tvoj talent.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa kontrarian »

To Davoo, nehnevaj sa, na prvu otazku nebudem reagovat. 15% je asi naozaj hlupost, ale ja teraz nezacinam, iba sa chcem definitivne rozhodnut. Teoreticky mozem otvorit 10 pozicii az do straty 15%.Ak vsetky skoncia na s/l tak po tolkych rokoch pripravy nemam co na trhu robit. Naozaj si vazim kazdu reakciu, ale toto vlakno som nezalozil kôli mojej osobnej reklame ale skor kôli moznemu rozprudeniu diskusie ohladom konkretnych obchodov. Samozrejme ma vlakno poukazat aj na pripravenost/ nepripravenost na obchodovanie ale ja budem skor reagovat na konkretne obchody ako na osobne otazky ohladom mna.Dakujem vsetkym za palce (:
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4095
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 72 times

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Debatu o vstupoch a vystupoch FX obchodov so SL/TP okolo 20 pips - to sa bude na fore asi tazko stihat. Pocas realnych prilezitosti.

Mozno cez mail alebo telefon keby ste sa poznali 3-4 s podobnym obchodnym planom a cielom, to by mohlo realistickejsie fungovat.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa Biosko »

Ak tych 10k mozes minut tak do toho kludne chod. Mozno si najdes dobry system a zarobis, vsetko je o poctivom skumani trhu prisposobovani sa podmienok a dobrom MM. Len sa obavam ze pri dobrom MM zarobis za rok tak 5k euro. Co na full time nestaci. V kazdom pripade na otestovanie strategie to je podla dobre. Aj ked to mozes aj na nanoucte s 1000e = podmienky ako pri 10 000 akurat nie kazdeho bavi hrat sa s drobnymi :D nie?
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa kontrarian »

To Biosko, ak by som zarobil 5k/rok tak by som bol asi velmi spokojny s perfomance.
To Jaroslav, ale da sa to stihat. Ja nechodim do vela pozicii a vcas si ich pripravujem. Kratke scalpy samozrejme ani nema zmysel tuna davat, ale cielene vopred avizovane vstupy, pri ktorych cast necham aspon na intraday level a dlhsie ,myslim v pohode.
Napriklad konkretna dilem pre mna momentalne je: Mam v banke GBP. Drzal som ich dost dlho a ciel bol zmenit na Euro hned po OH. Skutek utek,ved to vsetci pozname. Pred 2 tyzdnami som uz definitivne chcel, ale reku pockam co Draghi.Ked sa vyrozprava vedel som, ze je zle ale ved pockam co Ben a potom sa uvidi. A tak cakam ako spravny “full time trader” aspon na korekciu EUR/GBP...Ale zajtra sa uz chcem rozhodnut. Technicky je pre mna level 0,8100/10 klucovy pre pokracovanie “post unlimited printing” rally na tomto crosse v nasledujucich dnoch.Ale uvidim zajtra, ak zatvori nad levelom idem menit vsetko a dalej ma to nezaujima. Par pips nizsie od aktualnej ceny je pomerne silny intraday suport 08055/60, ktory este nebol testovany.Ak ho prelomia take este pockam na korekciu.Ale uvidime co v stredu zapisnica BOE (mala by byt prolibrova). A este predtym UK CPI, RBA, BOJ, moslimski bratia atd.
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa Biosko »

Tak potom drzim palce, informuj nas o priebehu tvojho tradovania, pri scalpe moc obchody asi nie ale sem tam ked napises ako sa dari tak to potesi :).
shc
Active Member
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 6:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa shc »

Ahoj, len na okraj, je IB dobry broker na FX?
Inak good luck :)
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa Biosko »

myslis Interactive Brokers? myslim si ze su aj lepsi.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa kontrarian »

To Biosko: urcite napisem hlavne obcas nejake uvahy o vstupoch. Dufam, ze bude aj nejaka diskusia. Hlavne je aby neboli nejake velke ocakavania, ale vymena nazorov moze prospiet.
To shc: ja prave zacinam u IB a zatial mam zmatene pocity. Ked som vcera otvaral ucet, nedali mi povolenie na FX, iba na akcie a futures.Ked som tam volal, tak hovorili, ze az bude ucet aktivny, tak si tomozem aktivovat. Uz som tam ani nechcel posielat peniaze, ale dnes som poslal kedze chcem aj tak postupne prejst na tieto trhy.Uvidim co a ako. Chcel by som poprosit ak s tym ma niekto skusenosti, nech poradi. A moze aj Biosko, ktory broker je ten dobry. Tiez uvitam realne skusenosti s kratsimi poziciami na IB. Mozno bude lepsie presunut tieto diskusie do vlakna o IB, ja si to tam najdem.
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa Biosko »

Mozem poradit ale budem potrebovat odpovede na nasledujuce otazky. Poznam okolo 100 CFD s moznostami FX obchodovania.

1. Kolko si ochotny vlozit na obchodny ucet? Nepisat presnu ciastku len informacne napr. do 5000USD, do 20000USD, do 100000USD atd.
2. O aky typ brookra mas zaujem? MM, STP, ECN?
3. Aku financnu paku pozadujes?
4. Platforma? MT4, MT5, ina? Alebo nerozhoduje?
5. Brooker na s lic. na slovensku/cesku/usa alebo v danovom raji?
6. Ake pary mas zaujem obchodovat? Podla toho ti viem pozriet kde su najnizsie spready.
7. Mas zaujem dostavat referal za uzavrete pozicie? Vacsina brookrov ponuka referal poplatky za uzavrety obchod. Su spolocnosti ktore ti cast tj cca 90% referalu vyplatia spat. Viem poradit ako na to, ale nefunguje to u kazdeho brookra.
8. Mas zaujem o nejake deposit bonusy, margin bonusy? Niektori ponukaju iny nie. Vacsinou treba splnit nejake hlupe podmienky pre vyplatenie respektive inde sa vyplatit neda ale moze pomoct pri obchodovani.

Ohladom IB neviem toho vela, lebo s nim nemam ziadne skusenosti vobec, len co som cital na nete tak je to priemer. Ani nie dobre ale ani zas nie zle :).
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2308
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa Airmike »

IB je na spot FX nadpriemerny broker, problem je ze pri nizkych objemoch je velmi drahy, ale od 1 lota vyssie je v pohode. slip obcas chytis ale skor koli latencii . likvidita pomerne dobra. LP robi Barcleys Bank.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa kontrarian »

Mika diki za radu, cital som par tvojich prispevkov a mam z nich velmi dobry pocit... Biosko uz sa nebudem dalej k vyberu brokera vyjadrovat, kedze som uz ucet nadotoval. Vsetko bude teraz zalezat uz len na mojich vstupoch a psychike
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa kontrarian »

Po zoznameni sa s novou platformou zacinam tento tyzden .Sentiment je velmi zmiesany a trhy dnes doslova hladaju smerovanie. Pre akciovych obchodnikov je asi velmi zaujimava situacia medzi Cinov a Japonskom a mozny dopad na automobilky a dalsie firmi.Ale ja zatial iba FX...Vcera po otvoreni trhu som kupil aud/nzd, ale poziciu som uz zatvoril s profitom 40 pips....bola protitrendova, ale budem sledovat potencial rastu a mozny vstup neskor....momentalne sledujem eur/aud.sucasna cena cca 1,2440...premeskal som nastup do longu, kedze cena bola na urovni, kde by som mohol dat tesnejsi sl v noci...momentalne cakam, ci este dostanem prilezitost nastupit niekde pod 1,2420. ak ano sl dam pod 1,2380..mam viac signalov na long a 1,2390/1,24000 je pre mna klucova...uvitam vase nazory na tuto temu.
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa kontrarian »

takze Nemecke data mi dali prilezitost nastupit za lepsiu cenu...long eur/aud 1,2418 sl pod 1,12380 tp otvoreny...
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa kontrarian »

pre komoditnych hracov jeden zujimavy link; http://www.silverdoctors.com/silver-sma ... pen/...ono" onclick="window.open(this.href);return false; je verejne zname , ze JPM ma teraz velke pozicie short na XAU,XAG a to co je popisovane v clanku nam dava dalsie indicie...ohladom mojej pozicie: klucovy level zatial ukazuje svoju odolnost, ale bol som velmi netrpezlivy a isiel do pozicie trosku skor...zatial to nie je ok, ale ak ma nevyhodi tak to ok bude... je to pozicia na cely tyzden...
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa kontrarian »

http://www.silverdoctors.com/silver-sma ... sian-open/" onclick="window.open(this.href);return false;
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
robopol
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ut 20 01, 2009 11:59 am

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa robopol »

kontrarian napísal:Momentalne zakladam ucet u IB s kapitalom 10 K a skusim to na full time. Ocakavania su triezve, ale kto z nas by nechcel...Dal som si striktne podmienky a sam som zvedavy, ci budem mat dostatok discipliny aby som ich dodrzal. Hlavne ide o MM a moje rozhodnutie, ze ak klesne ucet o 15% vyberam peniaze
No povedzme, za 10k na full time s mensim ako 15% DD bude hodne zaujimave. Podla mna si si nie vedomi, ze pred tebou nie je stroj na peniaze, ale stroj ktory ta zomelie. To nemas ako ovplyvnit 15% ani so zarucenym systemom, pravdepodobnost ma rozptyl a stastie este viac. A roztrhne ta ta volatilita :)
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa kontrarian »

No povedzme, za 10k na full time s mensim ako 15% DD bude hodne zaujimave. Podla mna si si nie vedomi, ze pred tebou nie je stroj na peniaze, ale stroj ktory ta zomelie. To nemas ako ovplyvnit 15% ani so zarucenym systemom, pravdepodobnost ma rozptyl a stastie este viac. A roztrhne ta ta volatilita :)[/quote]

Skutocne obdivujem ludi, ktori si vedia dopredu vsetko statisticky vypocitat.aAeste viac obdivujem ludi, ktori vedia co si ini myslia, ich ocakavania a co sa s nimi stane.
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3878
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 357 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa osamely chodec »

kontrarian, spravne som pochopil, chces s uctom 10k otvarat 0,5 lotove pozicie?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
robopol
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ut 20 01, 2009 11:59 am

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa robopol »

Raz to mozno docenis. Tak ako si to napisal v prvom prispevku, ze budes mat pekelne stastie ked vylezies s odretymi usami. Hovoris o nejakom MM a pod. Podla mna ti chybaju zakladne znalosti o pravdepodobnosti a riadeni rizika. Mozno nie, ja len dedukujem z toho co si napisal, nie je vobec tazke pochopit ze len skusas, ci to da alebo neda.

Nauc sa jedno kritika je ovela vacsi prinos ako chvala a drzanie prstikov. Pochvala ti pomoze ale vedomosti nenahradi, drzanie prstikov nefunguje. A tak funguje len to co naozaj funguje. Robit trading je horsie ako stat pri pokerovom stole. vyvoj trhov je dynamicky a tvoje emocie ta sklamu, bez toho aby si mal pevnu podu pod nohami sa to neda robit, neda sa obchodovat v strese, ze teraz musim zarobit lebo mam poslednu sancu a ked nie tak to zavesim.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4095
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 72 times

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

kontrarian napísal:Po zoznameni sa s novou platformou zacinam tento tyzden .Sentiment je velmi zmiesany a trhy dnes doslova hladaju smerovanie. Pre akciovych obchodnikov je asi velmi zaujimava situacia medzi Cinov a Japonskom a mozny dopad na automobilky a dalsie firmi.Ale ja zatial iba FX...Vcera po otvoreni trhu som kupil aud/nzd, ale poziciu som uz zatvoril s profitom 40 pips....bola protitrendova, ale budem sledovat potencial rastu a mozny vstup neskor....momentalne sledujem eur/aud.sucasna cena cca 1,2440...premeskal som nastup do longu, kedze cena bola na urovni, kde by som mohol dat tesnejsi sl v noci...momentalne cakam, ci este dostanem prilezitost nastupit niekde pod 1,2420. ak ano sl dam pod 1,2380..mam viac signalov na long a 1,2390/1,24000 je pre mna klucova...uvitam vase nazory na tuto temu.
Ako ti dopadol ten EUR/AUD? Lebo tento tyzden sa to sice pohlo do oboch smerov ale v konecnom vysledku nikam...
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa kontrarian »

Jaroslav, viem dal som tu poziciu a uz som sa neozval...ale vacsina reakcii vo vlakne boli v style borec vravi sopliakovy: ved uvidis...ja tu hladam nieco ine, takze moc sa mi uz nechce komentovat...ale na priamu otazku odpoviem. Skoncilo to + 3 pips teda ani na poplatky. 1/2 som uzavrel v zisku, druha mi sla do straty a tak som dole este dokupil a dnes vystupil z oboch predcastne na 1,2380. Takze som obchodoval podla svojich zauzivanych zvyklosti ( mentalny s/l 1 krat ,dokupovanie), kedze som to bral ako poziciu minimalne na 1 tyzden. Mal som vela signalov na long, ale bohuzial som chytil kvalitny chop. Ja robim vstupy vacsinov na zaklade signalov na velkych timeframoch.Trh je celkove teraz velmi nerozhodny a najviac nerozhodny je teraz AUD. Je velmi velka snaha aby posilnil( p
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa kontrarian »

...( post QE carry trades).Ale je uz dost vysoko, signaly o zhorsovani Australskej ekonomiky a mozne znizenie sadzieb, silne medvede na komoditach( XAU, XAG, ropa atd.) AUD je teraz naozaj v chaose a uvidim aky signal vysle na dalsi tyzden...inac som dodrzal aj povodny plan a 3 krat som uspesne skalpoval. Akurat mam problem, lebo podla zisku pipsov po zbeznom prepociatni do Usd som mal mat zisk cez 290 Usd ( pred odratanim poplatkov). Ale na ucte mam iba + 145 Eur.Takze to prave u IB reklamujem a som z nich naozaj nadseny.
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa kontrarian »

takze ten chaos na Aud sa dnes vycistil....som long aud/usd 1,0299
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4095
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 72 times

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

kontrarian napísal:takze ten chaos na Aud sa dnes vycistil....som long aud/usd 1,0299
Odvazny long, ale nic pre mna by to nebolo.
Zda sa ze sa snazis chytat dna a spicky. No po takom prudkom pohybe dole to moze este pokracovat dalej nizsie, len snad miernejsie.

Ale drzim palce aby ti obchod vysiel. Ved beries tusim zisky aj 20-30 pips a nemieris na 500.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa kontrarian »

Je to tak ako pises Jaroslav. Chytat dna a vrcholy na forexe je to prave pre mna. Mam v tom dlhodobo velku uspesnost, tak naco to menit.Akurat je dolezit vediet ktore dno a vrchol chytat a co urobit ak to ide proti mne... Inac mam velmi rad aj prerazenie dolezitych urovni.
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4095
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 72 times

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

To dno je nejako malo spicate. Nepripada mi to ze by sa to chystalo nad 1,04. Skor mi to poripada ze to este chce zliezt k 1,027 alebo nizsie. No ja do toho peniaze vsadene nemam, ty ano ... tak drzim palce nech to lezie hore.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa kontrarian »

Jaroslav, dno moze by rozne. Ono ak je spicate tak je to fajn, lebo sa da rychlo zatvorit polovica pozicie a zobrat 20+ pips a zisk investovat do s/l...ale take pekne gulate dno ake je dnes je tiez fajn...nedockavci uz odpadli...aud/usd to ma dnes velmi tazke...nejde ani o znizenie sadzieb ,ale o komentare, ze v novembri ma prist dalsie a po novom roku zase...technicky par vytvoril sice velmi krehke dno, ale to je zatial vsetko. Level 1,0320 / 45 je doslova popretkavany velmi silnymi rezistenciami...momentalne ak sme pod levelom, tak to vyzera na tvorbu swingov dole...ale ja verim , ze to bude opacne a tyzden zatvorime nad. Dole je silna rezistencia 1,0265
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa kontrarian »

...support 1,0265..(a dufam, ze som sa nepreriekol a nebude to za chvilu naozaj rezistencia)
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa kontrarian »

takze obchod velmi nevysiel. musim dokupovat a to je zle...dokupil som teraz na 1.02650 ,na 1.0247 mam pevny s/l
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15945
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1084 times
Been thanked: 1444 times

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kontrarian napísal:takze obchod velmi nevysiel. musim dokupovat a to je zle...dokupil som teraz na 1.02650 ,na 1.0247 mam pevny s/l

Prečo musíš dokupovať? Prečo musíš robiť niečo o čom vieš, že to je zle?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa Casey »

kontrarian napísal:Je to tak ako pises Jaroslav. Chytat dna a vrcholy na forexe je to prave pre mna. Mam v tom dlhodobo velku uspesnost, tak naco to menit.Akurat je dolezit vediet ktore dno a vrchol chytat a co urobit ak to ide proti mne... Inac mam velmi rad aj prerazenie dolezitych urovni.
Uvediem len motto kazdeho dobreho chytaca dna a vrcholu:Co vystupilo hore moze ist este vyssie a co padlo dole moze padnut este nizsie..
GL
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4095
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 72 times

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Fuha, no padalo to pekne hlboko, teraz je to na 1,022 a ja by som tipol ze to pojde este nizsie, lebo to dno je stale prilis nevyrazne. Hentake dno som na AUDUSD poroste este nevidel, alebo mozno v 5% z toho ake som videl dna. A to som v case mojho realneho "obchodovania" bol na AUD dost zamerany. (Dokonca som mal 1400 AUD aj v hotovosti)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4095
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 72 times

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Casey napísal: Uvediem len motto kazdeho dobreho chytaca dna a vrcholu:Co vystupilo hore moze ist este vyssie a co padlo dole moze padnut este nizsie..
GL
Obcas sa stane ze nejaky par zacne exponencialne rast a ked si to clovek dlhsie nevsima a raz nahodou pride a vidi ze ten exponencialny rast je uz fakt extremny, tam myslim ze vtedy sa pri prvom prudsom poklese oplati vsadit na short a mierit na zisk v tretine piku. Kym som realne obchodoval bol som lenivy a netrpezlivy vyckavat na take prilezitosti a prerabal som peniaze na kadejakych inych blbostiach.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Prechod na full time trading : ocakavania vs skutocnost

Príspevok od používateľa kontrarian »

Jaroslav, ta uroven nebola zla a dokazala drzat skoro celu EU seansu. Akurat som nedokazal zatvorit polovicu aspon s 20 pips zisku a investovat ho do s/l. Dal som tu tri moje obchody. Eur/Aud : pozri sa na moje komentare a urovne.Bohuzial som nedokazal drzat dlhsie, kedze to bolo v chope a bolo nevyhodne drzat Aud na kratko cez vikend.Eur/Gbp som obchodoval cash, pozri urovne, ktore som dal a dalsi vyvoj. Vcerajsia bola naozaj velmi zla. Trh bol celkovo doobeda dobre naladeny a cakal som este test prerazenych urovni po RBA, kedze v poslednom case AUD daval stale falosne prielomy a signaly. Rizika som si bol plne vedomy a mozny vyvoj som popisal.Lahko sa komentuje, ak niekto neobchoduje a iny da realnu poziciu na “obdiv”.. Juggler, nemusel som dokupovat...ale ak vidim sancu dostat sa zo zleho rozhodnutia tak max. jeden krat dokupujem. Potom je uz vzdy s/l. Bohuzial Cinske data boli v noci velmi zle a Australske najhorsie od 2008...Takze som von, ale mam dalsiu skusenost ktora ma posunie casom dalej.Jedna z tych skusenosti je aj ta, ze sa neoplati skusat rozvinut naozaj zmysluplnu diskusiu ohladom real time pozicii na forach...O nic ine mi neslo, pretoze pre mna nema zmysel dat tuna enter, tp a sl. A potom som out, alebo zisk. To je iba o vlastnej reklame a moznosti z toho v buducnosti profitovat. Ja som chcel iba ponuknut realny pribeh a hlavne ocakaval naozajfundovane nazory ako fedback k obchodom . Vysledkom su iba rozne proroctva , motta a sledovanie s/l,respektive margin call-u s pocitom velkeho zadostucinenia. PS: inac Juggler nic proti tomu, ze ty mas ine ciele. Naopak, myslim, ze to robis sympatickym sposobom a ak na to mas, tak urcite uvitam tvoj vzostup a nebudem cakat na tvoj pad..
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"