nokia tickers

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
west
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 16 02, 2008 6:50 pm

nokia tickers

Príspevok od používateľa west »

zdravim,

chcem sa opytat na jednu vec, viac menej vseobecnu asi pre vacsinu akcii/cennych papierov,
priklad: posledne som pozeral akcie Nokia cez brokerjet a v okne obchodovania, kde sa dava novy pokyn, mi klasicky ukazalo akcie obchodovatelne na roznych burzach. Vybral som si akcie obchodovatelne v EUR na Xetre. Na vyber boli 2 akcie s roznym tickerom:
1.
ticker: NOAA
Cenný papír: NOKIA CORP. A ADR EO 0 06
ISIN: US6549022043
Security: NOKIA CORP. SHARES A (SPONS.ADRS) ZU EUR -,06
Úvěrový koeficient: 50,00%
Trh Name: XETRA Frankfurt (otevřena)
Opening Times: 09:00 - 17:30

2.
ticker: NOA3
Cenný papír: NOKIA CORP.EO- 06
ISIN: FI0009000681
Security: NOKIA CORP. SHARES CLASS A ZU EUR -,06
Úvěrový koeficient: 70,00%
Trh Name: XETRA Frankfurt (otevřena)
Opening Times: 09:00 - 17:30

Aky je rozdiel medzi tymito akciami nokie okrem likvidity, relativne obe boli obchodovatelne. Neskor som zbadal, ze po kliknuti na obchodovanie, sa mi prva (NOAA - US6549022043) otvori s obchodovanim na burze Xetra Frankfurt, a druha (NOA3 - FI0009000681) s obchodovanim na burze Berlin (parket) kde bol/je znacne vacsi objem v ks. Pricom v okne obchodovania kde sa daju vybrat dane akcie su oba zobrazene ako obchodovatelne na Xetra Frankfurt.
Moja otazka je : aky je rozdiel medzi tymito to druhmi cennych papierov Nokie s roznym tickerom?, ktore je vyhodnejsie obchodovat?, kde je rychlejsie prevedenie prikazu?
Uverovy koeficient je tiez rozny - co to presne znamena?

Dakujem moc za objasnenie :D
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: nokia tickers

Príspevok od používateľa filip glasa »

prvá je asi ADRko v Nemecku. Druhá bude asi originálna Nokia z Fínska, ktorá sa cez MTF obchoduje aj v Berlíne. Berlín myslím dosť využíva MTF a obchodujú sa tam akcie z "cudzích búrz".

Uverovy koeficient - na jednu z nich ti daju vyssi margin a na druhu nizsi.

Cez euroland si daj vyhladat nokiu a kukni vsetky burzy a ake su objemy:
http://www.euroland.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Prílohy
nokia.jpg
west
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 16 02, 2008 6:50 pm

Re: nokia tickers

Príspevok od používateľa west »

dakujem za usmernenie Filip, len este jedna laicka otazocka, nevyznam sa v tych skratkach ADR, MTF. Pripadne kde sa daju najst vysvetlene skratky, neaky handbook existuje?
ps : na uver neplanujem nakupovat tak sa ma to zrejme tykat nebude...
:D
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: nokia tickers

Príspevok od používateľa filip glasa »

ADR - American Depositary Receipt : zahranicne akcie obchodovane v USA.
MTF - Multilateral Trading Facility: system cez ktory sa da (asi v Europe) obchodvat hocijaka akcia z inej burzy. Staci aby obe burzy boli v systeme MTF. Tusim to dost vyuziva Berlin.

Ak mas pristup, tak Nokiu je najlepsie kupit na domacej burze. Teda Helsinkach. Ked nie, tak kde je najvyssia likvidita z toho co ma brokerjet. Teda asi NYSE.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3800
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 14 times
Kontaktovať používateľa:

Re: nokia tickers

Príspevok od používateľa Ladis »

ADR neni akcie ale certifikát od americké banky na evropskou akcii.
Nejhorší akcie ze severní Evropy = Nokia by se neměla nikdy kupovat,
protože ztrácí opakovaně už léta -18% za 1 den jen kvůli hlášení o špatném zisku minulý kvartál.
Zisk http://www.onvista.de/aktien/snapshot.html?ID_OSI=87087" onclick="window.open(this.href);return false;
Nikdy by nikdo neměl kupovat akcie firmy, které škodí konkurence tak moc jako firmě Nokia.
A je to s ní stále horší, jde z jednoho roku s negativním ziskem do druhého roku se ztrátou.
ISIN: FI0009000681 zvláště se vyskytuje ten hnuj na burze Frankfurt.
Burzy http://www.onvista.de/aktien/kurse.html?ID_OSI=87087" onclick="window.open(this.href);return false;
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
west
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 16 02, 2008 6:50 pm

Re: nokia tickers

Príspevok od používateľa west »

tak podla toho co ste pisali je logicky lepsie kupovat MTF na europskych burzach. Kedze mienim kupovat v EUR nie v USD tak prichadzaju do uvahy burzy xetra, helsinky, berlin, pripadne ine europske...
a este jedna vec u brokerjetu je v ponuke burze Berlin (parket), to "parket" znaci ze prikaz je vykonavany na parkete nie elektronicky ako na xetre? cize i pomalsi cas vykonania? spravne?
dik za usmernenie:)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: nokia tickers

Príspevok od používateľa filip glasa »

Kedze mienim kupovat v EUR nie v USD
sak to je uplne jedno. Ta cena je uplen rovnaka - po prepociatani.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"