Sidlo zivnosti na kupenom byte

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
bambulka
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 30 09, 2008 8:18 am

Sidlo zivnosti na kupenom byte

Príspevok od používateľa bambulka »

Zdravim, chcela by som sa spytat, kupila som byt a byvali majitelia uz pomaly rok niesu schopny si zmenit sidlo zivnosti z daneho bytu. Predstavuje to pre mna nejaky problem do buducnosti?
Dakujem za odpoved.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Sidlo zivnosti na kupenom byte

Príspevok od používateľa peter977 »

Môžeš im to odhlásiť na mestskom úrade a vybavené.

Riziko môže byť len to, že ak po nich pôjdu veritelia, tak Ti budú klopať na dvere, tak isto aj daňová kontrola
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
bambulka
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 30 09, 2008 8:18 am

Re: Sidlo zivnosti na kupenom byte

Príspevok od používateľa bambulka »

Urcite sa to da odhlasit na mestskom urade? Pytal som sa na zivnostenskom urade a povedali, ze zrusit to moze len zivnostnik, ktory tam ma sidlo, tak neviem.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Sidlo zivnosti na kupenom byte

Príspevok od používateľa peter977 »

On si to musí nahlásiť na živnostenskom, daňovom,atď. sám.
Ale ty jeho firmu/živnosť môžeš odhlásiť na mestskom. Podľa mňa by v tom nemal byť žiadny problém. Keď som takto rušil adresu na svoj bývali byt, tak ma nový majiteľ odhlásil na mestskom a ja som si poslal údaje o novej adrese na úrady týkajúce sa podnikania.
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
bambulka
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 30 09, 2008 8:18 am

Re: Sidlo zivnosti na kupenom byte

Príspevok od používateľa bambulka »

Dakujem velmi pekne za radu a prajem pekny den.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"