Velkoobchod

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Tomasko
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 05 02, 2013 11:59 am

Velkoobchod

Príspevok od používateľa Tomasko »

Dobry den,

chcem si zalozit zivnost a podnikat v oblasti Pocitacovych sluzieb (tvorba webstranok, design, eshopy, PC servis a podobne) a taktiez chcem mat vlastny e-shop kde by som predaval nejake elektro a IT techniku.

A moja otazka znie ake mate skusenosti s veľkoobchodmi v Bratislave? Alebo odporucate mi iny sposob ako velkoobchod?

Necham si poradit vo vsetko kedze nemam vela skusenosti v tomto smere presnej ziadne skusenosti.

Vopred za skoru odpoved dakujem
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Velkoobchod

Príspevok od používateľa Pette »

Tomasko napísal:chcem si zalozit zivnost a podnikat v oblasti Pocitacovych sluzieb (tvorba webstranok, design, eshopy, PC servis a podobne) a taktiez chcem mat vlastny e-shop kde by som predaval nejake elektro a IT techniku.
Pocitacove sluzby kludne rob. Ak nieco vies, budes dbat na detaily a dodrziavat terminy, budes mat pracu.

Na vlastny eshop s elektro a IT zabudni, nemas absolutne ziadnu sancu zarobit, je to strata casu.

Je to tak konkurencny trh, s tak skvelou konkurenciou ako je alza.sk... ze si proste bez sance.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Velkoobchod

Príspevok od používateľa Biosko »

alza je draha konkurencia :) daj lepsie ceny a som tvoj zakaznik
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Velkoobchod

Príspevok od používateľa Pette »

Biosko - okej, ries desiatky tisic poloziek ako alza a bud lacnejsi. vela stastia.

Cena je nie je vsetko. Cena je jeden z X parametrov, v celkovom nakupnom mixe povedzme 25 percent.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Velkoobchod

Príspevok od používateľa peter977 »

Inak zaujímalo by ma ako funguje taký maloobchodník s PC...

Kúpi komponenty, ktoré ak do roka nepredá, prerobí na ich deflácií? To je fakt super business :D
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Velkoobchod

Príspevok od používateľa 14u24me »

peter977 napísal:Inak zaujímalo by ma ako funguje taký maloobchodník s PC...
Kúpi komponenty, ktoré ak do roka nepredá, prerobí na ich deflácií? To je fakt super business :D
Maloobchodníci nakupují ve velkoobchodě jen to co hned prodají zákazníkům na objednávku. Jenže dneska už to moc nefunguje, sestavování PC už není takový business jako před 15 lety. A i to sestavování PC na zakázku dělají velké shopy typu Alza, Alfacomp, Mironet, ... a navíc dneska frčí notebooky a tablety. Z lidí co znám, kteří na sestavování PC vydělávali dřív zajímavé peníze, to už nikdo nedělá.

Nejlepší online eshop s PC co jsem kde viděl je CyberPowerPC v US a nebo případně v UK. Jejich konkurencí je I Buy Power. Takhle má vypadat PC eshop...tím myslím jejich nabídku a pohodlnost výběru.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Velkoobchod

Príspevok od používateľa Biosko »

Pette no vies mna ako zakaznika nezaujima ze kolko poloziek riesia, mna ako zakaznika zaujima napriklad nejaky komponent a jeho cena. A kupim si ho tam kde je lacnejsie. Napriklad v Datacompe mi dali vzdy lacnejsie ako v Alze rovnaky vyrobok. Tak preco by som mal kupovat z alzy? A ked mi ho preda este niekto lacnejsie tak ho kupim tam kde bude najnizsia cena. To je predsa logicke nie?
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Velkoobchod

Príspevok od používateľa Pette »

Biosko - to je v poriadku, ak ale ma byt lacnejsi maly zivnostnik Tomasko, potom ti bude tvoj nakup dotovat:) preto si nalejme cisteho vina, netreba povzbudzovat ludi do veci, ktore su pre nich nevyhodne a minu na ne svoj cas, cast zivota a bude to na nic.

elektronika je sektor, kde mas desiatky tisic poloziek, staly technicky pokrok, klesajuce ceny, mozne reklamacie a posobi tam niekolko firiem s X rocnou historiu, ktore prekonali kriticky objem a maju odbery priamo od vyrobcov, ich distributorov....
bezne VO ceny su velakrat vyssie, ako ma Alza a spol pre koncovych uzivatelov. Zakaznicky servis - rychlost dodania, osobne odbery su nasobne inde, ako moze dosiahnut maly zivnostnik. Atd atd.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Velkoobchod

Príspevok od používateľa filip glasa »

Su drahsi ako Agem, ale lacnejsi ako Shark. U malickych nenakupujem z dovodu maleho vyberu. V Sharku nakupujem, lebo maju vela veci priamo skladom. Alza je nieco medzi VO a malymi lacnymi predajcami a na druhej strane medzi Sharkom. Maju tak trochu sklad, tak trochu nizke ceny, tak trochu dobry vyber. Ale nie su dokonali.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Velkoobchod

Príspevok od používateľa Biosko »

Tak napriklad v Datacompe ked najdes rovnaky vyrobok niekde inde lacnejsie tak ti spustia cenu a predaju za najvyhodnejsiu.

A niektore vyrobky sa daju odoberat priamo od vyrobcu, pred niekolkymi rokmi som sa stretol s clovekom kt. vozil vyrobky priamo z ciny urcene pre europsky trh. Znacka samsung. Neviem ako to robil ale na vsetko vedel dat polovicnu cenu. Vsetko original zabalene, ako vravim urcene na predaj pre eu trh takze ziadne cinske modifikacie, s manualom dokonca aj ceskym. Este aj zaruka na to platila. Bral som monitory LCD 24 1920x1200 ked u nas bolo bezne 1650x1080 a 21 palcov. Bola to vyborna kupa. Len skoda ze nevedel zohnat aj procaky a graficke karty :D. Inak funguju doteraz bez problemov.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Velkoobchod

Príspevok od používateľa peter977 »

Biosko napísal:Tak napriklad v Datacompe ked najdes rovnaky vyrobok niekde inde lacnejsie tak ti spustia cenu a predaju za najvyhodnejsiu.

A niektore vyrobky sa daju odoberat priamo od vyrobcu, pred niekolkymi rokmi som sa stretol s clovekom kt. vozil vyrobky priamo z ciny urcene pre europsky trh. Znacka samsung. Neviem ako to robil ale na vsetko vedel dat polovicnu cenu. Vsetko original zabalene, ako vravim urcene na predaj pre eu trh takze ziadne cinske modifikacie, s manualom dokonca aj ceskym. Este aj zaruka na to platila. Bral som monitory LCD 24 1920x1200 ked u nas bolo bezne 1650x1080 a 21 palcov. Bola to vyborna kupa. Len skoda ze nevedel zohnat aj procaky a graficke karty :D. Inak funguju doteraz bez problemov.
Stáva sa, že im zrušia objednávky na vyrobenú elektroniku a preto čínsky veľkoobchodník radšej pošle tovar novému záujemcovi za polovičné ceny pri veľkom odbere ako by to mal držať na sklade, prípadne v doku.
Apropo. v Číne sa predávajú niektoré výrobky na kilá (napríklad OK náradie, čo predávajú v Baumaxe)
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: Velkoobchod

Príspevok od používateľa marco »

Napisem ti co uz bolo spomenute - na eshop s elektronikou je asi najhorsi mozny cas. Osobne poznam jeden neuspesny pribeh a viem, co to dnes obnasa. Ak mas v sebe obchodnika a rozumies sa tomu, tak sa pokus zarobit v spomenutych sluzbach - eshopom nestracaj cas.
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
Tomasko
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 05 02, 2013 11:59 am

Re: Velkoobchod

Príspevok od používateľa Tomasko »

Dobry den/vecer,

dakujem Vam vsetkym za prispevky. Urcite to vsetko beriem na vedomie. S tym e-shop je to hlupost v tuto dobu ;-)

Prajem pekny zvysok dna/vecera
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"