Vie mi niekto prosím poradiť rozdiel medzi dvoma typmi fondov, ktorych priklad uvadzam nizsie
Templeton Frontier Markets Fund - A(acc)EUR
Templeton Frontier Markets Fund - A(acc)EUR-H1
Co znamena to H1? Viem, co je "A", viem co znamena "acc", ale co je to H1 nemam sajn... jedine co ma napadlo, ze oznacenie prveho polroka pri zverejnovani vysledkov, ale to sa mi zda nepravdepodobne...
Ma niekto o tom nejake info?
Vopred dakujem.
Rozdelenie fondov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
-
peter.cmorej
- VETERAN MEMBER *****
- Príspevky: 3265
- Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
- Has thanked: 7 times
- Been thanked: 17 times
Re: Rozdelenie fondov
napis do EIC a snad ti povedia. Mam taky pocit, ze ja som sa to uz raz pytal a teraz si ani za nic neviem spomenut 
Re: Rozdelenie fondov
to H1 znamena ze sa hedzuje proti poklesu EUR
inak povedane svoje aktiva v cudzich menach zaistuje proti poklesu eura
inak povedane svoje aktiva v cudzich menach zaistuje proti poklesu eura
-
incognito
- Gold Member **
- Príspevky: 454
- Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
- Has thanked: 41 times
- Been thanked: 57 times
Re: Rozdelenie fondov
kiikino napísal:to H1 znamena ze sa hedzuje proti poklesu EUR
inak povedane svoje aktiva v cudzich menach zaistuje proti poklesu eura
Aha, toto ma nenapadlo... diky.
Cize potom je to delenie klasika - fond vedeny v USD, v EUR a v EUR s hedgom...
Este raz dakujem
