Ementál Sykes

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Ementál Sykes

Príspevok od používateľa davoo »

Síce sa Sykes správa ako debil, ale odkedy začal učiť vychoval dosť traderov čo robia stovky tisíc $ a dvoch milionárov. I keď som zvedavý dokedy vydržia shortovať pink sheets, už teraz musia mať 10 brokerov, aby hľadali voľné shares. :lol:
http://money.cnn.com/2013/12/16/investi ... llionaire/" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozeral som si jeho trackrecord a chalanisko je celkom šikovny. Okrem toho gamblu 215k za deň má ukážkovú equity krivku. Ja to stále hovorím, že jediné čo stačí mať je edge a dostatočné volume...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16000
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: Ementál Sykes

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Súhlas. Nezávisle na tom, čo si o Sykesovi myslíme, podstata je v tom, že začal z 12 000 dolármi , zarobil milióny a zarába ďalej. Ten jeho žiak sa dostal z 1500 na 1 000 000 USD za tri roky. Žiadne šťastie. Makal ako fretka:

"I've been trading every single day for almost three years, and it's been a slow, day-to-day process," Grittani said. He spends the entire trading day in front of a computer screen, in order to buy and sell stocks at the right time. He is sometimes in and out of stocks within minutes, and the longest he ever holds shares is a few days.

Vyzerá to tak, že chlapci profitujú z pump and dump schém, pričom len poctivo shortujú. Zrejme odoberajú emaily aké chodia všetkým začiatočníkom a potom zahrajú na pokles tesne predtým ako pumperi začnú vyberať zisky. Aj ja som nad tým uvažoval.

Kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce hľadá dôvody.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Ementál Sykes

Príspevok od používateľa davoo »

Trejdia len micro, small cap. Presne ako hovoríš shortujú pump-and-dumps a potom normálne veci ako momentum long earnings, IPOs a pumpujú low float stocks, ale SEC to nesere, pretože oficiálne trejdia dobré fundamenty, no... ale stále sa jedná o klasický promoting a bez ich followeroch na twitteri a chate by nemali také momentum a likviditu na exit.

Tie Sykesove statégie nie sú moc škálovateľné, preto aj skončil s HF a začal učiť. Exploitovali anomáliu na trhu a sype im to chalanom. Pomaly jak z traderského bedekra kapitola: minority game toto. :lol:
Naposledy upravil/-a davoo v Pi 10 01, 2014 12:36 am, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16000
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: Ementál Sykes

Príspevok od používateľa JUGGLER »

SEC nemá dosah ani na manipulácie. Však tie bump and dump fungujú stále. A robia sa aj na velkých burzách, len v inej forme. Spomenul som si na článok, čo som písal asi pred 5 rokmi:

Jonathan Lebed – najmladší manipulátor trhu.

V roku 1999 mal len 15 rokov, keď využil boom internetu a zarobil 800 tisíc dolárov na tzv. ,,bump and dump,, schéme. Cez message boardy a chat roomy vyzýval ľudí k nákupom penny akcií, ktoré on sám predtým kúpil za ,,babku,,. Keď ich cena stúpla – vybral tučné zisky.
Takéto konanie sa považuje za ilegálne a kontrolný a dozorný orgán SEC na neho podal žalobu. Prípad vyvolal publicitu, lebo SEC ešte nikdy predtým nezažaloval mladistvú osobu.
Lebed sa bránil, že v podstate len predpovedal ceny akcií, presne tak ako to robia profesionálni analytici na Wall Street každý deň. Nakoniec došlo k mimosúdnej dohode a Lebed zaplatil pokutu 285 tisíc dolárov.
Zvláštne je, že SEC vlastne Lebeda ani nepotrestal. Po zaplatení pokuty mu ostal zisk viac ako pol milióna dolárov.
Dnes má Jonathan Lebed 23 rokov a naďalej sa živí tradingom. A cez vlastnú webovú stránku spokojne radí ľuďom, ktoré akcie by mali nakupovať. Jeho služby nájdete na http://lebed.biz/" onclick="window.open(this.href);return false;.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Ementál Sykes

Príspevok od používateľa 14u24me »

Jak muzeme vedet, ze Sykes nevydelal vic penez ucenim a vydavanim DVD-cek nez obchodovanim penny stocks? Oficialni track-record nikde nema...nebo ano? A jeho hedge fond dopadl katastrofalne. Bud potrebuje upoutavat pozornost aby prodaval svoje produkty a nebo proto aby mu vychazelo "bump and dump" nizkolikvidnich penny stocks.
heldus
Príspevky: 40
Dátum registrácie: St 08 01, 2014 2:45 pm

Re: Ementál Sykes

Príspevok od používateľa heldus »

prosím vás, čo sa rozumie pod "edge" ?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16000
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: Ementál Sykes

Príspevok od používateľa JUGGLER »

heldus napísal:prosím vás, čo sa rozumie pod "edge" ?
Že máš nejakú výhodu. Štatistickú výhodu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Ementál Sykes

Príspevok od používateľa davoo »

14u24me napísal:Jak muzeme vedet, ze Sykes nevydelal vic penez ucenim a vydavanim DVD-cek nez obchodovanim penny stocks? Oficialni track-record nikde nema...nebo ano? A jeho hedge fond dopadl katastrofalne. Bud potrebuje upoutavat pozornost aby prodaval svoje produkty a nebo proto aby mu vychazelo "bump and dump" nizkolikvidnich penny stocks.
Oficiálny track record má a sám to priznal, že mu jeho startupy a edukačný biznis sypú viac. Hore som vysvetloval, že majú problém s likviditou, preto učí a preto skončil aj jeho HF.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Ementál Sykes

Príspevok od používateľa Istiach »

https://www.youtube.com/watch?v=fJfmBFCBNcI" onclick="window.open(this.href);return false;

A krasne gesto na konci :)
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Ementál Sykes

Príspevok od používateľa Casey »

Istiach napísal:https://www.youtube.com/watch?v=fJfmBFCBNcI

A krasne gesto na konci :)
Waaaaaaau mna by zaujimalo,ze co si slahol na zaciatku webinaru a ako to tak perfektne namixoval,ze to zacalo ucinkovat prave na konci.Nemate niekto odkaz na com fici?Neskutocny motivator,ten toho musi hodne brat. :o :shock:
Používateľov profilový obrázok
Tequicka
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Po 24 10, 2011 9:15 am

Re: Ementál Sykes

Príspevok od používateľa Tequicka »

Dobre PR video len mi v nom chyba realny screen portfolia :)
http://www.youtube.com/watch?v=wTaEv8lG ... rsteSQ46Ng" onclick="window.open(this.href);return false;
Investujem cez FIO, pouzivam FINVIZ.
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 219
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Ementál Sykes

Príspevok od používateľa airwolker »

Ahojte, nedalo mi nezapojit sa do debaty. Na tomto fore som cital zaciatkom tohto roka o Sykesovi. Tak som sledoval jeho aktivity a ostatnych traderov skolitelov co tam zverejnuju trady a stale som rozmyslal, ci sa da z toho profitovat. Stale som si myslel, ze to robi len preto aby zarabal na novych studentoch, ano je to tak ze ma okolo 2000 - 5000 studentov rocne co mu hodi velmi slusnu sumu a este k tomu robi obchody kde velakrat profituje aj preto, ze jeho studenti opakuju jeho vstupy v realnom case, zalezi aka je likvidita konkretnej akcie. Netvrdim o nom, ze je podvodnik ale ani, ze je dobra dusa, i ked vsetci ho tam maju za boha. Asi pred mesiacom som si zaplatil okolo 300 usd a mam vstup na jeho online forum na 1 rok, sledujem jeho obchody a rozhovory a obcas sa zapojim do tradov. Zatial si myslim, ze mi to pomaha zlepsovat sa, kedze do teraz som bol skor pasivny investor s minusovym vysledkom. Za posledny mesiac mam uzavretych 13 tradov s plusom cca 1300USD ale tiez amatersky drzim 5 tradov v plavujecej strate cca - 800USD. Cize ak by som to vsetko uzavrel tak mam plus 500USD. Obchodujem max 15 - 20% kapitalu na jeden ticker. A hlavne neobchodujem kazdy den, kedze nemam na to cas. Neobchodujem vsetko co Sykes ale ucim sa od neho taktiku. Je pravda, ze rad shortuje pumpy, ale to neriesim zatial, lebo problem je zohnat volne akcie a este k tomu v poslednej dobe zvysuju poplatky za pink sheets shorty. Skor sa zameriavam na earnings winners a idem skoro vsetko long, kde spravim par percent plus. Vyhodou je, ze kazdy den posiela watchlist niekolkych zaujimavych akcii.
Takze toto je moj strucny postreh za poslednych par tyzdnov. Je toho dost o com rozpravat ale je to na dlho. Este by som spomenul, ze predava celkom drahe skoliace DVD, ktore som si zohnal zdarma a ucim sa z nich, je tam vela zaciatocnickych prikladov ale aj vela pre mna novych a zaujimavych informacii a hlavne je to pre mna uplne ine ako studium z knih. No uvidim tak o par mesiacov ci dokazem byt trvalo v pluse, hlavne ked korekcia trhov je na spadnutie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"