JUGGLER - tipy na swingtrading.

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1117
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 44 times
Been thanked: 27 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Tilbur »

UVXY PT 77.77 dosiahnuty. Dobry obchod.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16001
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tilbur napísal:UVXY PT 77.77 dosiahnuty. Dobry obchod.
Dík. Bol som preč celý deň.

takže: UVXY out na PT 77,77 ( +22,6% )

- v hre ostáva ešte SPXU, ktoré inverzne rastie pri poklese trhu ( 3x SPX )
- Pri UVXY sa contango zmenilo na backwardation APR a MAY..tie sú hlavné po expirácii marca na bud. týždeň.
- takže asi ešte otvorím UVXY na víkend. Má to šancu otvoriť v pondelok v gape kvôli napätiu na Kryme.

- SPXU ponechávam SL, PT radím deaktivovať, keby trhy v pondelok gapli dole (SL v preopen nefunguje, ale PT áno ! )
Prílohy
UVXY trade.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16001
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal:Hore nemám momentálne žiadne signály. Dole sú k 1833 a 1818. Ďalej si myslím, že je tu vysoká pravdepodobnosť ešte jednej velkej korekcie do pásma 1600-1680... ale neviem si tipnúť kedy. Teraz možno menšia korekcia k 1800 a pred letom väčšia? ..Uvidíme aké správy prídu. Fundamenty sa velmi nezlepšujú..teraz začne reportovať apparel a ten bude zrejme veľmi slabý. Takže nevidím žiadne katalyzátory na mesiac dopredu.

Malý update po dvoch mesiacoch.

Trhy sa rozkývali. Prichádzajú zlé časy pre investorov a dobré pre trejderov.
Krátkodobo odhadujem, že sa SPX odrazí od súčasných levelov ( ES teraz 1818 ) a v priebehu bud. týždna vystúpa na leveli ES 1827 (možno dnes ), 1844 až 1867. To môže byť posledný pokus o rast.
Následne očakávam velký pád o ktorom som písal. Odhadom cca 300 bodov.
V horizonte 1 roka následne tipujem odraz a velkú rally až k levelom SPX 2000.

Ak tento scénar vyjde, zisky pasívnych investorov z posledného roka sa jednoducho presunú do rúk špekulatívneho kapitálu. Zabudnite na to, čo píšu knihy - na dlhodobý, pokojný rast akcií a priemerné výnosy 6-8%. Risk reward je taký, že pasívny investori budú vždy riskovať 30 až 50% pokles a výnosy budú ledva nad úrovňou inflácie. Píšem o tom už od roku 2002 a zatial to ide presne tak. Jedinou cestou je spravovať kapitál aktívne. Zobrať malé straty, zachrániť si zisky a ked to poriadne vyklesá, znova sa nabaliť do akcií. Good luck.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa rasto800 »

JUGGLER napísal:Hore nemám momentálne žiadne signály. Dole sú k 1833 a 1818. Ďalej si myslím, že je tu vysoká pravdepodobnosť ešte jednej velkej korekcie do pásma 1600-1680... ale neviem si tipnúť kedy. Teraz možno menšia korekcia k 1800 a pred letom väčšia? ..Uvidíme aké správy prídu. Fundamenty sa velmi nezlepšujú..teraz začne reportovať apparel a ten bude zrejme veľmi slabý. Takže nevidím žiadne katalyzátory na mesiac dopredu.


Malý update po dvoch mesiacoch.

Trhy sa rozkývali. Prichádzajú zlé časy pre investorov a dobré pre trejderov.
Krátkodobo odhadujem, že sa SPX odrazí od súčasných levelov ( ES teraz 1818 ) a v priebehu bud. týždna vystúpa na leveli ES 1827 (možno dnes ), 1844 až 1867. To môže byť posledný pokus o rast.
Následne očakávam velký pád o ktorom som písal. Odhadom cca 300 bodov.
V horizonte 1 roka následne tipujem odraz a velkú rally až k levelom SPX 2000.

Ak tento scénar vyjde, zisky pasívnych investorov z posledného roka sa jednoducho presunú do rúk špekulatívneho kapitálu. Zabudnite na to, čo píšu knihy - na dlhodobý, pokojný rast akcií a priemerné výnosy 6-8%. Risk reward je taký, že pasívny investori budú vždy riskovať 30 až 50% pokles a výnosy budú ledva nad úrovňou inflácie. Píšem o tom už od roku 2002 a zatial to ide presne tak. Jedinou cestou je spravovať kapitál aktívne. Zobrať malé straty, zachrániť si zisky a ked to poriadne vyklesá, znova sa nabaliť do akcií. Good luck.
Odvazna predpoved. No ved maximalne sa moze stat, ze nevyjde :)
Ale inak nieco by sa teraz mohlo stat. Takto iba rast do hodnot 2000 SPX to takto lahko ako doteraz snad nemoze donekonecna. Aj ked, ked sa clovek pozriet na SPX od leta 2010 alebo este lepsie od leta 2011 tak moze nadobudnut pocit ze to takto plynulo s obcasnou malou korekciou naozaj moze stale iba stupat a stupat. Ale z tohto ruzoveho videnia sa da celkom rychlo dostat ked si pozrieme vyvoj od konca 2007 do zaciatku 2009.
Predpoved je to pekna, ak vyjde, tak potom uz nabrat len odvahu a naozaj to pri poklese 300 bodov zacat kupovat. Lebo predpokladam ze pri takomto velkom poklese bude 99% ludi pokakanych od strachu a nie zrovna v nakupovacej nalade ;)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16001
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zatial to vychádza.
Hned prvý den ( v piatok) to dosiahlo 1827..nevydržalo to však tam.
Tento týždeň znova 1827..znova pokles a až na druhý pokus konečne prišlo prerazenie.
Včera sme zaútočili na 1844, nakoniec sa to dnes zastavilo až pred 1857. Trochu to teraz zrejme stratí paru, ale makrá a zverejnenia vo štvrtok by mohli zaveliť do posledného útoku: na 1867.

Potom Sodoma a Gomora...

Neviem, čo bude. Len sa snažím predvídať.

P.S. Teraz hrajem na rast... pri 1867 padám z trhu a na 100% v cashi budem striehnuť na pokles...
Prílohy
ES 3 dni.png
ES 3 dni.png (8.67 KiB) 10480 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16001
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: Krátkodobo odhadujem, že sa SPX odrazí od súčasných levelov ( ES teraz 1818 ) a v priebehu bud. týždna vystúpa na leveli ES 1827 (možno dnes ), 1844 až 1867. To môže byť posledný pokus o rast.
Následne očakávam velký pád o ktorom som písal. Odhadom cca 300 bodov.
Zdravím.
Prvá fáza predpovede ES na long je naplnená. Dnes to brejklo 1867...teraz je to na 1873.
Nastáva čas na pokles. Na veľký pokles.
Otváram prvé shorty. Samozrejme so SL. Otočí sa to zrejme pomaly. Možno tento týždeň, možno dalšie dva.
Možno zajtra. Preto hrajem už teraz. Často hrajem predčasne, ale nevadí...dôležité je, aby to vyšlo. :)
Prílohy
ES long faza.png
ES long faza.png (10.09 KiB) 10434 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4149
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Obycajne ti k obchodovaniu a do vlakna nekecam, no na tento pad som zvedavy. Lebo na to ze sa v maji-juni ES ocitne v leveloch okolo 1600 by som nevsadil ani 5 EUR.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16001
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 1881. Výborné zverejnenia AAPL a FB navodili optimizmus. Do toho teraz prišli dobré makrodáta - durable orders a relatívne dobré initial claims. Trh to vidí na ,,ružovo,, ja na ,,červeno,,. Len to načasovať.

Odhadujem, že toto je posledná ,,suckers rally,, pred poklesom. Držím a otvorím ďalšie pozície na pokles.
Najbližšie targety na pokles ES: 1873, 1869 a 1863. SL mám väčšie kým optimizmus pominie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4149
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ked si o tom tak presvedceny, vsadil som si 5 EUR ze SP500 sa najblizsich 70 dni nedotkne 1944.

Ja dufam ze pojde doboku, na velky pad sa mi to nezda.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16001
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jaroslav80 napísal:Ked si o tom tak presvedceny, vsadil som si 5 EUR ze SP500 sa najblizsich 70 dni nedotkne 1944.
Ja dufam ze pojde doboku, na velky pad sa mi to nezda.
Dobre si vsadil. Je to temer istých +5 € ! :)

Nejde o to, aby sa všetko vyplnilo. Ide o to aby som s určitou štatistickou pravdepodobnosťou správne určil smer a podľa toho obchodoval. Napríklad dnes, keď som v tom najsilnejšom optimizme na trhu, na úrovni ES 1881 tipoval pokles k úrovniam 1873, 1869 a 1863, tak som sa podľa toho aj zariadil. Do najväčšieho optimizmu som vybral zisky zo všetkých akcií na long a do výpredajnej paniky som vybral časť ziskov zo shortov. Mimochodom: dnes sa ES zastavil na úrovni 1863,75.

P.S. Ak by som včas nevybral všetky zisky z akcií na long, behom 20 minút by som ich mal všetky v stratách :) .
Veď pokles je z čoho? No predsa z vyberania ziskov... :roll: Tak treba vyberať medzi prvými ! :lol:
Prílohy
ES dnešny pokles.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4149
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pekne Ti to vyslo.

Mohli by ste tu niekto zriadit kurz obchodovania ES-ka s timeframom 2 mesiace. Nemam prilis rad daytrady, to treba byt v spravnom case pri pocitaci, nic ine by sa pri tom poriadne nedalo robit.
Mne by sa najviac hodilo vediet z nejakej krystalovej gule kedykolvek spravne odhadnut smer zakladnych mien, zlata, ES, DAX na najblizsi stvrtrok-polrok-rok.
Viac sa mi trhom nechce obetovat.
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa rabdo »

SUPER OBCHOD AJ PERFEKTNÉ NAČASOVANIE :D
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16001
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Update:

Všetky krátkodobé signály na short sú pokorené. Dnes padol level 1863 a ES sa zastavilo na 1853.

1. Krátkodobý pohľad: buď sa niečo stane cez víkend (hrám short SPX+ long VIX ) a gapneme dole ( signál 1840) , alebo sa nestane nič a trh bude mať tendenciu vrátiť sa do pásma 1869-1873. Ak sa nestane nič svoje pozície na short v pondelok dočasne uzavriem.

2. Strednodobý pohľad ostáva nezmenený: silný pokles.
Prílohy
ES dva dni.png
ES dva dni.png (9.27 KiB) 10256 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16001
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: 1. Krátkodobý pohľad: buď sa niečo stane cez víkend (hrám short SPX+ long VIX ) a gapneme dole ( signál 1840) , alebo sa nestane nič a trh bude mať tendenciu vrátiť sa do pásma 1869-1873. Ak sa nestane nič svoje pozície na short v pondelok dočasne uzavriem.

2. Strednodobý pohľad ostáva nezmenený: silný pokles.
Update: cez víkend sa nič neudialo. Vrátili sme sa do pásma 1869-1873. Situácia je krátkodobo neutrálna, strednodobo visí vo vzduchu veľký pád.
Prílohy
ES today.png
ES today.png (7.41 KiB) 10200 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16001
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Update.

ES 1894,50. Tipujem, že dnes sme videli new high tohto polroku ( 1898,50) a nastáva čas korekcie.

1. Krátkodobý pohľad mením z NEUTRÁLNEHO na ľahký SHORT. Predbežne prvý target ES 1877.
2. Strednodobo tipujem korekciu 200-300 bodov ( týždne až mesiace ).
3. Dlhodobo tipujem návrat SPX ku 2000 koncom roku 2014 a do troch rokov následne velký pád o -50%.

Hold, toto je a bude burza 21 storočia. Investori z času na čas vykrvácajú a špekulanti sa nabalia.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
mirecfx
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 21 04, 2014 9:10 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa mirecfx »

ani mne nedá nereagovať
hneď v prvej vete má juggler sloveso "tipujem", skus to aj ty "pml" tak chápať ...
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4149
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja mam SL 1944. (Na pocest prechodu vitaznej sovietskej armady cez Duklu :mrgreen: )
A casovy SL - 3 jul.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16001
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Je mi fakt jedno, čo si kto myslí. Toto je moje vlákno a do neho píšem to, čo si myslím ja. Už ma to aj x krát prestalo baviť, ale feedback od slušných ľudí ma motivuje podeliť sa o svoje myšlienky.
Ďalej sú tu ľudia s ktorými sa poznám osobne a trejderi voči ktorým mám rešpekt a tak je fajn, že môžem napísať naraz všetkým. A v neposlednom rade nezabudol vôl, že teľaťom bol a nemal sa od koho učiť a tak som vďačný za každý pokec s ľuďmi od fachu. A takisto sú moje myšlienky určené aj začiatočníkom, ktorí prichádzajú na burzu z ilúziami bezprácnych ziskov, alebo ilúziami bezrizikových ziskov 8-10%p.a. systémom ,,buy and hold,,.

Tú bezrizikovosť a zisky o ktorých sa píše v účebniciach a ktorou argumentujú ,,poradcovia,, keď predávajú finančné produkty do ktorých by banka nikdy sama neinvestovala som si dovolil prvýkrát spochybniť v 2002.

A odvtedy sa pýtam každého, kto mňa alebo moju rodinu presviedča na investovanie do fondov kde je tá bezrizikovosť a kde sú tie zisky keby som investoval do fondov v r 2000. Presne vtedy sa začali fondy u nás predávať. A dnes konštatujem, že by som mal smolu a ani 15 ročný horizont by mi zisky nepriniesol ( zato fondy, banky a sprostredkovatelia by si na svoje prišli ).

Takže kým tu opäť dám graf mojej pomyslenej investície očistený od inflácie na ktorom si môžete poštudovať zárobky (miesto 10% p.a. plus/mínus NULA) i riziko ( miesto žiadneho 2 x pokles o -50% ) ešte raz zopakujem kto je u mňa investor a kto špekulant.

Investorov delím na pasívnych ( buy and hold) a aktívnych (hrajú na long, ale snažia sa časovať vstupy/výstupy a riadiť riziko). Bohužiaľ, veľká väčšina sú tí starosvetskí naočkovanci, teda ,,buy and hold,,.
Pripúšťam, že tí aktívni majú šancu. Vykrvácajú menej - na stopkách a budú mať šancu začať odznova, keď sa trh obráti. Špekulanti sú tí, ktorým je jedno kde ide trh. Hrajú na long ( na rast) i na short (pokles).

A tak je to v reálnom živote akosi ináč ako nám vravia... Investorom sa môže stať každý, len sa im akosi nedarí. Mám pocit a je to možno len môj pocit, že sa im ani dariť nebude. Nuž možno to bude tak, že 20 storočie patrilo investorom a 21 bude patriť špekulantom. Zatial beží len 14 rok nového storočia, tak si počkajme.... :wink:
Prílohy
Inflation adjusted indexes - 21st Century.gif
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7091
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 294 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa jogo »

pml napísal:ak hovorim tutovka tak myslim, ze tutovka...a ak sa mylim ( samozrejme mozem) tak mam sl..
Len ten SL nikdy nenapises, kde mas.A potom, ked to ide tvojim smerom par pipsov a obrati sa to zase proti tebe, tak napises, ze kazdy mal cas vystupit v zisku.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Rado »

pml napísal:Jogo, nezvadzaj))
Čo všetko sa tu nedozviem. Jogo, to som o tebe nevedel. :D

V debate vás doplním, že špekulovať sa nemusí len long a short. Celkom dobre vynáša aj byť neutrálny voči trhu.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16001
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pml napísal: +ak mas dobry ucet nakup dnes eur/aud(aktualne 1.4640 a mas istotu zarobku
Aktuálne eur/aud 1,4586. Niežeby som ti neveril, ale ja mám voči trhu rešpekt a preto na TUTOVKY a ISTOTU ZÁROBKU neverím. Vždy je to len o menšej, alebo väčšej pravdepodobnosti a o riadení rizika.

Už to že si napísal ,,ak máš dobrý účet,, je pre mňa obrovský výkričník, ktorý nemôžem chápať ináč ako ,, z rizikom velkej straty,,. Riziko straty a istota zárobku sú výrazy, ktoré sa navzájom vylučujú...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16001
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pml napísal: ide to proti mne...ja som nakupil na 1.4616(skor ako som tu poslal) a sl mam na 1.4577...ocakavam, zeUSD bude dnes oslabovat a euro sa spameta (spolu s gbp)...ak ma vystopuju nastupim zase...mam aj ine pozicie vzhladom na to, co som pisal..
Konečne slovo chlapa! To je prvý príspevok , ktorý má hlavu a pätu. Ked ešte prestaneš útočiť na ľudí a nebudeš sa večne hádať a vypravdovať, tak ťa začnem brať ako trejdera.

Je velmi dôležité pochopiť, že nám nejde o to, že naše tipy musia vychádzať. Kopa ich nevychádza. Kopa vyjde, ale odpáli nás na stopkách, kopu zvŕzame, že sa necháme ovplyvniť vlastnými emóciami, alebo porušíme pravidlá. Sme len ľudia. Napriek tomu hráme ďalej. A jediným cieľom je celkový a konzistentbý zisk.

Ak popri svojích filozofiách o forexe vždy urobíš nejaký záver a sem-tam vyslovíš tip ( najlepšie z riadením rizika ) nikto nebude mať nič proti Tebe ak ti ani 20 tipov za sebou nevyjde. Lebo nám nejde o to, aby všetko vychádzalo, aby sme mali 100% pravdu. Ide len o to, aby sme v konečnom dôsledku zarobili. A to sa dá aj ked mnoho tipov nevyjde.
Prílohy
EURAUD.png
EURAUD.png (8.11 KiB) 9998 zobrazení
Naposledy upravil/-a JUGGLER v St 14 05, 2014 3:06 pm, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16001
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Update ES.

ES teraz 1891,50. Tlačí sa dole, ale ešte stále sme v pásme new high, resp. pokuse o breakout.
Celkove to vyzerá na short, ale podľa TA vyskakuje pravdepodobnosť, že sa to ešte raz pokúsi ísť hore. Nemá to už však paru, ani katalyzátory. Signály hore sú 1893 a 1897. Signál dole 1876.

Tip na setup:
short v pásme 1893-1897 ( ja som otvoril včera po 1895 ),
SL 1901,50
TGT1 1877 ( Risk 5-9 bodov, reward 17-21 bodov)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16001
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pml napísal:a teraz k praxi...ten long eur/aud ...dovolil som si mentalne monitorovat stop loss a nenechal som sa vystopovat,kedze som pozicii max. veril (cena bola nizsie par pips pod sl. Dokonca som nizsie dokupil a priemer vstupov bol 1.4598...posielam graf...a preto nedavam velmi rad sl na znamost..ine je chytat dno na eur/aud (kde su velke pohyby...ine na eur/gbp...teda aj sl su ine...ak sa situcia zmeni, kliknem bez zavahania v strate a dam protipoziciu..ak pozicii verim, este dokupim...to nie je matematicka teoria....to je ako si povedal o trejdovani...
Takychto grafov som tu poslal velmi vela...zvacsa hned po vstupe... o com stale pisete?
:) :) :) :) :)

Ja to vidím tak, že si mal SL na 1,4577 a odpálilo ťa z nej. A dnes nám tu píšeš báchorky ako si sa nenechal vystopkovať ale si dokupoval. Som zvedavý, čo by si napísal, keby to padalo ďalej. Asi že si to otočil do shortu...

Proste ty máš uplný mindrák z toho, aby si priznal že ,,operácia sa podarila, ale pacient zomrel,,
A to je alfa a omega toho, prečo sa tu hádaš s ľuďmi a večne vysvetluješ to, čo sa stalo v MINULOSTI.
Minulosť však nikoho nezaujíma. Trading je o tom, že vidíš niečo do budúcnosti a spravíš na to nejaký TRADING PLÁN.
Keď ho nevieš spraviť, tak väčšinou skončíš ako loser. Každý profík to vie, zbytočne si tu budeme masírovať mozgy, že to nie je tak.

OK. Záver. Nemám chuť na debaty, ktoré nikam nevedú. A už vôbec nie na teoretizovanie a vypravdovanie. Toto je vlákno o tipoch.

Zmenil si nick z Kontrariána na PML, ale ty si sa vôbec nezmenil. Tak načo to bolo? Založ si prosím ťa svoje vlastné vlákno a píš si do neho. Ani náhodou nepíš stopky ani targety, lebo potom to náhodou nemusí vychádzať. A ty si predsa ten, čo má na všetko vysvetlenie...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1117
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 44 times
Been thanked: 27 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Tilbur »

Poznam Jugglera aj osobne. Je to fer chlap, bez ohladu na to, co nam tu rozpravas.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16001
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Presne tak. O nič iné tu nejde, len o FAIR PLAY. Hnevá ma, keď z tej svojej tutovky robí za každú cenu dobrý trejd:
pml napísal: +ak mas dobry ucet nakup dnes eur/aud (aktualne 1.4640 a mas istotu zarobku
Realita ( = PRAX ) je taká, že od 1,4640 to šlo k 1,4565 ( -75 pipov ). Teraz je to na 1,4670 teda +30 pipov.

Najprv tvrdil, že má SL 1,4577. Padlo to na 1,4565 a bol ticho. Dnes to šlo hore, tak tu zrazu píše, že SL ignoroval.

A pýtam sa:

Keď tá tutovka šla proti -75 pipov a teraz je v zisku +30 pipov, tak čo ďalej? Riskoval -75, aby bol v zisku +30?
Keď to zajtra padne , tak napíše, že vybral zisk pri 1,4690? Ked to zajtra pôjde hore, tak sa bude hrať na hrdinu?

To je presne tá TEÓRIA s ktorou sa môže manipulovať každý trejd. PRAVDA je však taká, že ak by nerealizoval SL, tak by zatial riskoval 2x väčšiu stratu ako zisk!
Prílohy
EURAUD ,, tutovka,,.png
EURAUD ,, tutovka,,.png (6.45 KiB) 9880 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16001
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja som ten tvoj trejd nekomentoval. Povedal si kde je SL a tým to haslo. Normálny tip, normálne riadenie rizika. Finito. Nuž ale keď dnes už SL neplatí a Ferdo Mravec hlási, že skončil v zisku, tak prepáč, že pri tom risk/rewarde pochybujem. Nemusíš sa hneď urážať a utekať. Ked máš pocit že ti krivdím, tak tu hoď scan toho trejdu z IB a všetko sa hneď samo vysvetlí... :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
nitro
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Ne 08 03, 2009 5:00 pm
Bydlisko: KE/PRG

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa nitro »

pml ja nerozumiem preco (ak si uspesny trejder) stracas cas s nejakym Jugglerom, trejduj si svoje a daj pokoj. Myslis, ze niekoho zaujimaju tvoje nahlasene signaly?! Hlavne ked su to take signaly, z ktorych sa ani Pan Boh nevysomari kam to ma vlastne zahrat...
A business that makes nothing but money is a poor business.

(Henry Ford)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16001
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pml napísal:zase zavadzas...mal si tu scan s poziciou (dokonca aj ziskom)...co viac este chce?
zmazal saom ako vzdy, lebo je tu vela programatorov..
casto ked som tu nieco poslal a vzdy to vychadzalo mi odisiel pc
ak si niekto myslel, ze najde niekde zlaty gral, tak sa myli.trejdovanie je o skusenostiach, schopnosti vyuzit fundament a kombinacia TA...a hlavne psychika...alfa a omega!!
Hackerstvo je trestny cin!!! a da sa vypatrat a dotycneho posadit do chladku...
Amen.
Scan trejdu? Nesranduj. Dal si tu len obyčajný IB graf.
Nerob sa že nevieš... Veď máš IB...Stačí kliknúť na Trade Log a skopírovať reálny trading za vybrané dni ked si danú pozíciu otvoril a zavrel. Ja som tak urobil veľakrát.
Ty však na to nemáš gule. :roll: To je tá sranda!
Mika Ti ukázal desiatky trejdov, špičkové real time predikcie za ktoré zhrabol kopu prachov...a ty na neho nadávaš.
Ja si od Teba pametám jeden-jediný real scan v ktorom si zarobil 1 pip a prekecal dve strany... no zato poučuješ a kritizuješ každého,, :wink:

P.S. To s tým hackerstvom je blbosť. Mňa majú teda hackeri radi?
Niekedy sa dalo s pridaného dokumentu vo vlastnostiach vyčítať meno majiteľa PC, ale pochybujem, že je to tak ešte aj dnes. Obrázky tu môžeš dávať.
Naposledy upravil/-a JUGGLER v Št 15 05, 2014 10:35 pm, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Rado »

Mal by si si zmeniť heslo lebo podľa mňa sa chcel niekto dostať k tvojmu účtu u IB.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16001
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal:Tip na setup: short v pásme 1893-1897 ( ja som otvoril včera po 1895 )
SL 1901,50 ... target1: 1877 ( Risk 5-9 bodov, reward 17-21 bodov)
Bez komentára. ES včera peak cca 1893, SL OK, target prekonaný.

P.S. Situácia ja nadnes neutrálna. Uvidíme zajtra. Na víkend však plánujem otvoríť pozíciu na VIX long..to je moja obľúbená taktika pre prípad, keby sa niečo stalo. Teraz je dobrý čas. Ak sa nič nestane, tak v pondelok VIX zavriem.
Prílohy
ES tip May.png
ES tip May.png (9.96 KiB) 10105 zobrazení
Naposledy upravil/-a JUGGLER v Št 15 05, 2014 10:49 pm, upravené celkom 2 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16001
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ubezpečujem ťa, že keby som hral tak neférovo ako ty a ľudia by mi to dali pocítiť, neprispieval by som ďalej.
Robím to už 14 rokov a vďaka môjmu prístupu tu dnes môžeš vidieť to čo na iných fórach neuvidíš. Všade nájdeš len kopu chválenkárov typu ,,včera som otvoril, dnes som vybral zisk ,, a ľudia z toho nemajú nič. Ty to robíš tak isto a ešte ma urážaš. Ja to proste tak nechcem robiť. Buď to robím poriadne, nech ľudia z toho niečo majú, alebo nič. Bodka.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Casey »

pml napísal:Rado dakujem...ja viem...ono sa da do chladku aj polozit, nie len posadit...zalezi od vysky skody...drz sa

J,kazdy tvoj riadok ukazuje tvoju zakernost...ked si uz mna dokazal presvedcit, ze si ok ( iba asi 2 tyzdne) tak to uz je co povedat...stado sa velmi sklame...ten graf s otvornou poziciou je to z coho obchodujem...mas tam zisk vstup sl a pod..je to najvacsi prooof...vypis su len types, ktore lahko sfalsujes,,,graf u IB s otvorenou poziciou asi tazko
SI UBOZIAK A NAOZAJ VELMI LUTUJEM CAS PISANIA S TEBOU..
taky Rado je svojsky, ale je to Rado..Jogo je neveriaci, ale fer a Jogo..je tu viac inteligentnych ludi a ty sa zeajme usmievaju a nereaguju,,,a je tu este stado, co caka na spasitelov..pis si uz co chces,,,ja ti zehnam a prajem, nech sa spamatas,,,vsetko dobre v zivote. a dam ti radu...zavist je motorom vsetkeho zla v dnesnej dobe,,,zbav sa jej...
Pocuj ty uplakany samaritan ty si tak velky pripad,ze na teba by ani nesla napisat diagnoza.Zadrbal si Mikove vlakno a teraz si sa zasa nasukal do Jugglerovho.Preco tie rozumy nepises vo svojich vlaknach(mas ich niekolko) alebo preco sa nevyberies na forexovu misiiu do Australie pripadne N.Z.(Mika sa vyjadril,ze tam nastal forex boom)a nerobis tam kazne forex.zaciatocnikom a nezverejnujes na tomto webe iba svoje fotky v kratasoch so zabkami na nohach,zrkadlovkami a s tvojimi forexovymi ucenikmi okolo?Mas na to,tak do toho chod a nezasieraj dalsie vlakno :!: :idea: :arrow:

P.s.Ostatnim sa ospravldenujem za formu prispevku.
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa miroslav12 »

Probůh to tu není admin aby odstřelil toho prudiče? Vždycky si chodím číst nové obchody od Jugglera a teď je vlákno zabombardované plevelem od individua který nenapíše jediný konstruktivní příspěvek. Stejně jako v Mikově vlákně!

Admine!
duro
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Po 28 05, 2012 3:48 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa duro »

Tiez sa pridavam...vlakno, ktore tu ma najvyssiu pridanu hodnotu - konkretne tipy a hlavne komenty pre zaciatocnikov, ktory sa chcu zorientovat, je zaplavene balastom od pml alebo ako sa vola teraz...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16001
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Priatelia,
čo sa stalo, už sa neodstane.. vypustené slovo je ako vták, ktorého už nechytíš...
Moje vlákno je už zasmradené a ja rozmýšlam o podobnom rozhodnutí ako urobil Mika. ďakujem za podporu, ale treba nájsť riešenie.

Proste som už natoľko znechutený, že som včera stopol trading a rovnako ani dnes nemám chuť. Dokonca som 24h ani nepil smoothie a to sa mi nestalo 8 mesiacov. Takže teraz tu dávam posledný update a idem si urobiť pekný deň.

Update: ES teraz 1866. Neviem, čo sa teraz deje na trhu, ani aké makrodáta nás dnes čakajú, ale všetko poukazuje na to, že sa trh na chvíľu vráti hore.
Najbližší signál je 1868, nasleduje 1885. Takže krátkodobý pohľad mením z lahkého shortu (pokles) na ľahký LONG (rast) s možnými targetmi až 20 bodov. Ale nemám to otvorené, nebudem trejdiť, nepozeral som správy, takže je to len tak orientačne... Otvorím to až večer zo zámerom zahrať VIX na long na víkend. O tom už však písať nebudem.

Priatelia. Týmto updatom robím hrubú čiaru za svojími príspevkami ohľadom real-time tradingu. Rozhodol som sa, že si dám pauzu a porozmýšlam čo ďalej.

_______________________________________________________________________________


Môžeme sa baviť o hovne, ale o tradingu sa odteraz budem baviť len s tými, čo si to zaslúžia.

Zatial ma napadli tieto potencionálne riešenia:

1. UZAMKNUTÉ FÓRUM – v rámci diskusie sa vyčlení jedno fórum napr. TRADING CLUB, alebo REAL-TIME TRADING TIPS alebo niečo také, kde by sme mali vlákna všetci, ktorí sa tu poctivo bavíme o tradingu. Prístup by mal každý slušný človek, ale kolektívne by sme to nejak regulovali...proste zamedzili prístup hulvátom, psychopatom a neprajníkom.
Bolo by to také poloprivátne aj poloverejné. Proste nejaká regulácia...súkromie...vzájomný rešpekt.

2. Lajky, dislajky – to som už tu navrhoval, ale Filipovi sa s tým nechce babrať. Na základe dislajkov by sa o hulvátoch hlasovalo a boli by načas, alebo natrvalo odstavení z diskusie.

3. Facebook, Twitter..iné...nenavštevujem, ale možno viete o nejakej možnosti nasáčkovať sa tam v nejakej regulovanej podobe.

4. Traders.cz. – to je fórum odkial som pred 6 rokmi prišiel. Neodišiel som odtiaľ v zlom, z majiteľom sa poznám...proste som tam prestal prispievať, lebo som začal tu. Odvtedy to tam nejak zakapalo... Ale keby som sa tam vrátil, tak verím, že sa debata opäť rozprúdi...
Pozeral som sa, všetko funguje: http://forum.traders.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Je tam také isté webové rozhranie ako tu a dokonca tam má Richard aj jedno uzamknuté fórum ,,TIPY NA OBCHOD,,.
Fungovalo to tam. Nevidím dôvod aby to nemohlo fungovať aj tu.

5. iná možnosť..napr. iný server a fórum zameraný hlavne na trading.

Doma je doma. Zvykol som si tu, preto sa neukvapujem a porozmýšlam. To uzamknuté fórum sa mi zatial vidí ako najlepšie riešenie. Dám si zatiaľ pauzu a potom asi o to požiadam Filipa. Bude závisieť aj od neho, či tu chce mať poriadok, alebo nie.

Kto má nejaké iné nápady, sem s nimi...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Coudy »

Kam by si chodil? Šak doma si tu, ne? :-)
Ja som za like dislike buttony.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7091
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 294 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa jogo »

Zda sa mi, ze skuseni traderi z tohto fora uz prechadzaju do kroku 5 poviedky "Ako sa stat traderom v piatich krokoch". :)


Krok Paty – Nevedoma zpusobilost

Nyni mame za lubem – tak jak kazdy den ridite automobil, zasednete na zidli a obchodujete – vse nyni delate na nevedome urovni. Mate zapnuteho autopilota. Kdyz vstoupite do opravdu velikeho obchodu a zislate za den 200 pips, nevzrusi vas to vice nez jako kdybyste ziskali 1 pip.
Vidite na foru novacky kricici „utikej dolare utikej“, jako kdyby pobizeli kone k viteztvi na velke narodni a vidite sami sebe – ale pred mnoha lety.
Je to obchodni utopie – ovladli jste sve emoce a nyni jste obchodnikem s rychle narustajicim uctem.
Jste hvezdou v chatovaci mistnosti tykajici se obchodovani a lide naslouchaji tomu co rikate. V jejich otazkach rozpoznavate sami sebe z obdobi nejakych dvou let zpatky. Poskytujete sve rady, ale vite, ze vetsina z nich je zbytecna, protoze se jedna o vyrostky – nekteri z nich se dostanou tam kde jste nyni vy – nekteri to dokazi rychle a nekteri pomaleji – doslova tucty a tucty nikdy neprekonaji fazi dva, ale nekolika z nich se to povede.
Obchodovani jiz nadale neni vzrusujici – pravdepodobne je k ukousani nudne – jako vsechno v zivote v cem se stanete dobrymi nebo to delate jako sve zamestnani – stava se to nudnym – delate svoji praci a tak to je.
Nakonec z chatovacich mistnosti odejdete a date se dohromady s nekolika vybranymi lidmi, se kterymi budete o trzich hovorit bez toho, ze by vas to nejak ovlivnovalo.
Celou dobu sve metody zdokonalujete, abyste z trhu ziskali maximalni zisk bez toho, ze byste navysovali riziko. Vase metoda obchodovani se nemeni – pouze se stava lepsi – nyni vite co zeny oznacuji za „intuici“.
Nyni muzete s hlavou vztycenou rici „Jsem obchodnikem s kurzy“, ale byt uprimnymi, ani se neobtezujete to nekomu rikat – je to prace jako kazda jina.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Rado »

JUGGLER napísal: Priatelia. Týmto updatom robím hrubú čiaru za svojími príspevkami ohľadom real-time tradingu. Rozhodol som sa, že si dám pauzu a porozmýšlam čo ďalej.
Navrhujem z príspevkov k real-time tradingu spraviť platenú sekciu. Hneď sa to vyčistí. :twisted: :twisted: :twisted: Potom začnem znova zverejňovať svoje reálne obchody on-line. :lol:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Barbara
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ut 03 11, 2009 2:12 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Barbara »

JUGGLER napísal:Dokonca som 24h ani nepil smoothie a to sa mi nestalo 8 mesiacov.
..
Zelené smoothie zvedá náladu. Nenech se ubíjet na dvou frontách zároveň. :wink:

Hloupí šťouralové a kazisvěti se z tohoto fóra klidně přesunou na Richardovo, tím nic nevyřešíš. Na facebooku se dá zařídit "tajná skupina", kam mají noví členové přístup jenom na pozvání a po schválení. Facebook si můžeš pořídit i na přezdívku a používat ho jenom k tomuto jednomu účelu nebo se můžeš porozhlédnout a stát se také členem některé ze skupin věnujících se vitariánství nebo jinému, Tobě blízkému výživovému směru. 8) (Promiň za školení. Máš pravdu, je to žrout času)

Každopádně, hodně zdaru
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"