Jak to dopadne s Reckem?

Makroekonomika: centrálne banky, HDP, ekonomický cyklus, atď.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Nobody
Gold Member **
Príspevky: 379
Dátum registrácie: St 09 10, 2013 11:11 am

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Nobody »

uz jsem out ES 66,5
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Moje názory, analýzy a zveřejněné obchody mají pouze informativní charakter a nemohou sloužit jako doporučení k obchodování na burze.
Nobody
Gold Member **
Príspevky: 379
Dátum registrácie: St 09 10, 2013 11:11 am

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Nobody »

Coudy napísal:9 red bars bolo naposledy v 2005-tom. Štatistika nepustí.
Si asi pockam radej na lepsi cenu jeste. Mas to ale zmaknuty. :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Moje názory, analýzy a zveřejněné obchody mají pouze informativní charakter a nemohou sloužit jako doporučení k obchodování na burze.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7081
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa jogo »

Coudy napísal:Tak to sme traja. Len ja plánujem vystúpiť na 2086.25 (Juggler mieri vyššie).
Aj ja som long na ES. Presunul som cast pozicii z CFD-DAX do CFD- ES, nakolko DAX zacina neprijemne gapovat. :roll:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Nobody
Gold Member **
Príspevky: 379
Dátum registrácie: St 09 10, 2013 11:11 am

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Nobody »

ja bych videl nakup nejlip nekde na 45....ale mozna neco propasnu. No podle meho pohledu se jeste kousek dolu mrknem.
Bo trh miluje prekvapeni :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Moje názory, analýzy a zveřejněné obchody mají pouze informativní charakter a nemohou sloužit jako doporučení k obchodování na burze.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15952
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Coudy napísal:Tak to sme traja. Len ja plánujem vystúpiť na 2086.25 (Juggler mieri vyššie).
Čau Coudy. :D

Mojím plánom je participovať na raste ES zhruba v rozmedzí 2050-2100. Presné targety 2097 a 2117 sú podľa signálov môjho dvorného technického analytika, ku ktorému chovám obrovský rešpekt. Takmer nikdy sa nemýli.
Lenže musím podotknúť, že ja neznášam držať... Ked už pri tom sedím, tak radšej zobchodujem 5 x 10 bodov, alebo 10 x 5 bodov ako mám raz vysedieť 50 bodov... V tom sme s Nobodym jedna krvná skupina. Proste ked to už sledujem denne, tak to zobchodujem podľa intradennej TA.

Kúpil som ES pri 2055 v pondelok a predal v po 2065 v utorok. Čakal som do polnoci s orderom 2045, že to gapne dole ked Grécko nezaplatí. Nič sa neudialo, cena bola 2055, ale nedalo sa nakúpiť, lebo Globex nefungoval. A tak som kupoval ráno po 2065 a potom využil spike a strelil to po 2075-2077. Nuž a znova som trpezlivo čakal celý deň a potom kúpil po 2061 ..lenže na noc chcem mať pokoj, tak predaj po 2069 a nákup 100 UPRO na overnight.

Takisto to trejdím cez CFD a popritom hrajem nejakú volatilitu ( teraz uvažujem , že z volatilitou počkám až do referenda ). No keďže sa chystám na dovolenku, tak špekulujem ako to zahrať cez swing, lebo to nebudem sledovať.
Z blížiacou sa výsledkovou sezónou (začne o 2 týždne ) budú mať trhy tendenciu ísť hore, takže to je ďalší dôvod na long a tak uvažujem, že zostavím diverzifikované portfólio z akcií + ETF na indexy + inverzný strach...
Prílohy
ES Grexit trades.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Coudy »

Ahoj Juggler. :D
Pekné trejdy s príznačným názvom. :D
Dobre to šklbeš.

Ja mám 2xES (avg 2066, target 2086.25). Rozmýšľam, že dnes ešte dokúpim jeden a ten bude s targetom 2095.50.
Nobody
Gold Member **
Príspevky: 379
Dátum registrácie: St 09 10, 2013 11:11 am

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Nobody »

To Juggler:

Mas to pekny :) . (y)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Moje názory, analýzy a zveřejněné obchody mají pouze informativní charakter a nemohou sloužit jako doporučení k obchodování na burze.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15952
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Coudy napísal: Ja mám 2xES (avg 2066, target 2086.25). Rozmýšľam, že dnes ešte dokúpim jeden a ten bude s targetom 2095.50.
Dnes je to ešte viac-menej na long, ale nervozita pred víkendom bude stúpať. Takže ja by som mal obavy ísť naplno naložený do víkendu. Zajtra nevylučujem ani výpredaj. Teraz nebude dominovať TA, teraz bude rozhodujúce, čo urobia investori. Ak sa boja ďalších poklesov, môžu vyberať zisky. Takisto kupci zrejme stratia chuť nakupovať.

To referendum zatial vyzerá tak 50/50. Ak bude NIE, treba rátať s ďalším pohybom dole... Zatiaľ nevieme ani to, kedy budú výsledky....možno pred polnocou, možno v noci, možno ráno...asi bude chaos.

Ak bude ÁNO, ideme hore.
Ak bude NIE, tak sa môže zopakovať scénar z tohto týždňa. Proste vytvorí sa znova príležitosť na nákup/dokup. Odhadujem to tak na -1%... ..podľa toho ako to zavrie zajtra. Podľa súčasných parametrov možno pásmo 2040-2050, čiže cca MA 200 ako to vidia Nobody a MartinUS.

Keby som bol pritom (lenže nebudem ), tak dopredu niečo risknem na long a dokúpim až podľa výsledkov referenda.
Pri NIE chytám cenu dole, pri ÁNO dokúpim do zisku. V každom prípade, či NIE, či ÁNO - v horizonte 2-3 týždňov podľa mňa ideme hore a padne aspoň prvý target 2097.

Netreba zabudnúť, že v každom prípade sa po referende vytvorí ďalšia príležitosť na zisk. A to z uvoľnenia STRACHU. Takže, či už sa to napätie uvoľní pri ÁNO, alebo kulminuje pri NIE a neskôr uvoľní ...vždy tu máme super odds na pokles VIXu. Ja to zahrám cez long XIV a to tak, že niečo kúpim v piatok večer a zvyšok nastavím na dokup nižšie na pondelok.

Good luck.

P.S. Niečo trejdím aj cez CFD. Páči sa mi, že môžeš škálovať. Aj to, že máš páku na rôzne drahé akcie a ETF...
Prílohy
Grexit CFD.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15952
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Indexy sú hore, VIX je dole -1%, ale futures VIXu už idú hore (UVXY +3% ). Nervozita začína! Nebudem to trejdiť...dávam si voľno....nemá to smer. Až zajtra sa rozhodnem ako ďalej.

P.S. Na trhu sa ohladom Grécka potvrdzuje línia o ktorej som písal. Europolitici varujú pred NIE, Varoufakis ohlásil, že končí, ked bude ÁNO.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Coudy »

Vystúpil som doobeda na 2074 (+16 bodov), nebudem to držať, čakal so trochu rýchlejší posun k targetom, najbližšie budem trejdiť po referende.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7081
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa jogo »

Coudy napísal:Vystúpil som doobeda na 2074 (+16 bodov), nebudem to držať, čakal so trochu rýchlejší posun k targetom, najbližšie budem trejdiť po referende.
Tak ste ma v tom nechali sameho. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Marcos »

to jogo: mal si tiez vystupit ;) skoda ze jobs report nebol az tak pozitivny, dnes sa to celkom pekne rozbiehalo.

mozete mi prosim poradit, kolko marginu mi IB blokne ked kupim 1 minilot ES? Multiplier je 50 - znamena to ze za 1 "bod" je cena 50 USD? A dalsia otazka, aky je rozdiel v IB medzi ES September a ES Continuous September? Aktualne hodnoty a graf sa mi zdaju byt rovnake, cital som na wikipedii ze ES continuous je skor pre informaciu ako sa vyvija ES cez vsetky expiracne datumy ale nejak tomu nerozumiem, to by potom predsa nemal rovnaku hodnotu ako Sep., nie?
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa MartinUS »

Marcos, zalezi jestli intraday ES nebo pres seance. Pro intraday ma IB neco pres 2 tis. USD margin. Jini brokeri obvykle 500 USD (nyni s tim Reckem 1 000 USD). Kontinual se neda obchodovat (jen pro zobrazeni historie v grafu a backtesty) a cena vzdy stejna jako u soucasneho aktivniho kontraktu (Sep). Lisit se muze v historii z duvodu rolovani jednotlivych mesicu a poskladani do souvisleho grafu bez pripadnych gapu. Pohyb jednoho bodu = 50 USD, nejmensi pohyb 0,25 bodu (tick), tj. 12,50 USD.

M.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Pssst ... hlavne treba chodit po spickach, aby nam to nepadlo na hlavu ...
Prílohy
image.jpg
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15952
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pekné ! Musel som pozrieť čo je to ten HY credit...high-yield bonds carry a rating below 'BBB' from S&P...

Marcos: je to pozícia za 100 000 USD (2070 x 50 ) kde overnight initial je 5750 a maintanance 4600 USD

https://www.interactivebrokers.com/en/i ... rgin&p=fut" onclick="window.open(this.href);return false;

- môžeš to hrať aj cez CFD (right click na ES a nájdi CFD). Kolko CFD otvoriš, tolko USD znamena jeden bod. MUsiš však najprv v account managmente získať permission...čo schvalujú 1 deň
- takisto cez ETF UPRO ( 3x SPX) alebo SSO ( 2x )...tie fungujú ako akcie
- takisto SPY, CFD alebo call opcie na SPY


ALL: až teraz mi došlo, že zajtra sú US.Markets zavreté (Independence Day )...vdaka Rado !

...takže preto sa to dnes chová ako v piatok !

Už dnes si musím teda všetko premyslieť, ked chcem niečo zahrať...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7081
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa jogo »

Marcos napísal:to jogo: mal si tiez vystupit ;)
...a stat sa day-swing traderom? :) Ak by som teraz pozicie uzatvoril, lebo grecke referendum, potom by som ich uzatvaral velmi casto, lebo dolezite jednania vacsinou prebiehaju cez vikend. :?
Nie nie, pozicie mam dostatocne diverzifikovane a primerane velke na to, aby som nejaky vikendovy GAP preckal.(a navyse to moze cez vikend gapnut aj mojim smerom :wink: )
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
mgulka
Active Member
Príspevky: 113
Dátum registrácie: Ut 25 06, 2013 10:11 am
Been thanked: 1 time

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa mgulka »

Juggler, prosím ťa, to to CFD na S&P500 (IBUS500) ako funguje? 1 bod = 1$?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15952
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

mgulka napísal:Juggler, prosím ťa, to to CFD na S&P500 (IBUS500) ako funguje? 1 bod = 1$?
Hej, tak. Kúpa 50 CFD je to isté ako 1 kontrakt ES, čiže každý bod pohybu = 50 USD.

Je to vlastne doslova ako keby si kupoval celý index v podobe akcie....akurát na páku, že neblokujú velký margin...
...kúpiš 1 CFD po 2070 a predaš po 2100..zarobiš 30 USD. Kúpiš 100 CFD x 2070 a predaš po 2100, zarobíš 3000 USD.

Mne sa to páči kvoli škálovaniu...môžeš otvárať a zatvárať postupne, ale vyzerá to tak, že je to výhodné aj pre malé účty, na akcie a ETF...kvôli marginu a PDT (nemožnosť daytrejdovať viac ako 3x za 5 dní ) + páka.

Na daytrading akcií som to nejak neskúmal, treba si prepočítať poplatky (prekonavas spread + poplatky...broker žije s poplatkov a CFD marketmaker so spreadov), ale vsimol som si, že pri 50 CFD si stahujú zhruba 5 USD a pri 20 zhruba 2 USD...neviem ako pri akciách.

Kedysi som obchodoval CFD priamo cez Londýn a tam som tuším prekonával iba spready....
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
mgulka
Active Member
Príspevky: 113
Dátum registrácie: Ut 25 06, 2013 10:11 am
Been thanked: 1 time

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa mgulka »

Vďaka za odpoveď. Práve som kukal a zdá sa mi, že 50xIBUS má vyšší margin ako ES. Škoda, ale aj tak je to fajn, hlave na to riadenie pozície (postupný vstup/výstup)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15952
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: ...a stat sa day-swing traderom? :) Ak by som teraz pozicie uzatvoril, lebo grecke referendum, potom by som ich uzatvaral velmi casto, lebo dolezite jednania vacsinou prebiehaju cez vikend. :?
Nie nie, pozicie mam dostatocne diverzifikovane a primerane velke na to, aby som nejaky vikendovy GAP preckal.(a navyse to moze cez vikend gapnut aj mojim smerom :wink: )
Ty si swingtrader. Swing je ked držíš niekoľko dní až týždňov, môže byť až do 6 mesiacov. Tam niekde swing končí a začína pozičný trading, alebo aktívny investing.

P.S. Neopustili sme ťa...aspoň nie ja. Ja som len prečkal deň a ked som zistil, že v USA končí týždeň štvrtkom, tak som večer znova nastúpil a nastavil ordery. Tiež som vlastne otvoril na swing, ako ty. A tiež tak, aby som to už nemusel obsluhovať , s timeframom 1-2 týždne. Niečo mám otvorené, niečo sa samo dokúpi, keby to spajklo dole a niečo sa samo predá, ked to pôjde do ziskov. Akurát stopky som nezadal kvôli volatilite, ale beriem laptop, tak na to dozriem.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15952
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

mgulka napísal:Vďaka za odpoveď. Práve som kukal a zdá sa mi, že 50xIBUS má vyšší margin ako ES. Škoda, ale aj tak je to fajn, hlave na to riadenie pozície (postupný vstup/výstup)

Kolko má? 1:10? ... zhruba 10 000 na pozíciu 50 x 2000 ?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
mgulka
Active Member
Príspevky: 113
Dátum registrácie: Ut 25 06, 2013 10:11 am
Been thanked: 1 time

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa mgulka »

no pri 1 x ES máš initial overnight margin 5750$ a pri 50 x IBUS500 máš overnight 6480$
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15952
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tak to je podobné. Nevravel by som, že ,,škoda,, lebo aj tak je to príliš veľká páka na to aby si z účtom 6000 otváral pozíciu za 100 000. Ono je reálne, že by si z takým účtom uhral dajme tomu pohyb od 2055 do 2115 (60b) a zarobil
3000 USD. Lenže je to vďaka prehnanej páke aj prehnané riziko... Ty zo šťastím urobíš +50%, ale aj rovnakú stratu riskuješ, keby to šlo zle. A nie že rovnakú, lebo sa môže stať, že ES v pondelok otvorí o 120 bodov nižšie. A to je len zhruba -6%. Pametám si na pohyby +/- 5% v priebehu hodiny. Teraz sú také pohyby v Číne...normálne +/- 5% z minúty na minútu ! To, čo teraz vidíme v Amerike je extrémne kľudný trh. To sa môže zmeniť zo dňa na deň.

Takže pri gape -6% by si v jednom trejde vynuloval celý účet. Pri menšom poklese ti nestačí margin a broker už zatvára pozície v strate. Tu doslova platí ,,dovtedy sa chodí s džbánom po vodu, kým sa nerozbije“...alebo ,,dovtedy trejdíš , kým neskrachuješ,,. Práve kvôli páke skončí väčšina gamblerov u CFD brokerov ako XTB, Trim, Saxo, ale to isté platí i pre forex. Proste páka je dobrý sluha ( ked ju využiješ k zvýšeniu ziskov ako Mika, Pillar, Nobody ), ale zlý pán.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15952
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Grécka vláda si je sebaistá, že aj pri NIE dosiahnú dohodu:

Tsipras v interview vo štvrtok povedal, že pri NIE dosiahnú dohodu do 48 hodín ( “no” vote would result in a new bailout agreement within 48 hours ).

Varoufakis dnes v interview povedal, že aj pre prípad NIE dostali tajné zaujímavé návrhy

A bailout deal between Greece and its creditors is almost finalized, Greek Finance Minister Yanis Varoufakis said Friday, hinting that the two sides have been holding private discussions this week.

“If it is a ‘no’, I can assure you that on this week of impasse, we’ve had some very interesting proposals coming from official Europe confidentially, and a deal is more or less done,” Varoufakis added

If Greeks vote “yes”, the government will accept the proposal put forward by its lenders last week, he said, RTE News reported.


P.S. Som zvedavý. Tí dvaja toho už toľko narozprávali... Ak by pri NIE fakt dosiahli dohodu, tak by ma europolitici totálne sklamali...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Marcos »

JUGGLER napísal:Grécka vláda si je sebaistá, že aj pri NIE dosiahnú dohodu:

Tsipras v interview vo štvrtok povedal, že pri NIE dosiahnú dohodu do 48 hodín ( “no” vote would result in a new bailout agreement within 48 hours ).

Varoufakis dnes v interview povedal, že aj pre prípad NIE dostali tajné zaujímavé návrhy

P.S. Som zvedavý. Tí dvaja toho už toľko narozprávali... Ak by pri NIE fakt dosiahli dohodu, tak by ma europolitici totálne sklamali...
Tak budeme mat možnosť to vidieť :) som zvedavý aký bude dopad na US akcie.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Honzajs »

Následky a možné scénáře řeckého referenda názorně v jednom grafu
http://proinvestory.cz/recko-strom-nasledku-referenda" onclick="window.open(this.href);return false;
notrader
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Po 17 02, 2014 2:51 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa notrader »

Jáááj Gréci, Gréci, škoda reči. Môj gamble s NBG nevyšiel, mám 200 akcií, s ktorými so čoskoro budem môcť niečo vytrieť.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Marcos »

trosku ma udivuje ze tu za vcerajsok nikto neohlasil ziadny trade - netrade-ili ste alebo len neohlasujete?
Napr. na ES to vyzera ze sa dalo pekne zarobit... Ano, pozeram na lavu stranu grafu, ale mna vcera dost svrbeli prsty ;)
matematema
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 23 12, 2014 11:04 am

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa matematema »

Myslim ze aj dnes tu este bude prilezitost ak sa to otoci : )
Nobody
Gold Member **
Príspevky: 379
Dátum registrácie: St 09 10, 2013 11:11 am

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Nobody »

Marcos napísal:trosku ma udivuje ze tu za vcerajsok nikto neohlasil ziadny trade - netrade-ili ste alebo len neohlasujete?
Napr. na ES to vyzera ze sa dalo pekne zarobit... Ano, pozeram na lavu stranu grafu, ale mna vcera dost svrbeli prsty ;)
:) třeba proto, že tradeři nejsou gambleři.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Moje názory, analýzy a zveřejněné obchody mají pouze informativní charakter a nemohou sloužit jako doporučení k obchodování na burze.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Marcos »

ti dobri urcite nie :) dakujem za odpoved, tiez mi prislo too risky, ale ja tomu az tak dobre nerozumiem
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa jpeg »

zaujímave.

http://www.xtb.cz/analytika/nejlepsi-ob ... 5-3-7-2015" onclick="window.open(this.href);return false;
atwel_rk
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Ut 22 03, 2011 5:23 pm

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa atwel_rk »

Nobody napísal:
:) třeba proto, že tradeři nejsou gambleři.
Tesat do kamene.
Richard Koza
http://www.richardkoza.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://twitter.com/RichardKozaCZ" onclick="window.open(this.href);return false;
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Dana »

Mne sa na daxe zdá, že mu ešte 1 vlna dole chýba pred možnou otočkou. Ale vyšla som už zo šortu, lebo istota nikde žiadna S longom zatiaľ vyčkávam, aj tak pri tom zajtra nebudem /leda ak pred záverečnou/ a zatiaľ sa mi to nezdá. Ale ktovie, možno sme otočili, len na ako dlho.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7081
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa jogo »

Asi treba zacat sledovat Cinu. Je tam panika ako sa patri a moze stiahnut dole aj ostatne indexy.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Marcos »

Ja by som do DAXu este nesiel.
Čína je zatiaľ dosť izolovaná, padá to tam cely deň, tak snáď US podrží tak ako doteraz ak to dnes FED nepohnoji :)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Istiach »

NYSE pozastavila obchodovanie. Som zvedavy co je za tym

http://www.bbc.com/news/business-334507 ... w_facebook" onclick="window.open(this.href);return false;
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Marcos »

Mas dôvod predpokladať ze to bolo niečo iné ako technicky problém? http://finance.yahoo.com/news/heres-nys ... 44823.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Istiach »

Nie nemam, no neda sa to vylucit :)
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Marcos »

myslium ze dnes by mohol byt dobry den na vstup do DAXu. Greci, cina aj fed su zatial pozitivne. Otazka je ako dlho to vydrzi :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Makroekonomika"