únik zo straty v reality fonde

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

únik zo straty v reality fonde

Príspevok od používateľa filip glasa »

mám takýto mail:
Investoval som do PROPERTY ČSOB-nákup 1,2234-čiastku 400
000sk,nechal som si (poradiť).Neviem čo robiť pri tomto veľkom poklese,
vybrať-zachraniť aspoň niečo ,alebo čakať ? Túto investíciu som chcel
dať mojej dcere,keď dovŕši 18.
Ten pokles je dnes asi o 35% a horizont 4 roky. Podľa mňa buď zase risk, alebo zachrániť to čo je na temiňáku alebo peňažnom fonde.
peterle
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Po 19 11, 2007 10:26 pm

Re: únik zo straty v reality fonde

Príspevok od používateľa peterle »

Mam podobny problem mam zainvestovane v ESPA property a momentalne som v strate nejakych 20% a tiez sa neviem rozhodnut ci to vybrat a zainvestovat niekdam inam, alebo cakat na lepsie casi property. Keby som tak vedel kde je dno, ci to je uz na dne a cesta vedie iba nahor, alebo to este padne.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: únik zo straty v reality fonde

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

no tak to je fakt bieda celu sumu do jedneho fondu, ktory je na vrchole a kratky investicny horizont :(
Ziadna rada tu nie je dobra, mozno by stalo za to porozmyslat, ci to nedat pol na pol - polovicu tam nechat a dufat, ze dno je blizko a druhu polovicu dat na penazak
alebo ak ma este odvahu na risk, tak napriklad na tretiny. Tretinu do emerging (Brazilia, Korea, Rusko). Stale rozumnejsie ako ta investicia na zaciatku.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3880
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 358 times
Kontaktovať používateľa:

Re: únik zo straty v reality fonde

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Myslím, že podobný problém ma viac ludí.Ja som kupoval tiež niečo podobné /meinl,immoeast/ tam je to ešte veselšie.Kupoval som to s dlhým investičným horizontom 7 a viac.Rozhodne by som to nepredával, veď darovať dcére to môžeš aj tak.Predajom zaknihuješ stratu.Ak si mal nižší investičný horizont,tak zlá kúpa.Podľa mňa podmienky pre realitný trh v strednej a východnej europe sú dobré a do búdúcna očakávam rast.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: únik zo straty v reality fonde

Príspevok od používateľa filip glasa »

1. Vo všetkých tých fondoch sú aj západné aj východné reality.
2. Ak aj bude vo východnej európe dobrý biznis (vysoká obsadenosť a slušné výnosy z prenájmu), tak nikde nie je napísané, že musia ísť horia aj akcie prevádzkovateľov.
3. Akcie developerov a prevádzovateľov nehnuteľností mohli byť tak nadhodnotené, že návrat na tú istú úroveň už nemusí byť vôbec taký ľahký.
4. Je malý predpoklad že by sa zopakoval ďalší realitný boom.
3. Akcie pri poklese 35% potrebuje investor 50% výnos smerom hore.

mimochodom nezačínal som o nič lepšie:
http://invest-mag.ako-investovat.sk/ind ... fondy.html
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: únik zo straty v reality fonde

Príspevok od používateľa BGuru »

Pri investovani alebo obchodovani treba ma PLAN.

Plan by mal obsahovat aj toleranciu rizika - poklesy a co s nimi ak nastanu atd.
Ludia - stado - daju dost na reklamu kde sa vravi o monzych vynosoch. O stratach casto ani nerozmyslaju, casto az neskoro ked uz ich maju ...

Presne ako bolo napisane, na vykrytie straty 35% treba zarobit teraz 54% ...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: únik zo straty v reality fonde

Príspevok od používateľa filip glasa »

pavel kohout o roku 2008
http://www.finmag.cz/clanek/1151/

ak by som chcel zostať v rizikovejších aktívach a vo fondoch, tak urobím prestup v rámci ČSOB. Poplatkovo by to asi bolo najrozumnejšie. Vyberal by som fondy s európskymi akciami (prípadne globálne) zamerané na dividendové akcie a na verejné služby (utilities). To ale tiež nie je záruka návratu strát.
Emerging markety sú podľa mňa príliš riskantné. Hrozí tam presne to čo v realitách. Niektoré krajiny majú síce pekné PE, ale ak to neznamená že pôjdu furt len hore. A hore už išli pekne dlho. Čína a stredná európa je drahá ( podľa PE) a keď to tam padne, tak zo sebou strhne aj zbytok rozvíjajúcich sa trhov.

Možno niečo do diverzifikovaných komoditných fondov (akcie, alebo čisté komodity), ale v rámci ČSOB tam je asi len OIL a to je zas riziko bez diverzifikácie medzi komoditami.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: únik zo straty v reality fonde

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

filip glasa napísal:ak by som chcel zostať v rizikovejších aktívach a vo fondoch, tak urobím prestup v rámci ČSOB. Poplatkovo by to asi bolo najrozumnejšie.
viem mu spravit nakup aj z inej rodiny fondov za 0,3 az 0,5. Asi by som sa nad nim zlutoval, ked uz takto dopadol.
filip glasa napísal: Emerging markety sú podľa mňa príliš riskantné. Hrozí tam presne to čo v realitách. Niektoré krajiny majú síce pekné PE, ale ak to neznamená že pôjdu furt len hore. A hore už išli pekne dlho. Čína a stredná európa je drahá ( podľa PE) a keď to tam padne, tak zo sebou strhne aj zbytok rozvíjajúcich sa trhov.
ked Cina padne strhne so sebou vsetky trhy vratane developed. Skor ma zaujima potencial navratu na predosle pozicie po takomto pade. Uvazoval by som o Brazili, Korey, Rusku = slusne P/E. Emerging s horizontom nizsim ako 7 rokov su velmi riskantne, to je bez debaty. Ale urcite to nie je riskantnejsie ako to co spravil na zaciatku. S davkou stastia a pravidelnym vyberanim ziskov by mal sancu na korigovanie straty.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: únik zo straty v reality fonde

Príspevok od používateľa filip glasa »

Cina padne strhne so sebou vsetky trhy
iste, stiahne všetky trhy. Lenže dynamika v tomto prípade funguje aj smerom nadol. Tie najdynamickejšie klesnú nižšie než blue chips vyspelých trhov.

Ja by som to riešil u seba samého dvoma spôsobami ak by sme mali zostať u klasických produkotv (podielové fondy, banky):

1. zachrániť čo sa dá - prejsť do termiňáku a investovanie nechať na dobu keď budem sám lepšie vedieť ako ďalej.

2. prejsť do iných fondov a to hlavne do európskych akcií s veľkou dividendou, prípadne iné defenzívne fondy. Časť dať do komodít trebras cez ten Pioneer fond čo sme tu raz riešili.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3880
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 358 times
Kontaktovať používateľa:

Re: únik zo straty v reality fonde

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Neviem aký súvis majú činske akcie s akciami stredoeuropskych developerov investujúcich v nových krajinach EU a Rusku.Skús načrtnúť tvoj pohľad.Ja mám veľmi zlý pocit s Ameriky, aby sme si nedražali klobúky.Ja si stále myslím, že keď sa problém neriešil pri poklese 10-15% /čo som prešvihol aj ja /teraz by som už čakal.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: únik zo straty v reality fonde

Príspevok od používateľa filip glasa »

činske akcie s akciami stredoeuropskych developerov investujúcich v nových krajinach EU a Rusku
Zmení sa napríklad pohľad na riziko. Stiahnu sa všeobecne peniaze zo zahraničia domov, z akcií do dlhopisov. Zmení sa pohľad bánk na financovanie nákupy a develpingu nehnuteľností.
Firmy na burze investujúce do komerčných realít si väčšinou požičiavali z bánk za nižší úrok a prenajímali reality za vyšší. Takto sa im ten spread asi zníži.

Realitný boom už sa opakovať v blízkej dobe nebude. Možno sú dnes tie akcie po korekcii ako tak správne ocenené, takže nemájú moc kam rásť. Ono samotné reality u nás aj v Rusku kľudne rášť môžu, ale to neznamená, že to bude mať kladný vplyv na akcie firiem ako Orco, Meinl a podobne. Navyše konkurencia tam ťahá viac a viac developerov, takže klondaik sa s rastúcou konkurenciou pomaly končí aj na východe.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3880
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 358 times
Kontaktovať používateľa:

Re: únik zo straty v reality fonde

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Súhlasím, aj keď vačšina z toho sa u realít už stala.Podľa mojej subjektívnej analýzy/tie akcie,ktoré som analyzoval/sú už podhodnotené.Ale prečo práve Čína?Najprv USA,Europa až potom možno Čína.Ja si myslím,že je to v tomto poradí.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: únik zo straty v reality fonde

Príspevok od používateľa filip glasa »

ak sú realitné akcie podhodnotené, tak je ešte otázka či za tie 3-4 roky urobia cez 50% atk aby sa vrátila investovaná suma.
Najprv USA,Europa až potom možno Čína
To poradie znamená čo presne?
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3880
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 358 times
Kontaktovať používateľa:

Re: únik zo straty v reality fonde

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Ja priznavam, že investícia o ktorej sa bavíme bude pre mňa stratová,ja iba minimalizujem straty.A pri akciach je niekedy lepšie nerobiť nič než v panike zvyšovať stratu,šamozrejme keď si to možeš dovoliť.Kto si to nemože dovoliť- jasný termiňak.Moj nazor.
Keď si Amerika dnes prdne na druhý deň sa Europa poserie.I keď uznám dnes to neplatilo,výnimka potvrdzuje pravidlo.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: únik zo straty v reality fonde

Príspevok od používateľa filip glasa »

ak bude v USA recesia, tak i to odskáče aj Čína, lebo nebude do USA exportovať:

http://ako-investovat.sk/viewtopic.php? ... 9038#p9038
Vrcholem neznalosti poměrů na akciových trzích by pak mohla být situace, když někoho napadne nabízet čínské akcie společně s jinými rozvíjejícími se trhy jako zajímavou alternativu ke ztrátovým americkým akciím postiženým nadcházející recesí.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3880
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 358 times
Kontaktovať používateľa:

Re: únik zo straty v reality fonde

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Aký máte názor na recesiu v USA? Ak bude/alebo už je?/kam sa prepadnú akcie,alebo už to majú zakalkulované v dnešných cenách ,prepad od začiatko roka.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: únik zo straty v reality fonde

Príspevok od používateľa Bebe »

Chcieť dostať peniaze späť po špatnom investičnom rozhodnutí, je veľmi nebezpečné a človek môže urobiť ešte väčšiu hovadinu ako na začiatku. Najprv sa musí dotyčný vyrovnať zo stratou a začať pokojne rozmýšľať, čo zo zostávajúcimi 250tisícmi. Najideálnejšie by bolo, kúpiť za tieto peniaze stavebný pozemok aj za cenu, že by bolo treba ešte niečo pridať. Samozrejme, ak dotyčný nie je z BA, doplatok by bol moc vysoký. Tam by bolo možné vari kúpiť garáž. Pozemok by bol ale lepší. Keďže pozemkov ubúda, lacnejšie nebudú.

Bežný 18-ročný človek aj tak nevie, ako správne použiť 400tisíc, takže ak to dostane k promóciám, hádam sa nič hrozné nestane a možno, že sa zužitkujú lepšie a hádam dostanú aspoň na pôvodnú počiatočnú hodnotu ak nie viac. V priebehu 5rokov by sa pozemok mohol zhodnotiť 10% p.a. Garáž by sa zrejme tak nezhodnotila, ale je možné ju dať do prenájmu a výnosy na "knižku"!
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: únik zo straty v reality fonde

Príspevok od používateľa filip glasa »

Samozrejme, ak dotyčný nie je z BA,
skôr naopak, nie?

lenže toto je už celkom iné čo sa týka času aj hľadania aj preverovania. Pri pozemkoch sa tiež sem tam ľudia spálili.

Ak to má byť myslené aj ako taká pomoc pre dcéru keď si bude raz kupovať svoje vlastné bývanie, tak ten pozeok je dobrý nápad. Bude kopírovať vývoj cien realít v danom regióne.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: únik zo straty v reality fonde

Príspevok od používateľa Bebe »

Ceny pozemkov v BA, keďže tamojšia situácia predbieha vývoj v ostatných regiónoch, sú už teraz veľmi vysoké a už vari nemajú kam rásť, možno zopár percent ročne, ale treba byť naozaj veľmi opatrný pri výbere. Takisto treba mať skúsenosti.

Ľudí, ktorí sa spálili pri pozemkoch, je určite menej, ako ľudí, ktorí sa spálili v iných segmetoch, či trhoch. Ešte aj dnes kupovať nehnuteľnosť na Slovensku, je z pohľadu výšky cien nehnuteľností nízkorizikové, mimo cien panelákových bytov a hlavne takýchto bytov v BA.

Dcéra bude určite v budúcnosti riešiť svoje bývanie, takže sa mi to zdá byť najprijateľnejšie riešenie a mal to dotyčný urobiť už dávno. Ak zostane vo fonde, bude sledovať jeho vývoj častejšie, ako doteraz. CSOB Property sa môže ešte pol roka potácať a možno ešte trochu klesne. Keď bude tento človek sledovať, ako mu tancuje hodnota fondu a rozmýšľať či predať, privodí si infarkt a dcéra bude predčasne dediť. Lepším riešením je presunúť 1/2 do peňaž. fondu, ako tu už bolo povedané.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: únik zo straty v reality fonde

Príspevok od používateľa filip glasa »

, ak dotyčný nie je z BA, doplatok by bol moc vysoký.
no ja som to pochopil inak :-)
čiže si tým nemyslel, že keď nie je z BA doplatok bude príliš vysoký.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: únik zo straty v reality fonde

Príspevok od používateľa filip glasa »

Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: únik zo straty v reality fonde

Príspevok od používateľa filip glasa »

tu na konci článku je prehľad o podielových fondoch zameraných na komodity. Celkom by som vyradil úzko zamerné fondy na zlato a ropu a vybral do fondového portfólia tie širšie zamerné.
http://financie.etrend.sk/125245/moje-i ... sy-komodit
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: únik zo straty v reality fonde

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://ekonomika.ihned.cz/c1-24993540-a ... ilionu-eur

keď sa developerom znižujú tržby zisky a dokonca vytvárajú straty, tak to ani z realitnými fondami, ktoré vlastnia ich akcie nepôjde dobre.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: únik zo straty v reality fonde

Príspevok od používateľa filip glasa »

relitné fondy na slovensku:

1. realitný fond mal zhodnotenie 10%, ale odmieta zverejniť portfólio :-) - srandisti
Presné zloženie majetku fondu s najnižšou vstupnou investíciou 50-tisíc korún správca tají.
http://reality.etrend.sk/realitny-bizni ... 35650.html

akciové realitné fondy síce pekne vyklesali, ale zisky firiem ako orco, immoeast budú v tomto roku a v ďalším veľmi chabé. Prípadne budú v stratách. Veľkú časť nárastu ziskov tvoril nárast cien nehnuteľností v majetku, ale rast už asi nebude. Prípadne príde aj pokles cien realít v majetku. Predaje projektov nemôžu fungovať do nekonečna a výnosy z prenájmu tvorili len maličkú časť ich ziskov v posledných rokoch.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: únik zo straty v reality fonde

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://blogy.etrend.sk/filip-glasa/real ... 35941.html

povenoval som sa realitným fondom. Niečo podrobnejšie napíšem neskôr aj sem.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 14 times
Kontaktovať používateľa:

Re: únik zo straty v reality fonde

Príspevok od používateľa Ladis »

Podvod s nemovitostními fondy
Zatimco Nokia Traxler se snaží prodat nemovitostní fondy milionářům z Brna jako bezpečnou a výnosnou investici, my víme (neříkám "my" sám za sebe), že nemovitostní fondy jsou největší riziko. Ale snad dostane Nokia Traxler provizi při prodeji nemovitostních fondů, tak jako Sonja Kohn ve Vídni dostala provizi při převedení peněz ruských milionářů na Bernarda Madoffa. Některé nemovitostní fondy totiž za miliony od klientů vyhloubily jen základy pro stavbu v Dubai a pak už peníze jsou spotřebovány a dál se stavět nemůže a podílníci nedostanou peníze z fondu zpátky.

Nový podvod s nemovitostním fondem z dneška
Včera prohledali stovky policejních úředníků kanceláře nemovitostního fondu S&K ve Frankfurtu, Hamburgu a v Mnichově. Zakladatelé fondu Stephan Schäfer a Jonas Köller jsou ve vazbě. Jednalo se o pyramidu. Stephan Schäfer a Jonas Köller pozvali na slavnost taky slona a Chucka Norrise, aby prodali hloupým lidem podíly jejich fondu za 100 milionů euro. Však za ty peníze si Stephan Schäfer a Jonas Köller koupili drahá auta, domky a drahé holky. Téměř všech 100 milionů euro je ztraceno.
http://kompakt.handelsblatt-service.com ... r=A&nl=779" onclick="window.open(this.href);return false;
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"