JUGGLER - aktívny investing ( simulácia )

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1457 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Update. ES 2049. Min. bolo 2032,50 . Max 2056,50.

Level 2030 na pomyslený vstup min.týždeň sa ukázal ako dobrý. Trhy i napriek protitlaku ostávajú nadržané na long. Predpoklad new high v apríli ostáva v hre. Pozerám, že pribudlo nejaké mimoriadne FED vyhlásenie v Amerike po polnoci...
u nás o 6,30 ráno... Hm.

Nahadzujem GTC order: 1 x ES long 2030

- v hre sú teda 2 aktívne príkazy na long : 2030 a 1982.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa futurer »

ja uz zase v longu jsem :(
Ale jen jako short swing.

Tak doufam, ze dnes nebudes nakupovat :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1457 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

V noci je nejaký ,,unscheduled FED statement,,. Netušil som, že také existujú:

In addition to the scheduled FOMC statements, the Fed releases various unscheduled statements - these statements are grouped under this event;

Naposledy bol taký v novembri 2015 a predtým v 2012...Vraj to ohlásili v Nedeľu. Mnohí o tom ani nevedia.

Ináč je to na long, hoci nás čaká týždeň plný dát a v nedelu ropný míting OPEC + zvyšok sveta.
Technicky mám hore ďalšie signály, ale aj jeden dole: 2030. Preto ten bottomfishing...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1457 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 2034. Koniec dňa. Približujeme sa k nákupu...

Ešte jedna vec je pre dnešok zvláštna: začala earnings sezóna.
Výkop tradične by Alcoa ( zisk ok, ale znížila prognózy dopytu po alumíniu...)

Ten prvý týždeň je o ničom, ani ho nehrajem... ale začínajú veľké banky.
Prílohy
PON EOD.png
PON EOD.png (9.97 KiB) 8994 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1457 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: GTC order: 1 x ES long 2030
1 x ES long 2030

- piata minúta po polnoci a príkaz sa chytil...

- predbežne nastavujem PT: 1 x ES out 2059
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 362 times
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa osamely chodec »

a stopka?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1457 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

osamely chodec napísal:a stopka?
SL až keď urobím rozhodnutie na exit (mám to pod priebežnou kontrolou). Zatiaľ sme tu mali tuším 2 exity na SL.
S vankúšom cez 200 bodov, winnermi 80% a position play filozofiou (trejdím len 1 kontrakt na 100K !)sa so stopkami nemusím veľmi trápiť. Jeden kontrakt má teraz hodnotu 102 K....kapitál je cez 110K... je to proste menej ako má v trhu pasívny investor. Ešte raz upozorňujem: toto je úplne iné riadenie rizika ako v DT. Stopky sú kľúčové napr. u LTT tradera, ktorý trejdí de facto s 10 x vyššou pákou. Uvedené vstupy trejdím aj u seba a tiež z odlišným riadením rizika. Niekedy sa napr. rozhodnem pre väčší trejd kde vstúpim s niekolkými kontraktami naraz, ale beriem menej bodov. Inokedy pozične držím menej ako jeden kontrakt, alebo škálujem. Včera som napr. zobral ES, ale aj etf UPRO. Každý trejd je v podstate iný príbeh...

Update: ES 2042. Všetko je zatiaľ v poriadku.

Zaujímavosti z trhu:
Taliansko má nazhromaždených 360 miliárd zlých pôžičiek. Práve vytvorilo ochranný 6 mld. fond :wink:
Wells Fargo Bank ..obľúbenkyňa Buffetta a Ladisa je silne zaexponovaná v OIL lendingu, špeciálne v ,,shale,, odvetví.
Prílohy
ES utorok preopen.png
ES utorok preopen.png (10.81 KiB) 8929 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1457 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: - predbežne nastavujem PT: 1 x ES out 2059
Update: ES 2041. Všetko OK, ale nemá to ideálnu paru.

Znižujem PT na denný výber pred zajtrajšími dátami a idem preč: DAY 1 x ES out 2049
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa futurer »

Ja jsem out taky 50,5
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1457 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Návrat domov. ES 2051. Pozerám, že sa to odtrejdilo samo.

1 x ES out 2049 ( +19b )

- večer dám graf, ale nabralo to paru s výskokom ropy na +3,5%.
Prílohy
ES trade ut.PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7091
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 294 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGI - TRADER: celkovy zisk +12357.50$ ... +12.35%
celkovo 32 obchodov
1 x ES out 2049 ( +19b )
zisk = 19x50 = 950$

JUGGI - TRADER: celkovy zisk +13307.50$ ... +13.30%
celkovo zobchodovanych 17 kontraktov
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1457 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík Jogo.

Update: ES 2056.

Komentár: nakoniec sme vyskočili o level vyššie. Tesne pod pôvodný target 2059. Max bolo 2058,50.
Ropa sa dostala nad +4%..energie boli ťahúňom dňa. Ropa tak vymazala straty a znova útočí na new high.

O tom prečo poskočila ropa som sa dočítal aj v naších správach:

Ruská agentúra Interfax dnes s odvolaním sa na diplomatický zdroj v Dohe oznámila, že Rusko a Saudská Arábia dosiahli konsenzus v otázke zmrazenia ťažby ešte pred zasadnutím, pričom konečné rozhodnutie nebude závisieť od krokov Iránu. Trhy podporil aj pokles kurzu dolára na takmer 8-mesačné minimum.
Cena severomorskej ropnej zmesi Brent vzrástla do 17.23 h SELČ o 1,28 USD na 44,06 USD (38,66 eura) za barel. To bola najvyššia hodnota za posledných päť mesiacov. Rast o vyše dolár zaznamenala aj cena americkej ľahkej ropy WTI. Tá sa zvýšila o 1,09 USD na 41,45 USD/barel.
Trhy okrem toho čakajú aj na dnešné informácie Amerického ropného inštitútu (API), ktorý má zverejniť svoj odhad vývoja ropných zásob v USA za minulý týždeň.


Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/20137034/mosk ... z45eaBLahU" onclick="window.open(this.href);return false;

Pripomínam v nedelu OIL meeting. Ropa má velmi dobrú TA na rast. Tipujem, že onedlho dosiahne cenu 50.

Začala earning sezóna a v nasledujúcich dňoch sa predvedú veľké banky. Do konca týždňa: JPM, BAC, WFC a C.
Financials majú toho roku najhoršiu performance, takže očakávam optimizmus už len z toho, že zverejnia ako zverejnia.Verím, že análi nastavili laťku tak nízko, že ju banky preskočia aj s barličkou. Veď kto už len tých análov platí...

Takže záver je asi taký, že bias na LONG je veľký, podporený PA a TA, menej FA..ale to teraz nevadí. Peniaze budú tiecť do akcií, aby sme v lete padli z peknej výšky. Už teraz som vymyslel pre letný pád názov: SIZYFOS.

TA: signály hore: 2060, 2074, 2082 a 2095. Signály dole: 1995, 1981 (momentálne nepodstatné). Zvýraznil som signál 2082. Tam by sme mali dôjsť s velmi vysokou pravdepodobnosťou. Uvažujem, že jeden kontrakt tam nechám doraziť čisto pasívne, aby som konečne niečo ztrejdil aj pozične. Lebo to som tu sľúbil a sorry, že prevážne daytrejdujem.

A teraz sľúbený graf. Krása tohto trejdu bola v načasovaní vstupu. Slabosť bola v predčasnom výbere zisku. Aby som bol úprimný, ľutujem, že som pri 2030 nezobral 2 kontrakty. Jeden by som ztrejdil a jeden podržal až do 2082.
Prílohy
ES trade po-ut.PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa futurer »

Krása tohto trejdu bola v načasovaní vstupu. Slabosť bola v predčasnom výbere zisku. Aby som bol úprimný, ľutujem, že som pri 2030 nezobral 2 kontrakty. Jeden by som ztrejdil a jeden podržal až do 2082.

To načasování bylo až trošku hodně s obrovským štěstím (teda ten fill) - ale štěstí přeje připraveným. :) Opět pěkný trade.
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa futurer »

Já dnes půjdu na chvilku short. cca 72 ES (ale je to vlakno o tvých obchodech - ani nevím, jestli to tu psát)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1457 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

futurer napísal:Já dnes půjdu na chvilku short. cca 72 ES (ale je to vlakno o tvých obchodech - ani nevím, jestli to tu psát)
Kludne píš. Každý real-time trade ma zaujíma. :D Od 2072 to šlo len hore. Ostal si teda na noc?

JUGGLER napísal: TA: signály hore: 2060, 2074, 2082 a 2095. Signály dole: 1995, 1981 (momentálne nepodstatné). Zvýraznil som signál 2082. Tam by sme mali dôjsť s velmi vysokou pravdepodobnosťou.
Nádherný Bull Day. Signály 2060 a 2074 padli. Predpokladám, že zajtra padne 2082. Mám nový signál dole 2032.
Ropa je dnes pod tlakom...boli slabé zásoby a takisto dolár začal posiľňovať. Na týchto leveloch už do longu nejdem.

Nahadzujem GTC order: 2 x ES long 2032. Ruším GTC order 1 x ES long 1982.
Prílohy
ES streda.png
ES streda.png (9.61 KiB) 8678 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa futurer »

JUGGLER napísal: Kludne píš. Každý real-time trade ma zaujíma. :D Od 2072 to šlo len hore. Ostal si teda na noc?
Ahoj, rano jsem to postupne , ne moc dobre, pustil . Za - 0 .
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa futurer »

ES 14.4..jpg
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa futurer »

Ac se mi tedy se shorty moc nedari, tak jsem se zase nechal ukecat. (ES 79)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1457 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

futurer napísal:Ac se mi tedy se shorty moc nedari, tak jsem se zase nechal ukecat. (ES 79)
Ešte je priskoro. Najprv musí padnúť 2082. :wink:

P.S. Práve čítam Gladišov list akcionárom. Ten človek je absolútne nekompetentný. Vôbec nerozumie trhom. Najprv nechal padnúť fond v januári a teraz v eufórii, že skončil kvartál v +1,9% rozdáva rozumy:

... nesnažte se předvídat krátkodobé pohyby cen. Neslyšel jsem o nikom, kdo by dokázal systematicky a spolehlivě
předvídat krátkodobé pohyby trhu. Kdo si tento fakt uvědomí, vyvaruje se největších chyb.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa futurer »

Jsem radeji v predstihu, nez pozadu :)
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa futurer »

a v 82 rozhodne nejsem v souhlasu
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa futurer »

kus je pryc - dokladovat uz nebudu, nemam proc
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1457 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 2077. Max 2081,75.

- mierne bullish day. Trh už ale stráca paru. Uvidíme zajtra, či 2082 padne po zverejnení Citigroup.
Prílohy
ES stvrtok.png
ES stvrtok.png (9.79 KiB) 8517 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1457 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 2075. Dnes to išlo do boku zhruba v pásme 2070-2080. Nebudem to komplikovať komentármi, ale vytvorilo sa viac signálov na short. Uvidíme čo prinesie víkend (IMF, OIL meeting) a ďalší týždeň.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1457 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

VYHODNOTENIE PRIEBEŽNÉHO STAVU v 2016 (kapitál 100 000 USD, up to date)

1. JUGGI - TRADER: zisk + 13307 USD ... + 13,3 % ...100% cash
2. BUFFETT americký (Warren Buffett) + 10 203 USD ...+10.2%
3. AKTÍVNY INVESTOR by Juggler: zisk +8339 USD... +8,34%... v hre 2/3 kapitálu
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4. PASÍVNY INVESTOR v etf SPY: zisk +3637 USD. +3,64%..v hre 100% kapitálu ( = BENCHMARK !!! )
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5. BUFFET český (Daniel Gladiš): zisk + 1900 USD ... +1,9% (výsledok k 30.3. 2016)
6. JOGO – POSTUPNÝ INVESTOR: zisk +1483 USD ...+1,48% ... zainvestované 24% kapitálu
7. BUFET nemecký (Ladisové portfólio): strata – 1798 USD ... -1,8%
8. Ján Hájek - fond Top Stocks: strata -5700 ... -5,7%

P.S. Vzdávam hold Warrenovi Buffetovi ! Neuveriteľne bije trhy. Jeho akcie v turbulenciách menej klesajú a ked sa trh vracia naspäť, tak ho prekonávajú. Možno to spôsobujú hráči na trhu (že ho držia prevážne inštitúcie ), ale výsledok je výsledok a niečo také som v investingu nikdy nevidel. U mňa Warren Buffett zatiaľ zlatá medaila !

Zlepšil sa aj Daniel Gladiš. Je možné, že s výsledkom ku dnešnému dňu dokonca prekonáva trhy. Výsledok k 15.4 však nemám. V porovnaní s Jánom Hájekom treba uviesť, že k 30.3 bol Hájek v strate -10%. To je v porovnaní s Gladišovými +1,9% veľký rozdiel.
Prílohy
Investing passive.PNG
Investing with Buffett.PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7091
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 294 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jogo »

Doplnim drawdowny od zaciatku obchodovania tj od 1.1.2016, lebo je to tiez dolezity parameter. Vyhodnotenie som robil naposledy 20.2.2016, odvtedy trhy len rastu, tak by nemala byt zmena v DD. Drawdowny od maxima uctu nebudem vyhodnocovat, dovody som uz uviedol.
jogo napísal:"I tak še da, i tak še da". :)

Kazdy rozumny burzian si tieto vysledky vyhodnoti sam, ale ak ti nespocitam DD tak, ako pocitam, ozvu sa tu ini investori, ze to "neni s kostolnym poriadkom".

Ok, na konci roka uvedieme obidva drawdowny a kazdy nech si vyberie sam, ktory mu lepsie vyhovuje.

Juggi pozicny trader
Zisk: 6.42%
Drawdown od zaciatku obchodovania: 3.62%
Drawdown od maxima uctu: 6.58%
jogo napísal:Musim upravit DD aj pre investicne strategie, ako som upravil pri pozicnom tradingu:

DD-ZO....drawdown od zaciatku obchodovania
DD-HU...drawdown od high cize maximalnej hodnoty uctu

SPY 181.02 - Low z 20.1.2016, SPY 201.90 - High z 5.1.2016
Jednorazovy: SPY /nakup: 200.49/ velkost:100% uctu /DD-ZO:-9.71%/ DD-HU: -10.34%

SPY 181.02 - Low z 20.1.2016, SPY 201.90 - High z 5.1.2016
Postupny....: SPY / nakup: 195.68/ velkost:..24% uctu / DD-ZO:-1.79%/ DD-HU: -1.90%

SPY 181.09 - Low z 11.2.2016, SPY 194.58 - High z 1.2.2016
Aktivny.....: SPY / nakup: 184.70/ velkost:...2/3 uctu /DD-ZO:-1.32%/ DD-HU: -4.62%

p.s: Kedze som zle odhadol, ake je to narocne pocitat DD od maxima uctu pri priebenych dokupoch (a mozno este nejakych predajoch casti pozicii), tak uz dalej nebudem pocitat drawdown od maxima uctu. To, co som spocital "jogovskou matematikou" je hore a mozno su tam aj nejake chyby, lebo kontrolne sucty mi presne nesedia.A to sa mi nepaci, lebo neviem, ci nerobim niekde chybu a nechce sa mi to hladat.
Ako som uz raz napisal, "neni som ja plateny zamestnanec" a toto robim ako zabavu. A pre zabavu urcite nebudem vyplnovat excelovske tabulky, aby som to exaktne spocital pripadne aj s grafom. :) .
Takze DD od maxima uctu, pripadne ine parametre si bude musiet kazdy vyhodnotit sam, ak ho to bude zaujimat. :)


VYHODNOTENIE PRIEBEŽNÉHO STAVU v 2016 (kapitál 100 000 USD, up to date)

1. JUGGI - TRADER: zisk + 13307 USD ... + 13,3 % ...100% cash
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -3.62%
2. BUFFETT americký (Warren Buffett) + 10 203 USD ...+10.2%
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -5.52%
3. AKTÍVNY INVESTOR by Juggler: zisk +8339 USD... +8,34%... v hre 2/3 kapitálu
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -1.32%
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4. PASÍVNY INVESTOR v etf SPY: zisk +3637 USD. +3,64%..v hre 100% kapitálu ( = BENCHMARK !!! )
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -9.71%
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5. BUFFET český (Daniel Gladiš): zisk + 1900 USD ... +1,9% (výsledok k 30.3. 2016)
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -5% (k 30.1 )
6. JOGO – POSTUPNÝ INVESTOR: zisk +1483 USD ...+1,48% ... zainvestované 24% kapitálu
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -1.79%
7. BUFET nemecký (Ladisové portfólio): strata – 1798 USD ... -1,8%
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -8 %
8. Ján Hájek - fond Top Stocks: strata -5700 ... -5,7%
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -21.9% - pocitane z day-cloce ceny

Juggler, ak vies najst DD Gladisa(nikde neviem najst graf toho jeho fondu), tak ho tu uved a ak ti portfolio simulator
ukazuje DD Ladisa, tak ho uved tiez. (alebo nam ho Ladis uvedie sam? :wink: )

S hodnotenim Buffetta suhlasim. BRKA sice neni ciste podielovy fond(v akciach ma zainvestovanych asi 60-70% majetku), je to v podstate holding firiem raspektive poistovna. Napriek tomu som este nenasiel v USA firmu, ktora by sa dlhodobou vykonnostou aspon priblizila k BRKA vysledkom. Hladal som na Yahoo-finance korparatorom grafov od roku tusim 1984 a aj take firmy ako Microsoft, Aplle, IBM daleko zaostavaju za BRKA v tomto casovom intervale od roku 1984.
Preto je Buffett taka legenda aka je.

p.s: Zapocitava ti portfolio simulator aj dividendy?

p.p.s: Mohol by si do vyhodnotenia zakomponovat aj Radvanove vlakno, ma tiez velmi pekne vysledky od zaciatku roka. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2875
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 57 times
Been thanked: 119 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Rokosák »

BRK je ustredne kontrolovany konglomerat firiem co je rozdiel od portfolia. Buffett vplyva na riadenie firiem a presuva investcie medzi firmami. To drzitel portfolia nedokaze lebo na to nema ani pravo ani paky.
Kupit BRK z hladiska investovania je vsak to iste ako kupit fond ci ETF.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1457 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: Juggler, ak vies najst DD Gladisa(nikde neviem najst graf toho jeho fondu), tak ho tu uved a ak ti portfolio simulator
ukazuje DD Ladisa, tak ho uved tiez. (alebo nam ho Ladis uvedie sam? :wink: )
Gladiš: Graf nenájdeš. Musel by si mať prístup k Bloomberg, alebo Reuters terminálu. Na webe je záverečná cena za mesiac, takže DD som vypočítal len podla ceny k 30.1.

Ladis: portfolio simulátor ukazuje len aktuálny stav. História, alebo equity krivka sa nedá zobraziť. Pri DD si musíme vystačiť u hrubým odhadom, alebo to musíš sledovať. Pametám si, že Ladisove portfolio za 10 rokov vykazovalo v januári najväčšiu stratu 20% a teraz je -12%...preto odhadujem DD tohto roku na -8% a teraz je -2%..takže spolu -10%.
jogo napísal: S hodnotenim Buffetta suhlasim. BRKA sice neni ciste podielovy fond...
Nám môže byť jedno v akej podobe funguje Buffett. Do BRK sa dá investovať rovnako ľahko ako do SPY, len to nevypláca dividendy.
jogo napísal: Zapocitava ti portfolio simulator aj dividendy?
Nie. Pri SPY ukazuje, že YIELD je 2,2 a pri Ladisovom prtfoliu yield za každú akciu. Dividendy pripočítame na konci roka. Pre SPY je na to online kalkulačka a pri Ladisovi urobíme priemer a na konci roka pripočítame. Nedá sa to hodnotiť detailne. Mne stačí orientačná výkonnosť v porovnaní s benchmarkom.
jogo napísal: p.p.s: Mohol by si do vyhodnotenia zakomponovat aj Radvanove vlakno, ma tiez velmi pekne vysledky od zaciatku roka. :)
Zakomponujem. Ale kontrolu a audit nechávam na teba. U Radvana sa spolieham na to, čo napísal: 22,55% + nový obchod 180% TLT čiže pozícia za 220 590 USD (122 550 x 1,80) a simulátor ukazuje zisk 1440 USD. Takže 122 550 + 1440 = 123 990 USD = +24% Ak náhodou 180% = 180 000 USD, tak dajte vedieť. Opravím.

Teraz urobím novú tabuľku, dám tam aj DD a starú vymažem.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1457 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

VYHODNOTENIE PRIEBEŽNÉHO STAVU v 2016 (kapitál 100 000 USD, do 15 apríla 2016)

1. RADVAN - TRADER: zisk + 23990 USD ... + 24 % ...krátkodobo zainvestovaných 180% kapitálu.
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: - ? %

2. JUGGI - TRADER: zisk + 13307 USD ... + 13,3 % ...100% cash
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -3.6%

3. BUFFETT americký (Warren Buffett) + 10 203 USD ...+10.2%
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -5,5%

4. AKTÍVNY INVESTOR by Juggler: zisk +8339 USD... +8,34%... v hre 2/3 kapitálu
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -1,3%

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5. PASÍVNY INVESTOR v etf SPY: zisk +3637 USD. +3,64%..v hre 100% kapitálu ( = BENCHMARK !!! )
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -9,7%
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6. BUFFET český (Daniel Gladiš): zisk + 1900 USD ... +1,9% (výsledok k 30.3. 2016)
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -5%

7. JOGO – POSTUPNÝ INVESTOR: zisk +1483 USD ...+1,48% ... zainvestované 24% kapitálu
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -1,8%

8. BUFET nemecký (Ladisové portfólio): strata – 1798 USD ... -1,8%
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -10%

9. Ján Hájek - fond Top Stocks: strata -5700 ... -5,7%
Drawdown od zaciatku obchodovania 1.1.2016: -22%

P.S. Hodnotenie Daniela Gladiša je k 30.3. Je možné, že s výsledkom k 15.4 prekonáva trhy, ale NAV fondu poznám iba ku koncu mesiaca. V porovnaní s Jánom Hájekom treba uviesť, že k 30.3 bol Hájek v strate -10%, kým Gladiš v zisku +1,9%.

Celkové hodnotenie.

Trejderi bijú investorov. Aktívny investor bije pasívneho. Warren Buffet bije všetkých investorov, vrátane pseudobuffetov a bufeťákov. Všetko ide ako má... :)

Daniela Gladiša hodnotím za prvý kvartál slovíčkom ,,priemer,,. Táto investorská legenda, autor bestsellerov je dlhodobo hlboko pod priemerom trhov. Za celú svoju existenciu neporazil ani infláciu a za posledných 5 rokov prekonal trh iba 1 rok. Je neuveriteľné, že verejnosť o tom ani netuší...A finančná negramotnosť sa netýka len pospolitého ľudu...

Ladis, autor ,,jedinej knihy ktorú potrebuješ,, v 4 jazykoch :wink: . Jeho portfólio je katastrofálne nevyvážené a výsledky vyjadrujú jeho posadnutosť bankami. Banky na ľudí pôsobia ako najlepšia investícia, ale v skutočnosti sú najrizikovejšie. A môžu dlho, veľmi dlho stagnovať... Uvidíme, ale nedávam mu veľa šancí . Tipujem, že rok skončí na poslednom mieste...

Ján Hájek tento kvartál zlyhal. Neviem čo presne drží, ale predpokladám, že vsadil na technológie...a ostal v nich zaseknutý. Smola. No na to, že spravuje verejný akciový fond sú jeho dlhodobé výsledky fenomenálne. Zrejme ani nemá veľa možností ako sa brániť pullbackom.

Joga hodnotím tak, že prepásol príležitosť vraziť do trhov viac v poklese. Bola to prehnaná opatrnosť, ktorá sa môže vypomstiť ak by trhy dlho stagnovali, alebo pomaly rástli. Myslel som, že chce byť postupný investor v tom, že bude budovať pozície v poklesoch a na vrcholoch postupne vyberať zisk...no je možné, že som sa mýlil. Možno nám chce predviesť to, čím sa oháňajú finanční poradcovia.. efekt priemerných nákladov ...Cost-Average-Effekt. To však podľa mňa nebude mať efekt...Je to šialene dlhodobé a aj tak to závisí len od toho ako sa budú správať trhy v závere.

Seba hodnotím neutrálne. Pokazil som jeden trejd a minul jeden veľký vstup, no na druhej strane som s výsledkom spokojný. Annualizovane je to nad 40%, target mám 30% p.a. Pri väčšej páke je potencia zisku väčšia, ale mne o veľkosť zisku nejde. Ja chcem poskytnúť dôkaz, že kvalifikovaný trading prekonáva každý typ investingu. A že ten najkvalifikovanejší investing o ktorom sa píšu knihy je v skutočnosti neefektívny - slabé výnosy/veľké riziko a pre obyčajného človeka prehnane nákladový. Pravda je taká, že obyčajný človek môže kopírovaním indexového etf, alebo Warrena Buffetta nákladovo i výnosovo poraziť fondy, banky, čiže takmer všetkých portfólio manažérov sveta.

Radvan je víťazom kvartála. Vysoký výkon, nízke riziko. U mňa si získal rešpekt kurážou vsadiť na dobrý trejd. Nečakal som, že bývalý bankár sa takto odviaže z reťaze. :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa radvan »

sakra juggler, si ma nemal pridavat do tabulky :) ... akurat som sa chystal skoncit s reportingom po tom poslednom trade na TLT :) ... kedze pomaly pustam nieco s vyssou frekvenciou tradov a to sa mi uz nechce/neda reportovat ... a teraz neviem co s tym vlaknom ... no nic, skusim mozno aspon raz za cas nejaky discretionary trade hodit, ale nebudu to ziadne zazracne setupy/insights ...

inak dik za pochvalu, ta perf je nahoda mimo statistiky, nahodou sa trhy otocili z malej korekcie ... pre mna je sila sledovat tvoje analyzy a to ako citas trh a psychologiu ... pre mna to je spanielska dedina, nechapem ako to robis, ze tomu tak rozumies a sa tak triafas ... klobuk dole ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1457 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík Radvan. Aj ja sa od teba učím. Toto vlákno bude predovšetkým o aktívnom investingu, ale keď som už pridal trading, tak treba vydržať minimálne jeden rok. Ani mne sa nechce reportovať, ale 2016 dokončím.

Zober to z druhej strany. Ak nebude prispievať nikto, nebudem ani ja. Ak nebudeme aktívni všetci, zmrzne výmena informácii, odovzdávanie skúsenosti, učenie a pozitívne vzory. Ľudia ostanú žiť v predstave, že sa o svoje peniaze nedokážu postarať sami. My môžeme ukázať, že neexistujú len banky, fondy a poisťovne a že investičný svet je vo svojej podstate zvrátený: inštitúcie ťahajú peniaze z ľudí, nevedia ich ťahať z trhov.

Vydržme 1 rok. Ty a ja tu reprezentujeme TRADING. Rozprášme pochybnosti o tom, že trading je gambling. Ak vydržíme do konca roka, budem spokojný...trading bude obhájený. Ja budem následne pokračovať v aktívnom investingu...možno aj dlhodobo. Veď čo mi bráni popri mojej práci vyjadriť sa k trhom raz za čas.

Základom tohto vlákna bude myšlienka, že jednoduchá investícia do SPY, alebo BRK (cez brokera) + úplne jednoduché riadenie rizika (možno len niekoľko transakcií za dlhé roky) = oveľa vyšší individuálny výnos ako cez akékoľvek inštitúcie.

P.S. Skús tých pár diskrečných trejdov, ako píšeš. Veď ide len o to. Máš už solídny vankúš. Treba len dokončiť rok. Podebatíme na stretku, ale verím, že ked sa púšťaš do AOS, v budúcnosti dospeješ k tomu, že žiadny program neprekoná tvoj rozum a skúsenosti. :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 362 times
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Mozem sa pridat?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa radvan »

Jugg : ok, ukecal si ma :) ... par discretion tradov dam ...

Osamely chodec: jasne, cim viac tym lepsie ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1457 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

osamely chodec napísal:Mozem sa pridat?
Samozrejme! Šaliem od radosti :D :D :D

Každý je vítaný. Stačí reportovať real-time a transparentne. Tak aby to uznali ľudia a náš hlavný auditor Jogo :wink:

Rád by som zahrnul aj PePeho, ale prestal tu nejak chodiť...Prepočítal by som jeho pozície na 2016...ale treba aby spolupracoval a bol aktívny.

Čím viac ľudí od nás sa pridá, tým lepšie. Stačí reportovať vo svojom vlákne a vyhodnocovať.

Aj ľudia, či si to chcú skúsiť ako demo a nemajú skúsenosti sú vítaní. Obyčajní ľudia, nadšenci, všetci nech si vyskúšajú či vlastným rozumom dokážu poraziť trhy ( indexy )...takisto fondy, banky, investorské legendy.

ALL: tí, čo sa orientujete vo verejnom investovaní cez inštitúcie, navrhnite najviac obľúbený a najúspešnejší investičný fond, sporiaci program atď. Pridám do vyhodnocovania, aby bola väčšia sranda. Podmienkou je, aby bol výnos ľahko sledovateľný, najlepšie očistený od nákladov (alebo náklady budú odčítané na konci roka).

V mojej rodine som narazil na šetrenie cez AXU..vraj sa dá NAV pozrieť online...tak to prešetrím. Takisto ďalšie investičné hviezdy ako Gladiš a Hájek sú vítané....Najviac by potešilo niečo ,,made in Slovakia,,...ak máme vôbec nejaké investičné hviezdy a fondy... Nemám prehľad, tak kľudne dajte tipy.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4147
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Juggler, Radvan, Osamely chodec, Ladis, Gladis, ... kazdy z vas sa zaobera financnymi produktami a obchodovanim uz vyse 10-15 rokov.
Ak aj nahodou urobite profitabilny rok, nebolo by dobre keby vsedni ludia padli do iluzie ze podobne jednoducho mozu na buduci rok z financych trhov vybrat peniaze aj oni.

>80% z amaterov co to skusia skoncia v hlbokom minuse.

Taka je realita. Zisk jedneho obchodnika je stratou ineho obchodnika. Zisk velkych korporacii je ukratenim mzdy ich radovych zamestnancov. Atd... Burza ziadne bohatstvo netvori. Nie je tam dostatok bohatstva pre vsetkych. Uz to ze je otvorena aj pre retail a je retailu umoznena paka jasne naznacuje ze sa vopred pocita s tym ze vacsina retailu pojde do minusu.

Je mozne aby mi v realnom zivote niekto pozical peniaze na bezucelovu vysoko rizikovu casovo neobmedzenu pozicku s takmer nulovym urokom a ako zaloha mu stacila stotina pozicanej sumy? Je to mozne len na burze. Z dovodu ze sa pocita so stratou tej stotinovej zalohy.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7091
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 294 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Každý je vítaný. Stačí reportovať real-time a transparentne. Tak aby to uznali ľudia a náš hlavný auditor Jogo :wink:
Fiha, nakoniec budem predsedom dozornej rady nasho buduceho hedge fondu. :D
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa futurer »

Ja to mam takto po I.Q
Tim rozhodne nezadam o zarazeni do fondu :)
A samostatne vlakno s povinnym zverejnovanim mi taky nejak nejde po kuzi.
Jsem swing - daytrader .
Prílohy
I.Q.jpg
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa futurer »

A dnes jsem vstoupil do shortu ES 82,5
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Peter Em »

Vidím, že s futurerom sme na tom rovnako :D Máme rovnakú performance za kvartál začali sme shortovať SP500.

Ale to nie je podstatné.

Zaujal ma Jaroslavov príspevok. S niečím súhlasím a s niečím nie.
"Burza žiadne bohatstvo netvorí".

Firmy podnikaním tvoria bohatstvo a to bohatstvo smeruje k akcionárom cez dividendy a rast akcií daných firiem.

"Zisk obchodníka je stratou iného obchodníka".

S týmto by sa už dalo súhlasiť, najmä ak sa bavíme o forexe, či derivátoch.

Jaro - myslím, že tvoj problém bol v tom, že si skočil rovno do tých najhlbších , najzradnejších vôd s najsilnejším prúdom. (forex)
Príde mi to, ako keby niekto pocvičil mesiac vo fitku a potom celý sebavedomý vliezol do klietky k tigrovi.
Ok, ja viem, že aj pri akciách je väčšina (najmä v začiatkoch) v strate. Ale zase na druhej strane, ja to vidím tak, že v dnešnom svete je to často o tom, že buď podstúpiš nejaké riziko, alebo máš ISTOTU, ale priemerného, alebo dokonca mizerného života".


P.S.
All: čo stálo za dnešným rastom trhov? Zverejnenia firiem ? (MS, PEP, ...)? Lebo vidím, že ropná "nedohoda" na (US) trh veľký vplyv nemala.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4147
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

OK. Pripustam ze firma ked emituje akcie a ziska tak peniaze za ktore moze nakupit vybavenie, tak existencia burzy jej pomohla k vytvoreniu zisku.
Bez forexu by zase zrejme medzinarodny obchod nefungoval alebo len v ubohej miere. Bez obchodu by bolo treba niektore vyrobky produkovat za cenu velmi velkych nakladov.

Cize zrejme financny sektor nejaky zmysel ma. Ale iste je nezmyslom predstava ze by 90% populacie mohlo profitovat full-time spekulaciami na financnych trhoch. A zaoberat sa trhmi len okrajovo a dufat v stabilny zisk je nebezpecne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"