JUGGLER - aktívny investing ( simulácia )

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15955
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 2091.

- trh ide do boku, ale má kuráž ísť vyššie. Ropa skončila na 49,40..zatial sa nevládze udržať nad 50.
- stále je to na long, kým nepadne 2104. Potom sa uvidí.

GTC order: SELL 1 x ES po 2104
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa futurer »

proc nebyl order na jasny smer 2104 ?
nitro
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Ne 08 03, 2009 5:00 pm
Bydlisko: KE/PRG

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa nitro »

2130 sa mi vidi byt dolezitejsia uroven ako 2104, vobec by som sa nedivil keby to slo cez 2104
A business that makes nothing but money is a poor business.

(Henry Ford)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15955
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

futurer napísal: proc nebyl order na jasny smer 2104 ?
Keď som nehral 80b pohyb hore medzi 2020 a 2090, tak teraz je už na long najhorší risk/reward.
Nebudem zajtra trejdiť, nebudem to mať pod kontrolou, tak najlepší risk/reward vidím chytať short po odbití posledného horného signálu.
nitro napísal:2130 sa mi vidi byt dolezitejsia uroven ako 2104, vobec by som sa nedivil keby to slo cez 2104
Ísť vyššie to môže. Breakouty sú velmi nebezpečné, lebo nad kľúčovým levelom nemáme žiadne body rezistencie (blue sky). Ak začne odpalovať stopky shorterom a pridá sa k tomu eufória, tak môže to byť prudké. Taká situácia by mohla nastať keby Fed nezvýšil alebo Brexit nebol, preto so shortami opatrne. Netreba sa upnúť na to, že ten pohyb k 1800 musí byť. Na to pozor.

Čo sa týka mňa, tak new high, alebo all time high sme už dosiahli. Teraz útočíme znova.

Predtým som mal stanovené new high na 2134. Ale Tilbur správne upozornil, že ked zahrnieme do SPY dividendy a do ESka rolovanie, tak new high už bolo na úrovni 2105. Potvrdil to aj Rain Man.

Bavili sme sa o tom 21 apríla. Asi si to prehliadol. Tu sú grafy..na SPY to vidno najlepšie (kliknutím zväčšite):

P.S. Majte sa. Nebudem písať do nedele.
Prílohy
SP500 new high.png
SP500 daily.png
SPY new high.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7081
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Po dohode s jogom dočasne preberám započítavanie ziskov/strát.
jogo napísal: JUGGI - TRADER: celkovy zisk +14907.50$ ... +14.90%
celkovo zobchodovanych 24 kontraktov
JUGGLER napísal: short cover 1 x ES SEP na 2025 ( +6b )
2 x ES out 2024,75 ( -38,5 b)
1 x ES out 2048 ( +5 b )
2 x ES out 2092 ( +8 b )
6+5+8 = 19 zisk – 38,5 strata = -19,5 x 50 = -975$
14907.50 – 975 = 13932.50 ...+13,93 %

JUGGI - TRADER: celkovy zisk +13 932.50 $ ...+13,93 %
celkovo zobchodovanych 29 kontraktov



Jogo is back. :wink:
Na zaciatok hned opravim malu nepresnost vo vyhodnoteni, lebo nebol zapocitany jeden obchod ukonceny na break even.
1 x ES out 2034 ( 0 b )
Končím na BE. Nemá to paru. Graf sa pokazil.
Cize celkovo je zobchodovanych 30 kontraktov.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15955
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal:
GTC order: SELL 1 x ES po 2104

short 1 x ES 2104
Prílohy
ES 2104.png
ES 2104.png (9.2 KiB) 9742 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jpeg »

Ahoj Juggler.

Chcel by som ťa poprosiť , ak budeš samozrejme ochotný , či by si krátko o komentoval tvoj pohlaď na ďalší vývoj trhu po dnešných zverejneniach výsledkov z Ameriky (pracovný trh, obchodná bilancia a pod.).

Ak nie tak to samozrejme pochopím.

Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15955
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jpeg napísal:Ahoj Juggler.

Chcel by som ťa poprosiť , ak budeš samozrejme ochotný , či by si krátko o komentoval tvoj pohlaď na ďalší vývoj trhu po dnešných zverejneniach výsledkov z Ameriky (pracovný trh, obchodná bilancia a pod.).

Ak nie tak to samozrejme pochopím.

Ďakujem.

Dáta z trhu práce boli zlé: payrolls velmi zlé, nezamestnanosť však najnižšia 4,7%. Je to aj Fed pozitívne aj Fed negatívne, neviem čo z toho bude. Trh však v úvode reagoval poklesom.

Ja držím short od 2104 a ostávam v shorte. Budem vyčkávať. Takisto mám nakúpené opcie na rast volatility z augustovým strikom. Aktívny investor vybral zisk a je 100% v cashi. Očakávam short až do pásma 1850-1800 ako som už x krát opakoval v predošlých komentároch, ale budem sa prispôsobovať trhu.

Padol posledný signál hore 2104. Je kopa signálov dole, jeden z nich už padol: 2085. Nebudem ďalej robiť komentáre, ani dávať nové signály. Môj daytrading takisto nebudem reportovať, ale ostane pozičný trading ES, ako som sľúbil - do konca roka 2016.

Takisto ostane Aktívny investor - chcem ho prezentovať dlhodobo. Účelom bude, aby obyčajní ľudia, ktorí investujú svoje vlastné peniaze videli, že cez jednoduché transakcie raz za čas môžu s prstom v zadku poraziť pasívny trh, veľké fondy , väčšinu portfólio manažérov a možno i Warrena Buffetta.

Verím, že dlhodobý výnos aktívneho investora bude zhruba dvojnásobok pasívneho trhu (benchmarku SP 500) pri výrazne nižšom riziku strát. Myslím, že to je dostatočná pridaná hodnota z mojej strany.
Prílohy
ES po dátach.png
ES po dátach.png (11.07 KiB) 9667 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jpeg »

Ďakujem pekne.
Chcem sa ti aj tak poďakovať za tvoj komentár a doterajší prínos pre pohľad na trhy, mal pre mňa ako začiatočníka veľkú edukačnú hodnotu na ktorej môžem ďalej stavať. Ani som nevedel čo všetko treba brať do úvahy aby si človek vedel ako tak prečítať trh.
Ja za sebe len toľko , toto fórum budem aj naďalej intenzívne sledovať, nakoľko ak sa pozriem spätne, tak kým som neobjavil toto fórum , tak som ani nevedel, že aj bežný človek môže investovať na kapitálových trhoch sám bez pomoci bank a iných finančných inštitúcii.
Môj rozhľad a vnímanie trhu sa vďaka tomuto fóru a zvlášť niektorých jednotlivcov, kde na čele stojíte ti Juggler a P. Cmorej a samozrejme aj ostatný stály členovia, rozšíril za posledné tri roky o nepoznanie , kde som získal základy na ktorých môžem ďalej stavať.

Mne ostáva len dúfať, že sa znova vrátiš a budeš naďalej dávať tvoje signály a komentáre a ak nie, tak to samozrejme , že chápem.

Zatiaľ ti ešte raz veľmi pekne ďakujem.
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa makx »

JUGGLER napísal: short 1 x ES 2104
V prvom rade gratulujem Juggler k vybornemu rozhodnutiu pred NFP ist short na S&P.

Ja som tu novy na tomto fore, pretoze som zacal sam aktivne obchodovat iba prednedavnom.
Ako tu uz viaceri ludia zmienili, tak aj ja vidim najvyssiu pridanu hodnotu celeho webu ako-investovat.sk prave v tomto fore - kde ludia zdielaju svoje osobne skusenosti, ci uz zo svetovych realii (obchodovanie ropa, akciove indexy, rozne derivaty) alebo aj z CR/SR (dane, invest. poradenstvo, nase lokalne banky, fondy, atd.).
U clankov sice chvalim ochotu a usilie aj za clanky ale ruku na srdce, internet je plny kvalitnych clankov v anglictine a CR/SR je velmi maly trh a su tu dalsie kvalitnejsie spravodajske servery, ktore to plne pokryvaju, takze clanky na ako-investovat.sk je iba fakt bonus pre mna.

Preco si myslim, aj ked som tu novy, ze prave vo fore a hlavne v diskusii o tradingu je najvacsia pridana hodnota, pretoze vidim, ze v pocte prispevkov kategorii jasne vedie "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií" s 11763 prispevkami, potom este "Akcie - investovanie do akcií" s 9708 a zvysok ma 3x menej. Urcite aj vo zvysnych kategoriach su kvalitne prispevky ale co sa tyka aktivity, tak je vidiet, ze ludia tu najviac ziju prave tradingom/investovanim, co ja iba chvalim a docela ma to prekvapilo. Plus som sa pozrel na pocet zobrazeni tem v jednotlivych kategoriach a jasne vedu prave Jugglerove temy o obchodovani a potom aj temy ostatnych ludi o ich tradingu.

Tym chcem tiez podakovat ako Jugglerovi, tak aj ostatnym traderom, ktori si najdu cas, usilie a motivaciu zdielat svoje skusenosti, nazory a rady.
Pretoze SK trh ohladom tradingu/investovania je podla mna mikro trh (historicka skusenost obyvatelstva s akciami (nie to uz s derivatmi), investovanim nulova az negativna (kuponova privatizacia, financni "zraloci"), mame tu iba dcery zahr. komercnych bank a traderi v nich su podla mna zabetonovany, investicne banky alebo prop trading tiez nula bodov (neviem, ci J&T alebo ine fin. skupiny maju seriozny prop trading)) o trosku lepsie je na tom CZ trh, kde je viacero fondov alebo prop trading houseov, takze by som cakal nejaku cesku odnoz ako-investovat.sk ale zatial som nezachytil, preto dalsi plus pre forum ako-investovat.sk a tunajsiu komunitu.

Takze ja som iba rad, ze na Slovensku zije komunita traderov a investorov a plus ludia ako Juggler su este natolko aktivny.
Vsimol som si, ze sa tu riesili nejake hadky ohladom banom az skoncenim prispievania od kvalitnych ludi, co je dost na skodu, pretoze ako hovorim SK/CZ je mikro trh.

Juggler + aj ostatni aktivni prispievatelia s triezvym a kvalitnym pohladom/skusenostami, palec hore za vasu aktivitu! Nezabudnite, ze na internete viac ludi cita ako prispieva, takze mozno nemate extra vela reakcii na vase prispevky (ako napr. Juggler v tomto vlakne) ale vsadil by som si, ze toto vlakno kludne 2x alebo 3x viac ludi cita a je pre nich prinosnych.
A preco neprispieva? pretoze ako to v skole byva, ked sa ucitel spyta na konci hodiny, ci ma niekto otazky, tak ziaci neodpovedia, lebo: 1. nevedia, co sa spytat (nedostatok vedomosti, nepochopenie latky, ziadna analyza danej latky a kreativita na najdenie moznych chyb/problemov) 2. aj by mali otazku ale boja sa, ze sa strapnili, lebo ucitel je mudrejsi/ale aj nie je 3. posledna skupina je a pocetne najmensia, ti, ktori sa spytaju otazku alebo zacnu diskutovat.
Rovnako to vidim aj v tomto fore, az ma prekvapilo ako malo ludi tu nevypisuju uplne krcmove nezmysly (predsa kazdy je "expert" na ekonomiku, hospodarstvo, obchodovanie, atd.)

Celkovo hodnotim tvoju aktivitu Juggler (ale aj ostatnych aktivnych prispievatelov o ich tradingu) velmi pozitivne vzhladom na vsetky fakty, ktore som vyssie uviedol a je skoda, ze si sa rozhodol zastavit tvoje komentovanie trhu a day tradingu.
dobrunoc
Active Member
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ne 27 11, 2011 8:53 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa dobrunoc »

Tiež patrím do kategórie absolútnych začiatočníkov pre koho sú tvoje príspevky Juggler, veľmi cenné.
Chcem sa prihovoriť.../alebo pokúsiť prehovoriť/ aby si zvážil a ešte prehodnotil tvoje rozhodnutie ďalej neprispievať.
Je zrejmé že si znechutený z pomerov na tomto fóre, keď subjektívny názor, alebo osobná antipatia niekoho, môže viesť až k banu iného. A pritom išlo len o svojské vyjadrenia. /Fakt neviem ako mám ináč nazvať to, čo bolo medzi pillarom a futurerom/

Neviem Juggler čo ťa viedlo k tomu, aby si dával do pľacu svoje náhľady na trh, komentáre a pod... Ak to bol dobrý úmysel podeliť sa s inými, niekomu pomôcť, zorientovať iných v tradingu, tak to všetko sú dobré veci.....a na dobré veci sa nezaneviera
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15955
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

makx napísal: Celkovo hodnotim tvoju aktivitu Juggler (ale aj ostatnych aktivnych prispievatelov o ich tradingu) velmi pozitivne vzhladom na vsetky fakty, ktore som vyssie uviedol a je skoda, ze si sa rozhodol zastavit tvoje komentovanie trhu a day tradingu.
Vďaka za feedback. Účelom tohto vlákna od začiatku nebol daytrading , ani komentovanie...len to vraciam späť do normálu. To, načo bolo toto vlákno založené pokračuje.

Ono je to aj dosť prácne hlásiť a komentovať real-time. Je fajn, že ste mali možnosť vidieť ako to beží. Teda u mňa, lebo ja neviem ako to funguje u ostatných. Ja si trejdím po svojom.

Z pohľadu začiatočníkov to bolo teda PLUS, a možno je lepšie , že v DT nepokračujem....môže to zvádzať ku kadejakej akcii. Pametám si ako som začínal s futures a ked mi to nešlo, tak som kopíroval kadekoho a to tiež nedopadlo dobre.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15955
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

dobrunoc napísal: Neviem Juggler čo ťa viedlo k tomu, aby si dával do pľacu svoje náhľady na trh, komentáre a pod... Ak to bol dobrý úmysel podeliť sa s inými, niekomu pomôcť, zorientovať iných v tradingu, tak to všetko sú dobré veci.....a na dobré veci sa nezaneviera
To je druhý dôvod, prečo som znechutený. Niektorí ľudia, čo tu reportovali otvorene povedali, že to nerobia len tak. Teraz sme odhalili ďalší prípad a praktiky z ktorých som sklamaný. Proste kopa ľudí nevie pochopiť, že toto všetko robím len z pasie...Ja mám niekedy pocit, že čím viac komentárov a trejdov dávam, tým viac sú ľudia presvedčení , že to robím za účelom osobného prospechu. A ja som to pritom vždy robil len od srdca, aby ľudia videli, že aj trading (nielen investovanie cez fondy) funguje a že sa oplatí ísť za svojím snom. Mne sa to podarilo ako obyčajnému amatérskemu samoukovi a preto som sa vždy rád o všetko podelil a pomáhal. A sranda, že situácia je niekedy taká, že ,,za dobrotu na žobrotu,,

Píšem takto možno aj 13 rokov a stále sa stretávam s tým, že ľudia to berú inak. A ja som pritom len empatický ľudomil, čo trejdí sám doma... Rád píšem a potrebujem sa vykecať v komunite, ktorá mi rozumie. Z mojími výsledkami a vedomosťami mám možnosť trejdiť prakticky neobmedzený kapitál, tak prečo by som sa mal otravovať s ľudmi, ktorých nepoznám.. Realita je opačná a to som už písal: každému, kto vie preukázať, že je konzistentne profitabilný viem sprostredkovať pohovor s ľudmi, ktorí hľadajú trejderov. Kapitálu je dnes prebytok. Dnes je nedostatok tých, čo ho vedia profitabilne spravovať. Aj preto tu bojujem za každého trejdera.

OK. Dosť bolo filozofovania.

Pozrime sa ako skončil dnešný deň. ES 2097. V daytradingu to bol dobrý deň (pohyb cez 20 b), v pozičnom tradingu sa trh vrátil na vzdialenosť 5-7b. Dnes bolo minimum 2082,75..takže ďalší signál dole 2083 je odbitý. Ešte napoviem: ked sa v daytradingu hraje na najbližší signál dole, tak dnes to došlo presne na target. Nové signály už nedávam, tie staré ešte odkomentujem.

V pozičnom tradingu ideme na väčší pohyb, preto musíme strpieť väčšiu volatilitu. Dokonca i návrat k bodu vstupu, čo sa pravdepodobne udeje.
Prílohy
ES Friday after payrolls.png
ES Friday after payrolls.png (10.4 KiB) 9541 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
dobrunoc
Active Member
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ne 27 11, 2011 8:53 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa dobrunoc »

JUGGLER napísal: V pozičnom tradingu ideme na väčší pohyb, preto musíme strpieť väčšiu volatilitu. Dokonca i návrat k bodu vstupu, čo sa pravdepodobne udeje.

Tak ten návrat k bodu vstupu sa dnes udial vo veľkom štýle.. Yellen v podstate potvrdila zvýšenie sadzieb, ale bola dosť diplomatická..až priveĺmi...ES ide do výšin
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Casey »

Yellen toho nemohla prilis povedat,kedze cisla to uz povedali.
Tak trocha na potesenie Jugglera:
https://www.youtube.com/watch?v=3u2qRXb4xCU" onclick="window.open(this.href);return false;
Kedze kedysi bola jeho oblubena.
A k sucasnej sefke tiez nieco:
https://www.youtube.com/watch?v=BnGiPqSxJ9Y" onclick="window.open(this.href);return false;
GL
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15955
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

:)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15955
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 2101.

Trhy sú dole, dolár posilnil a ropa padla opäť pod 50. Blíži sa FED a trh počíta na 95%, že zvýšenie úrokovej sadzby nebude.Ja počítam, že FED na 55% zvýši, ale je to stále len 1:1 a zlý risk/reward na short. Preto sa dovtedy pokúsim vybrať zisk. Po Fede by som znova pokračoval v shorte. Ak sa zisk nepodarí vybrať, tak pokračujem v shorte a po Fede možno pridám ešte jeden kontrakt.

DAY ORDER: 1 X ES out 2092.50
Prílohy
ES  jeden týždeň.png
ES jeden týždeň.png (11.35 KiB) 9226 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15955
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

1 x ES out 2099.50 ( +4,5 b )

- ruším pôvodný order
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7081
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGI - TRADER: celkovy zisk +13 932.50 $ ...+13,93 %
celkovo zobchodovanych 30 kontraktov
1 x ES out 2099.50 ( +4,5 b )
4.5x50$ = 225$
JUGGI - TRADER: celkovy zisk +14 157.50 $ ...+14.15 %
celkovo zobchodovanych 31 kontraktov
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15955
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík Jogo. :D

ES 2090.

Prešpekuloval som to. Ten pôvodný target 2092,50 by nádherne vyšiel.
V daytradingu som dokonca otočil na long podľa intradenných signálov a som v strate. Už to nejak dohrám do close.

V dobrej nálade ma drží to, že mám nakúpenú hromadu opcií na volatilitu a VIX je dnes +17%. Moje opcie sú +29%.

Dnes sa stalo to, že problemy v EU a vo svete spôsobili, že dolár posilnil, to spustilo výpredaj na komoditách a ropa padla pod 50..aktuálne -3%. Začal výpredaj na akciách, najviac klesajú energie a banky. Tie majú veľkú váhu v indexe a tak ťahajú trh dole.

V daytradingu ES som dole 10 bodov. Ropa narazila na denné dno, dalej neklesa. Preto som deaktivoval SL 2089 a držím long v nádeji, že trh sa aspoň v závere ukludní. Mám však obavu, že pred víkendom (dáta v Číne) a Fedom sa ešte spustí jedna noha dole... V takom prípade pod denným dnom vyberiem stratu.

Vravel som, že sa mi nechce komentovať daytrading, ale toto je konečne príležitosť dať komentár ako sa borím v strate :) Hold, trading nie je len o ziskoch, ale hlavne o manažovaní strát. :wink:

Na konci dňa pridám graf.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15955
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal:

V daytradingu ES som dole 10 bodov. Ropa narazila na denné dno, dalej neklesa. Preto som deaktivoval SL 2089 a držím long v nádeji, že trh sa aspoň v závere ukludní. Mám však obavu, že pred víkendom (dáta v Číne) a Fedom sa ešte spustí jedna noha dole... V takom prípade pod denným dnom vyberiem stratu.

Vravel som, že sa mi nechce komentovať daytrading, ale toto je konečne príležitosť dať komentár ako sa borím v strate :) Hold, trading nie je len o ziskoch, ale hlavne o manažovaní strát. :wink:

Na konci dňa pridám graf.

Nakoniec to viac nekleslo a na konci dňa to šlo hore (short covering). Uhral som to s ,,potešujúcou,, stratou 4,25 b.
Prílohy
ES Friday DT.PNG
ES Friday.png
ES Friday.png (10.83 KiB) 9134 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
dobrunoc
Active Member
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ne 27 11, 2011 8:53 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa dobrunoc »

JUGGLER napísal: V daytradingu som dokonca otočil na long
Nejako nerozumiem co ta dnes zlakalo na long.. Niekolko dni drzis short a ked to zacina vychadzat a trh sa pohne spravnym smerom otocis na long? Pravdepodobne mi nieco uniklo, a ako zaciatocnik to nevyhodnocujem dobre..napriek tomu by som chcel porozumiet preco si do toho siel, co si bral do uvahy a co si ocakaval.
BTW. zda sa mi ze sa zacina blyskat na lepsie casy a ty sem-tam das aj nejaky komentar...tesim sa :)
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Casey »

Tak on do toho isiel asi len na kratky TF buy.Na dlhsi TF ma sell ,ale do toho na kratkych TF moze naskakovat na buy ziskat par bodov.Tipnem si ,ze do toho buy naskakoval na po tej jednej nohe up a pull back na 99 ako ma uvedene v zazname.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15955
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tak ako vraví Casey. Jedna noha up. Najprv šiel short k targetu 2092. Všetko bolo OK. Signaly dole 2098, 2095 a 2092.
Každý signál sledujem, či ho má silu preraziť, alebo sa od neho odrazí a je koniec pohybu. Padol 2098 a odrazilo sa nad 2095.

Bol to silný odraz, pekne to vidno v grafe. Preto som urobil rozhodnutie vystúpiť radšej s vrabcom v hrsti ako chytať holuba na streche. Nebol by som rád, keby sa pozícia ocitla znova v strate , pričom hrozí, že po Fede to vyskočí ešte viac.

Bol to však len fake pohyb, ale vygenerovali sa signály hore na 2103 a 2104. V daytradingu trejdím HORE, DOLE..je mi to jedno. Preto som u seba obrátil do longu. Chcel som zarobiť ešte 5 bodov.

Ked to hodnotím s odstupom pár hodín, tak to bola zbytočná chamtivosť. Neviem, či si niekto všimol, že vo Futurerovom vlákne som v stredu napísal, že ked to dôjde ku 2118,50...tak sa mi otvorí obchod na short s targetom 2109. Ten trejd mi vyšiel a dnes som z neho vybral tučný zisk. Bol to síce overnight obchod, ale tiež krátkodobý, čo nechcem hlásiť.

Takže z toho shortu som dnes vybral zisk + kopa opcií na volatilitu čo mám sa prevalila do zisku (dnes to šlo +30%).

V tomto kontexte a keďže končí týždeň som už nemal byť chamtivý po nejakých +5 bodoch. Lenže som bol a tak zákon schválnosti: bol som potrestaný stratou + zbytočne stráveným časom nad blbým trejdom... :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
dobrunoc
Active Member
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ne 27 11, 2011 8:53 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa dobrunoc »

Casey, Juggler dakujem za vysvetlenie...Prehliadol som ze long Juggler spominal pri daytradingu.

Som zvedavy na Jugglerov vstup do shortu.
Tusim spominal po fede... Ak nezvysia, tak priestor na vstup urcite bude, v opacnom pripade to moze ist prudko dole tak uvidime ci sa podari dobre vstupit.......timing is everything, vsak Juggler...:-)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15955
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Uvidíme.

Nič sa nestane aj keď neurobím nič. Mnoho trejderov a manažérov HF si neuvedomuje, že aj ostať v cashi môže byť dobré rozhodnutie.

Nedávno som mal debatu z jedným, ktorý bol hrdý na to, že uhrali januárový pád indexov bez straty. Áno, uhrali.. to je super, lepšie ako všetci ostatní. Ale stále je to len na úrovni ,,vyhli sme sa strate,,... A keďže sa na tom namakali, dali do toho energiu, prežívali stres...stále si to cením menej ako keď sa niekto elegantne vyhne strate tým, že je 100% cash a nerobí nič.

Niekedy, keď sa dosiahne menšia strata ako dal benchmark, tak sa to prezentuje ako ,,relatívny nadvýnos,,.
Fond i klienti majú stratu... ale manažéri sa chvália: dosiahli sme relatívny nadvýnos :)

Ja by som takú stratu hodnotil ako menšie riziko, ale označiť to ako nadvýnos - to je fakt originálne :)

P.S. open amerických futures: ES -0,2% ..Keby som minul pokles, u seba mám opcie na volatilitu. Uvažoval som, či nekúpiť aj tu...ale to už by nebol len trading indexov...nech to radšej ostane tak.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15955
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

1 x short ES SEP 2075
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jpeg »

:shock: prepáč , otázka, ako si to vedel.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15955
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

order 1 x cover ES 2056
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jpeg »

moju otázku beriem späť. To nie je podstatné :D .


Gratulujem super načasovanie. :D
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15955
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nevedel som že to padne ihneď. Keby som vedel, vrazím do toho mailand :)

Predpokladal som, že pred Fedom a po Fede pôjdeme hore. Preto som minule vybral zisk zo shortu júnového ES 2104.
Ale prešpekuloval som to, lebo JUN išiel dole ďalších 35 bodov. Navyše som do toho stratil 4 body na long v daytradingu.Celý ten trading bol na houby. A navyše som mal obrátený risk/reward (išlo to proti mne 20 bodov, ale vybral som zisk len 4).

Dnes to teda pred Fedom i po Fede šlo hore. Minule som napísal, že po Fede budem znova shortovať.
Pointa je jednoduchá: trh na 95% rátal, že Fed nezvýši (nezvýšenie už bolo v cene). Udial sa pekný príklad na staré burzové porekadlo: ,,buy the rumor, sell the news,,...kupuj dopredu a predávaj, keď vyjde správa...
Amatéri to vždy robia naopak. Čakajú do správy (lebo chcú mať istotu ), následne to ide hore, tak naskočia..no a potom sa divia, že len čo naskočili, už to ide naopak. A to len big boys do ich nákupov vyberajú zisky. :wink:

Už včera som hral na rast indexov a uvolnenie volatility a dnes som chcel vybrať zisk a rovno to otočiť do shortu a na zvýšenie volatility. Sranda bola v tom, že včera som trikrát na to otvoril obchod a trikrát som vybral stratu.

Až v noci sa to otočilo a deň začal v optimizme. Takže tu vidno, že ja tiež len tipujem..moje načasovanie nie je ideálne... Ja väčšinou otváram obchody príliš dopredu, a takisto zatváram predčasne. Takže často to ide ešte istý čas proti mne a potom keď konečne v môj prospech, tak vyberiem len polovičný zisk. Ale o tom je trading. Nikto nemá ideálne načasovanie. Všetci len hráme na tipy z väčšou štatistickou pravdepodobnosťou...

OK. Dnes mi ten timing do shortu vyšiel. Zatial, lebo kým nemám zisk v kapse, tak je to len nerealizovaný zisk. Holub na streche. Takisto som do vrcholu dnešného optimizmu znova kupoval opcie na rast volatility. Tie sú zatial takisto v zisku.Uvidíme, čo z toho bude.
Prílohy
ES sep Fed day.png
ES sep Fed day.png (9.41 KiB) 8877 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15955
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tak radšej ES cover 2061,75 ( +13,25 b )

- pozerám, že v noci bude zasadanie BOJ, ráno BOE a poobede ďalšie dáta z USA
- takisto ropa dnes išla dole (slabé zásoby ), ale dolár oslabil. To nejde dokopy a môže sa to obrátiť.
- to mi nestojí za to riziko. Sme menej ako 6b od targetu.
- vybral som zisk aj u seba. Bude kľudný spánok, spokojná noc.
Prílohy
ES exit.png
ES exit.png (8.75 KiB) 8869 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15955
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Kontrola, či pôvodný target 2056 bol chytený :)
Prílohy
ES target hit.png
ES target hit.png (10.67 KiB) 8821 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
matematema
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 23 12, 2014 11:04 am

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa matematema »

Juggi gratulujem, perfektna robota :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15955
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 2044.
Trhy v krvi.
Tu je stručný komentár: Fed znížil vyhliedky pre ekonomický rast...Brexit sa stáva čoraz reálnejší a centrálne banky už nemajú nástroje ako podporiť ekonomiku. Nuž čo, Japonská BOJ už skúpila 10% akcií v Nikkei, ECB už nekupuje len štátny, ale aj korporátny dlh...Nuž čo...budú tlačiť peniaze a odĺžime celý svet?...

Fed Chair Janet Yellen sounded caution that the central bank needed to see more clear signs of economic strength before lifting rates and threw some blame of her current stance on the June 23 Britain vote on its membership in the EU.

The central bank also lowered its economic growth forecast for this year and the next to 2 percent from 2.1 percent.

"What's setting up is really a nightmare scenario. Central banks have been throwing a kitchen sink at the economy over the past seven years and now have no way to combat the weakness," said Matthew Tuttle, chief investment officer of Tuttle Tactical Management in Connecticut.

"Also, we've got no way to model what is going to happen to the global economy after Brexit and that's what's causing the market selloff."


P.S. Znovu som predal všetky opcie na volatilitu (sú +15%) a hoviem si 100% v cashi. Aktívny investor tiež :wink:
Prílohy
ES trhy v krvi.png
ES trhy v krvi.png (8.38 KiB) 8783 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
dobrunoc
Active Member
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ne 27 11, 2011 8:53 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa dobrunoc »

JUGGLER napísal: hoviem si 100% v cashi. Aktívny investor tiež :wink:
Myslíš že ES Short dnes nie je dobrý nápad?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15955
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

dobrunoc napísal: Myslíš že ES Short dnes nie je dobrý nápad?
Neviem. Nesledujem to. Teraz som sa vrátil z vonku a idem si zahrať futbal. Budem trejdiť až večer - asi len akcie.
Ak by to šlo do večera hore, tak znova nakúpim opcie. Zajtra bude “Quadruple Witching Day”.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7081
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGI - TRADER: celkovy zisk +14 157.50 $ ...+14.15 %
celkovo zobchodovanych 31 kontraktov
Tak radšej ES cover 2061,75 ( +13,25 b )
13.25x50$ = 662.50$
JUGGI - TRADER: celkovy zisk +14 820 $ ...+14.82 %
celkovo zobchodovanych 32 kontraktov
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15955
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík Jogo.

Day order set up (bracket order): BUY 1 x ES SEP 2065 SL 2053 PT 2073
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15955
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1445 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Order sa chytil: 1 x ES in 2065.

Automaticky začal fungovať SL a PT. Jedno z nich sa vyplní, druhé sa zruší (OCA - one cancel another )

Ropa je v pluse, dolár oslabil, to by malo navodiť nákupy. Na medvedej strane je tu strach z Brexitu, ale rátam s tým, že dnes ešte býk zvíťazí. Ak nie, obchod skončí na SL. Otvorené mám aj u seba. Ak ma vyhodí, nebudem ľutovať - opcie na volatilitu sa dostanú do pekného zisku.

Všimnite si, že mám obrátený risk/reward. Riskujem 12 bodov aby som zarobil 8. Takto by to nemalo byť, ale trejderi s vysokým win pomerom si to môžu dovoliť. Tá stopka je v podstate len formálna, ako ochrana poslednej inštancie, aby som nemusel sedieť pritom. Dnes sa mi teda fakt nechce trejdiť...
Prílohy
ES entry Friday.png
ES entry Friday.png (10.88 KiB) 8648 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"