Strana 77 z 91

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 12:00 am
od používateľa tomáš virdzek
Ešte jedna vec, futures trhy chráni aj tzv. limit down rule, priamo z burzy. Čiže ten gap by musel byť naozaj len niečo historicky nové, aby sme sa o tom bavili, aby ešte aj toto prekonal :) Totižto v tom momente by bol trh "vypnutý".

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 12:03 am
od používateľa jogo
Masaker, možno dnes zažijeme limitný pohyb -7%, už máme skoro -4% za sebou.

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 12:05 am
od používateľa tomáš virdzek
Mimochodom videl som, že to posunuli ten limit down na -7% po covide. Zmenili tie pravidlá, pred tým bolo menej.

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 12:07 am
od používateľa jogo
Ano, bolo 5%, parkrat som to zažil v 2008 roku...tipujem, že už sme -20% od vrcholu na SP500

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 12:34 am
od používateľa JUGGLER
Nasdaq už vymazal zisk z celého 2024...SP500 len na chvílu...no na indexy si ešte počkáme. Ani crypto už neodoláva...
Nechcel by som byť v koži Trumpa...tým si poštve všetkých proti sebe a navždy sa negatívne zapíše do dejín.
Veľa trejderských účtov dnes realizuje straty kvôli marginu...ten predaj crypta tomu napovedá.

Najhoršie je, že narcis si nikdy vinu neprizná, jedine guľka do hlavy by teraz dvihla trhy
...budeme si musieť počkať na vyjednané ústupky...alebo ohlásenie väčšieho zníženia daní

Verím ale, že dnes sa pokles stabilizuje a definitívne zapíšeme minimum na SP500 za 2025... :roll:

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 12:50 am
od používateľa nevedzgdo
JUGGLER napísal: Po 07 04, 2025 12:34 am Nasdaq už vymazal zisk z celého 2024...SP500 len na chvílu...no na indexy si ešte počkáme. Ani crypto už neodoláva...
Nechcel by som byť v koži Trumpa...tým si poštve všetkých proti sebe a navždy sa negatívne zapíše do dejín.
Veľa trejderských účtov dnes realizuje straty kvôli marginu...ten predaj crypta tomu napovedá.

Najhoršie je, že narcis si nikdy vinu neprizná, jedine guľka do hlavy by teraz dvihla trhy
...budeme si musieť počkať na vyjednané ústupky...alebo ohlásenie väčšieho zníženia daní

Verím ale, že dnes sa pokles stabilizuje a definitívne zapíšeme minimum na SP500 za 2025... :roll:
S tým narcisom, to si dobre dal :na_zdravie:
A čo Ty? Ty si vieš priznať? Alebo aspoň viesť debatu s niekým, kto hovorí iné ako Ty?

S tou guľkou, to si ako myslel? Poprosím vysvetlenie.

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 1:16 am
od používateľa nevedzgdo
Použitie takéhoto jazyka (aj keď je to zrejme myslené obrazne) od vrcholného predstaviteľa fóra, je veľmi zaujímavé... Alebo skôr nebezpečné? Takéto vyjadrenia predsa môžu podnecovať k nevhodným reakciám. Je mi jasné, že vyjadruje frustráciu, ale je to cez čiaru a zároveň to otvára priestor na diskusiu o pravidlách a hraniciach na fóre. Admin tohto fóra má hranicu u tohto člena kde? V hviezdnom nebi?

Toto (ale aj iné) vyjadrenie by nemalo zostať nepovšimnuté.
Že iné názory označuje za sračky (vid. viewtopic.php?p=212203#p212203 ) je jedna vec... aj to, že je orientovaný na všetky svetové strany ako Fico. Ale tomuto by sa už venovali aj OČTK.

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 1:30 am
od používateľa jogo
nevedzgdo napísal: Po 07 04, 2025 1:16 am Použitie takéhoto jazyka (aj keď je to zrejme myslené obrazne) od vrcholného predstaviteľa fóra, je veľmi zaujímavé... Alebo skôr nebezpečné? Takéto vyjadrenia predsa môžu podnecovať k nevhodným reakciám. Je mi jasné, že vyjadruje frustráciu, ale je to cez čiaru a zároveň to otvára priestor na diskusiu o pravidlách a hraniciach na fóre. Admin tohto fóra má hranicu u tohto člena kde? V hviezdnom nebi?

Toto (ale aj iné) vyjadrenie by nemalo zostať nepovšimnuté.
Že iné názory označuje za sračky (vid. viewtopic.php?p=212203#p212203 ) je jedna vec... aj to, že je orientovaný na všetky svetové strany ako Fico. Ale tomuto by sa už venovali aj OČTK.
Si myslím, že ty si Pokus pod iným nickom. Presne tak ma Pokus sledoval, kedy napíšem niečo nevhodné a potom sa v tom vŕtal a provokoval ma.

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 1:32 am
od používateľa nevedzgdo
Lebo len jeden človek môže mať iný názor, nie?

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 1:34 am
od používateľa xerces
JUGGLER napísal: Po 07 04, 2025 12:34 am Verím ale, že dnes sa pokles stabilizuje a definitívne zapíšeme minimum na SP500 za 2025... :roll:
Takze uz zacat prikupovat alebo este cakat? Tot vecna otazka. Mne by nevadilo keby nasdaq este spadol.

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 1:35 am
od používateľa jogo
nevedzgdo napísal: Po 07 04, 2025 1:32 am Lebo len jeden človek môže mať iný názor, nie?
Mať iný názor a provokovať je rozdiel.

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 1:37 am
od používateľa nevedzgdo
Juggler má na pažbe viac zárezov...
Aj Filip má oči pre plač, keď vidí, kto a hlavne aký obsah tu pretláča.

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 1:41 am
od používateľa jogo
xerces napísal: Po 07 04, 2025 1:34 am
JUGGLER napísal: Po 07 04, 2025 12:34 am Verím ale, že dnes sa pokles stabilizuje a definitívne zapíšeme minimum na SP500 za 2025... :roll:
Takze uz zacat prikupovat alebo este cakat? Tot vecna otazka. Mne by nevadilo keby nasdaq este spadol.
Ty si ešte neprikupil?...Ani ja som na dne krízy 2009 neprikúpil resp. mi vyrazilo SL. V 2011 som už prikúpil a rýchlo vybral zisk. Až v roku 2016 som sa naučil prikúpiť a podržať...
Teraz tu sedím a pomaly prikupujem po 0.01kontraktu ES tj. asi po 3000USD

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 1:51 am
od používateľa nevedzgdo
xerces napísal: Po 07 04, 2025 1:34 am
JUGGLER napísal: Po 07 04, 2025 12:34 am Verím ale, že dnes sa pokles stabilizuje a definitívne zapíšeme minimum na SP500 za 2025... :roll:
Takze uz zacat prikupovat alebo este cakat? Tot vecna otazka. Mne by nevadilo keby nasdaq este spadol.
Ak sa aj stabilizuje, nebude to na dlho. Nie sú dôvody na rast. Debilita prevzala moc nielen v USA, takže budeme vidieť jej plody. Tak ako v USA aj na Slovensku, je pri kormidle niekto, kto reálne nevie tvoriť. Iba strašiť a brať (a kúštik z "vyzbíjaného" hodiť plebsu).

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 1:54 am
od používateľa jogo
nevedzgdo napísal: Po 07 04, 2025 1:37 am Juggler má na pažbe viac zárezov...
Samozrejme, veď sa vás tu v roku 2022 "vyrojilo" neúrekom a on na vás musel reagovať, lebo by ste toto forum úplne zničili.

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 2:03 am
od používateľa nevedzgdo
jogo napísal: Po 07 04, 2025 1:54 am
nevedzgdo napísal: Po 07 04, 2025 1:37 am Juggler má na pažbe viac zárezov...
Samozrejme, veď sa vás tu v roku 2022 "vyrojilo" neúrekom a on na vás musel reagovať, lebo by ste toto forum úplne zničili.
:D
To isté hovorí ujo Trump. Keby nevzal opraty on do rúk, tak by bola Amerika zničená. A možno aj celý svet :D

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 2:05 am
od používateľa jogo
nevedzgdo napísal: Po 07 04, 2025 2:03 am To isté hovorí ujo Trump. Keby nevzal opraty on do rúk, tak by bola Amerika zničená. A možno aj celý svet :D
Počúvaj, ty aj burzuješ, alebo nespíš len preto, aby si tu provokoval?...alebo robíš niekde nočného vrátnika a sa nudíš? :roll:

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 2:27 am
od používateľa nevedzgdo
jogo napísal: Po 07 04, 2025 2:05 am
nevedzgdo napísal: Po 07 04, 2025 2:03 am To isté hovorí ujo Trump. Keby nevzal opraty on do rúk, tak by bola Amerika zničená. A možno aj celý svet :D
Počúvaj, ty aj burzuješ, alebo nespíš len preto, aby si tu provokoval?...alebo robíš niekde nočného vrátnika? :roll:
Áno tu a tam... keď je burza na Interi, tak občas zájdem. :D Robím kuriča, nie vrátnika. Vrátnik je potrebný skôr cez deň, nie? V noci robí vartáš.

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 2:32 am
od používateľa jogo
nevedzgdo napísal: Po 07 04, 2025 2:27 am Robím kuriča
Ako správny disident. :D Dúfam, že s plynom nerobíš pokusy :mrgreen:

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 2:40 am
od používateľa jaroslav80
Gap dole, ked to vidim, mam chut zavriet cast ziskov a pripadne znovu otvorit short keby sa to trochu vyskriabalo hore. Ale asi si pockam na stredu a prvu reakciu zo strany EU a az potom by som mal prvu cast ziskov zavriet.
JUGGLER napísal: Po 07 04, 2025 12:34 am Najhoršie je, že narcis si nikdy vinu neprizná, jedine guľka do hlavy by teraz dvihla trhy
...budeme si musieť počkať na vyjednané ústupky...alebo ohlásenie väčšieho zníženia daní
Predpokladam, ze v sucasnosti su USA ako sud s pusnym prachom na pokraji obcianskej vojny a atentat na prezidenta a nastup Vanceho k moci by vyvolal akurat tak zaciatok obcianskej vojny tam, a nie ze "narast trhov".

Treba si pripomenut, ze USA sa do tejto situacie a SP500 do bubliny dostali sami behom poslednych 10 rokov a Trump len urychlil nevyhnutne.
Nemali sancu, ak by pokracovali dalej, Len by padali z vacsej vysky a o to rychlejsie a tvrdsie.
Trump si len priznal, ze sucasne americke tanky a stihacky su zo 70% "made in China" a nechcel, aby to doslo do stavu 90%.

A na Rusko uvalil predsa 0% cla, tak co si stazujete :) .

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 7:21 am
od používateľa dusantt
Ved toto je zdrave ozivenie trhov, preco by mali trejderi zarabat nonstop lambo kazdy den? To je nezdrave a tahalo by to inflaciu vyssie a vyssie.

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 8:23 am
od používateľa Robo_1
nevedzgdo napísal: Po 07 04, 2025 1:16 am Použitie takéhoto jazyka (aj keď je to zrejme myslené obrazne) od vrcholného predstaviteľa fóra, je veľmi zaujímavé... Alebo skôr nebezpečné? Takéto vyjadrenia predsa môžu podnecovať k nevhodným reakciám. Je mi jasné, že vyjadruje frustráciu, ale je to cez čiaru a zároveň to otvára priestor na diskusiu o pravidlách a hraniciach na fóre. Admin tohto fóra má hranicu u tohto člena kde? V hviezdnom nebi?

Toto (ale aj iné) vyjadrenie by nemalo zostať nepovšimnuté.
Že iné názory označuje za sračky (vid. viewtopic.php?p=212203#p212203 ) je jedna vec... aj to, že je orientovaný na všetky svetové strany ako Fico. Ale tomuto by sa už venovali aj OČTK.
Pozri, Juggler si aspon priznal ked sa ukazalo ze sa mylil. Mozno nezmeni celkovy pohlad, ale aspon si to prizna. Teraz v podstate tiez priznal, ze sa mylil a ze Trump je nekopetentny. Budme radi za sebareflexiu a nema zmysel dalej sa v tom hrabat. + Nenabadal nikoho k utoku na Trumpa, iba pomenoval expresivnejsou formou co by sa stalo ak by sa mu stala nehoda. Nikde ani zmienka o tom ze by si to zelal.

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 8:36 am
od používateľa dusantt
Tiez ten vyrok vnimam tak, su to proste matematicke pravdepodobnosti. Ak mizne prekazka... ale ta prekazka moze zmiznit aj tak, ze Trump otoci politiku.

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 9:37 am
od používateľa iosephus
Kým sa tu premažú zbytočné diskusie s účtami, ktoré sú na fóre dva týždne aj s cestou,

https://www.reuters.com/markets/global- ... 025-04-06/
Major stock indexes plunged on Monday as U.S. President Donald Trump showed no sign of backing away from his sweeping tariff plans, and investors bet the mounting risk of recession could see the Federal Reserve cutting interest rates as early as May.

S&P 500 futures drop 4.5%, Nikkei slides 6%
Europe's Stoxx 600 down 6%, defence stocks down 12%

A ja mám páku na Nasdaqu, nesprávnym smerom.

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 10:19 am
od používateľa Roz
Nech sa páči, Trampova debilná politika v praxi. Oproti maximu mám prepad asi o 30%. Kde sa chytá Covid.
dement-tramp.jpg
dement-tramp.jpg (12.85 KiB) 12558 zobrazení

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 10:27 am
od používateľa Adammd
Mam rad blood in the street, vyplakavanie okolo a hladanie triedneho nepriatela. Bez toho by som nikdy nechodil do prace na 0,4 zo spolocenskych dovodov :-).

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 11:29 am
od používateľa sibal4441
to je ako chodit do prace na 0,4? Tiez som do prace nikdy nechodil okrem mladickej nerozvaznosti ked som to skusil na pol roka este 30 rokov dozadu po skonceni skoly, ale spolocenske dovody zneju dobre. Zahrnaju baby?

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 11:50 am
od používateľa Ivix
Clovek sa aj tesi, ze nakupi, ale ten IBKR je na ETF pain in ass. Chybovy, spomaleny, cenu ukazuje inak ako je market price, nakupi cele ETF, frakcie necha. S akciami som problem nemal.

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 11:54 am
od používateľa DanteUnchained
Roz napísal: Po 07 04, 2025 10:19 am Nech sa páči, Trampova debilná politika v praxi. Oproti maximu mám prepad asi o 30%. Kde sa chytá Covid.
dement-tramp.jpg

A VIX sme mali rano na Covid (close)urovni (60), covid peak bol 84

https://finance.yahoo.com/quote/%5EVIX/

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 12:01 pm
od používateľa michalhornicheck
Ivix napísal: Po 07 04, 2025 11:50 am Clovek sa aj tesi, ze nakupi, ale ten IBKR je na ETF pain in ass. Chybovy, spomaleny, cenu ukazuje inak ako je market price, nakupi cele ETF, frakcie necha. S akciami som problem nemal.
Presne. Rano zadany limit-order, ten sa 15 minut nevyplnal, tak reku zrusim a nahodim o par centov vyssie (ako mediztym poskocilo). Okamzite po zruseni orderu sa to vyplnilo, ale namiesto 12,5 kupilo len 11 podielov. Zdoraznim - po zruseni / order cancellation.
Akoze ked by bolo 12+0,5 - ok. Ale nechalo to v lufte 1,5...

Tak reku ok...

Zadal som znova order na 1,5 podielu - tentokrat market. Ten 1 sa vyplnil, zvysnych 0,5 tam hnije...

Ked by to bola nejaka nelikvidna blbost, okej.. Bavime sa o VWCE s fundsize 15,6M€

--

doteraz u mna inak nikdy problem nebol, vyzera ze dnes - vo webovom rozhrani akurat nahodili aj oznam ze maju spomalenia/tech. problemy

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 1:25 pm
od používateľa dusantt
Trump moze aj za drahe vajcia, trump moze za vsetko..
Ale kto tlacil peniaze ako zbesily pocas covidu?
Kto moze za nulove uroky pocas takmer dekady?
Pocitat stratu z ATH je nie uplne korektne, podla mna.
Neobhajujem trumpa, len je podla mna len 1 kus z puzzle, ktore tvori svet a trhy.

Svet sa jednoducho meni, vzdy sa meni, to co fungovalo uz nemusi, mozno pride Doba volatility, tak ako bola doba kamenna, zelezna, hojnosti, atd..
Ved za 13 rokov islo SP500 hore o 200%, bolo okolo 1300+- dnes je na 5000. Kam az ma ist? takyto vykon nestaci? :)
Otazne je, kde bude o dalsich 13 rokov.

TLDR: na dobre sa zvyka rychlo

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 1:37 pm
od používateľa Martin7
Dusantt, Powell tlačil peniaze počas covidu len preto, lebo naňho extrémne tlačil Trump. Stúpal mu na krk, že ho vymení, keď nebude tlačiť.

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 1:39 pm
od používateľa dusantt
Myslel som vseobecne, aj EU tlacila, ale tuto info som nevedel, dakujem

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 1:40 pm
od používateľa 12gb54as
JUGGLER napísal: Po 07 04, 2025 12:34 am
Verím ale, že dnes sa pokles stabilizuje a definitívne zapíšeme minimum na SP500 za 2025... :roll:
Pri takto precitlivenom trhu by som na to ruku do ohna nedal :D Ale nebol by som proti :)

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 2:08 pm
od používateľa ibi2525
nevedzgdo napísal: Po 07 04, 2025 1:16 am Použitie takéhoto jazyka (aj keď je to zrejme myslené obrazne) od vrcholného predstaviteľa fóra, je veľmi zaujímavé... Alebo skôr nebezpečné? Takéto vyjadrenia predsa môžu podnecovať k nevhodným reakciám. Je mi jasné, že vyjadruje frustráciu, ale je to cez čiaru a zároveň to otvára priestor na diskusiu o pravidlách a hraniciach na fóre. Admin tohto fóra má hranicu u tohto člena kde? V hviezdnom nebi?

Toto (ale aj iné) vyjadrenie by nemalo zostať nepovšimnuté.
Že iné názory označuje za sračky (vid. viewtopic.php?p=212203#p212203 ) je jedna vec... aj to, že je orientovaný na všetky svetové strany ako Fico. Ale tomuto by sa už venovali aj OČTK.
Nech sa nik nehnevá na mňa ale toto mi príde ako na pieskovisku keď dieťa zoberie hrabličky a kýblik druhému dieťatu a to dieťa začne kričať hádzať sa o zem a vyplakávať..fakt kde to sme??

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 2:33 pm
od používateľa xerces
jogo napísal: Po 07 04, 2025 1:41 am Ty si ešte neprikupil?...Ani ja som na dne krízy 2009 neprikúpil resp. mi vyrazilo SL. V 2011 som už prikúpil a rýchlo vybral zisk. Až v roku 2016 som sa naučil prikúpiť a podržať...
Teraz tu sedím a pomaly prikupujem po 0.01kontraktu ES tj. asi po 3000USD
Ale prikupil dnes rano, takze som happy. Ale osobne si myslim a dufam, ze to pojde este nizsie. Sliepky stale behaju, tak ako spravny jastrab stale iba kruzim a vyckavam, obcas iba znizim vysku nez zautocim. Osobne dufam, ze pojde nasdaq pod 15000 a mozno aj pod 12000.

Taktiez si myslim, ci toto nie je vlastne iba ozdravenie trhu a ci to Trump nespusta zamerne. Indicie totiz naznacovali mozne ekonomicke problemy a je lepsie spustit krizu riadene nez neriadene cez trh. Asi tusim o co Trumpovi ide a ak je to tak, tak zazijeme zaujimavy cas. Popcornu mam kupeneho vela, takze zabava moze pokracovat.

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 3:36 pm
od používateľa iosephus
Párty pokračuje.

Dow fell 1,212.98 points, or 3.17%, to 37,101.88
S&P 500 lost 181.37 points, or 3.57%, to 4,892.71
Nasdaq lost 623.23 points, or 4.00%, to 14,964.56

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 3:48 pm
od používateľa Glogol
xerces napísal: Po 07 04, 2025 2:33 pm
jogo napísal: Po 07 04, 2025 1:41 am
Taktiez si myslim, ci toto nie je vlastne iba ozdravenie trhu a ci to Trump nespusta zamerne.
presne to ma cez weekend napadlo - ze lepsie riadene prepichnutie bubliny ako neriadene

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 3:51 pm
od používateľa sibal4441
Glogol napísal: Po 07 04, 2025 3:48 pm
xerces napísal: Po 07 04, 2025 2:33 pm
jogo napísal: Po 07 04, 2025 1:41 am
Taktiez si myslim, ci toto nie je vlastne iba ozdravenie trhu a ci to Trump nespusta zamerne.
presne to ma cez weekend napadlo - ze lepsie riadene prepichnutie bubliny ako neriadene
Je pravda, ze to robi zamerne, len si polozte otazku, mate pocit, ze to ma este pod kontrolou? Pretoze aj riadene splasnutie bubliny sposobi rovnaku paniku si myslim

Re: TRHY AKTUÁLNE - POKEC

Napísané: Po 07 04, 2025 4:03 pm
od používateľa Martin7
SOXL (a teda aj SOXX) ide z dnešných cca -15% do plusu. Trh si asi začína uvedomovať, že polovodiče nemajú clá. Týka sa to Nvidie, AMD, Micronu Broadcom, TSMC atď...