Investovat v SKK alebo v EUR?

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
sunflower
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi 03 08, 2007 7:28 pm

Investovat v SKK alebo v EUR?

Príspevok od používateľa sunflower »

Do fondu, do ktoreho planujem v blizkej dobe investovat, je mozne tak urobit bud v EUR alebo v SKK. Ak investujem v SKK, tak je to menovo-zaisťované voči pohybu kurzu EUR/SKK na 99% s povoleným intervalom +/- 0,45 %. Náklady na zaistenie sú zahrnuté v cene danej triedy fondu a priamo ovplyvňujú cenu podielového listu v SKK. Kedze v blizkej buducnosti prejdeme na euro, tak zvazujem, v akej mene investovat...Ktora alternativa je podla vas rozumnejsim riesenim? SKK alebo EUR? Dakujem za rady.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Investovat v SKK alebo v EUR?

Príspevok od používateľa Bebe »

Ťažko radiť, keď ešte nevieme ako ešte stihne posilniť Skk voči Eur, resp. aký bude konverzný kurz. Ak je to jeden fond, potom nie je rozhodujúce, čím sa dá do neho investovať, resp. na akú menu sa prepočítava hodnota podielu, ale aké aktíva v akej mene fond nakupuje. Treba pozrieť nielen do prospektu, ale zistiť si najzastúpenejšie aktíva a podľa toho sa rozhodnúť. Ak sú aktíva v Eur, vymenil by som si Skk čo najbližšie stredu NBS (teraz okolo 32Sk/eur) a vložil Eur. Ak sú aktíva Skk, aj tak by som zmenil skk na eur, ale dal ich zatiaľ na peň. fond v EUR a do fondu investoval až po 1.1.2009. Je to ale rada bez záruky.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"