Daytrading ceskych akcii

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
coder
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So 18 10, 2008 12:30 am

Daytrading ceskych akcii

Príspevok od používateľa coder »

Dobry vecer,

v posledni dobe svadi obchodovat i ceske akcie behem dne. Zatim mam zkusenost pouze s brokerem brokerjet, ale ten alespon podle mne neni uplne vhodny pro daytrading. Nevite, zda nejaky broker nenabizi obchodovani s akciemi na prazske burze v nejakem prehlednem nastroji / webove aplikaci? Idealne neco jako aplikace MetaQuotes, tedy aby bylo mozne sledovat online grafy a pohodlne a rychle klikat na nakup / prodej :-)

Dekuji.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Daytrading ceskych akcii

Príspevok od používateľa jonatanus »

preco chces ceske akcie, preco nie napr. americke?
coder
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So 18 10, 2008 12:30 am

Re: Daytrading ceskych akcii

Príspevok od používateľa coder »

Lepe se mi sleduje situace a mam k ni "blize" a v posledni dobe je take velmi volatilni.

Kazdopadne pokud mate nejaky tip na prehledne intradenni obchodovani us akci, tak take uvitam, ale u ceske burzy se mi libi i platba za objem, nikoli pevna sazba (pro nekoho to muze byt samozrejme vyhodnejsi naopak).
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Daytrading ceskych akcii

Príspevok od používateľa jonatanus »

Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Daytrading ceskych akcii

Príspevok od používateľa Ferin007 »

jonatanus napísal:preco chces ceske akcie, preco nie napr. americke?
"Jak to není hned americký, tak se to pánům nelíííbíí." :lol:
Co máte furt fšici s těma americkýma akciema?? Snad to není jedinej akciovej trh na světě.
Chápu, že oproti takové zimbabwské burze je tam větší likvidita, to nemohu říct. Ale naní vám doma dobře?? :mrgreen:
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: Daytrading ceskych akcii

Príspevok od používateľa Bobikpp »

Ferin007 napísal: "Jak to není hned americký, tak se to pánům nelíííbíí." :lol:
Co máte furt fšici s těma americkýma akciema?? Snad to není jedinej akciovej trh na světě.
Chápu, že oproti takové zimbabwské burze je tam větší likvidita, to nemohu říct. Ale naní vám doma dobře?? :mrgreen:
no mne sa neliby maly trh (ovladany aj tak americkymi resp. zapadnymi investormi), neprehladnost (ak chces niekde vydolovat nejake fundamenty, tak si skoro bez sance) a nedostatok informacii...z trhov CEE sa mi najviac paci polsky trh - tam to "zije", vela titulov,...a tiez to mas relativne blizko :)
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Daytrading ceskych akcii

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Ale nic z toho (kromě o něco nižší likvidity) přece nebrání úspěšnýmu "daytradování". S tím nemají fundamenty moc co do činění. Plusem zas je neexistence jazykové bariéry a znalost prostředí.
A největším plusem, podle mýho, je daleko větší volatilita.
kopec1
Silver Member *
Príspevky: 160
Dátum registrácie: So 19 05, 2007 1:05 pm

Re: Daytrading ceskych akcii

Príspevok od používateľa kopec1 »

Ja si myslim na zaklade svojich skusenosti,ze v ramci daytrangingu a kratkych swingov je najvacsia likvidita a volatilita akychkolvek akcii vratane ETfs /aj moznosti long aj short/ jednoznacne najvyssia na americkych burzach NASDAQ,NYSE a AMEX vratane obchodovania v ramci extended hours /pre-market a after hours/ ako aj moznosti eliminovat gapy.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Daytrading ceskych akcii

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Já netrejduju, ale už z definice mají dlouhodobě největší volatilitu rozvíjející se trhy.
A gapy dejtrejdaře zajímat vůbec nemusí.
Připouštím, že Amér má plno výhod, kerý vyvažují jeho nevýhody (pro našince). Není ale řešení tam poslat člověka, kerej chce obchodovat Prahu a shání na ni dobrýho brokera. Zázemí brokerjetu skutečně k daytradingu moc dobrý není, je spíš výhradně pro investory a to eště kolikrát se skřípajícíma zubama. Na druhou stranu mají velice širokou nabídku produktů.
kopec1
Silver Member *
Príspevky: 160
Dátum registrácie: So 19 05, 2007 1:05 pm

Re: Daytrading ceskych akcii

Príspevok od používateľa kopec1 »

praveze gapy maju pre day tradera velky vyznam,pretoze:
-dopoludnia do tej cca 13.00 hodiny nasho casu si mozem pozriet predchadzajucu noc a rano ako sa uzavreli americke trhy,nasledne azijske trhy,nasledne rusko a potom europske trhy,mozem si vypocitat pivoty a tiez support/resistance urovne na americke akcie vratane ETFs
-na zaklade informacii vidim ako sa vyvija situacia vo svete pred otvorenim americkych trhov-aka je davova psychoza
-od 13.00-14.30 nasho casu mozem vidiet on-line data napr. na nasdaq.com,cnbc.com,finance.yahoo.com a zareagovat cez on-line platformu svojho brokera Fio a to cez e-broker a zadat aj v pre-markete nakupno-predajny pokyn.
-na ceskej burze nemas sancu flexibilne zareagovat pred otvorenim trhov a po zavreti trhov
-takisto na Xetre vo frankfurte je pre market iba cca od 8.50-9.00 a tiez after hours od 17.30 do cca 17.40 aj to iba pre urcite tickery a to je velmi maly casovy priestor .
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Daytrading ceskych akcii

Príspevok od používateľa Ferin007 »

OK, z tohodle pohledu jo. Ale nenazval bych to "eliminací" gapů, spíš "těžení z nich".
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Daytrading ceskych akcii

Príspevok od používateľa jonatanus »

jake mas najlepsie poplatky u ceskych brokerov? a jaky spread na akciach? a kolko mas na vyber realne daytradovatelnych akcii?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Daytrading ceskych akcii

Príspevok od používateľa filip glasa »

shortovať na českej burze môžeš tuším iba v lotoch na KOBOSe, atď. Nie je toho málo, prečo trading bude vždy lepšie vychádzať na rozvinutých trhoch.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Daytrading ceskych akcii

Príspevok od používateľa Ferin007 »

jonatanus napísal:jake mas najlepsie poplatky u ceskych brokerov? a jaky spread na akciach? a kolko mas na vyber realne daytradovatelnych akcii?
To se ptáš mě?
Nejlepčí poplatky má asi FIO přes easy-click.
Já mám účet u brokerjetu, ten má u českých akcií 0,4 % z objemu, bez stanovenýho minima.
U zahraničních akcií se to ličí podle burzy, začíná to na 10,95 €, většina je pak za 16,95 € za pokyn.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Daytrading ceskych akcii

Príspevok od používateľa filip glasa »

To se ptáš mě?
no jonatanusovi išlo asi o to, že v USA sú podmienky na trading lepšie aj z hľadiska poplatkov a spreadu.

Ale dobré že si to spísal aj pre autora témy.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Daytrading ceskych akcii

Príspevok od používateľa jonatanus »

Ferin007 napísal:Nejlepčí poplatky má asi FIO přes easy-click.
Já mám účet u brokerjetu, ten má u českých akcií 0,4 % z objemu, bez stanovenýho minima.
U zahraničních akcií se to ličí podle burzy, začíná to na 10,95 €, většina je pak za 16,95 € za pokyn.
a teraz si skus vyratat, ked denne kupis+predas 100 krat, kolko musis spravit %, aby ti to stacilo len na poplatky..

daytrading je o tom ze robis milion krat 0.000000000001%. a cele ti to mozu zrusit poplatky a slippage.
na IB mas 0.5$ za 100 akcii (min $1)

jednoduchy priklad
obchodujes $10,000 poziciu, 1 lot $100 akcie
denne spravis 50 obchodov
fio: nakup+predaj povedzme $30 x 50 obchodov = $1500
ib: $2 x 50 obchodov = $100
--------------------
nato aby si bol u fia na nule, musis zarobit 15% (co je dlhodobo nerealne)
u ib 1%
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Daytrading ceskych akcii

Príspevok od používateľa filip glasa »

u českých akcií 0,4 % z objemu, bez stanovenýho minima.
Čiže 0,8% za nákup aj predaj. Dá sa s tým tradovať?
coder
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So 18 10, 2008 12:30 am

Re: Daytrading ceskych akcii

Príspevok od používateľa coder »

Diky za odpovedi.

jonatanus: Nejde mi o zobchodovani 50 obchodu denne, ale treba 2-4, poplatek 0,4% z objemu beru jako vcelku vyhodny (samozrejme, pokud by existoval broker s tou vhodnou aplikaci pro daytrading a lepsimi poplatky, jdu k nemu).

Shortovat na ceske burze stejne nejde, tolik mi to vsak nevadi.

Likvidita na ceske burze podle me take neni nijak spatna.

Jako velky problem vidim fakt, ze pri zahajeni obchodovani v 9:15 kurzy vetsinou poskoci (at uz nahoru nebo dolu) velmi vyrazne a clovek nema sanci reagovat na situaci napr. z us trhu (davova psychoza). Daytradera to vsak nemusi zajimat.

Ale uvital bych, pokud byste i dali nejaky tip na tu webovou aplikaci / program (a k tomu brokera), pres ktereho se da Praha tradovat pohodlne a prehledne :wink:

Kazdopadne jsem i rad za diskusi okolo.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Daytrading ceskych akcii

Príspevok od používateľa Ferin007 »

coder napísal:Diky za odpovedi.

jonatanus: Nejde mi o zobchodovani 50 obchodu denne, ale treba 2-4, poplatek 0,4% z objemu beru jako vcelku vyhodny (samozrejme, pokud by existoval broker s tou vhodnou aplikaci pro daytrading a lepsimi poplatky, jdu k nemu).

Shortovat na ceske burze stejne nejde, tolik mi to vsak nevadi.

Likvidita na ceske burze podle me take neni nijak spatna.

Jako velky problem vidim fakt, ze pri zahajeni obchodovani v 9:15 kurzy vetsinou poskoci (at uz nahoru nebo dolu) velmi vyrazne a clovek nema sanci reagovat na situaci napr. z us trhu (davova psychoza). Daytradera to vsak nemusi zajimat.

Ale uvital bych, pokud byste i dali nejaky tip na tu webovou aplikaci / program (a k tomu brokera), pres ktereho se da Praha tradovat pohodlne a prehledne :wink:

Kazdopadne jsem i rad za diskusi okolo.
Fio nemám, ale není RM-systém otevřenej dýl? Tzn. před otevřením burzy a po jejím zavření?
Jinak ty poplatky (0,4 %) mně taky přindou docela dobrý. Amatér nebude asi trejdovat BGurovy objemy :wink: , takže to může vyjít i líp nebo ne o moc hůř, než poplatky za transakci u levných zahraničních brokerů. A u toho Fia je to ještě levnější.
Ještě donedávny byly ty poplatky o "dost" vyšší (0,6 %), hlavní problém pro malýho investora ale byla jejich minimální výše (pokud chtěl diverzifikovat v čase a mezi akciema).

Shortovat český akcie se dají jinýma způsobama, ale to asi není moc na daytrading, aspoň ne v malých objemech.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1459 times

Re: Daytrading ceskych akcii

Príspevok od používateľa JUGGLER »

coder napísal:Dobry vecer,

v posledni dobe svadi obchodovat i ceske akcie behem dne. Zatim mam zkusenost pouze s brokerem brokerjet, ale ten alespon podle mne neni uplne vhodny pro daytrading. Nevite, zda nejaky broker nenabizi obchodovani s akciemi na prazske burze v nejakem prehlednem nastroji / webove aplikaci? Idealne neco jako aplikace MetaQuotes, tedy aby bylo mozne sledovat online grafy a pohodlne a rychle klikat na nakup / prodej :-)

Dekuji.
Skús túto otázku zadať na traders.cz:
http://forum.traders.cz/viewforum.php?f=22
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"