Podrzat / dokupit TAM Harmonic a AFCE - Stredoeurópsky?

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Apeiron
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2009 12:58 am
Bydlisko: Košice
Has thanked: 26 times
Kontaktovať používateľa:

Podrzat / dokupit TAM Harmonic a AFCE - Stredoeurópsky?

Príspevok od používateľa Apeiron »

Ahojte, velmi chvalim stranku i diskusne forum, je tu mnoho mnoho uzitocnych rad.

K otazke, mam podiely v:

TAM HarmonicFund http://openiazoch.zoznam.sk/produkty/of ... OFTAMHARMF
nakupoval som pri 1,0330 a v decembri bolo 0,8448 (teraz to preklopili na € a je 0,0280)
25.000 podielov (mnou vybrana investicia)

a

AFCE - Stredoeurópsky peňažno-dlhopisový http://openiazoch.zoznam.sk/produkty/of ... =OFAFCESPD
nakupoval som pri 1,1750, v decembri bolo 0,9748 (teraz 0,0313)
55.000 podielov (na odporucenie OVB poradcu, prva a posledna sprostredkovana investicia)

V oboch je priblizne rovnaka strata 18% od nakupu v r. 2005.

1. v TAM mi spojili moj povodne Medzinarodny akciovo dlhopisovy fond s tymto Harmonicom a nechapem preco...
2. Co radite s nimi robit? Priemerovat, drzat alebo sa zbavit?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Podrzat / dokupit TAM Harmonic a AFCE - Stredoeurópsky?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Potrebuješ urobiť cca 22% výnos, aby si sa dostal na nulu. Na termínovanom účte to máš za 5-6 rokov naspäť. Takže ak chceš istotu, tak zvoľ túto možnosť.
Ak by sme boli práve na dne a počítal by som v takomto zmiešanom fonde dobrý výnos na úrovni 6-7%, tak ten termiňák aj tak predbehneš len za polovičný čas. A to ešte nemáš istotu, že sme na dne.

Ak zvažuješ zmenu investície, tak skús sa inšpirovať v tejto téme:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =39&t=1008
Hlavne posledné príspevky.

Vďaka za pochvalu stránky.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 362 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Podrzat / dokupit TAM Harmonic a AFCE - Stredoeurópsky?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Zisti si poplatky ktore platis za spravu , odhadujem, ze 1,5% a viac. Ak mas dlhy investicny horizont cca 7 rokov, len na poplatkoch zaplatis 10,5%.Moj postup ,mimochodom som v podobnej situacii,je redemovat a kupit etf na index napr.Dax ,hlavne v mene spotreby cize Eur.Dodrzat investicny horizont a nepozerat casto na grafy :wink: .
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Podrzat / dokupit TAM Harmonic a AFCE - Stredoeurópsky?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Oba fondy su dlhopisove (resp. zmiesane) a dlhopisy necaka najblizsie roky nic dobre. Ak to budes drzat, budes mat iba stale vyssiu stratu alebo budes vyznamne zaostavat za vykonom akcioveho trhu. Vynimkou su korporatne dlhopisy, o ktorych sa pise v teme, ktoru ti odporucil Filip. Bohuzial dobre riadeny fond korporatnych dlhopisov s nizkymi poplatkami ... taky asi nenajdes. Lepsie by si urobil, ak by si si nasiel lacny akciovy fond a dal to tam. Ale nie naraz, postupne. Predsa len, nic nie je tak nizko aby nemohlo byt este nizsie.

To co ti odporuca Kocinavi predpoklada, ze vies co je to ETF, otvoris si ucet u brokera a kupis si ho sam. Aby sa ti to oplatilo kvoli poplatkom, kazdy nakup by musel byt okolo 500-700 Eur ak si spravne pamatam.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7091
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 294 times

Re: Podrzat / dokupit TAM Harmonic a AFCE - Stredoeurópsky?

Príspevok od používateľa jogo »

Apeiron napísal: Co radite s nimi robit? Priemerovat, drzat alebo sa zbavit?
Tak ako ti radi Kocinavi, prejdi na ETF alebo indexove certifikaty bez paky, priemeruj a nezabudni vyberat zisky.
Ide hlavne o to vyberanie ziskov-vo fonde sa to tazko da, lebo dnes je taka doba, ze o tri dni po vstupe treba vyberat zisk.
K tym poplatkom- budes platit 10 az 15 euro za nakup a tu istu sumu za predaj u Cesko-Slovenskych brokerov.
To bud tvoj jediny poplatok, aj ked ich budes drzat 10 rokov-ak brokeri nezmenia pravidla.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Podrzat / dokupit TAM Harmonic a AFCE - Stredoeurópsky?

Príspevok od používateľa filip glasa »

To bud tvoj jediny poplatok, aj ked ich budes drzat 10 rokov-ak brokeri nezmenia pravidla.
emitent ETF má svoje vlastné poplatky za správu (alebo nevypláca dividendy a tým to nahrádza), ďalej je tam spread. Takže nie len poplatok brokerovi. Ale stále je to lacnejšie ako v podielovom fonde.

ETF - zväčša akciové indexy, čo je dosť riskantnejšie ako tvoj zmiešaný fond. Tak si najprv rozmysli riziko aké chceš podstúpiť a potom sa rozhoduj. Určite by som nedoporučoval slepo ísť do ETF a akcií, ak nemáš rozmyslené jednak riziko a jednak čas ktorý tomu chceš venovať, lebo už samotný nákup, ale aj štúdium produktov bude pracnejšie ako investícia do podielového fondu.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Podrzat / dokupit TAM Harmonic a AFCE - Stredoeurópsky?

Príspevok od používateľa Ferin007 »

No, nevím, nevím, ale s takovým objemem prostředků to moc na postupný a diverzifikovaný nákupy indexových certifikátů/ETF nevidím.
Ideální (ve smyslu, aby proběhla diverzifikace a současně byly minimalizovány poplatky) jsou nákupy v hodnotě 1500 €. To znamená naráz strčit 1500 € do jednoho aktiva. Přičemž, znovu opakuju, je dobrý, teda spíš nanejvýš žádoucí, diverzifikovat jak časově, tak jinak (emitent, podkladové aktivum, teritoriálně, rizikově, ...).

Čili to vidím na otázku, zda to nechat v uvedených konzervativnějších fondech, nebo to postupně přesunout do jiných OPF. Pokud se autor rozhodne pro přesun, bylo by dobrý zvážit fondy stejné skupiny, jinak mu veškerý vstupní poplatky "propadnou" a bude je muset platit znovu.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Podrzat / dokupit TAM Harmonic a AFCE - Stredoeurópsky?

Príspevok od používateľa Bebe »

No, ja by som to momentálne nepredával a nešpekuloval. Ak si už zniesol tento pokles, tak ešte niečo znesieš. V portfoliu tam-hf sú teraz poväčšine slovenské a európske dlhopisy. Znižovanie úrokových sadzieb pôsobí na tento fond pozitívne, tak aspoň teraz v čase znižovania úrokových sadzieba ECB, by som to nechal a po zmene nálady znova prehodnotil. Rok 2009 nevyzerá ružovo pre žiadne aktívum.

Úvahy, kedy sa na termínovanom vklade v banke dostanem na nulu, by som v takomto serióznom fore pre investorov nevyslovoval ani potichu, ale zrejme je to Filipova obľúbená odrhovačka. Termínovaný vklad by som používal iba v súvislosti so zabránením straty, na prečkanie ťažkých období, alebo ako nástroj pre čerpanie pravidelných výnosov od sumy vkladu €33000 vyššie.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Podrzat / dokupit TAM Harmonic a AFCE - Stredoeurópsky?

Príspevok od používateľa filip glasa »

by som v takomto serióznom fore pre investorov nevyslovoval ani potichu
a čo si myslíš Bebe, že ten fond zaručene skôr ako za 5-6 rokov dosiahne rovnaký výsledok ako termiňák? Ja o tom dosť pochybujem a myslím si, že pokiaľ investor niečomu nerozumie, tak by do toho nemal strkať nos. Termiňáku každý rozumie a v minulom roku myslím, že bola situácia presne opačná. Každý kto investoval "sofistikovane" do fondov a nie do 4,5-5 % termínovaných vkladov je dnes za hlupáka. Žiadny zmiešaný fond nemá ani len cieľ dosiahnuť výnos vyšší ako 5-6%, nie to ešte mať takýto potenciál. Kto teda radšej vsadil na zmiešané a dlhopisové fondy, zaplatil vstupný poplatok, platí za správu a manažer fondu má pri tom cieľ mierne nad úrovňou termínovaného vkladu, ktorý je bez poplatkov, tak je na tom horšie ako absolútny laik, ktorý vložil peniaze do banky.

Zo samej podstaty dlhopisov a dlhopisových fondov môžu niesť výnosy len o niečo vyššie ako sú vklady v bankách. A aj tento malý rozdiel vo výnose zožerú poplatky vo fonde.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Podrzat / dokupit TAM Harmonic a AFCE - Stredoeurópsky?

Príspevok od používateľa Bebe »

Ohľadom fondov máš pravdu, hlavne čo sa týka poplatkov a manažérov fondov. Fondy sú dnes tak masový produkt, že treba hľadať iné alternatívy. Ak už dlhopisové fondy, potom také, ktoré majú v portfóliu dlhopisy takej meny, ktorá ma tendenciu a potenciál posilňovať voči mene investora. Ak pred rokom napríklad nejaký brit investoval Libru do dlhopisov v Euro, dnes má po roku vyšší výnos, ako 4-5% na termiňáku, nielen vďaka poklesu úrokov, ale aj vďaka oslabeniu Libry k Euru o 20%.

Termiňáku nerozumie nikto. Nikto nevie, kam jeho peniaze idú, čo s nimi banka robí, málokto vie, prečo je práve taký výnos a rozhodne isto nevie, kde by získal viac. A o tom tu je reč.

Za hlupáka môže byť iba niekto, kto dal minulý rok všetok majetok do akcií. Kto však dal všetko na termínovaný vklad určite nie je žiadny génius.

Ani ja už nestrkám nos do vecí, ktorým nerozumiem, ale aj tak sa stane, že mi všetko nevyjde tak ako som predpokladal. Nikto učený z neba nespadol. Len trh samotný Ťa môže niečo naučiť a niektoré veci si musíš vyskúšať na vlastnej koži. Nikdy som však nerušil investíciu, ak som nemal adekvátnu alternatívu. Termínovaný vklad nie je pre mňa adekvátna alternatíva.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Podrzat / dokupit TAM Harmonic a AFCE - Stredoeurópsky?

Príspevok od používateľa Ferin007 »

No, Filipe, úplně s tebou nesouhlasím. Nejsou tak daleko doby, kdy i "blbý" peněžáky nesly přes 10 % p.a. A ty časy se můžou klidně vrátit.
Výnosy dluhopisových fondů nejsou nijak konstatní, ani odsouzený k několika málo % p.a. Současná doba snižování sazeb CB je pro ně přímo ideální. Samozřejmě, panuje zvýšený kreditní riziko, ale to se projevuje právě v jejich atraktivní ceně.
U termíňáků naopak zapomínáš na dvě věci. A to, že výnos termiňáku není čistej, pač se zdaňuje u zdroje. A zadruhé, že výnosy termiňáků fungují přesně naopak, než dluhopisy. Při klesajících sazbách ECB se i dost podstatně sníží jejich úročení. A vlastně eště na jednu. I když nakonec třeba bude platit ten tvůj rozdíl několika procentních bodů p.a. ve výnosech mezi termíňákem a OPF, složený úročení z toho udělá za několik málo let divy. Tady souhlasím s Bebem, že termíňák je parkovací produkt, nikoliv investice.

PS: Například Mobius dokázal opakovaně dosahovat s dluhopisama rozvíjejících se trhů vyšších výnosů, než jiní s akciema týchž trhů (a to nemluvím o akciích rozvinutých ekonomik!).
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Podrzat / dokupit TAM Harmonic a AFCE - Stredoeurópsky?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Například Mobius dokázal opakovaně dosahovat s dluhopisama rozvíjejících se trhů vyšších výnosů, než jiní s akciema týchž trhů
v dolároch - to nie je nič geniálne hrať s polovice na posilňovanie meny.

Ja som skôr hovoril o tom, že ak má zmiešaný fond ciel 5-6% p.a. pred poplatkami, tak po poplatkoch si na tom rovnako ako pri vklade v banke. A manažeri fondov fakt poplatky neriešia a ani o ich výške nevedia. To je väčšinou politika banky (skupiny) a tých čo majú na starosti predaj.

V porovnaní s tým, si mohol bežný človek v minulom roku na Slovensku uzavrieť termínovaný vklad na 4,5% a fixovať to na dva roky bez poplatkov. Toto nie je zlá alternatíva pri klesajúcich sadzbách. A nehrozí kreditné riziko ako u korporátnych dlhopisov a teda aj vo fondoch.

Rozhodne je blbosť v dobrej situácii zaznávať bankové vklady, lebo sú pre "obyčajných ľudí" a pchať všetko do fondov. Niekedy je situácia taká, že sa bankové vklady vyplatia viac.
Poradcovia, ale aj finančný odborníci prakticky nehovoria o inom ako o podielových fondoch aj pre konzervatívnejšie zložky portfólií. Pritom práve pre tie konzervatívnejšie zložky portfólia sú peňažné aj dlhopisové fondy častokrát tou najhoršou voľbou. Ale ako už spomínal Jozef Puchoň, prečo by tento biznis mal vôbec spomínať bankové vklady, keď na nich nie je možné zarobiť formou sprostredkovania.

PS - posilňovanie meny je menová špekulácia a nie konzervatívna investícia. Ak to beriem ako špekuláciu na menu, tak ok. Rozhodne to nebude menej rizikové ako špekulácia na akcie, menový pár, atď.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Podrzat / dokupit TAM Harmonic a AFCE - Stredoeurópsky?

Príspevok od používateľa Ferin007 »

filip glasa napísal: v dolároch - to nie je nič geniálne hrať s polovice na posilňovanie meny.
Akciový fondy stejných regionů měly identickej měnovej vývoj. :wink:
Apeiron
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2009 12:58 am
Bydlisko: Košice
Has thanked: 26 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Podrzat / dokupit TAM Harmonic a AFCE - Stredoeurópsky?

Príspevok od používateľa Apeiron »

Takze inspiroval som sa vasimi odpovedami a urobim kompromis.
Investicny horizont som este nedosiahol, preto nejdem robit paniku. Pockam este rok - dva. Bud bude USA / svet v hlbokej depresii a dokupim nieco, alebo sa toho zbavim. Som dost odolny voci poklesu a tiez som ochotny znasat riziko z toho plynuce.

Zatial budem setrit na eMax (3,7% pri moznosti kedykolvek vybrat a vsetko zadarmo sa mi zda momentalne najvyhodnejsie).

A zaroven sa musim trosku povzdelavat o ETF, ktore mi radite, urcite ma tam najdete sa nieco pytat :)

Dakujem Vam velmi pekne za nazory.
noob08
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Št 09 10, 2008 11:09 am

Re: Podrzat / dokupit TAM Harmonic a AFCE - Stredoeurópsky?

Príspevok od používateľa noob08 »

eMax je momentalne 2,6% a ING 2,75% - znizovanie urocenia robia chlapci velmi potichu.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Podrzat / dokupit TAM Harmonic a AFCE - Stredoeurópsky?

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

noob08 napísal:eMax je momentalne 2,6% a ING 2,75% - znizovanie urocenia robia chlapci velmi potichu.
suhlasim a potvrdzujem dokonca realnou skusenostou. Bol som na skoleni, kde predstavitelia banky tvrdili a ujistovali o ich urokovych mierach na uvery. Asi tak pred mesiacom boli daleko lepsi pri variabilinych sadzbach ako konkurenicia a samozrejme klienti nato reagovali. Tato situacia vydrzala tak dva tyzdne, kde sadzby boli nasledne zmenene. Samozreme predstavitelia banky utvrdzovali, ze u nas ziadna zmena nenastane.

Ziadna banka nemoze odolavat trhu a urokovym sadzbam na medzibankovom trhu.
Obrázok
Apeiron
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2009 12:58 am
Bydlisko: Košice
Has thanked: 26 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Podrzat / dokupit TAM Harmonic a AFCE - Stredoeurópsky?

Príspevok od používateľa Apeiron »

ňo... dakujem za prebratie do reality :lol:

Takze ktora banka da najlepsie podmienky na terminak?

Teraz mam ucet v TB a tam pozeram, ze na 3m maju 3%. Ich urokova politika je usmevna, ked pozriem na 2,5% pri 6m.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Podrzat / dokupit TAM Harmonic a AFCE - Stredoeurópsky?

Príspevok od používateľa filip glasa »

písalo sa tu niekde o tom, že poštová banka ešte robí dlhé termiňáky za 4,65%

edit: http://www.pabk.sk/remark/servlet/remarkS?pageID=126 je tam 4,6 na 1 aj 2 roky
kobolcs
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 11:08 pm
Bydlisko: BA

Re: Podrzat / dokupit TAM Harmonic a AFCE - Stredoeurópsky?

Príspevok od používateľa kobolcs »

treba vyuzit ze uz mame € takze popozerat v celej Europe (napr. francuzsko, luxembourg ma banky ktore ponukaju okolo 5-6% p.a. na strednodobu viazanost 3-9mesiacov)
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Podrzat / dokupit TAM Harmonic a AFCE - Stredoeurópsky?

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Apeiron napísal:ňo... dakujem za prebratie do reality :lol:

Takze ktora banka da najlepsie podmienky na terminak?

Teraz mam ucet v TB a tam pozeram, ze na 3m maju 3%. Ich urokova politika je usmevna, ked pozriem na 2,5% pri 6m.
Jejich úroková politika je naprosto logická, vzhledem k tomu, že se očekává výrazný snižování sazeb.

Jinak zkus Fio.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Podrzat / dokupit TAM Harmonic a AFCE - Stredoeurópsky?

Príspevok od používateľa Ferin007 »

kobolcs napísal:treba vyuzit ze uz mame € takze popozerat v celej Europe (napr. francuzsko, luxembourg ma banky ktore ponukaju okolo 5-6% p.a. na strednodobu viazanost 3-9mesiacov)
Na takový sem teda zatím nenarazil.
Ve Francii nabízí ING (myslím se to tam jmenuje "compte orange") 6 % p.a., ale je to garantovaný jen tuším prvního půl roku.
Pak tam eště je pár obdobných nabídek, ale většinou ve spojení s ŽP.

Lux jako "bankovní velmoc" má jedno z nejhorších retailových bankovnictví v EU. Jak přístupem, tak nabízenýma službama.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Podrzat / dokupit TAM Harmonic a AFCE - Stredoeurópsky?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

kobolcs napísal:treba vyuzit ze uz mame € takze popozerat v celej Europe (napr. francuzsko, luxembourg ma banky ktore ponukaju okolo 5-6% p.a. na strednodobu viazanost 3-9mesiacov)
ked uz o nich hovorite, mate prakticku skusenost ? Konkretne, ako ten vklad zrealizujete ? Predpokladam, ze do FR sa kvoli terminaku trepat nebudete.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Podrzat / dokupit TAM Harmonic a AFCE - Stredoeurópsky?

Príspevok od používateľa Ferin007 »

peter.cmorej napísal: ked uz o nich hovorite, mate prakticku skusenost ? Konkretne, ako ten vklad zrealizujete ? Predpokladam, ze do FR sa kvoli terminaku trepat nebudete.
Francouzský banky jsou docela flexibilní, co se týče vyřizování věcí poštou.
Luxácký sou pravej opak. Bez trvalýho pobytu a moře papírů si u nich nezaložíte ani WC. :?
kobolcs
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 11:08 pm
Bydlisko: BA

Re: Podrzat / dokupit TAM Harmonic a AFCE - Stredoeurópsky?

Príspevok od používateľa kobolcs »

peter.cmorej :v poslednom case nie, vsetko mam v akciach, ETF, fondoch ,poisteniach a v uveroch. naposledy asi pred rokom este prevod z rakuska.
Ale funguje to takto :
1 Vyplnite online formular na otvorenie uctu /niekedy to pozaduju poslat postou/
2 Vo formulari uvediete z akeho uctu chce vlozit peniaze prevodom {+IBAN,SWIFT,BIC}. Pozor niektore banky odmietaju SHA poplatok, musi byt OUR
3 {niektory este chcu aj kopiu pasu prilozit, ale vacsinou to overuju u materskej banky odkial posielame penizaze)
--
vzdy treba pozorne citat a porozumiet vsetkym podmienkam lebo banky rado strukturovane produkty a hlasaju ze maju vysoke uroky a nie je to celkom tak.
--
link z nemecka :DE
--
nemecke banky aj francuzske su dobre pri online zalozeniach uctov
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Podrzat / dokupit TAM Harmonic a AFCE - Stredoeurópsky?

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Tady nabízí například Axa (která je ve Francii i bankou) "Livret Puissance Axa".
http://www.axabanque.fr/sProduit/1,1036 ... nce=WBGOVE

Při uzavření do 28. února je tam do 30. dubna garantovanej úrok 6 % p.a. Potom to ale dělá jen 3 %, resp. 2 %, v závislosti na vložené sumě. Hranice je myslím 15 300 €. Minimální zůstatek je 15,- €. Dělají to i nerezidentům, pokud každoročně dodají potvrzení o bydlišti.

Vysoce úročený produkty (na začátku taky těch +/- 6 %) nabízejí i třeba HSBC ("Compte épargne direct") a ING ("Épargne orange"), ale u obou sem hned narazil, že musíte být fr. rezidentem.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Podrzat / dokupit TAM Harmonic a AFCE - Stredoeurópsky?

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Jinak v Luxu se mi žádnej výhodnej produkt objevit vůbec nepodařilo, nehledě na tom, že nerezidentovi by asi (spíš tedy určitě) nic neotevřely.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Podrzat / dokupit TAM Harmonic a AFCE - Stredoeurópsky?

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Ve Francii sem eště našel tohle za 4 % p.a.:
http://www.binck.fr/epargne/Default.asp
BLINKY2
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Po 10 12, 2007 9:53 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Podrzat / dokupit TAM Harmonic a AFCE - Stredoeurópsky?

Príspevok od používateľa BLINKY2 »

No ja sa stotožňujem s Filipom. Mám ešte v živej pamäti, keď VUBka dávala na rok asi 1,5%, aj to e tuším veľa. Takže tých 5 potažmo 4,6 ročne je úplný bufet. V porovnaní s fondamy, u ktorých je riziko maximálne(nepoužijem slovo nekonečné, pretože stráta končí na 0% investovanej sumy) a výnos limitovaný možnosťami trhu to vidím, ako najlepšie riešenie. Nepredpokladám, že úrok na termiňákoch bude v najbližších rokoch 2-4 výrazne rásť a ak klesne, kto vie, kedy najbližšie budú takéto úroky. Pochopil som, že kým človek nieje schopný aktívnym investovaním dosahovať na volatilných trhoch dlhodobo(niekoľko rokov po sebe včítane recesií) nadpriemerný výnos, mal by mať väčšinu kapitálu v "konzervách". 8)
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"