C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Homer
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po 26 10, 2009 1:54 pm

C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Príspevok od používateľa Homer »

Co si myslite o http://www.c-quadrat.at/?seIDM=43LPA1HJ ... 3afadd8e40" onclick="window.open(this.href);return false; ? podla mna najlepsi fond momentalne na Slovensku... 11 % netto vynos p.a. (ocistene od poplatkov) pri optimalnom pomere vynos/riziko
Homer
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po 26 10, 2009 1:54 pm

Re: C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Príspevok od používateľa Homer »

este doplnam: http://www.mfc.sk/?fondy&fond=CQATRG" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.across.sk/index.php?id=novinky&tx_ttnews" onclick="window.open(this.href);return false;[tt_news]=239&tx_ttnews[backPid]=1&cHash=a990611900
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Príspevok od používateľa Lobista »

Pozeram, to je v USD nehedgovane? To by som si asi pre istotu zahedgoval celu investiciu nejakym menovym forwardom...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Príspevok od používateľa filip glasa »

Viackrát sme spomínali, že veľké investičné domy využívajú drahý software pre rozpoznávanie trendov na trhu a prispôsobovanie investícií týmto zmenám smeru vývoja s vynikajúcimi výsledkami. Teraz túto možnosť ponúkame i Vám.
no vôbec neznie šarlatánsky :lol: trend is our friend

a toto je tiež perla:
Ide o jednu z doposiaľ najideálnejších investícii pre konzervatívnejších investorov, ktorí chcú svoje prostriedky zhodnocovať výraznejšie oproti bankovým vkladom.
Fond je preto veľmi vhodný na dlhodobé sporenia alebo jednorázové investície generujúce výnosy výrazné nad bankovými produktmi bez podstúpenia zásadnejšieho rizika.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Príspevok od používateľa Lobista »

To kde si zobral? :P . Vsak v tom jednom prospekte, co som otvoril bola prva veta, ze to zhodnocuju aktivnym tradingom na viacerych trhoch :P. Takze, takto sa pozna serioznost :D ...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Príspevok od používateľa filip glasa »

v tom akrosáckom linku je to. Ak niekto tento fond prehlasuje za nízkorizikovú konzervatívnu investíciu, len o kúštik riskantnejšiu než bankové vklady, tak klame alebo je proste mimo.

Ak tradujú, tak tradujú s fondami - nakupujú dlhopisové, akciové a peňažné fondy. Takže niekto už vymyslel Automaitcký Trading Systém (perpetum mobile?) aj na fondy.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

to su samozrejme take predajne keci, ale musi sa uznat, ze vykonnost za posledny rok mali oproti konkurencii velmi slusnu. Jednoducho sleduju zopar indikatorov a maju volnost ci budu 100 % v akciach alebo 100 % v dlhopisoch a peniazoch. Zaujimavy fond.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Príspevok od používateľa filip glasa »

Jednoducho sleduju zopar indikatorov a maju volnost ci budu 100 % v akciach alebo 100 % v dlhopisoch a peniazoch. Zaujimavy fond.
ako každý zmiešaný fond. Ako sa zmiešaný fond môže porovnávať s S&P 500? Mal by si za benchmark stanoviť nejaký mix akcií, dlhopisov a hotovosti.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

filip glasa napísal: ako každý zmiešaný fond.

To pokial viem nie je pravda, vacsina zmiesanych fondov ma presne limity na max % akcii a max % dlhopisov v portfoliu. Volnost 100 % hociakym smerom je pri pod.fondoch dost unikatna.
filip glasa napísal: Ako sa zmiešaný fond môže porovnávať s S&P 500? Mal by si za benchmark stanoviť nejaký mix akcií, dlhopisov a hotovosti.
S&P 500 sa za normalnych okolnosti berie ako tazsie prekonatelny benchmark, nez mix akcií, dlhopisov a hotovosti. Ak je cielom fondu prekonavat vykonnost S&P 500, preco by si za benchmark nemohli stanovit S&P 500 ? Viem, ze je zauzivane, ze benchmarkom by malo byt nieco s co najviac podobnym zlozenim ako je fond samotny, ale to by v tomto pripade nereflektovalo ciel fondu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Príspevok od používateľa filip glasa »

lebo by som si mohol porovnávať môj fond zložený z hotovosti (uloženej na 3% p.a.) s SP 500 a vyhlásil by som sa za najgeniálnejšieho fond manažéra týchto čias. Bol by som v celkom peknom pluse a mal by som slušný nadvýnos voči SP500 a to ešte aj bez rizika a volatility.

11% za päť rokov nie je zlé, ale je to dosť krátka doba na to, aby sa dalo hodnotiť či je to náhoda, alebo šikovnosť. Keď v prospekte píšu také kraviny, tak sa mi to moc nepozdáva.
Homer
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po 26 10, 2009 1:54 pm

Re: C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Príspevok od používateľa Homer »

Podla mna ACROSS ten clanok napisal dost nestastne, pritom fond sam o sebe je super, treba pozriet fact sheet na http://www.c-quadrat.at/?seIDM=43LPA1HJ ... 3afadd8e40" onclick="window.open(this.href);return false;

co sa tyka benchmarku- podla mna S&P je ok, kedze fond moze investovat az 100 % akcii

Fond bol zalozeny v roku 2001, podla mifidu sa uvadza 5 rocna performance, takze celkom slusna track history.. mna presvedcil, idem investovat:)
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Príspevok od používateľa jonatanus »

Vstupný poplatok 5%
Poplatok za správu do 2 % rocne
(+ odmena za výkonnost)

Vývoj hodnoty 5 rokov: +11,33% rocne*
*Vstupné a výstupné poplatky nie sú zahrnuté vo výpocte výkonnosti.
Homer
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po 26 10, 2009 1:54 pm

Re: C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Príspevok od používateľa Homer »

Vstupny poplatok max 5%, cez across sa da navolit od 0-5 %

2 % management fee p.a.- zahrnute vo vykonnosti.. cize 11 % netto vynos, realne fond zarobil nieco nad 13 % p.a.

a performance fee maju riesene ferovo- uctuje sa len v pripade high water mark clause (dosiahnutie noveho maxima), cize len v pripade ze sa klientovi zhodnoti investicia

poplatok za vystup= ziadny
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Príspevok od používateľa jonatanus »

Homer napísal:2 % management fee p.a.- zahrnute vo vykonnosti.. cize 11 % netto vynos, realne fond zarobil nieco nad 13 % p.a.
a ten vykonnostny poplatok?
a performance fee maju riesene ferovo- uctuje sa len v pripade high water mark clause (dosiahnutie noveho maxima), cize len v pripade ze sa klientovi zhodnoti investicia
a to ma niekdo aj inak? aj vendelin pohly to ma takto
Homer
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po 26 10, 2009 1:54 pm

Re: C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Príspevok od používateľa Homer »

tak niektory asset managers si performance fee uctuju dost cudne (staci ked dosiahnu nove max bez ohladu udrazania tejto hodnoty)... tu je to tusim 20 % (pre inv. spolocnost) vynosu medzi starym a novym maximom (v pripade ze nove maximum vydrzi dlhsie ako 3 mesiace), 80 % dostane klient... Vseobecne si myslim ze takyto performance fee je "zdravou" motivaciou pre asset managera
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Príspevok od používateľa jonatanus »

takze s tym performance fee je to zhruba 15% p.a.? lebo to uz je teda hodne.. na viac-menej primitivnu strategiu.. nak sa im podozrivo dobre dari z tych akcii vyskakovat a naskakovat
Homer
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po 26 10, 2009 1:54 pm

Re: C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Príspevok od používateľa Homer »

no zalezi kolko vynosu si ratal ale cca hej...

dari sa im lebo na to maju system ktory riadi akciovu kvotu podla aktualnej situacie na akciovych trhoch ( v pripade ze akcie bezia tazi z ich potencialu, akonahle pride kriza preskupuje aktiva na penazak / do dlhopisov, tym padom zamedzuje velkym stratam... + konstrukcia fond fondov (portfolio sa moze skladat az z 10 000 fondov- zelezi od momentalnych trendov na trhu)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Príspevok od používateľa filip glasa »

konstrukcia fond fondov (portfolio sa moze skladat az z 10 000 fondov- zelezi od momentalnych trendov na trhu)
veď to je práve ešte negatívum ak naskakuje a vyskakuje z rôznych akciových fondov do dlhopisových a naopak. Pri "tradovaní" akcií a dlhopisov by sa to dalo ešte pochopiť, ale ak toto skúšajú na fondoch, tak je to jednoznačne neudržateľný výnos.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1262
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Príspevok od používateľa radvan »

[quote="filip glasa]veď to je práve ešte negatívum ak naskakuje a vyskakuje z rôznych akciových fondov do dlhopisových a naopak. Pri "tradovaní" akcií a dlhopisov by sa to dalo ešte pochopiť, ale ak toto skúšajú na fondoch, tak je to jednoznačne neudržateľný výnos.[/quote]

trufnem si trosku nesuhlasit filip ... aj ETFko je fond ... to co hlavne robia je ze kupuju sektory a krajiny, ktore maju vysoke momentum ... a robia to alebo cez koncentrovane sektorove fondy alebo cez koncentrovane fondy zamerane na jednotlive krajiny ... je praveze jednoduchsie kupovat fondy v takomto pripade ako akcie ... takze v tom ze kupuje fondy problem nie je ...

uz sme nieco podobne raz rozoberali tu: http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... f=6&t=1751" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Príspevok od používateľa jan »

dari sa im lebo na to maju system ktory riadi akciovu kvotu podla aktualnej situacie na akciovych trhoch ( v pripade ze akcie bezia tazi z ich potencialu, akonahle pride kriza preskupuje aktiva na penazak / do dlhopisov, tym padom zamedzuje velkym stratam...
Pri takychto vyjadreniach ma hned napada, ako rozoznaju kedy pride kriza a kedy uz je dobre zase byt v akciach?
Pretoze viaceri by vedeli potvrdit, ze toto je prave ta najtazsia cast z tejto jednoducho znejucej strategie.
Ale chapem, ze nie si asi tvorca ich systemu, takze sa len tak zamyslam.
Homer
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po 26 10, 2009 1:54 pm

Re: C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Príspevok od používateľa Homer »

System sleduje MSCI World a podla neho stanovuje akciovu kvotu a nasledne kvotu dlhopisov/penazneho trhu... v praxi ked sa akciam (msci world) dari je vysoka akciova kvota akonahle sa globalne akciove trhy prepadnu, system nakupuje dlhopisy a penazny trh- a to vysvetluje preco fond nezaznamenal velke straty pocas fin. krizy... na druhej strane ked akciove trhy zacnu rast system postupne navysi akciovu kvotu a profituje na vynosoch z akcii... na tieto zemepisne sirky premakany system.. a track record ma uz tiez par rockov
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Príspevok od používateľa filip glasa »

v praxi ked sa akciam (msci world) dari je vysoka akciova kvota akonahle sa globalne akciove trhy prepadnu, system nakupuje dlhopisy a penazny trh- a to vysvetluje preco fond nezaznamenal velke straty pocas fin. krizy... na druhej strane ked akciove trhy zacnu rast system postupne navysi akciovu kvotu a profituje na vynosoch z akcii...
to myslíš úplne vážne, že toto má byť premakaný systém?

Veď presne toto isté robíme úplne všetci čo sme tu na tomto fóre a ďalšie tisíce ľudí vo svete. Takýto systém sám o sebe nie je zárukou toho, že sa mu bude dariť. Problém je v tom, že s presne rovnakým postupom väčšina ľudí vyrobí stratu. Ak je fond v niečom dobrý tak v tom, že dokáže výmenu akcií za dlhopisy správne načasovať. A nie to, že to vôbec robí. To robíme všetci.
frakan
Silver Member *
Príspevky: 259
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 61 times
Been thanked: 21 times

Re: C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Príspevok od používateľa frakan »

[quote="Homer"] akonahle sa globalne akciove trhy prepadnu, system nakupuje dlhopisy a penazny trh-


no zdá sa mi že to je už trošku neskoro
Homer
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po 26 10, 2009 1:54 pm

Re: C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Príspevok od používateľa Homer »

@ Filip: to je sice fajn ze Vy vsetci tak riadite svoje prachy, ale pozri sa ake su moznosti na Slovensku z hladiska retailovej stranky... wiof, tam, kd a podobne sracky.. ja osobne som velmi rad ze mozem tento produkt predavat retailovo a nemusim sa hanbit a mat zle svedomie ked predam konto zivota a pod.

..a nemyslim si ze 24 hod sedis pred compom a sledujes trhy... ten system to robi 24 hod
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Príspevok od používateľa filip glasa »

takto - ja som nemyslel že by sme na tom boli všetci rovnako dobre, keďže sa snažíme o to isté ako ten fond. Išlo mi o to, že takýto systém sám o sebe nie je zárukou úspechu. A to práve preto, že ho používa množstvo individuálov aj inštitúcií, ktorý nie sú úspešný. To dokazuje, že to nie je zárukou úspechu. Je to proste masová stratégia a preto ak ten fond ponúkaš, tak by si nemal zdôrazňovať to, že sa snaží kupovať akcie keď sú lacné a ide do trendu. Lebo to robí každý. Mal by si ho predávať s tým, že to dokážu správne načasovať a odhadnúť čo je naozaj trend.

Čo sa týka 24h sledovania - existuje nespočetné množstvo automatizovaných systémov obchodovania.

Osobne mi na tom fonde vadí práve to, že sa štylizuje za perpetum mobile bez rizika a bez volatility. Je tam viac tých reklamných drístov.To je vždy podozrivé.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15944
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1444 times

Re: C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rovnako ako pri C-QUADRAT ARTS Best Momentum, konštatujem , že fond na prvý pohľad vyzerá dobre.
Pozitívne hodnotím stratégiu a ozajstnú aktívnu správu.
Robia presne to, čo si predstavujem pod aktívnou správou, včetne stop lossov.
V porovnaní s fondami, ktoré spravujú naše banky sú ako diamant na kope hnoja.

Čo mi na nich vadí je, že postrádam viac verejných informácií o produktoch a pohľad na performance akú mám pri ETF, alebo akciách.
Ďalej by som si preveril správcu - je to firma kótovaná na dvoch burzách v EU, nevyzerá na veľkú firmu.
Ďalej presné náklady:
5% vstup +2% správa...už to máme -7% plus 20% podiel na zisku? A čo ešte?...
Pri týchto nákladoch sa treba rozhodnúť dlhodobo - na dobu dlhšiu ako sú tieto fondy pri živote.
Argumentácia s bublinou 2000 neobstojí , jeden fond začal dýchať na konci 2001 (to už bolo najhoršie preč) a druhý v 2003 (začala bonanza).
Takže tieto fondy sa narodili do šťastného obdobia a prežili zatial len jednu bitku a zo dve - tri korekcie.
Treba si položiť otázku ako prežijú celú vojnu.
Po poslednej kríze totiž ešte nie je... zatiaľ sme sa len vyhli finačnému krachu.
Pravdepodobne nás čaká dlhé obdobie stagnácie, takže v investingu nestačí byť len aktívny, ale aj viac špekulatívny a flexibilný.
Keď to zoberiem s pohľadu úplného amatéra, ktorý chce niekde investovať a nestačí mu iba 3-4% v banke, tak C-QUADRAT ARTS ma ZAUJALI , ale určite by som najprv pokonzultoval s takým človekom ako je Traxler (niekým, čo má prehľad o celom trhu a môže mi ponúknuť viac typov špekulácií).
To, že investícia do Quadratu ako do európskeho fondu nie je hedžovaná voči kurzovým stratám, to je tiež dosť veľký nedostatok.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Homer
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po 26 10, 2009 1:54 pm

Re: C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Príspevok od používateľa Homer »

@ Filip: uz som vravel ze ten clanok od Acrossu je nestastne napisany...pozri na oficialne materialy fondu

Spolocnost C-QUADRAT kotuje na burze vo Frankfurte v segmente Prime Standard- pozri si co to znamena z hladiska transparencie, spravuje 4 mld EUR a to nielen retailovym investorom, ale aj velkym instituciam- banky, poistovne, obce, nadnarodne spolocnosti...

@ Juggler: stop loss funguje aj na menove straty resp. naopak EUR investor moze tazit zo slabnuceho $ a pod.

Co sa tyka nakladov- na to ze fond nakupuje/predava 24 hod denne su ok (5 % vstup je mozne cez across znizit az na 0 ), a navyse 11 % p.a. netto vynos pri optimalizacii rizika je tiez ok :D

Celkovo fondy manazovane C-Quadratom dosahuju na medzinarodnej urovni popredne umiestnenia / vykonnostne / vo svojich kategoriach... dostal sa mi do ruk taktiez cesky Fondshop a tam fondy od C-Q su prve vo svojich kategoriach /vykonnoste/ napriek nepriaznivemu prepoctu na CZK

jasne ze prof. investor dokaze inak tocit peniaze ale 99,9 % ludi na slovensku nemaju sajnu, preto som rad ze konecne mame normalny produkt- ktory prezil velmi slusne 2 vacsie krizy na kapitalovych trhoch
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15944
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1444 times

Re: C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Homer napísal: ... som rad ze konecne mame normalny produkt
Súhlasím.
Ak sa dá znížiť ten vstup, tak je to veľmi slušný produkt.

Keď sa ma ľudia teraz pýtajú na fondy, tak moja rada znie ,, radšej sa zdekujte ,,...
... na najbližší rok sa mi vidí 3-4% úrok oveľa múdrejší ako investícia vo fonde.
... ale odteraz dodám: alebo si nájdite tak múdro riadený fond ako je napríklad C- QUADRAT :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
ujomio
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 21 10, 2010 8:14 am

Re: C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Príspevok od používateľa ujomio »

nejake aktualne info k C-quadrat?
Foray
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 28 10, 2010 1:53 pm

Re: C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

Príspevok od používateľa Foray »

Co konkretne hladas?
ja sledujem aktualny vyvoj fondu Global-ami na http://www.c-quadrat.at/CF/cq_arts_globalami_sk.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Podla mna lepsi investicny fond momentalne na Slovensku nenajdes.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"