Termínované vklady 2022/2023

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
JanH
Gold Member **
Príspevky: 490
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 168 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa JanH »

iceberg8 napísal: Pi 01 09, 2023 12:27 pm To je skor ~3240EUR rocne cize skor orientacne ~270EUR mesacne.
Ale inflacia je vyssia, takze tych 100K straca na kupnej sile.
Vzdy zalezi od konrketneho investora, co uprednostni..
Ja som to este ocesal o dane a poplatky. Ale mozno je ten vynos uz po zdaneni. Potom je to ako pises.
ByTheWay - toto nie je o investovani svojich prostredkov, ale o investovani prostriedkov, ktore Ti 100% pozicala banka a Ty to das do garantovanych terminakov. Myslim si, ze pomer vynos/riziko je to celkom slusne a verim, ze nejeden spekulativny investor to takto nastavene ma.
Naposledy upravil/-a JanH v Pi 01 09, 2023 12:42 pm, upravené celkom 1 krát.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa iceberg8 »

No ja som to len velmu zhruba spocital takto 4% cize 4000EUR krat 0.81 = 3240 EUR, vlemi orientacne.. Neivem ci som dobre pochopil, ze je to 4% rocne po dobu 5 rokov, vyplacane mesacne.. Vzdy je lepsie to viac ocesat, ako potom mat oci v smutku, ze som pocital s niecim inym a dostal menej o dane a poplatky :D
Odoslané z počítača
JanH
Gold Member **
Príspevky: 490
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 168 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa JanH »

iceberg8 napísal: Pi 01 09, 2023 12:41 pm No ja som to len velmu zhruba spocital takto 4% cize 4000EUR krat 0.81 = 3240 EUR, vlemi orientacne.. Neivem ci som dobre pochopil, ze je to 4% rocne po dobu 5 rokov, vyplacane mesacne.. Vzdy je lepsie to viac ocesat, ako potom mat oci v smutku, ze som pocital s niecim inym a dostal menej o dane a poplatky :D
Aha uz viem kde sa rozchadzame, ja som zapocital este co musis vratit banke teda vynos som nastavil nizsi o 1%. Samozrejme je to velmi akademicky pristup, kedze umor/urok maju v kazdom obdobi svoje specifika :beer: . Princip ale je jasny. Na konci si v zelenych cislach.
hifron
Silver Member *
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Ut 01 03, 2022 1:40 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa hifron »

V Amerike sú ako tak bežné aj 10 a 30 ročné fixy, čo nie je len na nehnuteľnosti, ale aj na podnikanie, keď niekedy je trh v dosť nevýhodnej situácii a zisk v nedohľadne, ale ide o nejakú možno spoločensky zaujímavú tému a nie nevyhnutne nejakú formu charity...

Napríklad v Amerike je mimoriadne veľa bezdomovcov, dokonca v niektorých štátoch ako Kalifornia alebo v oblasti San Francisco, kde sú životné náklady mimoriadne a dosť nevýhodné napríklad pre štátnych zamestnancov(ako učitelia, policajti, úradníci), ale aj v súkromnej sfére to tiež je niekedy dosť o držku a vzniká veľa bezdomovcov...

Lenže v Amerike je dosť bežné pre takýchto ľudí niekedy aj prespávať v aute a možno aj pracovať z neho a nejaká forma brigády ako rozvoz niečoho je tiež bežná, lenže takýto ľudia kľudne môžu byť aj nejakí na telefóne zavesený ľudia riešiaci nejaké veci... A pracovať na telefóne, kde je dnes už v podstate k dispozícii celá kancelária, nie je dnes už problém a v Amerike už tobôž nie, čím sa veľa ľudí vie dostať naspäť do systému(alebo sa presťahovať do iného mesta za jobom)...

No a tie 30ročné fixy práve pokrývajú aj takéto nejaké prístrešky alebo výdajne jedla(keďže po nejakom čase v Amerike človek nemá nárok na nič) od charity(ale možno aj nejaké získavanie ľudí na takúto prácu cez telefón), a takáto charita, ktorá si to z časti zafinancuje aj cez firemné dary a z časti aj zo štátnych programov, ktoré vybavil Bernie Sanders tam, kde korporátna Amerika zabudla otvoriť oči...

Lenže je aj veľa firemného bohatstva a potreba firemných reforiem, ktoré sa zase až tak dobre nesplácajú, ale na tých 15-20 rokov to v pohode vyjde, takže ten 10 ročný fix na firemné veci je celkom bežný, keďže veľa vecí tiež sa nedá zo dňa na deň vyriešiť a stojí to nielen peniaze a čas...
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa mm1809 »

JanH napísal: Pi 01 09, 2023 12:29 pm
iceberg8 napísal: Pi 01 09, 2023 12:27 pm To je skor ~3240EUR rocne cize skor orientacne ~270EUR mesacne.
Ale inflacia je vyssia, takze tych 100K straca na kupnej sile.
Vzdy zalezi od konrketneho investora, co uprednostni..
Ja som to este ocesal o dane a poplatky. Ale mozno je ten vynos uz po zdaneni. Potom je to ako pises.

100k na terminaku na 4%, 12 mesiacov, mas vynos po zrazkovej dani na tvojom ucte 3240e v cistom.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ako píše mm1809. Je to 3240 v čistom. Máme k tomu aj kalkulačku na webe, vďaka programátorovi chat GPT :)

https://ako-investovat.sk/urokova-kalku ... j-s-danou/

kalkulacka na vklady.jpg
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

J&T Vkladové účty s výpovednou lehotou

Úrokové sadzby od 23. 8. 2023
VÝPOVEDNÁ LEHOTA
14-dňová 3,50 % p. a. ...vyplácanie úroku mesačne
33-dňová 3,60 % p. a. ........................... mesačne
3-mesačná 3,80 % p. a. ............................štvťročne

J&T TERMINOVANE VKLADY

6 mesiacov 3,80 % p. a.
9 mesiacov 3,90 % p. a.
1 rok 4,00 % p. a.


Hrubý výnos je zrážkovo zdanený 19%, takže ho stačí vynásobiť koeficientom 0,81 a dostanete čistý výnos
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa Glogol »

Toto by mohli politici dat do svojej kampane.

Belgicko získalo od sporiteľov rekordnú sumu 21,9 miliardy eur v rámci predaja dlhopisov s cieľom vyvinúť tlak na banky, aby zvýšili úroky z vkladov…,
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
dandust
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 07 12, 2022 11:35 pm
Has thanked: 5 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa dandust »

Zdravim Investori,

existuje alternativa k "Bystrému vkladu" od Finaxu v podobe nejakeho ETF (ktore kopiruje sadzbu ECB)? Mam ucet na IB, kde investujem do jedineho ETF (VWCE) s dlhym horizontom. Na ucte mi stoji po odratani rezervy zhruba 5000 EUR. Rozmyslal som aj nad terminovanym vkladom, no bez toho aby ste sli do kombi vkladu, alebo mali aspon 10k, neviem o ziadnej moznosti s vynosom 3-3,5%.

Dakujem vopred.
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 552
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 256 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa MiBi »

Zostav si portfolio z:
C3M
EGV2
ERNX
XEON
podla zastupenia v Bystrom vklade:
https://j9biho.5gcdn.net/ext/resize_128 ... 9861fbd5a5
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 100+70€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2844
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 112 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa Rokosák »

Glogol napísal: Po 04 09, 2023 7:39 pm Toto by mohli politici dat do svojej kampane.

Belgicko získalo od sporiteľov rekordnú sumu 21,9 miliardy eur v rámci predaja dlhopisov s cieľom vyvinúť tlak na banky, aby zvýšili úroky z vkladov…,
V Belgicku mozno kupit statny dlhopis priamo. Netreba ist cez brokera, banku ci ineho sprostredkovatela. To zatial na Slovensku este nie je mozne.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Dnes mi vybehla reklama na niečo takéto, Unicredit.
Vyzerá to na obdobu sporiaceho účtu, kde sa peniaze úročia aktuálnym úrokom.
uni_3pa.png

Dúfam, že Fio zvýši/dorovná, nechce sa mi kvôli 1%pa zakladať účet v ďalšej Banke. I keď, je to o 50% viac než vo Fio :D
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 552
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 256 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa MiBi »

3% v Unicredite platia len do konca roka a len pre novych zakaznikov
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 100+70€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Hneď mi to bolo podozrivé, že by taká ponuka bola bez podmienok malými písmenkami :lol: Ďakujem za upozornenie :)
Olala
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: Št 27 01, 2022 6:09 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa Olala »

jaroslav81 napísal: Po 21 08, 2023 6:52 pm
osamely chodec napísal: Po 21 08, 2023 4:53 pm no nasim retailovym bankam zda sa koncia zlate casy
Samozrejme, 23. tam idem previesť zo SLSP značnú čiastku. Nech sa trochu spamätajú s ich 1% úrokom :twisted:
slsp (erste) ma rocny terminak 4.2, uz trojmesacny alebo 6 ma 4. 9-mesacny nejak 4.15..

pises o znacnom obnose, tak preto spominam.
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 163 times
Been thanked: 136 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa aviceN »

Kde si sa k tým číslam dostal? Pozerám to akurát na SLSP: https://cdn0.erstegroup.com/content/dam ... vklady.pdf a aj tie 4% sú tam len v príapde Kombi vkladu
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Olala napísal: Po 09 10, 2023 10:57 am slsp (erste) ma rocny terminak 4.2, uz trojmesacny alebo 6 ma 4. 9-mesacny nejak 4.15..
pises o znacnom obnose, tak preto spominam.
Bavíme sa o Erste Private s min. vkladom 500 tisíc?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Olala
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: Št 27 01, 2022 6:09 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa Olala »

JUGGLER napísal: Po 09 10, 2023 11:02 am
Olala napísal: Po 09 10, 2023 10:57 am slsp (erste) ma rocny terminak 4.2, uz trojmesacny alebo 6 ma 4. 9-mesacny nejak 4.15..
pises o znacnom obnose, tak preto spominam.
Bavíme sa o Erste Private s min. vkladom 500 tisíc?
Ano, ale podla mna sa s nimi dohodnes aj s mensin obnosom. Ale je to asi individualne.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Olala napísal: Po 09 10, 2023 8:24 am Takze, keby ste mali par stoviek tisic ktore nechcete dat do ETF lebo tam investujtete pomimo toho, tak kam by ste si to ulozili? J&T/Erste ponukaju 4 percenta cca pri rocnom fixe, tam to aj mam, ale iba na par mesiacov a uz mi to bude koncit. 4 percenta v cistom zneju super, ale som taky skepticky.

Ale ked poviete chod do toho tak, pripade niecoho safe a garantovaneho, tak pojdem. Snad ma zena nezabije
Ak máš peniaze na termíňaku v J&T tak najlepší garantovaný výnos v prípade, že to nechceš mať viazané je podľa mňa nasledovné:

Po uplynutí termíňaku ti J&T prehodí peniaze na bežný účet bez poplatkov, aj s úrokom.
Odtial si online vieš založiť VKLADOVÝ ÚČET.

Tam máš peniaze viazané iba výpovednou lehotou..to som písal niekde vyššie..oni zatial nezmenili úrok.

Napr. pri 3 mesačnej výpovednej lehote sa peniaze úročia 3,8% p.a. a úrok je vyplácaný kvartálne ( 3 mes.).
Nastav si tam ,,zložené úročenie,, teda že úrok je automaticky reinvestovaný.

To isté môžeš urobiť pri výpovednej lehote 33 dní a úrok bude 3,6% p.a. vyplácaný ( a reinvestovaný ) mesačne.

Úrok je vždy pripisovaný zrážkovo zdanený 19% daňou, takže si môžeš vypočítať efekt zloženého úročenia. Čím dlhšia doba, tým väčší efekt.
Výhodou je, že sadzby môžu ísť počas vkladu hore, ale nevýhodou je, že môžu ísť aj dole.

Pre ľudí, ktorí nechcú mať viazané peniaze na dlhší termín je to dobrá voľba.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Olala
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: Št 27 01, 2022 6:09 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa Olala »

JUGGLER napísal: Po 09 10, 2023 11:21 am
Olala napísal: Po 09 10, 2023 8:24 am Takze, keby ste mali par stoviek tisic ktore nechcete dat do ETF lebo tam investujtete pomimo toho, tak kam by ste si to ulozili? J&T/Erste ponukaju 4 percenta cca pri rocnom fixe, tam to aj mam, ale iba na par mesiacov a uz mi to bude koncit. 4 percenta v cistom zneju super, ale som taky skepticky.

Ale ked poviete chod do toho tak, pripade niecoho safe a garantovaneho, tak pojdem. Snad ma zena nezabije
Ak máš peniaze na termíňaku v J&T tak najlepší garantovaný výnos v prípade, že to nechceš mať viazané je podľa mňa nasledovné:

Po uplynutí termíňaku ti J&T prehodí peniaze na bežný účet bez poplatkov, aj s úrokom.
Odtial si online vieš založiť VKLADOVÝ ÚČET.

Tam máš peniaze viazané iba výpovednou lehotou..to som písal niekde vyššie..oni zatial nezmenili úrok.

Napr. pri 3 mesačnej výpovednej lehote sa peniaze úročia 3,8% p.a. a úrok je vyplácaný kvartálne ( 3 mes.).
Nastav si tam ,,zložené úročenie,, teda že úrok je automaticky reinvestovaný.

To isté môžeš urobiť pri výpovednej lehote 33 dní a úrok bude 3,6% p.a. vyplácaný ( a reinvestovaný ) mesačne.

Úrok je vždy pripisovaný zrážkovo zdanený 19% daňou, takže si môžeš vypočítať efekt zloženého úročenia. Čím dlhšia doba, tým väčší efekt.
Výhodou je, že sadzby môžu ísť počas vkladu hore, ale nevýhodou je, že môžu ísť aj dole.

Pre ľudí, ktorí nechcú mať viazané peniaze na dlhší termín je to dobrá voľba.
A osobam, ktorym nevadi sa viazat na rok, by si co poradil?:))
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

J&T ...vklad 3,8% zložené úročenie dá 3107 € čistých za rok za každých 100 000 €
J&T ... termíňak 4% p.a. dá čistých 3240 €
Erste Private ... termíňak 4,2% máš čistých 3402 €

Ak by som mal účet v Erste, tak jednoznačne beriem 4,2%. Erste je aj silnejšia banka ako JT.
Ak by som nemal 500 000 na Erste, tak nevidím v SR nič lepšie ako JT .

Erste ide na telefónny pokyn private bankárovi. JT sa mi páči, že ide online.

Bavíme sa o totálnej istote. Žiadne dlhopisy, žiadne ETF, žiadny broker...
bezpečná banka s garantovanou ochranou bankového vkladu ( to je bohužial len 100 000 € na jeden účet ).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa osamely chodec »

tych 4,2% na slsp je nejaky link kde sa da overit, ci je to Colombova zena. :)
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

To musíš ísť tu: https://www.ersteprivatebanking.sk/sk/privatebanking

SLSP ako dcéra len zabezpečuje privátne bankovníctvo pre Erste. A nič nevybavíš, pokial ti nepridelia bankára.
Poznám dobrého bankára, takže ked chceš, vybavím.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa osamely chodec »

JUGGLER napísal: Po 09 10, 2023 12:30 pm To musíš ísť tu: https://www.ersteprivatebanking.sk/sk/privatebanking

SLSP ako dcéra len zabezpečuje privátne bankovníctvo pre Erste. A nič nevybavíš, pokial ti nepridelia bankára.
Poznám dobrého bankára, takže ked chceš, vybavím.
dik trochu to tam poznam... a viem,ze tie ponuky su nerealne
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Treba zistiť, či Erste za vedenie účtu nemajú poplatok. Lebo pri investičných účtoch majú. A to je pre nás neprijateľné :idea:
JT je aj v tom dobré, že nemajú poplatky na základnom účte. Je úplne zadarmo. A netreba nikam chodiť, nikomu volať.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa osamely chodec »

na private je vsetko co mas pod spravou za poplatok :)
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Olala
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: Št 27 01, 2022 6:09 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa Olala »

JUGGLER napísal: Po 09 10, 2023 12:43 pm Treba zistiť, či Erste za vedenie účtu nemajú poplatok. Lebo pri investičných účtoch majú. A to je pre nás neprijateľné :idea:
JT je aj v tom dobré, že nemajú poplatky na základnom účte. Je úplne zadarmo. A netreba nikam chodiť, nikomu volať.
erste 20 eur mesacne. na prvy rok 10 mesacne
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa osamely chodec »

cize celkovy zisk privat bankara pri investovani 500k je 240 EUR p.a. 0,048% p.a... a teraz tu o kozliatkach
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK. Tak s poplatkami:

J&T ...vklad 3,8% p.a. zložené úročenie dá 3107 € čistých za rok za každých 100 000 €
J&T ... termíňak 4% p.a. dá čistých 3240 €
Erste Private ... termíňak 4,2% máš čistých 3402 € - 48 = 3354 € ( prvý rok 3378 € )

JT min. 10 000
Erste Private 500 000
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa osamely chodec »

JT je pod ceskym fondom na ochranu vkladov, takze ak prileti cierna labut a ty potrebujes krytie tak ta vyplatia 100000EUR v CZK , len ten kurz ???
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Olala
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: Št 27 01, 2022 6:09 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa Olala »

osamely chodec, naozaj netusim, na co by som si erste percenta a poplatok za vedenie vymyslal. uz viackrat som tu posledne mesiace pisal urokove sadzby na terminovanych v erste. ale tak ako chces, samozrejme.
Olala
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: Št 27 01, 2022 6:09 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa Olala »

JUGGLER napísal: Po 09 10, 2023 2:39 pm OK. Tak s poplatkami:

J&T ...vklad 3,8% p.a. zložené úročenie dá 3107 € čistých za rok za každých 100 000 €
J&T ... termíňak 4% p.a. dá čistých 3240 €
Erste Private ... termíňak 4,2% máš čistých 3402 € - 48 = 3354 € ( prvý rok 3378 € )

JT min. 10 000
Erste Private 500 000
to privatne je 500k na ucte ale podla mna aj s menej sa k tomu vies dostat, ked si zavolas.

potom si tie peniaze mozes presunut asi hocikde a uz tam ostanes. ale to je mozno kazdemu jasne, mozno nie

na terminovany potom staci vlozit 100/150k podla mesiacov, nad 6 tusim staci 100 a do 6 150.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa osamely chodec »

ja neviem naco by si si ich vymyslal, ozaj netusim, ale uz tie udaje pred tym neboli realne, len som bol ticho, proste tak to na private nie je , nepracuju za 0,048% p.a. . Tym by som ukoncil tuto diskusiu, napisal som svoj nazor . Samozrejme ja ti tvoj neberiem.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa mm1809 »

osamely chodec napísal: Po 09 10, 2023 3:29 pm JT je pod ceskym fondom na ochranu vkladov, takze ak prileti cierna labut a ty potrebujes krytie tak ta vyplatia 100000EUR v CZK , len ten kurz ???
1 ) Systém zodpovedný za ochranu Vášho vkladu
Váš vklad je poistený v rámci zákonného systému poistenia vkladov podľa českého zákona č. 21/1992 Sb. o bankách v
znení neskorších predpisov (ďalej len „Zákon o bankách“). V prípade platobnej neschopnosti Vám bude systémom
poistenia vkladov vyplatená náhrada za Vaše vklady do výšky 100 000 EUR.
Výpočet náhrady sa vykonáva v mene štátu, v ktorej je účet vedený, pri pohľadávkach z vkladov vedených v inej mene
ako je mena štátu, v ktorej je účet vedený sa prepočíta podľa kurzu vyhláseného Českou národní bankou pre deň, kedy
Česká národní banka vydá oznámenie o neschopnosti J&T BANKY, a. s
. dodržať záväzky voči oprávneným osobám za
zákonných a zmluvných podmienok alebo, kedy súd alebo zahraničný súd vydal rozhodnutie, ktorého dôsledkom je
pozastavenie práva vkladateľov nakladať s vkladmi v J&T BANKE, a. s., pobočke zahraničnej banky, na ktoré sa poistenie
vzťahuje (rozhodný deň). Náhrada sa vypláca v mene štátu, v ktorom sa daný účet nachádza.


- Lehota na vyplatenie náhrad pri zlyhaní banky: 7 pracovných dní
- Mena, v ktorej sa náhrada vyplatí: Euro (EUR)


viac info:
Informačný prehľad pre klienta o systéme poistenia pohľadávok z vkladov
https://www.jtbanka.sk/files/archiv/poi ... kladov.pdf

tz. nebudes vyplateny v CZK
Kosa
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Št 27 10, 2016 11:24 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 28 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa Kosa »

osamely chodec napísal: Po 09 10, 2023 3:37 pm … proste tak to na private nie je , nepracuju za 0,048% p.a. .
https://cdn0.erstegroup.com/content/dam ... ik-epb.pdf
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa osamely chodec »

mm1809 napísal: Po 09 10, 2023 4:14 pm
osamely chodec napísal: Po 09 10, 2023 3:29 pm JT je pod ceskym fondom na ochranu vkladov, takze ak prileti cierna labut a ty potrebujes krytie tak ta vyplatia 100000EUR v CZK , len ten kurz ???
1 ) Systém zodpovedný za ochranu Vášho vkladu
Váš vklad je poistený v rámci zákonného systému poistenia vkladov podľa českého zákona č. 21/1992 Sb. o bankách v
znení neskorších predpisov (ďalej len „Zákon o bankách“). V prípade platobnej neschopnosti Vám bude systémom
poistenia vkladov vyplatená náhrada za Vaše vklady do výšky 100 000 EUR.
Výpočet náhrady sa vykonáva v mene štátu, v ktorej je účet vedený, pri pohľadávkach z vkladov vedených v inej mene
ako je mena štátu, v ktorej je účet vedený sa prepočíta podľa kurzu vyhláseného Českou národní bankou pre deň, kedy
Česká národní banka vydá oznámenie o neschopnosti J&T BANKY, a. s
. dodržať záväzky voči oprávneným osobám za
zákonných a zmluvných podmienok alebo, kedy súd alebo zahraničný súd vydal rozhodnutie, ktorého dôsledkom je
pozastavenie práva vkladateľov nakladať s vkladmi v J&T BANKE, a. s., pobočke zahraničnej banky, na ktoré sa poistenie
vzťahuje (rozhodný deň). Náhrada sa vypláca v mene štátu, v ktorom sa daný účet nachádza.


- Lehota na vyplatenie náhrad pri zlyhaní banky: 7 pracovných dní
- Mena, v ktorej sa náhrada vyplatí: Euro (EUR)


viac info:
Informačný prehľad pre klienta o systéme poistenia pohľadávok z vkladov
https://www.jtbanka.sk/files/archiv/poi ... kladov.pdf

tz. nebudes vyplateny v CZK
VZTAHUJE SE POJIŠTĚNÍ VKLADŮ I NA ÚČTY V ZAHRANIČNÍCH MĚNÁCH?
Ano, vztahuje, ale případná náhrada je vyplácena vždy v měně státu, v němž se daný účet nachází, tj. v českých korunách. https://www.garancnisystem.cz/FPV-otazky-a-odpovedi
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Olala
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: Št 27 01, 2022 6:09 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa Olala »

osamely chodec napísal: Po 09 10, 2023 3:37 pm ja neviem naco by si si ich vymyslal, ozaj netusim, ale uz tie udaje pred tym neboli realne, len som bol ticho, proste tak to na private nie je , nepracuju za 0,048% p.a. . Tym by som ukoncil tuto diskusiu, napisal som svoj nazor . Samozrejme ja ti tvoj neberiem.
ja sem nepisem svoj nazor, ale realny poplatok za vedenie uctu v erste private. a realne uroky.

to, z coho maju bankari peniaze, uz netusim. ale skor asi z predaja dlhopisov a podobne ako z terminovanych vkladov alebo vedenia uctu? ale to netusim, ani som o tom nepisal.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Chodec: Olala má pravdu v prípade Erste Private termíňakov. Žiadny iný poplatok tam nie je.

Všetko ostatné je zapoplatkované. Napríklad nákup cenných papierov 930,00 € + individuálne % z objemu nad 300 000 € + 0,15% až 0,30% p.a. (pri ETFs) za správu cenných papierov. Ale dá sa s nimi dojednávať. Ak chce mať niekto 1 milión v jedinom ETF, nechce mať brokera, chce to mať v silnej banke, tak kašle na to, že jednorazovo zaplatí dajme tomu 2000 za nákup a 1500 € každý rok. Predpoklad zhodnotenia je 100 000 € p.a. takže 3500 € na úvod ( a potom ročne 1500 €) sú drobné...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa osamely chodec »

https://cdn0.erstegroup.com/content/dam ... vklady.pdf

:) vsak si to niekto skuste dohodnut za tych 4,2% a 20eur mesacne
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Olala
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: Št 27 01, 2022 6:09 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Termínované vklady 2022/2023

Príspevok od používateľa Olala »

Na jednej strane chapem nedoveru v neznamych uzivatelov, ale ja sa na fore pytam uplne laicke otazky a jedina vec, co viem, su uroky v Erste, lebo u nich mam ucet a tieto dni som s nimi volal a pytal sa na aktualne sadzby, pretoze mi konci trojmesacny terminak o par dni. Ale uz mi je blbe sa o tomto vobec dohadovat. Pekny den.
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"