Akcie Eastern Sugar Slovensko, a.s.

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
klatuu
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 29 03, 2007 3:22 pm

Akcie Eastern Sugar Slovensko, a.s.

Príspevok od používateľa klatuu »

Zdravim,

chcel by som vas poziadat o radu. Vlastnime nejake akcie spolocnosti Eastern Sugar Slovensko, a.s., ktora sa na zaklade nejakeho rozhodnutia z EU zatvory. V podstate ak ma pamat neklame tak podnik sa zatvory, ludia sa prepustia, a ako kompenzaciu dostane od EU peniaze, ktore by zarobila za 10 rokov - cca 200 mil. EUR . Nie som ekonom , ale predstavujem si, ze tieto peniaze sa potom rozdelia medzi akcionarmi. Po odcitani nakladov na zrusenie fabriky, a odstupnych pre zamestnancov. Teda myslim si, ze je dobre si tieto akcie nechat, a pockat na tieto peniaze. V poslednej dobe sa uz unas zopar firiem ozvalo, ze by to chceli kupit - teda vsetko nasvedcuje tomu, ze sa na tomto bude dat zarobit.:)
Ale ak sa mylim opravte ma. Vas nazor?
vdaka.
klatuu
rambajs

Re: Akcie Eastern Sugar Slovensko, a.s.

Príspevok od používateľa rambajs »

cukrovary se nasilne uzaviraji k vuli EU,a jeji snizeni kot vyroby cukru,EU povazuje pestovani cukru za ztratove,vuci dovoznim kotam...tudiz chce nechat jen ty nej oblast EU a zbytek dovazet...zcela presne dopodrobna nevim jak to je,ale toto v kostce...je to cca rok a pul stara zalezitost...jedna z nejvetsich zemi pestujici cukr je napr indie...levny sily a dobry podminky pocasi-tolika k vysvetleni aspon ramcove...
co se tyka tvych ocekavani tak ja osobne bych myslel takto:
dostane fabrika odskodne?-ok ano dostane-jak se to projevi na cene akcie?-nijak...ucetni polozka se proste rozpusti-odstupne,naklady likvidace,apod...pokud bude nekdo tu firmu chtit kupovat...kupuje v podstate areal a ne vyrobu...tudis je cena proti trzni hodnote uplne jinde!...tyto papiry bych okamzite prodal pokud to jde...muzu byt u plne mimo,ale toto je muj selsky usudek...opravi me nekdo?
Naposledy upravil/-a rambajs v So 31 03, 2007 2:28 pm, upravené celkom 1 krát.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Príspevok od používateľa Bebe »

Vysvetlite niekto rambajsovi, že ak chce poslať príspevok, tak pod témou je ikona s názvom "poslať odpoveď". Ak klikne na ikonu posledného príspevku "citovať" zobrazí sa v jeho odpovedi aj celý posledný príspevok. To je dobré vtedy, ak chce reagovať na konkrétnu vec z tohto príspevku, ale vtedy je tiež dobré všetko ostatné z citácie vymazať, aby nebol celý príspevok zbytočne dlhý. Rambajs je určite inteligentný mladý muž, iba si nevšimol jednu ikonu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Vyhýbajte sa citátcii tam kde to nie je potrebné. Napr. ak reagujem na príspevok priamo nad mojím.
Ak citujete, tak vyberte len relevantnú časť citovaného príspevku.
rambajs

Príspevok od používateľa rambajs »

mate oba pravdu...v tomto pripade to bylo uplne zbytecne protoze tu byl vlastne jen jeden prispevek...opravil jsem to..
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"