Cenotvorba v obchode

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Cenotvorba v obchode

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://vavru.cz/www-stranky-obecne/jaka ... a-spravna/" onclick="window.open(this.href);return false;
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: Cenotvorba v obchode

Príspevok od používateľa kiikino »

e shopy su v pohode akurat ja nakupujem na internete prave kvoli cene, dlho som pouzival interstore ale ked zrazu zvysili ceny o 10 -20% som zacal pouzivat porovnavace cien

co vsak neznasam pri nakupe cez net su dorucovatelia, su nespolahlivi, drzi, neda sa s nimi dohodnut, donesie mi zasielku a ked mu platim dobierku caka ci mi ma vydat a niekedy ide aj o viac eur
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Cenotvorba v obchode

Príspevok od používateľa Biosko »

a niekedy volaju stylom: Uz idem k vam, alebo no uz stojim pred domom. Super hlavne vtedy ked som v robote :D
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Cenotvorba v obchode

Príspevok od používateľa Pette »

Biosko napísal:a niekedy volaju stylom: Uz idem k vam, alebo no uz stojim pred domom. Super hlavne vtedy ked som v robote :D
Ak sa da, staci hodit adresu dorucenia do prace a je to...

Treba chapat obe strany, ak mas denne dorucit desiatky balikov (v maxime az stovky..) a robit vybery od odosielatelov, neni to tak easy...
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Cenotvorba v obchode

Príspevok od používateľa Biosko »

Staci zavolat predtym ako to nesie respektive rano ako to napriklad robi dhl ze mi zavola ze kedy mam v priebehu dna cas. A ja im poviem ze o tej a tej budem tam a je to. A nie ze no uz som pred vasim domom :D.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Cenotvorba v obchode

Príspevok od používateľa Pette »

Biosko - to je krasne, niekedy to tak ide - ak ma dotycny sofer rajon 2x2 km v meste ako Bratislava, Kosice a vie operativne behat po rajone. Ak robi uzemie 15 obci so 100 km trasou, tazko moze behat tam a naspat podla toho, ako ide niekto ku lekarovi alebo pride o druhej z prace...

Bohuzial, kedze Slovaci tak masivne vyuzivaju dobierky, nemoze velakrat balicek nechat u suseda, v postovej schranke - lebo nema vyplatenu dobierku. Mozeme si zato sami. Na zapade / US je bezna prax nechavat balicek kludne pred dverami domu (ak sa nevojde do schranky), kurierske spolocnosti to maju ako volbu pri odoslani baliku...

To, ci ti rano vola je na kurierovi, ti skusenejsi tak dobre poznaju svoj rajon, ze vedia kde co ako... DHL/TNT ma na Slovensku ovela menej zasielok ako konkurencia, ich centrala / sofer teda stiha aj taketo veci.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Cenotvorba v obchode

Príspevok od používateľa Biosko »

V USA ti to neukradnu indiani z pred baraku. Vlastne co indiani, na slovensku ta aj slusny clovek okradne ked vidi prilezitost ze sa da niekde nieco zobrat zadarmo.
Tak ale ako nejde o to ze kto kedy ide k lekarovi ale predsa nevyberiem si dovolenku 2 dni kvoli tomu ze mi ma niekedy dojst zasielka.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Cenotvorba v obchode

Príspevok od používateľa Pette »

Biosko - neviem, zasielok mi osobne chodi vela, pracovne este viac a nikdy problem nebol:)

S tym kradnutim - velmi easy, ak ma niekto rodinny dom, staci namontovat velku postovu schranku, nechat ju otvorenu - kurier pride, vlozi balik, zatvori a je to OK. Na zapade su bezne tieto schranky chranene pin kodom, ktory kurierovi povies alebo je na baliku, u nas uplne staci otvaranie len na kluc.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Cenotvorba v obchode

Príspevok od používateľa Biosko »

So schrankou na pin to je dobry napad.
Ja co byvam v KE tak znamemu ukradli este aj psa ked ho bol vencit cize asi tak :D. Ziju tu fakt slusni ludia.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Cenotvorba v obchode

Príspevok od používateľa rasto800 »

Biosko napísal:So schrankou na pin to je dobry napad.
Ja co byvam v KE tak znamemu ukradli este aj psa ked ho bol vencit cize asi tak :D. Ziju tu fakt slusni ludia.
A ja mam jednu skusenost z civilizovanejsieho kraja zjavne. Tu vo francuzsku je celkom zauzivane, ze v kazdom bytovom dome je nejaky spravca, prirovnal by som to k domovnikovi asi (tu sa ta funkcia vola "gardienne"), ktory okrem toho ze sa stara o dom, okolir, smeti atd. tak ma na starost aj postu. No a hocijaky balicek, posta, zasielka co ide ku mne na adresu, tak ked nie som doma (a doma nie som v 99% pripadoch) tak tuto zasielku preberie tento clovek. A vecer bud si zbehnem ku nemu alebo mi to tento clovek rovno donesie do bytu. Paradna sluzba hlavne dnes ked uz takmer vsetko nakupujem cez Internet.
Tak kto vie, casom sa to mozno aj na slovensko dostane takyto zvyk, treba dufat!
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"