Kde sa dať poistiť?

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
GonGon
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Ut 24 12, 2013 1:21 pm

Kde sa dať poistiť?

Príspevok od používateľa GonGon »

Zdravím, premýšľam nad nejakou vhodnou poistkou do 25€. Zatiaľ tu mám takúto ponuku a rád by som vedel názor:
Flexi život plus - Allianz
Rizikové životné poistenie pre prípad smrti
Trvalé následky úrazu
Smrť následkom úrazu
Smrť následkom úrazu s dvojnásobným plnením pre účastníka dopravnej nehody - Toto sa vraj takto nedá kombinovať, je to pravda?
Denné odškodné počas nevyhnutného liečenia
Denné odškodné pri pobyte v nemocnici
Poistenie ušlého zárobku
Pripoistenie chirurgického zákroku

Basler
Trvalá invalidita
Kritické choroby premium - nemajú ich málo? ING ich má tuším cez 60...
Všeobecná hospitalizácia
Poistenie zadefinovaných diagnoz
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Kde sa dať poistiť?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Rizikovka je spravny vyber. Ktora konkretne, to uz zavisi od ceny a od poistneho krytia.
Najdolezitejsie poistenie su asi trvale nasledky urazu. Je to lacne a nasledky mozu byt fatalne.
Dalej podla osobnych preferencii a potrieb: kriticke choroby, smrt, invalidny dochodok.
Akakolvek smrt sa da ciastocne nahradit smrtou urazom = nezahrna chorobu. Rozdiel je samozrejme v cene.

Denne odskodne, hospitalizacia, chirurgicky zakrok .. to su take menej potrebne doplnky, kde je casto velmi diskutabilny pomer cena/vykon.

Kriticke choroby: ano, ING ich ma najviac, tusim 61, ale pri velkom pocte z nich maju iba ciastocne plnenie = iba nejake % z poistnej sumy. AXA ma podla mna lepsie kriticke, 51 a vacsina s uplnym plnenim.

Dobre rizikovky ma aj AXA, Generali, Aegon, Ing.

Ak chces ponuku, tak opat: napis email.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Kde sa dať poistiť?

Príspevok od používateľa incognito »

Tiez si myslim, ze rizikovka je spravny krok.

Na druhej strane neviem aky mas prijem, ale poistenie do 25€/mes. je bezne pre ludi s prijmom do 500€/mes. a bez rodiny a bez zavazkov. Alebo naopak pre tych, ktori maju velky uspory a poistit im treba len malo rizik.

Ak si slobodny a bez zavazkov (uverov), tak poistenie by malo obsahovat nasledkovne:
- trvale nasledky urazu, v pripade ze by k niecomu doslo su absolutne klucove
- kriticke choroby
- invalidny dochodok (trvale nasledky nekryju invaliditu v dosledku choroby)

Denne odskodne v pripade urazu a hlavne dlhodoba PN-ka su v mnohych pripadoch dost dolezite, na rozdiel od vseobecne prevladaneho nazoru... niekto moze debatovat o pomere cena/davka, to je uz len otazka vyberu.

Na zvazenie podla vysky uspor a povahy prace su operacie, hospitalizacia a pod...

Kriticke choroby su taka zvlastna kategoria. ING ma myslim az cez 70 diagnoz, taky AEGON alebo Generali len nieco cez 30... pritom plnenie moze byt porovnatelne a to len preto, ze ING niektore diagnozy rozcleni na 2 a viac... cize +/- je to vo vysledku to iste. AXAe vobec nefandim a nepreferujem, tolko moj nazor. Tu by som skor vyberal ING a AEGON, pri AEGONe aj s doplnenim dalsieho pripoistenia pre dane pohlavie (napr. Kriticke/zavazne choroby pre muzov).

Basler nepoznam, nemam skusenost. Ono nejde len o cenu, ale aj so skusnosti s plnenim...

Mimochodom, pokial mi nieco neuslo tak ING nema rizikovku ako taku... len IZP Smart, ktora je velmi podobne rizikovke (sporenie 4€/mes.)... ci?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Kde sa dať poistiť?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

nie, nic ti neuslo
AXA ma muzske rizikove zahrnute v komplexnom baliku. Ked si das v Aegone zaklad + muzsky/zensky balicek, vychadza to o dost horsie
GonGon
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Ut 24 12, 2013 1:21 pm

Re: Kde sa dať poistiť?

Príspevok od používateľa GonGon »

@incognito Tym myslis ze to je mala suma? Inak, k popisu sedim ale zarobok je cca. 1000€.
@peter.cmorej Poslal som ti mail, ak ohladom toho investovania.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Kde sa dať poistiť?

Príspevok od používateľa incognito »

GonGon napísal:@incognito Tym myslis ze to je mala suma? Inak, k popisu sedim ale zarobok je cca. 1000€.
@peter.cmorej Poslal som ti mail, ak ohladom toho investovania.
No na prvy pohlad je to mozno mala suma... ale neviem to povedat tak aby som si za tym mohol stat bez toho aby som Ti polozil kopu dalsich otazok :) ono poistenie je velmi citliva vec a ja cez internet ponuky nerobim... ja sa radsej osobne rozpravam ako chatujem. Su okamihy ma aj toto pisanie ubija :D
Dejv
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Po 21 10, 2013 11:37 pm

Re: Kde sa dať poistiť?

Príspevok od používateľa Dejv »

IŽP je velmi výhodné pro obchodníka, protože dostane obrovskou provizi, kterou zaplatí klient nepřímo v ceně. Proto pak se pojišťovna vymlouvá, když se stane škoda a mají takové podmínky...
Pojišťovna musí mít spočítané smlouvy tak, aby byla zisková pro akcionáře.. Mezitím musí poplatit provize, zaměstnance, pobočky, atd. Výsledek musí vyjít takový, aby ještě něco přinesla akcionářům. A když jsou provize tak vysoké, tak to někdo schytat musí a to je klient. Ale důležité je, že mu podle reklam ochrání sny a ještě uvaří kafe na pobočce. Zároveň vyjmenují 1950 nemocí, které ani neexistují jen proto, aby uzavřel smlouvu. Když jsem jejich nabídku četl, tak mi vyšlo, že bych si musel zlomit ruku 0,8x ročně, abych byl na nule :D. No a kdybych si tu ruku zlomil už podruhé, tak mi to riziko automaticky zruší :D (mají na to ze zákona nárok). No a ještě by mě 3x poslali k jejich doktorovi na vyšetření, aby posoudil, jestli mám vůbec na něco nárok. Pak bych započítal benzín za 6 cest a zjistil, že to je pomalu víc, než oni mi zaplatí. A kdybych to chtěl zrušit, tak to zruší až za 3 měsíce kvůli zákonu, který jim zakonodárci podepsali. A když nezaplatím, tak mi pošlou exekuci, protože takový jim skorumpovani poslanci podepsali zákon. Na konec ještě jedna otázka. A toto stát zvýhodňuje slevama na dani? Chce se mi z toho zvracet....
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"