Strana 1 z 1

Dan z prijmu z Interactive brookers.

Napísané: St 25 06, 2014 4:31 pm
od používateľa Lubo23
Dobry den,

Mohli by ste vysvetlit ako to funguje s platenim dani z prijmu,ked mate ucet otvoreny so zahranicnym brokerom Interactive brookers. Pokial budem mat zisk za 2014 musim to zaplatit na SK?

Pokial to musim zapltit na SK, musim platit aj odvody?

Dakujem,

Re: Dan z prijmu z Interactive brookers.

Napísané: Št 26 06, 2014 2:06 pm
od používateľa rasto800
Lubo23 napísal:Dobry den,

Mohli by ste vysvetlit ako to funguje s platenim dani z prijmu,ked mate ucet otvoreny so zahranicnym brokerom Interactive brookers. Pokial budem mat zisk za 2014 musim to zaplatit na SK?

Pokial to musim zapltit na SK, musim platit aj odvody?

Dakujem,
Ak si danovy rezident (=platis dane) na slovensku tak dan z pripadneho zisku z obchodovania cez hocijakeho zahranicneho brokera musis zaplatit na slovensku.
Co sa tyka odvodov, tak tie tiez musis zaplatit, ak si uz nezaplatil max ciastku (max suma odvodov je ohranicena, je tam strop). Viac ti urcite Dana napise (potvrdi/vyvrati co ti tu pisem). Ja som sa jej nedavno toto pytal tu v tomto vlakne. Tak si to tam precitaj a urcite budes mudrejsi.

Re: Dan z prijmu z Interactive brookers.

Napísané: Po 01 12, 2014 1:15 pm
od používateľa sanimirza
Budem rád ak mi niekto dá k tomu nejaké vysvetlenie, lebo som rozmyslal o ucte prave u nich, ale po tomto mam pochybnost

Re: Dan z prijmu z Interactive brookers.

Napísané: Po 01 12, 2014 2:24 pm
od používateľa JUGGLER
sanimirza napísal:Budem rád ak mi niekto dá k tomu nejaké vysvetlenie, lebo som rozmyslal o ucte prave u nich, ale po tomto mam pochybnost
Posurfuj diskusiu. V diskusiách to tu už bolo x krát vysvetlené. Len zadaj hore do ,,hľadať,, slovo ,,dane,, a máš to.

Takisto to bolo x krát popísané v článkoch:
http://ako-investovat.sk/index.php/dane-a-investovanie" onclick="window.open(this.href);return false;