Bolo nájdených 17 zhôd

od používateľa kaspy
St 29 04, 2026 1:12 pm
Fórum: Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,
Téma: Prve ETF portfolio
Odpovedí: 17
Zobrazení: 2709

Re: Prve ETF portfolio

Presne tak, prvych x-y rokov by si mal byt agresivny. ( napr 100% Nasdaq) Aj pri velkom vypredaji prides o relativne malu sumu.
Tym ziskas min 5-10 r na vymyslanie zlozenia portfolia.
I ked asi nakoniec zistis, ze vymyslat portfolio nema vyznam.
od používateľa kaspy
Ut 24 03, 2026 8:35 am
Fórum: Brokeri - cez koho na burzu
Téma: XTB - Seriózny broker z Poľska
Odpovedí: 609
Zobrazení: 209887

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska

B a smerujem k C. Alternativa k Finax je EIC (aviceN)... :otaznik: Aku prinasa EIC pridanu hodnotu oproti XTB ak si vies sediet na prstoch a zvladas vykyvy na trhu? A aj ked nezvladas tak pochybujem, ze Milos na pokyn "vsetko predaj, panikarim, predaj" odpovie - "Nie, nepredam tvoje ...
od používateľa kaspy
Po 23 03, 2026 12:44 pm
Fórum: Brokeri - cez koho na burzu
Téma: XTB - Seriózny broker z Poľska
Odpovedí: 609
Zobrazení: 209887

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska

B a smerujem k C.
Alternativa k Finax je EIC (aviceN)...
od používateľa kaspy
Ut 02 12, 2025 9:09 pm
Fórum: Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,
Téma: odisť z Finaxu inam?
Odpovedí: 90
Zobrazení: 25248

Re: odisť z Finaxu inam?

Jozef Smrek napísal: Ut 02 12, 2025 8:37 pm Ahojte, v poslednom čase sa stretávam často s tým, že ľudia vyťahujú z Finaxu. Myslíte, že je to len kvôli poplatkom?
Ano
od používateľa kaspy
Po 10 11, 2025 9:11 pm
Fórum: Akcie - investovanie do akcií
Téma: FINAX- verejná ponuka akcií
Odpovedí: 33
Zobrazení: 7773

FINAX- verejná ponuka akcií

Viem, že Finax tu nie je nejak v obľube, napriek tomu si myslím,že si to zaslúži svoju tému.
Čo teda hovoríte na verejný úpis akcií Finaxu?
od používateľa kaspy
Ne 02 03, 2025 1:19 pm
Fórum: Dane a naše investície
Téma: Dane a ETF
Odpovedí: 126
Zobrazení: 67006

Re: Dane a ETF

Roz napísal: So 01 03, 2025 6:18 pm
Neber to ako moju radu, len ako zopakovanie, co sa tu pisalo uz mnoho krat.
Nemusis nic uvadzat v DP ak si tu sumu 500€ neuplatnujes na nejaky iny prijem/zisk.
od používateľa kaspy
St 26 02, 2025 7:57 am
Fórum: Alternatívne investície, umenie, starožitnosti, mince, fyzické komodity
Téma: ELEKTROMOBILY
Odpovedí: 661
Zobrazení: 150147

Re: ELEKTROMOBILY - dobrá investícia?

"Ďalším dôvodom zlého výsledku Tesly môže byť nábeh výroby vylepšeného SUV modelu Y..."
od používateľa kaspy
Ut 11 02, 2025 10:20 pm
Fórum: Fondy, ETF, Hedge fondy
Téma: ETF cez FINAX - skúsenosti
Odpovedí: 882
Zobrazení: 516790

Re: ETF cez FINAX - skúsenosti

Ak tomu rozumiem správne, každý účet má rôznu výkonnosť, závislú od stavu kešu na účte. T.j. môže vstupovať do nového roka s 1,5 až -0,3(-0,5?)% v keši(?) Rovnako záleží na stave účtu, koľko aktív musia predať, aby stiahli poplatok, ďalej ktoré aktíva vyberú na predaj, do toho prípadný rebalans+ obc...
od používateľa kaspy
Ut 04 02, 2025 6:53 am
Fórum: Fondy, ETF, Hedge fondy
Téma: ETF cez SLSP - skúsenosti
Odpovedí: 449
Zobrazení: 214687

Re: ETF cez SLSP - skúsenosti

JUGGLER napísal: Ut 04 02, 2025 12:51 am Finax má 1% a za správu 1,2%p.a....dvakrát toľko, nie?
Len uvediem na správnu mieru, že Finax uz nejaký čas neúčtuje vstupný poplatok.
Čo však nemení nič na tom, čo bolo napísané.
od používateľa kaspy
Ut 14 01, 2025 9:35 pm
Fórum: Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny
Téma: Bitcoin ฿
Odpovedí: 2010
Zobrazení: 1061031

Re: Bitcoin ฿

jogo napísal: Ut 14 01, 2025 8:06 pm
Mozes prosim napisat, ktore konkretne ETF? Vdaka
od používateľa kaspy
Pi 10 01, 2025 11:43 am
Fórum: Brokeri - cez koho na burzu
Téma: XTB - Seriózny broker z Poľska
Odpovedí: 609
Zobrazení: 209887

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Mam app (android) bez 2FA a vsetko beží ako ma.
od používateľa kaspy
St 18 12, 2024 6:10 pm
Fórum: Fondy, ETF, Hedge fondy
Téma: ETF cez FINAX - skúsenosti
Odpovedí: 882
Zobrazení: 516790

Re: ETF cez FINAX - skúsenosti

Pridavam sa, tiez rad posuniem moju poukazku dalej, ak by bol zaujem.
od používateľa kaspy
St 04 12, 2024 10:08 am
Fórum: Fondy, ETF, Hedge fondy
Téma: ETF cez FINAX - skúsenosti
Odpovedí: 882
Zobrazení: 516790

Re: ETF cez FINAX - skúsenosti

...pochybujem, ze by tam nemali obmedzenie...
Ked neviem, nefabulujem, radsej neodpovedam, pomozem viac. HAWK
od používateľa kaspy
Ut 03 12, 2024 8:20 pm
Fórum: Fondy, ETF, Hedge fondy
Téma: ETF cez FINAX - skúsenosti
Odpovedí: 882
Zobrazení: 516790

Re: ETF cez FINAX - skúsenosti

odpoved ku kolegovi spekulantovi odist, a znovu vstupit k nim len koli poplatku zadarmo z mojho pohladu je neeticke
ide mi o vecny vyklad štatutu akcie, nie o filozoficke kazanie na temu etiky. Určite ma nič netrápy,len či náhodou chlapcov z Finaxu neoberiem o ich zaslúžený poplatok.
od používateľa kaspy
Ut 03 12, 2024 1:05 pm
Fórum: Fondy, ETF, Hedge fondy
Téma: ETF cez FINAX - skúsenosti
Odpovedí: 882
Zobrazení: 516790

Re: ETF cez FINAX - skúsenosti

Tiez by som pridal otazku- ktoru by som nerad riesil priamo s FINAX.
Ak jeden ucet full odpredam a potom to vlozim (alebo predtym) na iny ucet, rozumiem štatútu tak, že bude vedený bez poplatku. Co myslite?

Rozšírené vyhľadávanie