Bolo nájdených 191 zhôd
- Po 30 03, 2026 11:15 am
- Fórum: Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne
- Téma: 8r. uver raiffeisen 0% po 2 rokoch
- Odpovedí: 36
- Zobrazení: 5994
Re: 8r. uver raiffeisen 0% po 2 rokoch
Aj maju moznost predcasneho splatenia v pripade nesplnenia ich zavazku alebo nieco podobne?
- Ne 29 03, 2026 8:59 pm
- Fórum: Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne
- Téma: 8r. uver raiffeisen 0% po 2 rokoch
- Odpovedí: 36
- Zobrazení: 5994
Re: 8r. uver raiffeisen 0% po 2 rokoch
Nie, ale zaujíma ma to. Predpokladám však, že to po 31.3. nepredĺžia a za 2 dni sa to nestihne vybaviť.
- Pi 20 03, 2026 10:45 am
- Fórum: Fondy, ETF, Hedge fondy
- Téma: PENTA FOND
- Odpovedí: 27
- Zobrazení: 8693
Re: PENTA FOND
Pri upise dali verejny prislub EURove triedy akcii uviest na burzu (pravdepodobne Praha) rovnako ako J&T Arch. Kazdopadne tie ceny budu aj tak pravdepodobne kopirovat vypocitanu uctovnu hodnotu a vacsinu likvidity si budu robit sami skrz prikazy klientov.
- So 13 12, 2025 12:38 pm
- Fórum: Fondy, ETF, Hedge fondy
- Téma: J&T ARCH INVESTMENTS
- Odpovedí: 22
- Zobrazení: 14265
Re: J&T ARCH INVESTMENTS
Nemáte niekto predplatený finsider?
https://finsider.cz/investovani/update- ... ejvetsich/
https://www.linkedin.com/feed/update/ur ... 108362752/
Vyzerá to na docela zaujímavé informácie o najväčšom FKI fonde v CZ/SK.
https://finsider.cz/investovani/update- ... ejvetsich/
https://www.linkedin.com/feed/update/ur ... 108362752/
Vyzerá to na docela zaujímavé informácie o najväčšom FKI fonde v CZ/SK.
- Pi 05 09, 2025 10:51 am
- Fórum: Brokeri - cez koho na burzu
- Téma: Interactive Brokers
- Odpovedí: 2458
- Zobrazení: 1087890
Re: Interactive Brokers
Ja pouzivam Interactive Brokers na GBP a EUR korpobondy, ale ad bod 1 vacsina vynosovo zaujimavych je denominovanych na 100k. Bod 2 by mal splnat. Bod 3 je tiez ok. Bod 4 netusim, doteraz som vzdy predaval a necakal do maturity. Na webe je plno reklamy na nemeckych brokerov, ale osobne nemecky nevie...
- So 23 08, 2025 12:50 am
- Fórum: Dane a naše investície
- Téma: Vývoj daní na Slovensku
- Odpovedí: 20
- Zobrazení: 4842
Re: Vývoj daní na Slovensku
Nemá niekto predplatené HN? Tu by mali byť nejaké "presiaknuté" opatrenia.
https://hnonline.sk/finweb/ekonomika/96 ... prehlad-hn
https://hnonline.sk/finweb/ekonomika/96 ... prehlad-hn
- Pi 11 04, 2025 5:51 am
- Fórum: Garantované vklady, investičné certifikáty, dlhopisy
- Téma: Dlhopisy v ponuke J&T banky
- Odpovedí: 97
- Zobrazení: 31550
Re: Dlhopisy v ponuke J&T banky
Mam obe spomenute investicie a vynosy sa dozvieme samozrejme az za par rokov. 2 postrehy ti dam: 1. JTSEC Fin 2030 su az 2 verzie dlhopisov. Jeden ma rocny urok 5,5% a druhy ma 0%(zerobond, cize bez automatickeho strhania 19% dane z urokov. Ja mam tuto verziu. Samozrejme ak chces po predaji z narast...
- So 15 02, 2025 12:46 pm
- Fórum: Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier
- Téma: OLD&RICH - inovatívna stratégia
- Odpovedí: 415
- Zobrazení: 101354
Re: OLD&RICH - inovatívna stratégia
https://www.uniqa.sk/o-nas/aktuality/up ... -1-4-2025/
Konečná aj v 3.pilieri.
Konečná aj v 3.pilieri.
- Po 16 12, 2024 6:33 pm
- Fórum: Fondy, ETF, Hedge fondy
- Téma: PENTA FOND
- Odpovedí: 27
- Zobrazení: 8693
- St 20 11, 2024 10:01 am
- Fórum: Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier
- Téma: II. pilier - DSS
- Odpovedí: 1727
- Zobrazení: 515488
Re: II. pilier - DSS
Tak na to je jednoduche riesenie. Otvorit ho, predvedcit par hlupych nech vystupia a zavriet. A karavana moze pokracovat. Ulohou 2.piliera bolo odlahcit v buducnosti 1.pilier. Takto sa len opat d dlhsom horizonte zatazi 1.pilier na ukor kratkodobeho riesenia. Nieco ako pozicka na bezne vydaje. Ale ...
- St 20 11, 2024 9:21 am
- Fórum: Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier
- Téma: II. pilier - DSS
- Odpovedí: 1727
- Zobrazení: 515488
Re: II. pilier - DSS
Tak na to je jednoduche riesenie. Otvorit ho, predvedcit par hlupych nech vystupia a zavriet. A karavana moze pokracovat. Ulohou 2.piliera bolo odlahcit v buducnosti 1.pilier. Takto sa len opat d dlhsom horizonte zatazi 1.pilier na ukor kratkodobeho riesenia. Nieco ako pozicka na bezne vydaje. Ale ...
- St 20 11, 2024 9:19 am
- Fórum: Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier
- Téma: II. pilier - DSS
- Odpovedí: 1727
- Zobrazení: 515488
Re: II. pilier - DSS
Ano idealne vase rocniky 60-70 ktore mali peniaze prakticky cely cas v dlhopisoch a teda im nezarobili skoro nic a aktualne predvolena investicna strategia to uz z kratkosti casu u vas asi nezachrani.
- St 20 11, 2024 8:50 am
- Fórum: Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier
- Téma: II. pilier - DSS
- Odpovedí: 1727
- Zobrazení: 515488
Re: II. pilier - DSS
Starsi ludia ako moji rodicia. Par tisic alebo desattisic vdaka ficovi nulove vynosy a dochodok za rohom. Vypocitane dochodky z 2.pil. nizsie ako ponizenie 1.pil. dochodku. Vela takych bude to som si isty.
- St 20 11, 2024 8:38 am
- Fórum: Fondy, ETF, Hedge fondy
- Téma: PENTA FOND
- Odpovedí: 27
- Zobrazení: 8693
Re: PENTA FOND
Rozmyslam nad nimi aj ja. Neviem ako vychadza zdanenie podielovych fondov na SRO. Teoreticky to by mohla byt cesta?
- Ne 25 08, 2024 7:32 am
- Fórum: Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne
- Téma: Transakčná daň
- Odpovedí: 201
- Zobrazení: 48952
Re: Transakčná daň
https://hnonline.sk/finweb/ekonomika/96165751-zistenie-hn-vlada-vyladuje-dan-z-financnych-transakcii-na-stole-je-riesenie-ktore-ohrozuje-jednu-skupinu?fbclid=IwY2xjawE3n4JleHRuA2FlbQIxMQABHbyJi1GpRZmXb1v8uDGBrtvo49w4KQnb_Yq0bF6O_l_QPJFwyNBCxcpfeA_aem_IpjLkTsNXBMPqn5nTLg5wg Nemáte niekto predplatené ...
- St 13 03, 2024 6:42 am
- Fórum: Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier
- Téma: II. pilier - DSS
- Odpovedí: 1727
- Zobrazení: 515488
- Pi 16 02, 2024 11:55 am
- Fórum: Fondy, ETF, Hedge fondy
- Téma: Realitný fond HB Reavis
- Odpovedí: 86
- Zobrazení: 21759
Re: Realitný fond HB Reavis
Ja som sa realitnym fondom so zameranim na office vyhybal, uvidime ked zacnu nutene vypredaje fondov, mozno nebude zle nieco kupit. V USA uz sa vraj dostavaju ceny kancelarskych budov na tak absurdne ceny, ze stoja menej ako cisty pozemok a pritom za lacny peniaz sa daju prerobit na residencne budov...
- Št 08 02, 2024 2:43 pm
- Fórum: Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier
- Téma: 1.pilier
- Odpovedí: 1754
- Zobrazení: 286488
Re: 1.pilier
2,5 roka do dochodku. Ale rovnako to ma aj manželka (1969) Príprava na dôchodok Odchod do dôchodku je jednou z najdôležitejších životných situácií občana, kedy sa obracia na Sociálnu poisťovňu. Nový nástroj nazvaný Príprava na dôchodok je šikovným pomocníkom pre tých, ktorí sa chcú v predstihu a eš...
- Št 08 02, 2024 12:59 pm
- Fórum: Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne
- Téma: J & T banka - termínovaný vklad
- Odpovedí: 42
- Zobrazení: 32555
Re: J & T banka - termínovaný vklad
Už sa predsa stalo. Celkova inflacia je low single digit. A vyberovo niektore tovary dokonca aj zlacneli.
- So 27 01, 2024 1:29 pm
- Fórum: Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier
- Téma: 1.pilier
- Odpovedí: 1754
- Zobrazení: 286488
Re: 1.pilier
Mam to presne ako wladas. Asi to bude tym vekom.
Na stranke ma socialka: (Údaje v Individuálnom účte poistenca Sociálna poisťovňa aktualizuje raz ročne, vždy k 30. aprílu).
Na stranke ma socialka: (Údaje v Individuálnom účte poistenca Sociálna poisťovňa aktualizuje raz ročne, vždy k 30. aprílu).
- St 10 01, 2024 8:18 pm
- Fórum: Brokeri - cez koho na burzu
- Téma: Trade Republic
- Odpovedí: 408
- Zobrazení: 118649
Re: Trade Republic
Nevadí.
A ďakujem veľmi pekne za ochotu, super.
A ďakujem veľmi pekne za ochotu, super.
- St 10 01, 2024 7:59 pm
- Fórum: Brokeri - cez koho na burzu
- Téma: Trade Republic
- Odpovedí: 408
- Zobrazení: 118649
Re: Trade Republic
Ďakujem pekne. ale to su ETFka. Dlhopisy nejdu filtrovat?
- St 10 01, 2024 7:10 pm
- Fórum: Brokeri - cez koho na burzu
- Téma: Trade Republic
- Odpovedí: 408
- Zobrazení: 118649
Re: Trade Republic
Chlapi viete dať nejaký screen alebo zoznam EUR korporátnych bondov, ktoré sa u nich dajú obchodovať? Neviem sa dohladať zoznamu a neodpovedá podpora už 5ty deň na dotaz.
- Po 04 12, 2023 12:22 pm
- Fórum: Indikátory, systémy a stratégie
- Téma: Futures S&P 500 dáta
- Odpovedí: 2
- Zobrazení: 3150
Re: Futures S&P 500 dáta
Ďakujem 
- Ne 03 12, 2023 5:25 pm
- Fórum: Indikátory, systémy a stratégie
- Téma: Futures S&P 500 dáta
- Odpovedí: 2
- Zobrazení: 3150
Futures S&P 500 dáta
Ahojte, dumám nad rôznymi stratégiami kedy smer trhu na ďalší obchodný deň určí výraznejší pohyb futuresov v noci. Denné aj hodinové dáta ohľadom SPY sú voľne dostupné pre vstup a výstup obchodov na začiatku, v strede ci konci obchodného dňa. Avšak free futures dáta som našiel čisto iba denný timefr...
- Št 27 10, 2022 7:47 pm
- Fórum: Brokeri - cez koho na burzu
- Téma: Interactive Brokers
- Odpovedí: 2458
- Zobrazení: 1087890
Re: Interactive Brokers
Ahojte, vlastní tu niekto ľubovolný korporátny dlhopis v EUR mene u Interactive Brokers? Ideálne US domicilovanej firmy.
Zaujímali by ma marginové požiadavky na držanie tohto dlhopisu a zároveň ako sadzbou dane je zdaňovaný vyplácaný kupón. Ďakujem.
Zaujímali by ma marginové požiadavky na držanie tohto dlhopisu a zároveň ako sadzbou dane je zdaňovaný vyplácaný kupón. Ďakujem.
- Po 12 10, 2020 4:39 pm
- Fórum: Dane a naše investície
- Téma: fyzicka alebo pravnicka osoba pri investovani
- Odpovedí: 80
- Zobrazení: 51941
Re: fyzicka alebo pravnicka osoba pri investovani
Predpokladám, že tak osobne funguješ. Podľa toho čo som si zatiaľ naštudoval ako živnostník musíš ručiť celým svojím majetkom a dokladovať konkretne vydavky príp. využiť paušalne výdavky. Ako sro-cka sa uvádza nutnosť viesť si podvojné účtovnictvo. Odvody pri sro odpadaju pokial by som si nechcel vy...
- Po 12 10, 2020 3:20 pm
- Fórum: Dane a naše investície
- Téma: fyzicka alebo pravnicka osoba pri investovani
- Odpovedí: 80
- Zobrazení: 51941
Re: fyzicka alebo pravnicka osoba pri investovani
Samozrejme ako píšeš tie rozdiely sú tam a ide mi o osobne o to, že keď už držím nejaké dlhopisy či dividendové akcie a je možnosť si znížiť o niečo základ dane šiel by som osobne do toho. Avšak pred oslovením nejakého účtovníka či firmy by som rád mal naň nejakú referenciu spokojného klienta.
- Po 12 10, 2020 9:08 am
- Fórum: Dane a naše investície
- Téma: fyzicka alebo pravnicka osoba pri investovani
- Odpovedí: 80
- Zobrazení: 51941
Re: fyzicka alebo pravnicka osoba pri investovani
Skúsim oživiť tému. Predpokladám, že niektorí investujete aj mimo akumulačné etf, povedzme aj na slovensku či v EU, či už do dlhopisov, nehnuteľností, atď. Následne je potrebné riešiť už zložitejšie daňovo odvodové otázky a už sa otvára priestor pre optimalizáciu. FO vs PO, SR vs EU, atď. Máte niekt...
- Po 08 02, 2016 10:38 am
- Fórum: Politika a názory o spoločnosti
- Téma: Volby 2016
- Odpovedí: 153
- Zobrazení: 74247
Re: Volby 2016
Ja by som to videl rovnako, ale vzhladom na posledne prieskumy to s SaS nevyzera moc dobre, preto mne to vychadza skor na Siet. Sice Prochazka nema na to byt premierom, ale nechcem aby moj hlas prepadol Ficovi...Coudy napísal:Peťo Cmorej má môj hlas istý.
- Pi 22 01, 2016 4:00 pm
- Fórum: Komodity, komoditné akcie
- Téma: Ropa
- Odpovedí: 889
- Zobrazení: 290263
Re: Ropa
Tak som sa potesil ze to posle trhy opat testovat 1800 a namiesto toho sme dnes uz pri 1900. Predpokladam ze ide iba o uzatvaranie shortov, kedze fundamentalne sa nic nezmenilo a dokonca dnes som cital vyhlasenie Iranu ze tento rok chce dodavat tusim az milion barelov navyse a nie 600 000.
- Ut 22 09, 2015 1:20 pm
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: Nakup akcii volkswagen ?
- Odpovedí: 17
- Zobrazení: 10778
Re: Nakup akcii volkswagen ?
Co si myslite o sucasnom skandale VW v US ? Ma niekto VW v portfoliu ? V portfoliu nemam a nechystam sa kupovat, hlavne ked sme na vrchole cyklu pravdepodobne. Kazdopadne v Cine padaju predaje preto klesaju uz polroka akcie automobilky a teraz si to posrali totalne v USA (citát sefa VW v USA) + cel...
- Po 31 08, 2015 12:52 pm
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: Trhy - aktuálne
- Odpovedí: 1025
- Zobrazení: 481630
Re: Trhy - aktuálne
Tak či tak nechápem ten výrazný ( štvrtkový 9 % a piatkový 6 %) rast ropy. Previs ponuky nad dopytom naďalej trvá, návrat Iránu na trh to zrejme ešte zhorší, silný dolár je tu stále a počet aktívnych ropných vrtov neklesá... Všetky tieto prúsery stále trvajú (max. dolár mierne oslabil) takže naďale...
- St 26 08, 2015 9:04 am
- Fórum: Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií
- Téma: JUGGLER - tipy na swingtrading.
- Odpovedí: 500
- Zobrazení: 181046
Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.
V New Yourku recní Dudley ale myslel som z Ciny novinky, v USA je napr. aj zajtra HDP, ropa dnes budu zasoby atd ale myslim ze to az tolko nerozhadze trh ked ocakavane zvysovanie sadzieb sa posuva na december a neskor ale kto vie... 
- St 26 08, 2015 8:57 am
- Fórum: Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií
- Téma: JUGGLER - tipy na swingtrading.
- Odpovedí: 500
- Zobrazení: 181046
Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.
Osobne tipujem dva dni relativneho pokoja az do piatku, kedy sa v Cine zverejnuju industrial profits co by mohlo zase pripomenut trhu rizika
- St 26 08, 2015 8:30 am
- Fórum: Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií
- Téma: JUGGLER - tipy na swingtrading.
- Odpovedí: 500
- Zobrazení: 181046
Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.
Tak dnes som sa nachytal. Tak sme dopadli asi viacerí. Začať som si budovať niektoré long pozície a bol som nadšený spočiatku ako dobre som nakúpil a potom som iba čumel... A ako vravíš nikde žiadne správa nič všetko je v poriadku, akurát ten strach...som sa síce aj čudoval že VIX a UVXY neklesne a...
- Ut 25 08, 2015 9:28 am
- Fórum: Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií
- Téma: JUGGLER - tipy na swingtrading.
- Odpovedí: 500
- Zobrazení: 181046
Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.
Prosím ťa juggler na základe čoho odhaduje tvoj dvorný analytik na budúci rok silný rast. Opiera sa o fundamenty či skôr o techniku?
A kvalitné zhrnutie situácie v pár riadkoch, vďaka!
A kvalitné zhrnutie situácie v pár riadkoch, vďaka!
- Pi 03 07, 2015 2:20 pm
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: Banco Santander
- Odpovedí: 4
- Zobrazení: 3370
Re: Banco Santander
Mali by byť a pre istotu si skontroluj cenu na ofic. stranke: http://www.santander.com/csgs/Satellite?appID=santander.wc.CFWCSancomQP01&c=Page&canal=CSCORP&cid=1278681306057&empr=CFWCSancomQP01&leng=en_GB&pagename=CFWCSancomQP01%2FPage%2FCFQP01_Page_AccionSAN_PT22" oncli...
- Ne 28 06, 2015 11:43 pm
- Fórum: Makroekonomika
- Téma: Jak to dopadne s Reckem?
- Odpovedí: 126
- Zobrazení: 53887
Re: Jak to dopadne s Reckem?
Oni sú už teraz ,,na prístrojoch,,. Gréci už dlhšie zneužívajú likviditu od ECB a grécka vláda z nej financuje chod krajiny pričom bankám ručí dlhopismi. Ked v utorok nesplatia 1,5 mld. , tak v stredu im znížia rating na ,,D,, (default ) a ECB im zastaví dodávku likvidity. V tom momente by mali byť...
- Ne 28 06, 2015 11:26 am
- Fórum: Makroekonomika
- Téma: Jak to dopadne s Reckem?
- Odpovedí: 126
- Zobrazení: 53887
Re: Jak to dopadne s Reckem?
http://ekonomika.sme.sk/c/7883205/krach-grecka-kedy-vypnu-bankomaty-a-platobne-terminaly-rozhovor.html" onclick="window.open(this.href);return false; Pokial som to spravne pochopil oni sice budu v bankrote, lenze pokial ECB ich bude dopovat cez ELA stale budu na pristrojoch prezivat a otaz...
