offtopic odkazy

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať

Re: offtopic odkazy

Poslaťod JUGGLER » Uto 04 30, 2019 1:30 am

A čo tak na kauzy Kisku?

Ani jedno z médií, ktoré prezidenta Kisku celý čas velebia a podľa možnosti sa úzkostlivo vyhýbajú medializácii jeho káuz, nebolo prítomné na súdnom pojednávaní pod spisovou značkou 16Csp/147/2017 na Okresnom súde v Prievidzi dňa 28. 2. 2019, napriek tomu, že tu ide o takú drobnosť – vážne podozrenie, že človek, ktorý sa chystá v „tejtokrajine“ prevziať moc, si možno svoju prezidentskú kampaň platil z čiernych peňazí, a že jeho firma podnikala načierno.

Potom, ako súd oznámil svoj verdikt, zorganizoval obhajca Uhlár tlačovú besedu, ale agentúra TASR nepriniesla vo svojom informačnom servise oznam o jej konaní, čo jej mal Dom novinárov avizovať rovnako ako zvyčajne. A v Dome novinárov, kde sa mala konať, ani nezverejnili názov, ktorý Uhlár tlačovke dal: „Prezident Kiska neustále klamal a klame slovenský národ“… Náhoda? Tak či onak, výsledkom je, že okrem Hlavných správ sa žiadne médium na tlačovú besedu nedostavilo a verejnosť dodnes tieto informácie nedostala. Je tu však možnosť, že sa v dohľadnom čase dozvieme o celej veci viac zásluhou vyšetrovateľov NAKA.

https://www.hlavnespravy.sk/podnikala-k ... de/1740019
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER
 
Príspevky: 8969
Registrovaný: Štv 04 17, 2008 8:39 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod Istiach » Uto 04 30, 2019 6:59 am

Rychlo! Kym to zmazu! :D
Istiach
 
Príspevky: 1306
Registrovaný: Pia 12 18, 2009 7:20 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod jogo » Uto 04 30, 2019 8:57 am

cryptotrader píše:Dajte sem este daky link zo zemavek a bude to tu dokonale :D


Díky za tip. Túto stránku som nesledoval. :wink:

A hneď taká pikoška:

https://zemavek.sk/pravda-o-zbraniach-z ... sahu-naka/

Ako v Rumunsku za Ceaseska v 1987 roku, keď nám do kupé vo vlaku namieril hlaveň samopalu rumunský vojak - pohraničiar - policajt alebo kto to bol a opýtal sa: "Drogy, pistoleta net?"
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
 
Príspevky: 4532
Registrovaný: Pon 08 04, 2008 9:03 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod JUGGLER » Ned 05 05, 2019 8:35 pm

Minule som v pri relácii v TA3 otvoril ústa, keď nejaký politik obhajoval snahu američanov mať u nás vlastné muničné sklady (nie sklady NATO, ale americké !), lebo im vraj máme byť vďační za to, že vyhrali 2 sv. vojnu a porazili hitlerovské Nemecko.

Nuž ja som doteraz vedel, že Hitlera porazil Sovietský Zväz, ktorý pritom stratil 11 mil. vojakov a 11 mil. civilistov ( čo nám nejak média už nepripomínajú...keďže Rusko je dnes agresor )

Hned som pozrel štatistiky, aké obete priniesli amíci...V celej 2 sv. vojne, kde pokiaľ viem vyhrali hlavne proti Japonsku mali straty 400 tisíc vojakov a 10 tisíc civilistov....

Táto zaujímava kniha mi to dnes pripomenula:

https://www.pantarhei.sk/knihy/odborna- ... dejin.html

PREPISOVAČI DEJÍN

Väčšina Američanov je presvedčená, že nacistické Nemecko porazili Spojené štáty a mnohí z nich si dokonca myslia, že Sovietsky zväz bojoval na strane Hitlera. V Európe búrajú pamätníky osloboditeľov z čias 2. svetovej vojny, z verejných priestranstiev mocní odstraňujú ideologicky “nevhodné” sochy, mainstream presviedča, že “humanitárne” bomby NATO v Juhoslávii pred 20 rokmi chránili ľudské práva. Na ukrajinských uliciach pochodujú fašisti s horiacimi fakľami a v kanceláriách štátnych funkcionárov visia portréty Banderu, jedného z najväčších zločincov v histórii. V pobaltských republikách poberajú bývalí členovia nacistických jednotiek výsluhové dôchodky. Ambasáda USA presviedčia Slovákov, že v SNP bojovali Američania po boku partizánov… Publicista Ľudovít Števko a jeho kolegovia Marek Mahút, Maroš Puchovský a Roman Michelko v novej knižke Prepisovači dejín upozorňujú na znepokojivé snahy režisérov nového svetového poriadku, usilovne prepisujúcich históriu a vedúcich agresívnu informačnú vojnu s cieľom ovládnuť mysle ľudí.

P.S. Tipujem, že na pultoch dlho nevydrží. Je to dotlač. Zaujímalo by ma, či sa hlavné vydanie rýchlo rozpredalo, ale ho niekto skúpil... :wink:
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER
 
Príspevky: 8969
Registrovaný: Štv 04 17, 2008 8:39 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod Istiach » Ned 05 05, 2019 11:09 pm

Ja som dnes videl zaujimavu vec, a sice ze USA do ZSSR ako spojenci importovali 2 miliardy masovych konzerv. ZSSR ich za ten cas vyrobilo len 400 000 ( alebo 4 miliony, neviem presne.)
Istiach
 
Príspevky: 1306
Registrovaný: Pia 12 18, 2009 7:20 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod wolf25 » Pon 05 06, 2019 10:42 am

JUGGLER neviem ako detailne sa zaujimaš o historiu ale pišeš to všetko velmi zjedodušenie. To že si doteraz vedel že Hitlera porazil sovietsky zväz mi napovedá že si asi starší ročník ktorému to bolo vtlkané do hláv. Porovnávať počet obätí je totálny nezmysel, na území ameriky okrem utoku na pearl harbor nepadol ani jeden výstrel, všetky ich boje prebiehali v pacifiku alebo na opačnom konci sveta. A to aké obete malo ZSSR je samozrejme strašné ale vo veľkej miere za to možu sami, či už kvoli bojom bez nulovej stratégie, posielaní vojska na istú smrť alebo dokonca strielaním vlastnych vojakov. O gulagoch sa baviť ani nemusíme lebo nacistické tábory neboli tie najhoršie miesta na svete. Akurat mali štastie že po vojno boli na víťaznej strane a všetkom čo sa tam dialo sa svet nedozvedel.

Ale trochu k vývoju. Hitler ovládol celú europu a začinal s bomardovaním Británie, tá bola zahnaná do kúta až tak že Churchill do poslednej chvíle zvažoval uzavriet s Hitlerom prímerie, lebo inak im hrozil hladomor a obrovské straty na civilných životoch. Ak by aj došlo k mieru za par rokov by hitler klopal na dvere tak či tak. Bez humanitárnej pomoci od USA by polovica británie vykapala na hladomor, ktorý tam už dávno vládol. Toto bola situacia na zapadnom fronte. Na východnom Hitler už okupoval Stalingrad a tu nastal najväčší zlom v priebehu vojny. Hitler si vojnu prehral sám ked mu ego nedovolilo stiahnut jednotky ktoré prehrávali boj na Volge, len preto lebo dobiť mesto ktoré nesie Stalinovo meno musel za každú cenu. Ak by Stalingrad padol, Moskva by bola dalšia a presli by cez nu ako nož maslom. Poražke nacistov na Volge pomohlo viacero faktorov, ako aj počasie alebo nedostatok ropy kedže američania Hitlera odrezali od zásob v Afrike.

Ked bol Hitler oslabený prišiel deň D, nebyť tejto invázie dnešný svet vypadá inak. Ak by Hitler nemusel bránit západny front, Áziu by vyčistil do roka. Nikto nemože povedať že iba američania vyhrali vojnu ale mali v nej najzásadnejšie slovo. Či to robili lebo preto lebo im záležalo na osude európy alebo kvoli tomu lebo by do par rokov boli na rade oni si moze domysliet každý sam.

Velmi zjedodušene napísané ale toto je téma na dlhšie a hlbšie sa mi ist nechce
wolf25
 
Príspevky: 128
Registrovaný: Pia 03 22, 2019 9:38 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod cryptotrader » Pon 05 06, 2019 11:07 am

Nuž ja som doteraz vedel, že Hitlera porazil Sovietský Zväz


Neskutocne, zachvilu tu zacnite konspirovat a poprite holokaust, ze americania neboli na mesiaci, ze zem je plocha alebo duta, ze vo venezuele sa maju ludia fajn, ze Krym nikdy neobsadili Rusaci.
cryptotrader
 
Príspevky: 144
Registrovaný: Str 01 03, 2018 12:27 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod Trumpeta1978 » Pon 05 06, 2019 11:13 am

Wolf
Hitler bol nafetovany pomatenec ktoreho strategicke rozhodnutia boli tak zle, ze Nemecko nikdy vyhrat vojnu nemohlo.
Trumpeta1978
 
Príspevky: 799
Registrovaný: Uto 03 28, 2017 9:05 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod roock » Pon 05 06, 2019 11:55 am

cryptotrader píše:Neskutocne, zachvilu tu zacnite konspirovat a poprite holokaust, ze americania neboli na mesiaci, ze zem je plocha alebo duta, ze vo venezuele sa maju ludia fajn, ze Krym nikdy neobsadili Rusaci.

:lol: apropo myslíš že Venzuelský ľud sa bude mať lepšie pod diktátom júesej...? Pozri ako sme dopadli na Slovensku pod diktátom Nemecka, Fracúzska, v podstate 4. ríša... :(
roock
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Štv 09 04, 2014 10:05 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod JUGGLER » Pon 05 06, 2019 4:05 pm

cryptotrader píše:Neskutocne, zachvilu tu zacnite konspirovat a poprite holokaust, ze americania neboli na mesiaci, ze zem je plocha alebo duta, ze vo venezuele sa maju ludia fajn, ze Krym nikdy neobsadili Rusaci.


Si magor, alebo čo? Len debatíme. Samozrejme, že Hitlera porazilo ZSSR a najväčšie obete mali Rusi. Z pohľadu Slovenska - celé naše územie oslobobila Červená armáda, ktorá nakoniec dobyla aj Berlín. Z pohľadu Čechov - časť územia západných Čiech oslobodili američania. V 1944 američania zbombardovali Bratislavu. Neskôr Rusi zbombardovali myslím Nitru

Ja osobne zazlievam američanom, že neoslobodili celú Európu. Vtedy by sme im mali byť začo vďační.
Nepadli by sme pod Sovietský Zväz a nezažili 40 rokov komunizmu.
To bol zločin zo strany Rusov. Ja vôbec nestojím pri rusoch, ani pri amíkoch, len neznášam, ked sa história zámerne prekrúca.
Zaujímavé, kolko ľudí sa na svet pozerá čiernobielo: rusi sú zlí, amíci dobrí, alebo naopak. Pritom svinstvá robia jedni aj druhí..

Amerika je krajina, ktorá vie využiť mozgy na podnikanie a technologický pokrok, ale ináč priemerní ľudia tam majú riadne vymyté mozgy. O Európe a dejinách nič nevedia..

Ked už spomínaš ten holocaust, tak USA a západná európa dobre vedela, čo robí Hitler. Ale hrali sa na mŕtveho chrobáka.
Amíci mohli zasiahnúť skôr, ale nezasiahli.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER
 
Príspevky: 8969
Registrovaný: Štv 04 17, 2008 8:39 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod jaroslav80 » Pon 05 06, 2019 6:11 pm

Aby ste mali predstavu, akym sposobom sa "oslobodzovalo".
Rok 1945, pat nemeckych parnikov v Baltskom mori. Naplnene hlavne veznami z koncentrakov a civilistami. Utopili ich britske lietadla a sovietske ponorky.

Wilhelm Gustloff, Goya, Cap Arcona, Steuben, Thielbek.
9300 + 6500 + 5000 + 4000 + 2700 = 27500 ludi utopenych v ladovej vode. Pre porovnanie - s Titanicom islo ku dnu 1600 ludi.

Vdaka medialnej masazi, ktoru na SK mame, ste o spominanych lodiach zrejme doteraz nepoculi.
Cap Arcona a Thielbek isli ku dnu 3. maja 1945, ked Hitler bol uz par dni smrti. Asi len tak z nudy.
jaroslav80
 
Príspevky: 1823
Registrovaný: Štv 03 24, 2011 6:19 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod jogo » Pon 05 06, 2019 6:54 pm

wolf25 píše: Nikto nemože povedať že iba američania vyhrali vojnu ale mali v nej najzásadnejšie slovo.

Maš pocit, že 5.juna 1944, keď prišlo k vylodeniu v Normándii, ešte nebol Hitler porazený vojskami Sovietskeho zväzu?

[url]https://sk.wikipedia.org/wiki/Západný_front_(druhá_svetová_vojna)[/url]
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
 
Príspevky: 4532
Registrovaný: Pon 08 04, 2008 9:03 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod wolf25 » Pon 05 06, 2019 11:11 pm

A ty maš pocit že pred vylodením v normandií sa američania pozerali na priebeh vojny len z okna ? Je lahke vytiahnut jednu vetu zo 100 a k zvyšním uz nič nenapisať. Absolutne nezaleží natom kto bol prvý v Berlíne ale natom čo všetko sa muselo stať pred tym aby sa tam vobec rusi dostali. Ak sa na pretekoch beží štafeta víťaz je len ten posledný čo sa dostal do ciela ?
wolf25
 
Príspevky: 128
Registrovaný: Pia 03 22, 2019 9:38 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod jogo » Uto 05 07, 2019 12:34 am

wolf25 píše:A ty maš pocit že pred vylodením v normandií sa američania pozerali na priebeh vojny len z okna ?


Prečo USA druhý front neotvorilo vtedy, keď nemci stáli pred bránami Moskvy alebo Stalingradu? To by bola zásadná pomoc, ale v 1944 roku už bolo Nemecko vojenský porazené a ZSSR začalo oslobodzovať štáty východnej Europy.
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
 
Príspevky: 4532
Registrovaný: Pon 08 04, 2008 9:03 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod MartinPillar » Uto 05 07, 2019 9:04 am

jogo píše:
Prečo USA druhý front neotvorilo vtedy, keď nemci stáli pred bránami Moskvy alebo Stalingradu?


Chceli, aby Hitler urobil robotu za nich v Rusku.
USA nastúpilo až bolo jasné na akú stranu sa treba pridať a hrozilo, že Rusi obsadia celú Európu.
Ak by Hitler v Rusku vyhral doteraz sú USA s ním kámoši.
"There is only three ways a smart person can go broke: liquor, ladies and leverage." Charlie Munger
MartinPillar
 
Príspevky: 837
Registrovaný: Uto 11 11, 2014 5:07 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod wolf25 » Uto 05 07, 2019 9:18 am

USA vstupilo do vojny 1941 takže si preštudujte aspon zakladne fakty. Hitler mal po vojne v europe s USA svoje vlastne plany takže zasa fabulácie o židojašteroch z USA ktorí čakali na porazenie nacistov
wolf25
 
Príspevky: 128
Registrovaný: Pia 03 22, 2019 9:38 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod MartinPillar » Uto 05 07, 2019 9:49 am

wolf25 píše:USA vstupilo do vojny 1941 takže si preštudujte aspon zakladne fakty. Hitler mal po vojne v europe s USA svoje vlastne plany takže zasa fabulácie o židojašteroch z USA ktorí čakali na porazenie nacistov


My sa tu bavíme o Europe a nie o Pearl Harbour a Japoncoch.
"There is only three ways a smart person can go broke: liquor, ladies and leverage." Charlie Munger
MartinPillar
 
Príspevky: 837
Registrovaný: Uto 11 11, 2014 5:07 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod wolf25 » Uto 05 07, 2019 9:59 am

Netaraj, napisal si "USA nastúpilo až bolo jasné na akú stranu sa treba pridať". USA si stranu vybralo po utoku Japonska, tj spojenca Nemcov a Talianov
wolf25
 
Príspevky: 128
Registrovaný: Pia 03 22, 2019 9:38 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod MartinPillar » Uto 05 07, 2019 10:08 am

:roll: :roll: :roll:
"There is only three ways a smart person can go broke: liquor, ladies and leverage." Charlie Munger
MartinPillar
 
Príspevky: 837
Registrovaný: Uto 11 11, 2014 5:07 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod Trumpeta1978 » Uto 05 07, 2019 11:31 am

Na Jaltskej konferencii 2/1945 sa mocnosti okrem ineho dohodli na sferach vplyvu, preto nemohli americania postupovat dalej do strednej Europy. To, ze Hitler napadol Zssr bolo ciste sialenstvo pomatenej drogovo zavislej mysle a vecsina jeho generalov to dobre vedela. Apropo Hitler nemal v armade zdaleka az tak silnu podporu, preto bolo nanho aj tolko atentatov. Kto dnes obdivuje Hitlera je mimo, uplne, nie kvoli moralnemu principu ale kvoli tomu ze bol dusevne chory a jeho konanie neracionalne.
Trumpeta1978
 
Príspevky: 799
Registrovaný: Uto 03 28, 2017 9:05 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod JUGGLER » Uto 05 07, 2019 8:02 pm

wolf25 píše:USA vstupilo do vojny 1941 takže si preštudujte aspon zakladne fakty. Hitler mal po vojne v europe s USA svoje vlastne plany takže zasa fabulácie o židojašteroch z USA ktorí čakali na porazenie nacistov


Tými židojaštermi si čo myslel? Židia vtedy nemali v Amerike taký vplyv. Tridsiate roky - to boli roky antisemitizmu. Židia predtým oživili komunizmus (Marx ) a viedli všetky komunistické hnutia (napr.Rosa Luxemberg v Nemecku. Béla Kohn v Maďarsku atd).Ani Roosevelt ani Churchill neboli naklonení židobolševikom a tým pádom ani ZSSR...Ich najväčší vplyv bol v tom, že umožňovali židom uchýliť sa do USA a U.K. Židia začali mať vplyv v USA v 60 a 70 rokoch (najznámejší asi Kissinger) . Dnes už majú pod palcom všetko - republikánov i demokratov. Už je medzi nimi boj - teda medzi konzerv. a liberálmi.

Amíci boli kvázi neutrálni až kým na nich nezaútočili Japonci (1941). Od 1941 do Jalty mali dosť času urobiť viac. Aj to ukončenie vojny cez Hirošimu a Nagasaki - to bol strašný čin. Nemuseli to tak urobiť, že zhodili atómky priamo na mestá plné ľudí...
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER
 
Príspevky: 8969
Registrovaný: Štv 04 17, 2008 8:39 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod Trumpeta1978 » Str 05 08, 2019 8:32 am

Japonska vojenska doktrina nepoznala pojem "porážka" preto by sa nikdy nevzdali, boli ochotni bojovat bez ohladu na to ci by to zmysel malo alebo nie cele desatrocia. Obsadenie Japonska a nasledne udrzanie by bolo mimoriadne tazke z hladiska strat /hornata, clenita krajina,neochota vzdat sa/ preto americania pristupili k jadrovym utokom, co ich neospravedlnuje, iba vysvetluje konanie.
Neracionalnost Hitlerovych rozhodnuti je vidno uz z vyhlasenia vojny Usa 12/1941 co bolo v tej chvili zbytocne chybne strategicke rozhodnutie, bol tak obmedzeny, ze si ani neuvedomoval voci akemu hospodarskemu gigantu vykonal tento akt.

Sovietsky zvaz bola krajina zo skoro neobmedzenym ludskym potencialom, uzemim. Taky priestor sa neda len tak obsadit a dlhodobo ovladnut. Hitler si to znovu pokazil sam, ze sa na dobytych uzemiach spraval barbarsky a nevyuzil existujuci negativny obraz Stalina u obyvatelstva vo svoj prospech /hlavne na uzemi Ukrajiny/
Trumpeta1978
 
Príspevky: 799
Registrovaný: Uto 03 28, 2017 9:05 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod JUGGLER » Str 05 08, 2019 12:51 pm

Trumpeta1978 píše:Japonska vojenska doktrina nepoznala pojem "porážka" preto by sa nikdy nevzdali, boli ochotni bojovat bez ohladu na to ci by to zmysel malo alebo nie cele desatrocia. Obsadenie Japonska a nasledne udrzanie by bolo mimoriadne tazke z hladiska strat /hornata, clenita krajina,neochota vzdat sa/ preto americania pristupili k jadrovym utokom, co ich neospravedlnuje, iba vysvetluje konanie.


To chápem. Ale nemuseli zhodiť tie bomby na mestá plné civilistov. Desaťtisíce detí a žien uhorelo v plameňoch a na ožiarenie...Mohli to zhodiť niekde inde a Japonci by stejne prišli na to, že proti američanom s atómovou bombou musia rezignovať.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER
 
Príspevky: 8969
Registrovaný: Štv 04 17, 2008 8:39 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod Rado » Str 05 08, 2019 1:46 pm

Trumpeta1978 píše:Japonska vojenska doktrina nepoznala pojem "porážka" preto by sa nikdy nevzdali, boli ochotni bojovat bez ohladu na to ci by to zmysel malo alebo nie cele desatrocia.

Len doplním, že Japonsko sa nevzdalo po zhodení atómových bômb. Pokračovali v bojoch ďalej. Vzdali sa až keď do konfliktu naplno vstúpili Sovieti. Hrozilo, že po vylodení by sa mohlo Japonsko stať boľševické a príde o cisára. To bol hlavný dôvod prečo sa vzdali Američanom. Japonci by tak sami nikdy neurobili. Bomby bolo treba vyskúšať a ich zhodenie obhájiť. Preto sa to prezentuje ako obrat vo vojne aj keď to v skutočnosti tak nebolo. Bolo to zbytočné, ale vojna je taká. Bohužiaľ.
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end”
“Being aware of your fear is smart. Overcoming it is the mark of a successful person.” -Seth Godin
Obrázok užívateľa
Rado
 
Príspevky: 3413
Registrovaný: Sob 10 03, 2009 10:54 am

Re: offtopic odkazy

Poslaťod Trumpeta1978 » Str 05 08, 2019 3:22 pm

Rado

súhlas, pre Japoncov bol cisar ako boh, vedeli ze zo sovietmi by sa nedohodli a cisar by bol po vojne odsudeny co by pre nich bola nepredstavitelna potupa a smaozrejme koniec cisarstva ako takeho. Takze sa radsej sa vzdali americanom ktori slubili ze s cisarom sa bude jednat systemom "ten čo o ničom nevedel a za nič nemôže". Zbytocne bolo vo vojne vselico, napr aj zname bombardovanie Drazdan ktore bolo vojensky bezcenne a plne civlinych utecencov z celeho Nemecka- cisty masaker.
Trumpeta1978
 
Príspevky: 799
Registrovaný: Uto 03 28, 2017 9:05 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod JUGGLER » Str 05 08, 2019 3:37 pm

Rado píše:Len doplním, že Japonsko sa nevzdalo po zhodení atómových bômb. Pokračovali v bojoch ďalej. Vzdali sa až keď do konfliktu naplno vstúpili Sovieti. Hrozilo, že po vylodení by sa mohlo Japonsko stať boľševické a príde o cisára. To bol hlavný dôvod prečo sa vzdali Američanom.


Amíci zhodili bombu na Hirošimu 6. augusta 1945. Na Nagasaki 9 augusta 1945.

Na základě spojeneckých úmluv vyhlásil 8. srpna 1945 Japonsku válku také Sovětský svaz a jeho vojska posílená o zkušené jednotky, které došly až do Berlína, zahájily v Mandžusku bleskovou ofenzívu. Šest dní po bombardování Nagasaki dne 15. srpna 1945, v momentě, kdy Rudá armáda dokončila bleskové obklíčení Kuantungské armády, oznámilo Japonsko přijetí bezpodmínečné kapitulace požadované Spojenci. Dne 2. září podepsalo kapitulační listinu a oficiálně tak ukončilo válku v Tichomoří, čímž skončila druhá světová válka i na posledním válčišti. Poválečné Japonsko poté přijalo tři nejaderné zásady, odsuzující národní atomové zbrojení.[4] Etické a právní opodstatnění svržení atomových bomb je dodnes předmětem diskusí.

OK. Atómové bomby spojencov ( USA, UK, Canada) + útok ZSSR = to už bolo na Japoncov príliš veľa..
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER
 
Príspevky: 8969
Registrovaný: Štv 04 17, 2008 8:39 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod jaroslav80 » Štv 05 09, 2019 7:24 pm

Trumpeta1978 píše: To, ze Hitler napadol Zssr bolo ciste sialenstvo pomatenej drogovo zavislej mysle a vecsina jeho generalov to dobre vedela.


Trumpeta, to ze utok tretej rise na ZSSR (podobne ako Napoleonove tazenie proti Rusku) bola velka chyba, v roku 1941 nebolo uplne jasne. Francuzi s Anglicanmi si v 1940 mysleli, ze utok Nemecka na Francuzsko by bol fiasko a vies ako to dopadlo. Po bitke je kazdy general. Nie ze by som sa zastaval Hitlerovho napadu (ci uz z moralneho alebo vojensko-ekonomickeho hladiska). Len sa snazim povedat, ze v 1941 vobec nebolo jasne ako ten utok dopadne. Stalin na par mesiacov skolaboval a ani sa neukazal na verejnosti, az kym sa nevschopil ked uz Sovieti museli ist branit Moskvu a mali miliony mrtvych a zajatych vojakov vdaka totalne chaotickej obrane po armadnych cistkach, ktore Stalin inicializoval. V Rusko-Finskej vojne sovieti inkasovali 5 nasobne straty = akoby dnes USA zautocilo na Iran a inkasovali by tam 5 nasobne straty a obsadili ledva par pohranicnych dedin. Co by si si pomyslel o bojaschopnosti a organizovanosti takej velmoci.
jaroslav80
 
Príspevky: 1823
Registrovaný: Štv 03 24, 2011 6:19 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod Trumpeta1978 » Pia 05 10, 2019 9:21 am

jaroslav

1/ utocnik je vzdy v nevyhode a braniaci sa naopak vo vyhode- tak to vzdy platilo, urcite este aj v dobe II. sv. vojny. Preto nie je ziadnym velkym prekvapenim ako dopadol Hitler v Rusku a Stalin vo Finsku.

2/ Hitler otvoril druhy front pritom nemal pevne v rukach ani ten zapadny. Ano, uznavam ze Zssr mohlo v tej chvili vyzerat zranitelne, ale stale malo obrovsku armadu- to ze nemalo po cistkach dostojnikov bol samozrejme hendikep. Ale nic to nemeni na tom, ze Hitlerove rozhodnutia boli cisty gambling, vid konkretne jeho dalsie kroky. v Zssr proti ktorym jeho generaly boli proti a mali pravdu. Hitler bol opantany vlastnym uspechom ked rychlo dobyl Francuzsko ale nedoslo mu ze Zssr je uplne ina salka kavy, vid nedostatocna logistika pri prilis rychlom postupe atd.
3/ Stalin sa Hitlera nebal, bol totiz lepsi strateg ako on a videl ze karty su rozdane v jeho prospech.

4/ Nemecko investovalo obrovske usilie a materialu do vyvoja "novych zazracnych zbrani" v case ked front si ziadal zakladny vojensky material pretoze Sovietska presila bola vysoka.
Trumpeta1978
 
Príspevky: 799
Registrovaný: Uto 03 28, 2017 9:05 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod pokus » Pia 05 10, 2019 11:33 am

Pripomenul by som generala Zimu, nemcov pred Moskvou de facto zastavilo pocasie. Nebyt toho, vyzeralo by to inak.
Na druhej strane so zimou nepocitali a spoliehali sa na to, ze sa rusi vzdaju/ze ich porazia skor. Vojny totiz vacsinou nie su o zniceni protivnika, ale o zlomeni jeho vole branit sa a to sa nemcom v Rusku nepodarilo.
pokus
 
Príspevky: 356
Registrovaný: Str 01 06, 2016 7:11 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod Trumpeta1978 » Pia 05 10, 2019 12:55 pm

Bol to sialeny risk zo strany Nemcov. Stalin pockal dokym sa im neunosne natiahnu logisticke linie a potom presiel do protiutoku. A Nemci mali problem: nebolo co jest, nebolo dost tepleho oblecenia a castokrat neboli ani pohonne hmoty takze nechali tanky osudu a stiahli sa bez nich. Logistika je zaklad vojny.
Trumpeta1978
 
Príspevky: 799
Registrovaný: Uto 03 28, 2017 9:05 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod pokus » Pia 05 10, 2019 4:14 pm

Stalin mal skor stastie ze to tak vyslo. Nemci sa od zaciatku najviac obavali toho, ze rusi zacnu ustupovat. Ale ked videli opak, poniektori uz hovorili o vyhratej vojne a vela nechybalo, aby mali pravdu.
Paradoxne sa Hitler zo Stalinovej chyby neustupovat nepoucil a aj to prispelo k jeho porazke, vid Stalingrad...
pokus
 
Príspevky: 356
Registrovaný: Str 01 06, 2016 7:11 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod jaroslav80 » Sob 05 11, 2019 9:42 pm

Historiu pisu vitazi. V mediach je podavana jednostranne. O chaotickych rozhodnutiach spojencov v prvych 2-3 rokoch vojny, ked isli od porazky k porazke hoci mali obrovsku materialnu prevahu (porazene Nemecko a periferna velmoc Japonsko - ved to bolo na smiech ze by vobec mohli nejako rozbalansovat obrovske Britske imperium, velmoc USA a giganta ZSSR) sa v mediach skoro nic nehovori. O spinavostiach spojencov sa tiez nehovori. Koncentraky vyvinuli a do praxe zaviedli Briti pocas 2. Burskej vojny. Americania a Briti skolonizovali svet a cakali aby ostatni na nich robili. To bol v podstate dovod druhej svetovej, ona nevznikla len tak z nicoho nic. Hitler bol len hlasna truba. Tiez komunizmus nevznikol len tak z nicoho nic ale z nenazranosti vladnucej vrstvy pred vznikom komunizmu. Bola to primitivna a hnusna reakcia, ale nevznikla len tak z nicoho nic. No v mediach namenuju 10 inych vedlajsich pricin a o podiele viny Britov a Amikov umyselne mlcia.
jaroslav80
 
Príspevky: 1823
Registrovaný: Štv 03 24, 2011 6:19 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod JUGGLER » Štv 09 26, 2019 8:37 pm

https://youtu.be/AHt4dDDjDc0

Zelenskyj na konferencii premietol na plátno video, v ktorom ukázal, ako by to vyzeralo, keby si svetoví lídri písali v skupinovom čete na WhatsApp-e.

Nechýbajú v ňom narážky na introvertnosť Fínov, Petra Porošenka, schopnosť bieloruského prezidenta Lukašenka robiť selfie, anglickú kráľovnú, za ktorú píše správy princ Harry, mocenské boje Číny, Ruska a USA, nukleárne zbrane Severnej Kórey či amerického prezidenta Donalda Trumpa. Video sa už niekoľko dní šíri Twitterom.

Čítajte viac: https://fici.sme.sk/c/22221904/zelenske ... z60ep0FkPu
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER
 
Príspevky: 8969
Registrovaný: Štv 04 17, 2008 8:39 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod Glogol » Ned 09 06, 2020 10:43 am

Pivo velmi nepijem ale sem tam si dam, odo dnes asi preskocim na Bernard. CItim, ze by som mal trocha podporovat rozumnych ludi v tejto dobe. https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/roz ... ravy_epsal
Glogol
 
Príspevky: 321
Registrovaný: Štv 05 10, 2007 12:26 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod polovnik » Pon 09 07, 2020 10:27 pm

Glogol píše:Pivo velmi nepijem ale sem tam si dam, odo dnes asi preskocim na Bernard. CItim, ze by som mal trocha podporovat rozumnych ludi v tejto dobe. https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/roz ... ravy_epsal

pekny rozhovor sa divim ze to vydali v slnieckarskomi idnese a ze vobec neboji pan Bernard vystopvat na verejnosti s taky nazormi
polovnik
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Ned 02 22, 2009 7:00 pm

Re: offtopic odkazy

Poslaťod JUGGLER » Uto 09 08, 2020 12:00 am

Aj mne sa páči. Dobré a úprimné čítanie. Najbližšie si kúpim sixpack piva Bernard.

Napadají mě dvě věty. Jednak „Svět se zbláznil“, což je naše dlouhodobá kampaň. A tady je to tak masivní, že mě i přestává lákat si z toho dělat legraci, protože už to není legrace. Druhé slovní spojení je: A dost! Protože to, co se děje, je degenerace a úpadek západní společnosti, která už přestala být dávno svobodná.

Když se propouští z práce za jiný názor? To zde bylo za bolševika, dnes to dělají progresivisté, levicoví idioti. Společnost pokřivují, ovládají. Řvou a všichni se jich bojí. Korporace jim podlézají, sociální sítě a novináři totéž. Proč by se člověk, který se shodou okolností narodil jako bílý, měl za svou barvu kůže stydět, nebo dokonce omlouvat?

Společnost se bičuje za věci, které se stávaly před desetiletími, stoletími. Případ toho černocha, kterého policista zabil, je špatný, ale na to má společnost mechanismy, jak to řešit. To, co se děje, má mnohem hlubší kořeny. Co se děje v současnosti na Západě, to je úpadek říše římské, to je říše, která upadá v přímém přenosu. Spojené státy byly etalonem demokracie, to dnes končí. Totéž západní Evropa. Čína je dnes technologicky i ekonomicky jedničkou, ale systém, který tam panuje, je koncentrák, ze kterého by se Orwell mohl učit. Bodový systém, miliony kamer, dohled Velkého bratra.

Zdroj: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/roz ... ravy_epsal
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER
 
Príspevky: 8969
Registrovaný: Štv 04 17, 2008 8:39 pm

Predchádzajúci

Späť na Off topic - nie len investovanie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť