DENNÝ POKEC - Feb 2022

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4039
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 490 times
Been thanked: 184 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Takze to Rusko a ten Putin, najbohatsi clovek na svete, si plati takych amaterov?
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3905
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 362 times
Kontaktovať používateľa:

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa osamely chodec »

george1, toto mi celkom nesedi.

Najrozhodnejší dôvod je ale posledný, Ukrajina ako bývalý štát ZSSR, ak by sa jej podarilo vybudovať prosperitu a slobodný štát, mnohí rusi by videli, že ukrajinci sa majú lepšie a majú slobodu konať a vravieť. Toto by priamo ohrozilo postavenie Putina ako diktátora. tento dôvod je najdôležitejší

https://sk.wikipedia.org/wiki/Zoznam_%C ... Apnej_sily
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4039
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 490 times
Been thanked: 184 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Mna by zaujimala jedna vec, to nie na margo tejto vojny, ale vseobecne. Mnoho mnoho ludi tu hovori, ze ludia radsej idu zapadnejsie, AT, DE/FR, UK alebo posledna zastavka USA. Mnoho ludi tvrdi, ze USA a NATO su istota a viacmenej tym padom svetovy mier a blahobyt..
Ako by svet vyzeral, ak by sme vsetci, tj takmer 8 miliard ludi, isli do USA?

Pytam sa z 1 dovodu, je super velebit nejake uzemie, ze sa tam zije dobre, ak tam zije 330M ludi a 7423M ludi zije mimo toho USA.
V mensom meritku - preco nezije kazdy jeden v Bratislave?
Vramci BA, preco nezije kazdy v centre, atd..

Alebo inak, ak by sme povalili vsetky vlady sveta, a urobili len jednu jedinu, a to Americku, ako by sa nam zilo ?

Opakujem, toto je otazka mimo vojny, ktora mohla byt polozena napriklad v roku 2015..
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4154
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Strkat hlavu do piesku na SK je v pohode, lenze ked trebars prezident Ukrajiny si nevie spocitat, ze bol Bidenom obetovanym pesiakom za ucelom devastacie Ukrajiny a zhorsenia vztahov EU-Rusko, z coho chce USA+UK profitovat, tak pre neho to moze mat fatalne dosledky. O ktorych sa zrejme presvedcime uz o par dni.
Po "sireni demokracie" USA sa v konecnom dosledku Afganistan, Ukrajina, Irak, Syria budu mat daleko horsie, nez keby sa tam nikdy ziaden American neukazal.
Naposledy upravil/-a jaroslav80 v Pi 25 02, 2022 9:34 pm, upravené celkom 1 krát.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4039
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 490 times
Been thanked: 184 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

No ako vidim, iny nazor mat obcan nemoze
https://akw.sk/domace-spravy/obmedzenie ... y-prejavu/
A asi sa ani pytat, lebo odpovede v nedohladne..

Ale pamatajte - vsetci sme na jednom a tom istom Titanicu.
Naposledy upravil/-a iceberg8 v Pi 25 02, 2022 9:35 pm, upravené celkom 1 krát.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3905
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 362 times
Kontaktovať používateľa:

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Mne skor pripada, ze sa Rusi citia ohrozeni zbranami NATO v blizkosti ich hranic, asi tak, ako by sa citilo USA ak by Cina napr. mala zbrane v Mexiku, alebo ,ked Rusi stavali zakladne na Kube a svet bol blizko nuklearnej vojny. Vtedy sa Rusi stiahli .
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4154
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Franto napísal: Pi 25 02, 2022 9:36 pm Pre Rusko je najväčšou hrozbou PUTIN nie USA.
Len si to musia uvedomiť samotní Rusi.
Tak ako pre spojencov USA su najvacsou hrozbou USA, nie Rusko a Cina. Len si to musia uvedomit samotni spojenci USA.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3905
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 362 times
Kontaktovať používateľa:

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4039
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 490 times
Been thanked: 184 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

To je ako v manzelstve - najvacsia hrozba pre zenu je jej muz.
Odoslané z počítača
lepka
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 11:04 pm
Been thanked: 1 time

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa lepka »

:uctievanie: :uctievanie: :uctievanie: :uctievanie:

Na Slovensko by mali prísť nemeckí vojaci s protilietadlovým systémom Patriot

https://dennikn.sk/minuta/2740330/
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3905
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 362 times
Kontaktovať používateľa:

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Ak by sa EU spojila a jednotne vyhlasila bojkot Rusku myslim, ze by sme uspeli. Ale miesto toho sa prijali jalove sankcie, na zivotoch Ukraincov im zjavne nezalezi. Hold Nemci Ukraincov a cela EU predali za plyn a ropu. :(
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16005
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1101 times
Been thanked: 1463 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

osamely chodec napísal: Pi 25 02, 2022 7:56 pm Aky mate nazor preco Rusku zautocilo na Ukrajinu. Snazim sa pochopit ich myslenie, preco to robia ?
Asi najlepšie si pozrieť Putinov prejav a vnoriť sa do ,,ruského,, myslenia. Iceberg dal včera linku. Ja som si to pustil.
Podľa mňa stratil súdnosť. Zdá sa mi dokonca , že v tom prejave oslovil ukrajincov ,,súdruhovia,,.

P.S. Blbé bude ked sa mu to nakoniec prepečie, lebo vidím že všetci by chceli uvaliť len také sankcie, aby ich to nebolelo...
iceberg8 napísal: Pi 25 02, 2022 7:42 am
Nezostrihany prejav Putina. Zostrih najdete napriklad na DennikN.

https://youtu.be/qgPrhC4xyNw
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 650 times
Been thanked: 376 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ten jeho prejav je dlhý (https://www.youtube.com/watch?v=NFgHEYgt6cE), ale odporúčam si ho vypočuť až dokonca.

Mňa najviac zaujala táto pasáž:
tomáš virdzek napísal: St 23 02, 2022 8:43 pm od cca od 36 minúty toho videa by ma zaujímalo:

"neposilovat svou bezpecnost na ukor bezpecnosti jinych statu..."
"volba spusobu zajisteni bezpecnosti, by nemela predstavovat hrozbu pro ostatni staty..."


Vie to niekto overiť, či to je naozaj tak? Potvrdiť/vyvrátiť?

Neskôr v ďalšom prejave (https://www.youtube.com/watch?v=yqsaX-zz73g) povedal pri konci toto:

"Teraz pár veľmi vážnych slov pre tých, u koho by mohla vniknúť chuť miešať sa zvonku do diania. Ktokoľvek bude skúšať nám v tom prekážať a najmä vytvárať pre nás hrozbu, pre našu krajinu a náš národ, nech vie, že odpoveď Ruska bude okamžitá a privedie vás k takým dôsledkom, s akými ste sa ešte nikdy vo svojej histórii nestretli."
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16005
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1101 times
Been thanked: 1463 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Franto napísal: So 26 02, 2022 12:08 am
Týmto sa Ťa nechcem dotknúť, ako pomocník si tu super užitočný, nováčikom vrátane mňa ochotne radíš. Som Ti za to vďačný. A ani si nemyslím, že si zlý človek. Ale žiaľ, si pomocník aj pri šírení chorých presvedčení. Úmyselne používam slovo "presvedčenie" a nie názor. Lebo Ty a Tebe podobní sa radi tým oháňate, že máte právo na iný názor.

Tak ako som to tu už predtým písal, názor môžeš mať napr. o nejakom filme. Alebo o niečom, čo nie je jednoznačné. Tak ako čierna je len čierna, tak aj zlý človek alebo jeho činy by sa nemali vnímať ako niečo, nad čím sa dá mudrovať.

Zlo je potrebné rozpoznať už keď je len v podobe púčiku... nie až keď je to krásne rozkvitnuté.... tak ako v tomto prípade.
Franto. Za komunizmu boli najdôležitejší tzv. ,,strážcovia ideologickej čistoty,,. Bonzovali, prenasledovali a šikanovali ľudí, ktorí nemali názor v súlade s komunistickou ideológiou. Vravelo sa, že komunistický režim je z ideologického hľadiska horší ako fašizmus. Prečo ? Lebo fašisti dali ľuďom pokoj a nevnucovali im svoju ideológiu. Za komunizmu však platilo KTO NEJDE Z NAMI, TEN IDE PROTI NÁM.

Inými slovami: kto mal iný názor, ten bol nepriateľ.

Zamysli sa nad tým. Často sa nevyjadruješ k obsahu, ale k ľuďom: moralizuješ a poučuješ druhých. Svoj názor vydávaš za dogmu a ostatných posudzuješ len podľa toho, či je to v súlade s tvojou ideológiou. A ešte sa oháňaš, že mať iný názor je spoločenský nezodpovedné. Za komunizmu by si bol šarža. :)

Od pokusa ti tu kopírujem jednu múdrosť: ,,Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people,,.

Radšej aj preklad: Veľké mysle diskutujú o myšlienkach, priemerné mysle o udalostiach a malé mysle o ľuďoch.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4039
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 490 times
Been thanked: 184 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Franto napísal: So 26 02, 2022 12:08 am
Tak ako som to tu už predtým písal, názor môžeš mať napr. o nejakom filme. Alebo o niečom, čo nie je jednoznačné.
toto mi pripomina nieco z minulosti. a nic prijemne.

Zlo je potrebné rozpoznať už keď je len v podobe púčiku... nie až keď je to krásne rozkvitnuté.... tak ako v tomto prípade.
suhlas a utin nie je jedine zlo na svete, tak horsa do boja!
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4154
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mozno Putin o par dni prehlasi, ze v ukrajinskej vlade nakoniec tych fasistov nenasiel, podobne ako americania odzbrojujuci v 2003 Saddama od nahromadenych chemickych zbrani, ktore nakoniec nenasli.

Myslim, ze keby ste si pustili prejavy americkych prezidentov, ked sa chvalia pred domacim publikom o obrane zaujmov USA vo svete, o zniceni vonkajsich nepriatelov; tak pouzivali este drzejsie vyjadrenia nez Putin a uplne bezne. Vyjadrenia USA voci KLDR (samozrejme aj opacne) o potencialnom totalnom vyhladeni tiez patria do hrantika "sialenci vytrubuju".
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4154
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Tiez predpokladam, ze ludia okolo Zelenskeyjho skoncia v rukach Rusov podobne ako Saddam, Kaddafi alebo Bin Ladin v rukach Americanov. Ak nesihnu utiect na zapad.
Vnimam to tiez ako lekciu velmoci voci malym statom, ze pozerajte v akej ste pozicii ak sa postavite velmoci bez matia za chrbtom inu velmoc. A Ukrajinci v sucasnosti za chrbtom veru inu velmoc nemaju, ta uz par mesiacov dava najavo, ze za chrbat by sa im postavila jedine ak by velmi vela miest uz lahlo popolom.

Iceberg8 - zatial to este nekleslo na SK do urovne, ze by si nemohol upozornit, aby sa nemeralo dvojitym metrom. Nie je stav na SR v tomto smere idealny, ale myslim ze v Cine, Rusku a KLDR je to v tomto smere este o krok horsie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4039
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 490 times
Been thanked: 184 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ono aj sam Putin pretlaca jediny spravny nazor, z toho prejavu to vyplyva, takze no ja neviem...

No a aby som teda zahral na strunu vacsine, a mal rovnaky nazor, tak tu nech sa paci obrazok...
Prílohy
ww3sun9pm.jpg
Odoslané z počítača
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 220 times
Been thanked: 115 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

Franto napísal: So 26 02, 2022 12:08 am . Ale žiaľ, si pomocník aj pri šírení chorých presvedčení. Úmyselne používam slovo "presvedčenie" a nie názor. Lebo Ty a Tebe podobní sa radi tým oháňate, že máte právo na iný názor.
Z akeho prava kadrujes ludi?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7091
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 294 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal: So 26 02, 2022 7:38 am Vnimam to tiez ako lekciu velmoci voci malym statom, ze pozerajte v akej ste pozicii ak sa postavite velmoci bez matia za chrbtom inu velmoc. A Ukrajinci v sucasnosti za chrbtom veru inu velmoc nemaju, ta uz par mesiacov dava najavo, ze za chrbat by sa im postavila jedine ak by velmi vela miest uz lahlo popolom.
Áno, Ukrajinci uverili, že proti Rusom nebudú bojovať sami...a teraz zistili, že ostali sami...Biden vyhlásil, že proti Rusom USA vojakov na Ukrajinu nepošle v žiadnom prípade. Ono je rozdiel zbombardovať Srbsko, Lýbiu tj. štáty, ktoré sa nedokážu brániť voči leteckým silám USA a pokúsiť sa zbombardovať Rusko.

Salamova metóda rozširovania NATO doprevádzaná protestami Ruska:
„Dnes jeden pohľad na mapu stačí, aby bolo zrejmé, ako západné krajiny ,dodržali‘ svoj prísľub zabrániť, aby sa NATO pohlo smerom na východ. Proste podvádzali. Dostali sme päť vĺn rozširovania NATO, jednu za druhou. V roku 1999 boli do Aliancie prijaté Poľsko, Česká republika, Maďarsko, v roku 2004 – Bulharsko, Estónsko, Lotyšsko, Litva, Rumunsko, Slovensko a Slovinsko, v roku 2009 Albánsko a Chorvátsko, v roku 2017 Čierna Hora, v roku 2020 Severné Macedónsko. Výsledkom je, že Aliancia, jej vojenská infraštruktúra sa dostali priamo k hraniciam Ruska. Toto sa stalo jednou z kľúčových príčin európskej bezpečnostnej krízy, malo to úplne negatívny dosah na celý systém medzinárodných vzťahov a viedlo to k strate vzájomnej dôvery.“
https://www.postoj.sk/99815/ako-to-bolo ... -na-vychod

Teraz už Rusi nielen protestovali, ale aj zaútočili, lebo videli, že ich protesty nemajú žiadny účinok. Nepáči sa mi to, ale názor vojenskej veľmoci akou je Rusko, nie je možné prehliadať. Je mi ľúto Ukrajincov, ale mali si včas uvedomiť, že nikto za nich proti Rusku bojovať nepôjde, tak ako nikto nešiel bojovať proti Hitlerovi pri obsadení Česka a Poľska pred 2. svetovou vojnou.


Franto a George: Odpustite si, prosím, tie vaše emotívne komentáre a kádrovanie ľudí.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7091
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 294 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa jogo »

Franto, ty veľmi rád útočiš na ľudí, ale pozor: Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva.
Len veľmi málo ludí na tomto fóre použiva sprosté slova...zbytok vety dopoviem, ak tie tvoje osobné útoky neprestanú.

p.s: Juggler tu nie je anonymne, tak ako ty, tak trochu váž svoje slová. Ľudia ho poznajú osobne zo stretávok fóra...tak sa k nemu tak aj správaj.
Naposledy upravil/-a jogo v So 26 02, 2022 9:43 am, upravené celkom 1 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 220 times
Been thanked: 115 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

Nedokazes sa odosobnit? Ved mozes diskutovat aj bez invektviv. Preco moralizujes? Preco sa staras do druhych z akeho taniera jedia?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
trpk1
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Pi 12 11, 2021 6:20 pm

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa trpk1 »

jogo napísal: So 26 02, 2022 9:12 am Je mi ľúto Ukrajincov, ale mali si včas uvedomiť, že nikto za nich proti Rusku bojovať nepôjde, tak ako nikto nešiel bojovať proti Hitlerovi pri obsadení Česka a Poľska pred 2. svetovou vojnou.
Potom, čo Hitler zaútočil na Poľsko, UK a Francúzsko vyhlásili vojnu Nemecku. Aj keď reálne nespravili veľa.

Každopádne prirovnanie Putinovho Ruska k nacistickému Nemecku je veľmi trefné. Putinov režim má momentálne všetky znaky fašizmu. Nie je vôbec náhoda, že prečo slovenský fašisti pozerajú na dnešné Rusko s obdivom.

Samozrejme to má za následok paradoxné situácie, napríklad ako pred šiestimi rokmi, keď prišli ruskí fašisti na Slovensko, Kotleba vyvesil ruskú vlajku na úrade a ruskí fašisti išli položiť kvety na pomník SNP.

https://slovensko.hnonline.sk/657800-do ... sku-vlajku
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7091
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 294 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa jogo »

Franto napísal: So 26 02, 2022 9:43 am Ja už som napísal, že to je začiatok 3. svetovej vojny a nie konflikt.
Putin je psychopat a má choré ambície. Keďže mu nevyšlo to, čo plánoval, zahrdúsiť Ukrajinu počas 1 noci, bude sa uchyľovať k ešte väčším špinavostiam. Zatiahne do toho Bielorusko, bude masovo vraždiť civilistov....

Nakoniec budeme k tomu prinútený zareagovať. Lebo už to, čo dnes robí, je chrapúnstvo najvyššieho rangu...
Franto, toto je offtopic vo vlákne "Trhy aktuálne". Uznávam, aj ja som dal do svojho príspevku, na ktorý si reagoval, trochu emócii, ale tvoj príspevok už vôbec nie je o trhoch.
Naposledy upravil/-a jogo v So 26 02, 2022 9:57 am, upravené celkom 1 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
michael89
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi 04 02, 2022 4:30 pm
Has thanked: 115 times
Been thanked: 5 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa michael89 »

Už sa z témy "Trhy aktuálne" stale nielen debata o konflikte na Ukrajine ale aj veštecké fórum :D
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7091
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 294 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa jogo »

trpk1 napísal: So 26 02, 2022 9:45 am Každopádne prirovnanie Putinovho Ruska k nacistickému Nemecku je veľmi trefné. Putinov režim má momentálne všetky znaky fašizmu. Nie je vôbec náhoda, že prečo slovenský fašisti pozerajú na dnešné Rusko s obdivom.
Ty vole, tvoj spôsob argumentácie mi pripomína jedného môjho "známeho", s ktorým som sa dohodol na prímerí. :)
Nevkladaj mi do úst slová, ktoré som nepovedal a význam, ktorý som nemyslel.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4039
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 490 times
Been thanked: 184 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Glogol napísal: Pi 25 02, 2022 5:52 pm
iceberg8 napísal: Pi 25 02, 2022 5:29 pm iceberg8
Mna by zaujimalo, tak ako media a socialne siete a ludia na nich samotni štvú nás proti Rusom, štvú ruske media Rusov proti nam Slovakom/Europanom ?
a eu/slovensko niekoho napadlo ?
Cakal som, ze to pochopia ludia - tak skusim este raz..
Rusky vojak chyti pusku a ide na Ukrajinu (vojensky alebo civilny ciel, na tom teraz nezalezi, ide na ineho človeka, technicky tym ide sam na seba)
Preco?
Aky ma ten rusky vojak motiv?
Odoslané z počítača
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7091
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 294 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa jogo »

michael89 napísal: So 26 02, 2022 9:56 am Už sa z témy "Trhy aktuálne" stale nielen debata o konflikte na Ukrajine ale aj veštecké fórum :D
Vidíš, Franto, a už sa vo vlákne "Trhy aktuálne" rozbieha off-topic debata.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
trpk1
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Pi 12 11, 2021 6:20 pm

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa trpk1 »

jogo napísal: So 26 02, 2022 9:56 am Ty vole, tvoj spôsob argumentácie mi pripomína jedného môjho "známeho", s ktorým som sa dohodol na prímerí. :)
Nevkladaj mi do úst slová, ktoré som nepovedal a význam, ktorý som nemyslel.
Ospravedlňujem sa. Môj úmysel nebol vkladať ti do úst slová, ktoré si nepovedal a význam, ktorý si nemyslel.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4039
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 490 times
Been thanked: 184 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Franto napísal: So 26 02, 2022 9:59 am A ten kto chce radšej vybrať hotovosť z trhov a dať si prachy do vrecka aby mal chleba, nech má možnosť sa prebudiť.
A ja potom tie lacne akcie kupim :)
(a tipujem ze spolu so mnou aj Americania)


Franto napísal: So 26 02, 2022 9:59 am atd
4. investuješ do amerických firiem
atd
Len nesvojpravny clovek sa bude radit radami JUGGLERa (bez urazky) tak doslova, ze ho bude teraz kopirovat, a len a len nesvojpravny clovek sa bude radit radami medii, ktore vlastnia USA, alebo RU. Kazdy jeden svojpravny clovek si utvori vlastny nazor. Chces chranit ovecky, ale len tie, ktore by mohli okopirovat nazor JUGGLERa, ale nevadi Ti, ze ovecky kopiruju nazor inych (USA) a agresivne ho siria do sveta (vojenske preslapy USA pocas toho mieru od 2.svetovej)
Mame k dispozicii rozne nazorovep ohlady na vec, niektore sa trafia, ine nie. Ty si vzdy trafil do stredu terca? Dokazes presne predpovedat resp dokazu to Americania?
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4039
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 490 times
Been thanked: 184 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

jogo napísal: So 26 02, 2022 9:23 am Nemyslel som si, že budem musieť v živote obchodovať taký vojenský konflikt, aký teraz vznikol na Ukrajine.
V piatok na CLOSE som uzavrel všetky pozície(bol som 100% long), aby mi prípadný GAP nepreskočil SL. A teraz sa podvedome bojím GAPU hore, lebo budem musieť znova budovať pozície, aj GAPU dole, lebo to by znamenalo, že situácia na Ukrajine sa zhoršila.
Nech ta vojna čím skôr skončí, aby nezomierali ľudia a my sme obchodovali znova mierové časy, hoci aj s tou vysokou infláciou.
Presne tak a..
A presne preto som sa tu proamerickych ludi uz 3x pytal, aky ma Rusko motiv, aky ma rusky vojak MOTIV a nikto mi neodpovedal..
Aky je to vojak, ten rusky vojak, ked zoberie zbran a ide strielat do inych ludi (technicky striela sam do seba, do brata, otca, syna = a toto by platilo aj keby striela do Číňana). Narazal som na medialnu masaz - USA/EU masiruje nas proti Rusku, a Rusko masiruje svojich vojakov proti nam EU/USA... Ale je zaujimave, ze proamerickym ludom nevadi masaz u nas, ale vadi masaz Ruska proti nam. Mne vadia obe masaze, pretoze obe su nebezpecne, a zaujimalo by ma, kto tu masaz "zacal" a kto ju prihrial namiesto "uber z plynu".
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3804
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 14 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Joke humor vtip žert anekdota

Príspevok od používateľa Ladis »

Ten malý a ten velký
Prílohy
Adolf-Vladimir.jpg
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Mishes
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Ne 07 02, 2021 9:18 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa Mishes »

Motív?
vojak nemá motív, úlohou vojaka je poslúchať rozkazy, ak to nespraví má za to "sankcie". A nielen vojak, môžete si po večeroch čítať napríklad Eichmann v Jeruzaleme. Mám pocit, že podliehate "ilúzii racionality".
Max100
Silver Member *
Príspevky: 203
Dátum registrácie: Ne 15 08, 2021 12:46 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 43 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa Max100 »

iceberg8 napísal: So 26 02, 2022 10:28 am
jogo napísal: So 26 02, 2022 9:23 am Nemyslel som si, že budem musieť v živote obchodovať taký vojenský konflikt, aký teraz vznikol na Ukrajine.
V piatok na CLOSE som uzavrel všetky pozície(bol som 100% long), aby mi prípadný GAP nepreskočil SL. A teraz sa podvedome bojím GAPU hore, lebo budem musieť znova budovať pozície, aj GAPU dole, lebo to by znamenalo, že situácia na Ukrajine sa zhoršila.
Nech ta vojna čím skôr skončí, aby nezomierali ľudia a my sme obchodovali znova mierové časy, hoci aj s tou vysokou infláciou.
Presne tak a..
A presne preto som sa tu proamerickych ludi uz 3x pytal, aky ma Rusko motiv, aky ma rusky vojak MOTIV a nikto mi neodpovedal..
Aky je to vojak, ten rusky vojak, ked zoberie zbran a ide strielat do inych ludi (technicky striela sam do seba, do brata, otca, syna = a toto by platilo aj keby striela do Číňana). Narazal som na medialnu masaz - USA/EU masiruje nas proti Rusku, a Rusko masiruje svojich vojakov proti nam EU/USA... Ale je zaujimave, ze proamerickym ludom nevadi masaz u nas, ale vadi masaz Ruska proti nam. Mne vadia obe masaze, pretoze obe su nebezpecne, a zaujimalo by ma, kto tu masaz "zacal" a kto ju prihrial namiesto "uber z plynu".
Definuj kto je to proamericky clovek.
Max100
Silver Member *
Príspevky: 203
Dátum registrácie: Ne 15 08, 2021 12:46 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 43 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa Max100 »

iceberg8 napísal: So 26 02, 2022 10:28 am
jogo napísal: So 26 02, 2022 9:23 am Nemyslel som si, že budem musieť v živote obchodovať taký vojenský konflikt, aký teraz vznikol na Ukrajine.
V piatok na CLOSE som uzavrel všetky pozície(bol som 100% long), aby mi prípadný GAP nepreskočil SL. A teraz sa podvedome bojím GAPU hore, lebo budem musieť znova budovať pozície, aj GAPU dole, lebo to by znamenalo, že situácia na Ukrajine sa zhoršila.
Nech ta vojna čím skôr skončí, aby nezomierali ľudia a my sme obchodovali znova mierové časy, hoci aj s tou vysokou infláciou.
Presne tak a..
A presne preto som sa tu proamerickych ludi uz 3x pytal, aky ma Rusko motiv, aky ma rusky vojak MOTIV a nikto mi neodpovedal..
Aky je to vojak, ten rusky vojak, ked zoberie zbran a ide strielat do inych ludi (technicky striela sam do seba, do brata, otca, syna = a toto by platilo aj keby striela do Číňana). Narazal som na medialnu masaz - USA/EU masiruje nas proti Rusku, a Rusko masiruje svojich vojakov proti nam EU/USA... Ale je zaujimave, ze proamerickym ludom nevadi masaz u nas, ale vadi masaz Ruska proti nam. Mne vadia obe masaze, pretoze obe su nebezpecne, a zaujimalo by ma, kto tu masaz "zacal" a kto ju prihrial namiesto "uber z plynu".
[/quote

Ty si neabsolvoval zakladnu vojensku sluzbu?Mal si na to nejaky motiv?Neskladal si prisahu?
Max100
Silver Member *
Príspevky: 203
Dátum registrácie: Ne 15 08, 2021 12:46 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 43 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa Max100 »

„Slávnostne prisahám, že budem verný Slovenskej republike. Sľubujem, že budem zodpovedne plniť úlohy, ktoré ozbrojeným silám vyplývajú z Ústavy Slovenskej republiky, ústavných zákonov, zákonov, a budem vykonávať vojenské rozkazy. Budem čestným, statočným a disciplinovaným vojakom. Som pripravený brániť slobodu, nezávislosť, zvrchovanosť, územnú celistvosť Slovenskej republiky a nedotknuteľnosť jej hraníc. Na to som pripravený vynaložiť všetky svoje sily a schopnosti a nasadiť aj svoj život. Tak prisahám!“.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7091
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 294 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa jogo »

Max100 napísal: So 26 02, 2022 11:15 am „Slávnostne prisahám, že budem verný Slovenskej republike. Sľubujem, že budem zodpovedne plniť úlohy, ktoré ozbrojeným silám vyplývajú z Ústavy Slovenskej republiky, ústavných zákonov, zákonov, a budem vykonávať vojenské rozkazy. Budem čestným, statočným a disciplinovaným vojakom. Som pripravený brániť slobodu, nezávislosť, zvrchovanosť, územnú celistvosť Slovenskej republiky a nedotknuteľnosť jej hraníc. Na to som pripravený vynaložiť všetky svoje sily a schopnosti a nasadiť aj svoj život. Tak prisahám!“.
Ja som ešte prisahal takto:
"Já, občan Československé socialistické republiky, vědom si své čestné vlastenecké povinnosti, přísahám před bojovou zástavou věrnost pracujícímu lidu vedenému Komunistickou stranou Československa.

Slibuji, že budu vojákem statečným a ukázněným, že budu důsledně a iniciativně plnit ustanovení vojenských řádů, rozkazy velitelů a zachovávat vojenské tajemství. Svědomitě se budu učit ovládat vojenskou techniku a zbraně, svěřené mi pracujícím lidem a připravovat se na boj, abych mohl na rozkaz presidenta a vlády Československé socialistické republiky co nejlépe bránit svou rodnou vlast a její socialistický řád proti každému nepříteli.

Pro obranu socialismu jsem vždy připraven stát pevně v řadách ozbrojených sil Československé socialistické republiky po boku Sovětské armády i armád ostatních socialistických zemí v boji proti jeho nepřátelům a nasadit i svůj život k dosažení vítězství.

Tak přísahám!"
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Max100
Silver Member *
Príspevky: 203
Dátum registrácie: Ne 15 08, 2021 12:46 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 43 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa Max100 »

jogo napísal: So 26 02, 2022 11:26 am
Max100 napísal: So 26 02, 2022 11:15 am „Slávnostne prisahám, že budem verný Slovenskej republike. Sľubujem, že budem zodpovedne plniť úlohy, ktoré ozbrojeným silám vyplývajú z Ústavy Slovenskej republiky, ústavných zákonov, zákonov, a budem vykonávať vojenské rozkazy. Budem čestným, statočným a disciplinovaným vojakom. Som pripravený brániť slobodu, nezávislosť, zvrchovanosť, územnú celistvosť Slovenskej republiky a nedotknuteľnosť jej hraníc. Na to som pripravený vynaložiť všetky svoje sily a schopnosti a nasadiť aj svoj život. Tak prisahám!“.
Ja som ešte prisahal takto:
"Já, občan Československé socialistické republiky, vědom si své čestné vlastenecké povinnosti, přísahám před bojovou zástavou věrnost pracujícímu lidu vedenému Komunistickou stranou Československa.

Slibuji, že budu vojákem statečným a ukázněným, že budu důsledně a iniciativně plnit ustanovení vojenských řádů, rozkazy velitelů a zachovávat vojenské tajemství. Svědomitě se budu učit ovládat vojenskou techniku a zbraně, svěřené mi pracujícím lidem a připravovat se na boj, abych mohl na rozkaz presidenta a vlády Československé socialistické republiky co nejlépe bránit svou rodnou vlast a její socialistický řád proti každému nepříteli.

Pro obranu socialismu jsem vždy připraven stát pevně v řadách ozbrojených sil Československé socialistické republiky po boku Sovětské armády i armád ostatních socialistických zemí v boji proti jeho nepřátelům a nasadit i svůj život k dosažení vítězství.

Tak přísahám!"

Ja si tu prisahu uz nepamatam presne,toto som skopiroval,len som tym chcel povedat na otazku aky ma vojak motiv vziat zbran,ze mu to vyplyva z prisahy.To nieje o motive.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7091
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 294 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa jogo »

Max100 napísal: So 26 02, 2022 11:31 am Ja si tu prisahu uz nepamatam presne,toto som skopiroval,len som tym chcel povedat na otazku aky ma vojak motiv vziat zbran,ze mu to vyplyva z prisahy.To nieje o motive.
Ja som si za socializmu hovoril, prečo nám tí komunisti dávajú prisahať, keď v Boha neveria. Veď prísaha znamená, že si Boha volám za svedka svojho tvrdenia alebo sľubu. Teda aspoň tak nás to učili na náboženstve.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3905
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 362 times
Kontaktovať používateľa:

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
Zamknuté

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"