Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
-
jaroslav80
- VETERAN MEMBER *****
- Príspevky: 5874
- Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
- Has thanked: 316 times
- Been thanked: 206 times
-
Airmike
- Guru Member ****
- Príspevky: 2312
- Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
- Has thanked: 6 times
- Been thanked: 31 times
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
tip mam len jeden. netipuj podla diskusii 
btw fakt neviem co su to rozumnejsie tipy
btw fakt neviem co su to rozumnejsie tipy
-
jaroslav80
- VETERAN MEMBER *****
- Príspevky: 5874
- Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
- Has thanked: 316 times
- Been thanked: 206 times
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
Tip ze AUDNZD sa z 1,06 dostane behom roka na 1,13 vyzeral celkom rozumne.
To ci bol objektivne hodny rizika aj tak nebudem mat sancu nikdy stopercentne rozoznat.
To ci bol objektivne hodny rizika aj tak nebudem mat sancu nikdy stopercentne rozoznat.
-
Airmike
- Guru Member ****
- Príspevky: 2312
- Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
- Has thanked: 6 times
- Been thanked: 31 times
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
myslim ze EURCAD este pojde dramaticky hore, ale mne zatial staci
- Chris
- Platinum Member ***
- Príspevky: 664
- Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
- Been thanked: 5 times
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
ak sa aspon chces priblizit k tradingu, mal by si sa stale spoliehat na svoju hlavuMika napísal:tip mam len jeden. netipuj podla diskusii
btw fakt neviem co su to rozumnejsie tipy
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
-
jaroslav80
- VETERAN MEMBER *****
- Príspevky: 5874
- Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
- Has thanked: 316 times
- Been thanked: 206 times
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
S EURCAD pockam na lepsiu cenu a potom skusim 7 alebo 14 dnovu binarku na long.
Rad by som rozumel, co ta vedie k tomu presvedceniu ze je vyssia sanca hore nez dole.
To Chris
Pred 3 rokmi som sa snazil priblizit k forexu a za pol roka som zmarnil 5-tis EUR. Tak som pouzil hlavu a dal si pauzu. Posledny rok a pol sa hram s 200 EUR uctom a som stale na 200 +-50 EUR, takze z mojho pohladu sa mi dari. Nepotrebujem byt uspesny trader, zivi ma ine zamestnanie. Len by som chcel tomu trochu lepsie pochopit, ci to ma aj nejake zakonitosti alebo ci je to uplne nahodne.
Rad by som rozumel, co ta vedie k tomu presvedceniu ze je vyssia sanca hore nez dole.
To Chris
Pred 3 rokmi som sa snazil priblizit k forexu a za pol roka som zmarnil 5-tis EUR. Tak som pouzil hlavu a dal si pauzu. Posledny rok a pol sa hram s 200 EUR uctom a som stale na 200 +-50 EUR, takze z mojho pohladu sa mi dari. Nepotrebujem byt uspesny trader, zivi ma ine zamestnanie. Len by som chcel tomu trochu lepsie pochopit, ci to ma aj nejake zakonitosti alebo ci je to uplne nahodne.
-
Airmike
- Guru Member ****
- Príspevky: 2312
- Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
- Has thanked: 6 times
- Been thanked: 31 times
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
jaroslav
ak stale pochybujes o tom ci ma trading nejake zakonitosti, tak sa na to radsej vykasli. 3 roky je strasne dlha doba.
ak stale pochybujes o tom ci ma trading nejake zakonitosti, tak sa na to radsej vykasli. 3 roky je strasne dlha doba.
-
jaroslav80
- VETERAN MEMBER *****
- Príspevky: 5874
- Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
- Has thanked: 316 times
- Been thanked: 206 times
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
Ved ja viem.
Nuteny som obcas sa tym zaoberat len kvoli tomu ze terminaky mavaju proste katastrofalne nizke uroky. Ked zoberieme do uvahy este aj inflaciu. Ak by pri sucasnej inflacii terminaky boli niekde okolo 5% zisk po zdaneni, ziadnym zaujmom o trading nebudem marnit cas a energiu. A deckam v buducnosti by som povedal - kaslite na to, akurat na to prerobite, supnite peniaze radsej do banky.
No dostat po zdaneni 1-2% p.a. je proste smiesne.
Nuteny som obcas sa tym zaoberat len kvoli tomu ze terminaky mavaju proste katastrofalne nizke uroky. Ked zoberieme do uvahy este aj inflaciu. Ak by pri sucasnej inflacii terminaky boli niekde okolo 5% zisk po zdaneni, ziadnym zaujmom o trading nebudem marnit cas a energiu. A deckam v buducnosti by som povedal - kaslite na to, akurat na to prerobite, supnite peniaze radsej do banky.
No dostat po zdaneni 1-2% p.a. je proste smiesne.
-
Airmike
- Guru Member ****
- Príspevky: 2312
- Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
- Has thanked: 6 times
- Been thanked: 31 times
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
striebro za 15.28 to je masaker 
na 8.00 zacnem nakupovat

na 8.00 zacnem nakupovat
- osamely chodec
- VETERAN MEMBER *****
- Príspevky: 4923
- Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
- Has thanked: 251 times
- Been thanked: 608 times
- Kontaktovať používateľa:
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
pozeram aj ja , ale na plyne je teraz este vacsia iracionalita januar za 4,4 usd a cash bol vcera 3,660 usd . Vsetci nakupuju plyn a cakaju arkticku zimu a pri tom je trh volny 
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
-
jaroslav80
- VETERAN MEMBER *****
- Príspevky: 5874
- Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
- Has thanked: 316 times
- Been thanked: 206 times
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
Mam 3 deti, najstarsie z nich bude mat o mesiac 4 roky. Nestiham sa forexu venovat naplnoMika napísal:jaroslav
ak stale pochybujes o tom ci ma trading nejake zakonitosti, tak sa na to radsej vykasli. 3 roky je strasne dlha doba.
Konecne som nahodilo vyhral prvych 100 USD, no vydolovat ich na realny ucet bude este na dlho. Kopa byrokracie.
-
Matej1992
- Silver Member *
- Príspevky: 191
- Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
- Bydlisko: Trnava
- Has thanked: 13 times
- Been thanked: 7 times
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
Mika napísal:striebro za 15.28 to je masaker
na 8.00 zacnem nakupovat![]()
![]()
Na zaklade coho? Low-ka?
Fundamentalne este priestor na prepad je kedze cash costs su okolo 10$ na uncu v priemere. Samozrejme to nezarucuje ziskovost podniku pri pazravych manazmentoch, ale do buducna planuju niektori taziari co som pozeral rapidne zvysovanie tazby takze okrem dolara netlaci cenu dolu aj buduci prebytok?
-
jaroslav80
- VETERAN MEMBER *****
- Príspevky: 5874
- Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
- Has thanked: 316 times
- Been thanked: 206 times
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
On myslel na cene 8 USD za uncu ze by isiel do longu. Nie o 8.00 rano.
-
Airmike
- Guru Member ****
- Príspevky: 2312
- Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
- Has thanked: 6 times
- Been thanked: 31 times
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
Ano myslel som 8 usd . Planoval som nakupovat za 16 ale ked vidim jak pada tak si musim najst lepsiu cenu
-
Matej1992
- Silver Member *
- Príspevky: 191
- Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
- Bydlisko: Trnava
- Has thanked: 13 times
- Been thanked: 7 times
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
Uz mi docvaklo, Kde vidis zaujimave urovne a kde sialene urovne pod vyrobnymi nakladmi?
Dalsia vec ak do toho pojdes tak cez ETFko ci inac?
Dalsia vec ak do toho pojdes tak cez ETFko ci inac?
-
Airmike
- Guru Member ****
- Príspevky: 2312
- Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
- Has thanked: 6 times
- Been thanked: 31 times
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
Ja si myslim ze nakupovat budem priebezne ak sa mi bude pacit price action. Nepojdem cez ETFko ale cez CFDck u mojho brokera. Ak by sa mi podarilo naakumulovat objem tak by som to podrzal dlhsie lebo mam celkom dobry swap.
-
Airmike
- Guru Member ****
- Príspevky: 2312
- Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
- Has thanked: 6 times
- Been thanked: 31 times
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
Ale este stale sa mi to striebro uplne nepaci. Idem radsej do eura
-
Airmike
- Guru Member ****
- Príspevky: 2312
- Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
- Has thanked: 6 times
- Been thanked: 31 times
-
MartinPillar
- Platinum Member ***
- Príspevky: 966
- Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
- Has thanked: 1 time
- Been thanked: 7 times
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
No do pásma 16.300 -16.700 to moze bouncnut ... v korekcii. Podla tikovych objemov od mojho brokera sa tam obchoduje relativne silny objem na spodku, vasak ani tanker sa neotoci na sto metroch, takze skor si myslim, ze este uvidime spodok. Moj scenar je, ze po tom ako sa vycistia stopy okolo 16,000 to zalomi este dole.
-
Airmike
- Guru Member ****
- Príspevky: 2312
- Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
- Has thanked: 6 times
- Been thanked: 31 times
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
este taka drobnost, keby niekoho zaujimalo zaistovanie indexov a fixed income. stale pocuvam o tom ake su CFDcka spatne ocenene a ze marketmakeri manipuluju trh a tak podobne. o pohnutkach a relevancii tychto veci sa da diskutovat hodiny. Mna zaujima len efekt a cost per trade. takze ak mate dobreho partnera ktory to CFDcko poskytuje a nahodou mate swap na short pozicii 0 , tak to moze byt celkom zaujimavy zaistovaci nastroj. trebars aj na paku mozete dosiahnut dobre zhodnotenie plynuce z dividend. To len ako namet keby sa tym chcel niekto zaoberat. Ja mam napriklad u brokera ten cost per trade velmi porovnatelny s futures a protistranu mi robia tie iste banky ktore kotuju Fx. takze im celkom verim aj v co sa tyka indexov. samozrejme nemusim, ale dodam ze cost per trade na Fx spote vychadza daleko vyhodnejsie ako na futures , ale to asi netreba nikomu extra pripominat.
Naposledy upravil/-a Airmike v Št 13 11, 2014 10:38 am, upravené celkom 2 krát.
-
Airmike
- Guru Member ****
- Príspevky: 2312
- Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
- Has thanked: 6 times
- Been thanked: 31 times
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
mne v podstate pokles nevadi, budem nakupovat aj ked bude 10 aj ked bude 8. len si v predstihu chcem nejaku poziciu zacat budovat,. predsalen je to uz z dlhodobeho hladiska celkom dobra cenaMartinPillar napísal:No do pásma 16.300 -16.700 to moze bouncnut ... v korekcii. Podla tikovych objemov od mojho brokera sa tam obchoduje relativne silny objem na spodku, vasak ani tanker sa neotoci na sto metroch, takze skor si myslim, ze este uvidime spodok. Moj scenar je, ze po tom ako sa vycistia stopy okolo 16,000 to zalomi este dole.
-
jogo
- VETERAN MEMBER *****
- Príspevky: 7765
- Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
- Has thanked: 198 times
- Been thanked: 457 times
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
Ahoj Mika.
-Aky mas swap na tom striebre?
-Nehrozi Ti tam vznik contanga?
Lebo mne broker zlato a striebro neroluje, ale su tam swapy, ktore musim platit, tak by som do moc dlhodobych pozicii nechcel ist.
-Aky mas swap na tom striebre?
-Nehrozi Ti tam vznik contanga?
Lebo mne broker zlato a striebro neroluje, ale su tam swapy, ktore musim platit, tak by som do moc dlhodobych pozicii nechcel ist.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
- osamely chodec
- VETERAN MEMBER *****
- Príspevky: 4923
- Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
- Has thanked: 251 times
- Been thanked: 608 times
- Kontaktovať používateľa:
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
paci sa mi tento obchod kupil som SLV 15,03 , budem to scalovat aj do nuly.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
- osamely chodec
- VETERAN MEMBER *****
- Príspevky: 4923
- Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
- Has thanked: 251 times
- Been thanked: 608 times
- Kontaktovať používateľa:
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
mozno by stalo za uvahu aj predavat putky napr. zacat strikom 12 na SLV
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
-
Airmike
- Guru Member ****
- Príspevky: 2312
- Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
- Has thanked: 6 times
- Been thanked: 31 times
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
jogo napísal:Ahoj Mika.
-Aky mas swap na tom striebre?
-Nehrozi Ti tam vznik contanga?
Lebo mne broker zlato a striebro neroluje, ale su tam swapy, ktore musim platit, tak by som do moc dlhodobych pozicii nechcel ist.
100 unci ma vide na -18,5 USD za rok. na Fx idem oproti tomu striebru ovela vacsie pozicie, takze striebro budem pomalycky dokupovat po 100kach, za dobru cenu vyssie objemy a chcem to drzat dlho aspon po 25-30
Naposledy upravil/-a Airmike v Št 13 11, 2014 4:34 pm, upravené celkom 1 krát.
-
Airmike
- Guru Member ****
- Príspevky: 2312
- Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
- Has thanked: 6 times
- Been thanked: 31 times
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
hej putky by som siel tiez, ale ja to riesim radsej cez CFDcko, ked to mam doma. neviem akopojde ten trejd .osamely chodec napísal:mozno by stalo za uvahu aj predavat putky napr. zacat strikom 12 na SLV
-
Airmike
- Guru Member ****
- Príspevky: 2312
- Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
- Has thanked: 6 times
- Been thanked: 31 times
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
http://proinvestory.cz/zlato-a-stribro- ... -na-tezare" onclick="window.open(this.href);return false;
-
Airmike
- Guru Member ****
- Príspevky: 2312
- Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
- Has thanked: 6 times
- Been thanked: 31 times
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
no striebro celkom dobre. do EURCADu som uz nesiel namiesto toho som longol cable.
a teraz pozeram ze nam zase nadherne prepadol AUD. cize AUDNZD a AUDCHF bude mozne za par dni, tyzdnov opat hrat s discountom . AUDCHF dokonca aj IR income. celkom sa tesim, ze este dostanem sancu
a teraz pozeram ze nam zase nadherne prepadol AUD. cize AUDNZD a AUDCHF bude mozne za par dni, tyzdnov opat hrat s discountom . AUDCHF dokonca aj IR income. celkom sa tesim, ze este dostanem sancu
-
Airmike
- Guru Member ****
- Príspevky: 2312
- Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
- Has thanked: 6 times
- Been thanked: 31 times
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
Ja som nikdy neprisiel na chut crossom.Mika napísal:GBPJPY opatrny short
To uz sa do ceny zapocitava nie len jedna mena, ale aj druha a taktiez dolar, nie?
-
Airmike
- Guru Member ****
- Príspevky: 2312
- Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
- Has thanked: 6 times
- Been thanked: 31 times
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
Vzhladom na dolar, ktory je rezervnou menou, by clovek teda musel najrv vyhodnotit GBP voci USD, potom JPY voci USD a z toho vyvodit zaver ako sa bude darit GBP voci JPY. A to mi pride zmatocne. A neviem to.
Ale proti gustu ziaden disputant
Ale proti gustu ziaden disputant
-
Airmike
- Guru Member ****
- Príspevky: 2312
- Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
- Has thanked: 6 times
- Been thanked: 31 times
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
ja sa teraz analzyovanim moc netrapim ked trejdujem pozicne. pozriem sa ci sa mi rate paci alebo nie. a vstupim
GBPJPY ( 185.10 ) zatial mrtvo, ale zato som zobral EURCAD (1.4056) takze celkom pohoda
striebro som zavrel, ani neviem preco
GBPJPY ( 185.10 ) zatial mrtvo, ale zato som zobral EURCAD (1.4056) takze celkom pohoda
striebro som zavrel, ani neviem preco
- osamely chodec
- VETERAN MEMBER *****
- Príspevky: 4923
- Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
- Has thanked: 251 times
- Been thanked: 608 times
- Kontaktovať používateľa:
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
striebro drzim, AUD/NZD sledujem tiez ,blizi sa k spodnej hrane rastovej trendovky na D.Len GBP sa mi uz na short hrat zda byt riskatne. Teraz som long e/u. Btw ten plyn som trafil , viac ako peniaze ma tesi ze som konecne raz vedel, ze preco cena isla tam kde isla./ alebo to zas bola len nahoda:)/
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
-
Airmike
- Guru Member ****
- Príspevky: 2312
- Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
- Has thanked: 6 times
- Been thanked: 31 times
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
EURCAD som zavrel.
GBPJPY sa mi moc nepaci, bol som -90 pips teraz som -30 . coskoro zavriem
inac ta stavka bola skor o tom ze som veril ze USDJPY prepadne, ale nestalo sa
to striebro ma trosku stve to by som drzal aj dlhsie, ale ten swap sa mi nakoniec nepacil
AUDNZD, AUDCHF - stale cakam
inac tie tvoje trejdy na plyne sledujem
GBPJPY sa mi moc nepaci, bol som -90 pips teraz som -30 . coskoro zavriem
inac ta stavka bola skor o tom ze som veril ze USDJPY prepadne, ale nestalo sa
to striebro ma trosku stve to by som drzal aj dlhsie, ale ten swap sa mi nakoniec nepacil
AUDNZD, AUDCHF - stale cakam
inac tie tvoje trejdy na plyne sledujem
-
Airmike
- Guru Member ****
- Príspevky: 2312
- Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
- Has thanked: 6 times
- Been thanked: 31 times
- osamely chodec
- VETERAN MEMBER *****
- Príspevky: 4923
- Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
- Has thanked: 251 times
- Been thanked: 608 times
- Kontaktovať používateľa:
Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta
uz sme na nej, pockam , ci to bude mat chut na odraz
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
