Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Trading s opciami, derivátmi, futures a hedžovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5874
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 316 times
Been thanked: 206 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mas po ruke nejake rozumnejsie forexove tipy? :)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2312
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

tip mam len jeden. netipuj podla diskusii :)

btw fakt neviem co su to rozumnejsie tipy
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5874
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 316 times
Been thanked: 206 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Tip ze AUDNZD sa z 1,06 dostane behom roka na 1,13 vyzeral celkom rozumne.

To ci bol objektivne hodny rizika aj tak nebudem mat sancu nikdy stopercentne rozoznat.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2312
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

EURCAD_001.png
EURCAD_001.png (8.71 KiB) 14982 zobrazení
myslim ze EURCAD este pojde dramaticky hore, ale mne zatial staci
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 664
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 5 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Chris »

Mika napísal:tip mam len jeden. netipuj podla diskusii :)

btw fakt neviem co su to rozumnejsie tipy
ak sa aspon chces priblizit k tradingu, mal by si sa stale spoliehat na svoju hlavu :) 8)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5874
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 316 times
Been thanked: 206 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

S EURCAD pockam na lepsiu cenu a potom skusim 7 alebo 14 dnovu binarku na long.
Rad by som rozumel, co ta vedie k tomu presvedceniu ze je vyssia sanca hore nez dole.

To Chris
Pred 3 rokmi som sa snazil priblizit k forexu a za pol roka som zmarnil 5-tis EUR. Tak som pouzil hlavu a dal si pauzu. Posledny rok a pol sa hram s 200 EUR uctom a som stale na 200 +-50 EUR, takze z mojho pohladu sa mi dari. Nepotrebujem byt uspesny trader, zivi ma ine zamestnanie. Len by som chcel tomu trochu lepsie pochopit, ci to ma aj nejake zakonitosti alebo ci je to uplne nahodne.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2312
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

jaroslav

ak stale pochybujes o tom ci ma trading nejake zakonitosti, tak sa na to radsej vykasli. 3 roky je strasne dlha doba.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5874
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 316 times
Been thanked: 206 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ved ja viem.
Nuteny som obcas sa tym zaoberat len kvoli tomu ze terminaky mavaju proste katastrofalne nizke uroky. Ked zoberieme do uvahy este aj inflaciu. Ak by pri sucasnej inflacii terminaky boli niekde okolo 5% zisk po zdaneni, ziadnym zaujmom o trading nebudem marnit cas a energiu. A deckam v buducnosti by som povedal - kaslite na to, akurat na to prerobite, supnite peniaze radsej do banky.

No dostat po zdaneni 1-2% p.a. je proste smiesne.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2312
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

striebro za 15.28 to je masaker :)

na 8.00 zacnem nakupovat :) :) :)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4923
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 251 times
Been thanked: 608 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa osamely chodec »

pozeram aj ja , ale na plyne je teraz este vacsia iracionalita januar za 4,4 usd a cash bol vcera 3,660 usd . Vsetci nakupuju plyn a cakaju arkticku zimu a pri tom je trh volny :)
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5874
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 316 times
Been thanked: 206 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mika napísal:jaroslav

ak stale pochybujes o tom ci ma trading nejake zakonitosti, tak sa na to radsej vykasli. 3 roky je strasne dlha doba.
Mam 3 deti, najstarsie z nich bude mat o mesiac 4 roky. Nestiham sa forexu venovat naplno :) .
Konecne som nahodilo vyhral prvych 100 USD, no vydolovat ich na realny ucet bude este na dlho. Kopa byrokracie.
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 191
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 13 times
Been thanked: 7 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Matej1992 »

Mika napísal:striebro za 15.28 to je masaker :)

na 8.00 zacnem nakupovat :) :) :)

Na zaklade coho? Low-ka?
Fundamentalne este priestor na prepad je kedze cash costs su okolo 10$ na uncu v priemere. Samozrejme to nezarucuje ziskovost podniku pri pazravych manazmentoch, ale do buducna planuju niektori taziari co som pozeral rapidne zvysovanie tazby takze okrem dolara netlaci cenu dolu aj buduci prebytok?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5874
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 316 times
Been thanked: 206 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

On myslel na cene 8 USD za uncu ze by isiel do longu. Nie o 8.00 rano.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2312
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Ano myslel som 8 usd . Planoval som nakupovat za 16 ale ked vidim jak pada tak si musim najst lepsiu cenu
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 191
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 13 times
Been thanked: 7 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Matej1992 »

Uz mi docvaklo, Kde vidis zaujimave urovne a kde sialene urovne pod vyrobnymi nakladmi?
Dalsia vec ak do toho pojdes tak cez ETFko ci inac?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2312
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Ja si myslim ze nakupovat budem priebezne ak sa mi bude pacit price action. Nepojdem cez ETFko ale cez CFDck u mojho brokera. Ak by sa mi podarilo naakumulovat objem tak by som to podrzal dlhsie lebo mam celkom dobry swap.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2312
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Ale este stale sa mi to striebro uplne nepaci. Idem radsej do eura
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 191
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 13 times
Been thanked: 7 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Matej1992 »

Cakas konsolidaciu na eure ci s dlhodobym trendom
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2312
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

1,27
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2312
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

tak som prave nakupil prvu poziciu striebra 15,75
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 966
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa MartinPillar »

No do pásma 16.300 -16.700 to moze bouncnut ... v korekcii. Podla tikovych objemov od mojho brokera sa tam obchoduje relativne silny objem na spodku, vasak ani tanker sa neotoci na sto metroch, takze skor si myslim, ze este uvidime spodok. Moj scenar je, ze po tom ako sa vycistia stopy okolo 16,000 to zalomi este dole.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2312
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

este taka drobnost, keby niekoho zaujimalo zaistovanie indexov a fixed income. stale pocuvam o tom ake su CFDcka spatne ocenene a ze marketmakeri manipuluju trh a tak podobne. o pohnutkach a relevancii tychto veci sa da diskutovat hodiny. Mna zaujima len efekt a cost per trade. takze ak mate dobreho partnera ktory to CFDcko poskytuje a nahodou mate swap na short pozicii 0 , tak to moze byt celkom zaujimavy zaistovaci nastroj. trebars aj na paku mozete dosiahnut dobre zhodnotenie plynuce z dividend. To len ako namet keby sa tym chcel niekto zaoberat. Ja mam napriklad u brokera ten cost per trade velmi porovnatelny s futures a protistranu mi robia tie iste banky ktore kotuju Fx. takze im celkom verim aj v co sa tyka indexov. samozrejme nemusim, ale dodam ze cost per trade na Fx spote vychadza daleko vyhodnejsie ako na futures , ale to asi netreba nikomu extra pripominat.
Naposledy upravil/-a Airmike v Št 13 11, 2014 10:38 am, upravené celkom 2 krát.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2312
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

MartinPillar napísal:No do pásma 16.300 -16.700 to moze bouncnut ... v korekcii. Podla tikovych objemov od mojho brokera sa tam obchoduje relativne silny objem na spodku, vasak ani tanker sa neotoci na sto metroch, takze skor si myslim, ze este uvidime spodok. Moj scenar je, ze po tom ako sa vycistia stopy okolo 16,000 to zalomi este dole.
mne v podstate pokles nevadi, budem nakupovat aj ked bude 10 aj ked bude 8. len si v predstihu chcem nejaku poziciu zacat budovat,. predsalen je to uz z dlhodobeho hladiska celkom dobra cena
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7765
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 198 times
Been thanked: 457 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jogo »

Ahoj Mika.

-Aky mas swap na tom striebre?
-Nehrozi Ti tam vznik contanga?

Lebo mne broker zlato a striebro neroluje, ale su tam swapy, ktore musim platit, tak by som do moc dlhodobych pozicii nechcel ist.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4923
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 251 times
Been thanked: 608 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa osamely chodec »

paci sa mi tento obchod kupil som SLV 15,03 , budem to scalovat aj do nuly.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4923
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 251 times
Been thanked: 608 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa osamely chodec »

mozno by stalo za uvahu aj predavat putky napr. zacat strikom 12 na SLV
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2312
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

jogo napísal:Ahoj Mika.

-Aky mas swap na tom striebre?
-Nehrozi Ti tam vznik contanga?

Lebo mne broker zlato a striebro neroluje, ale su tam swapy, ktore musim platit, tak by som do moc dlhodobych pozicii nechcel ist.

100 unci ma vide na -18,5 USD za rok. na Fx idem oproti tomu striebru ovela vacsie pozicie, takze striebro budem pomalycky dokupovat po 100kach, za dobru cenu vyssie objemy a chcem to drzat dlho aspon po 25-30
Naposledy upravil/-a Airmike v Št 13 11, 2014 4:34 pm, upravené celkom 1 krát.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2312
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

osamely chodec napísal:mozno by stalo za uvahu aj predavat putky napr. zacat strikom 12 na SLV
hej putky by som siel tiez, ale ja to riesim radsej cez CFDcko, ked to mam doma. neviem akopojde ten trejd .
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2312
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

zda sa ze som dobre trafil EURCAD

nakup za 1.41
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1322
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Istiach »

http://proinvestory.cz/zlato-a-stribro- ... -na-tezare" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2312
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

no striebro celkom dobre. do EURCADu som uz nesiel namiesto toho som longol cable.

a teraz pozeram ze nam zase nadherne prepadol AUD. cize AUDNZD a AUDCHF bude mozne za par dni, tyzdnov opat hrat s discountom . AUDCHF dokonca aj IR income. celkom sa tesim, ze este dostanem sancu :)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2312
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

GBPJPY opatrny short
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1322
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Istiach »

Mika napísal:GBPJPY opatrny short
Ja som nikdy neprisiel na chut crossom.

To uz sa do ceny zapocitava nie len jedna mena, ale aj druha a taktiez dolar, nie?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2312
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

GBP/USD * USD/JPY = GBP/JPY
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1322
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Istiach »

Vzhladom na dolar, ktory je rezervnou menou, by clovek teda musel najrv vyhodnotit GBP voci USD, potom JPY voci USD a z toho vyvodit zaver ako sa bude darit GBP voci JPY. A to mi pride zmatocne. A neviem to.

Ale proti gustu ziaden disputant :)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2312
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

ja sa teraz analzyovanim moc netrapim ked trejdujem pozicne. pozriem sa ci sa mi rate paci alebo nie. a vstupim

GBPJPY ( 185.10 ) zatial mrtvo, ale zato som zobral EURCAD (1.4056) takze celkom pohoda

striebro som zavrel, ani neviem preco :)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4923
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 251 times
Been thanked: 608 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa osamely chodec »

striebro drzim, AUD/NZD sledujem tiez ,blizi sa k spodnej hrane rastovej trendovky na D.Len GBP sa mi uz na short hrat zda byt riskatne. Teraz som long e/u. Btw ten plyn som trafil , viac ako peniaze ma tesi ze som konecne raz vedel, ze preco cena isla tam kde isla./ alebo to zas bola len nahoda:)/
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2312
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

EURCAD som zavrel.

GBPJPY sa mi moc nepaci, bol som -90 pips teraz som -30 . coskoro zavriem
inac ta stavka bola skor o tom ze som veril ze USDJPY prepadne, ale nestalo sa

to striebro ma trosku stve to by som drzal aj dlhsie, ale ten swap sa mi nakoniec nepacil

AUDNZD, AUDCHF - stale cakam

inac tie tvoje trejdy na plyne sledujem
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2312
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

nac AUDNZD podla mna pojde pod tu trendovu linku
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4923
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 251 times
Been thanked: 608 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa osamely chodec »

uz sme na nej, pockam , ci to bude mat chut na odraz
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opcie, deriváty, futures, hedging"