Adobe (ADBE)

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
prepinakos
Príspevky: 54
Dátum registrácie: St 03 04, 2013 6:02 pm

Adobe (ADBE)

Príspevok od používateľa prepinakos »

Dnes som sledoval nejaky rozhovor s Tomom Gardnerom zakladatelom fool.com
Hovoril tam o tom ze akcie ktore su nadhodnotene su vacsinou prehliadane.
Ze ludia vyhladavaju akcie na dne a cakaju ze aha uz mozu len stupnut.
Ja som doposial tiez razil rovnaku strategiu ale tento rozhovor ma donutil sa zamysliet a skusit to aj inac.
Hovoril o tom ze on casto kupuje akcie ked dosiahnu new high.
A tak som sa po takej akcii poobzeral ktora by sa mi takto pozdavala a tiez o ktorej by som nieco vedel.
Napadlo mi ADOBE vzhladom na to ze zmenili svoj model platieb za softwer z jednorazovych a pausalny co by malo razne znizit mnozstvo piratskeho software a tiez motivovat ludi kupit si originalny software kedze mesacny prenajom je vyrazne lacnejsi oproti jednorazovemu poplatku za licenciu.
Dalsi earning report je 17 Septembra takze tam by mohol byt vyraznejsi rast.

Moje odhady a túžby :D

ADBE horiznot 2 mesiacov - 60
ADBE horizont 12 mesiacov - 90
prepinakos
Príspevky: 54
Dátum registrácie: St 03 04, 2013 6:02 pm

Re: Adobe (ADBE)

Príspevok od používateľa prepinakos »

Tak moje predikcie sa po zverejneni ziskov 3Q potvrdili.
Cloud Adobe pomohol a investori ho vnimaju pozitivne.

A teda zatial zmena zo 44,5 na dnesnych 51,20

Kto bol v tom somnou tak gratulujem a cakame do zverejnenia 4Q a cielova cena je 60
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15999
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: Adobe (ADBE)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

prepinakos napísal:Tak moje predikcie sa po zverejneni ziskov 3Q potvrdili.
Cloud Adobe pomohol a investori ho vnimaju pozitivne.

A teda zatial zmena zo 44,5 na dnesnych 51,20

Kto bol v tom so mnou tak gratulujem a cakame do zverejnenia 4Q a cielova cena je 60

Ja som v nej bol, ale len 2 minúty.
Zverejnenie a pohyby boli zaujímavé, preto som to v mojom vlákne opísaL.
JUGGLER napísal:Earnings momentum pre fajnšmekrov:

News: 16,05: Adobe Falls 4%: FYQ3 Revenue, EPS Miss
News 16,07: Adobe Up 5% Despite FYQ3 Revenue, EPS Miss.

CHRONOLÓGIA:

Akcia zaviera na 48,14. o 16,00

Akcia padá tesne pred zverejnením o 16,05 o -3,5% ...zrejme únik informácie pred reportom

Strata kulminovala pri zverejnení o 16,05 ...cena cca 45,75 ...v zisku i tržbách totiž sklamala.. Reports Q3 (Aug) earnings of $0.32 per share, excluding non-recurring items, $0.02 worse than the Capital IQ Consensus Estimate of $0.34; revenues fell 8.0% year/year to $995 mln vs the $1.01 bln consensus.

Tesne po zverejnení o 16,05 akcia letí hore o 10% na 51,50 a celkovo +5% ...klúčovou informáciou je totiž Cloud subscriptions: Adobe exited Q3 with 1 mln 31 thousand paid Creative Cloud subscriptions, an increase of 331 thousand (versus Street expectations of ~262K ) when compared to the number of subscriptions as of the end of Q2 fiscal year 2013.

Následne okolo 16,10 dáva guide v slajdoch, ten je slabý... sviečka k cene 48: sees Q4 $0.28-0.34 vs $0.41 Capital IQ Consensus Estimate; sees revs $1.0-1.050 bln vs $1.08 bln Capital IQ Consensus Estimate...ale nakoniec si udržala cenu v pásme 50,00 -50,50.

O 17,00 bude tlačovka - počas nej môže byť ďalší pohyb ...až potom sa cena ustáli.

Zajtra sa vyjadria analytici a trh akciu definitívne ocení.
K K ADBE dodám len tolko.
Maš velké šťastie, že ten Cloud bol dobrý.

Zisk a tržby boli slabé, ten guide Q4 je hrozný.
Čudoval som sa, že po tom guide nerachla a nebudem sa čudovať, ak ten breakout nevydrží.

Fundamenty uplynulého Q boli sklamaním. Nevadí. Investorom stačí ak sa objaví prísľub lepších ziskov a tržieb. To však podla toho guidu v tomto kvartáli nenastane. Krátkodobí hráči ju preto môžu začať vypredávať. Nebol by som až taký optimista.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"