Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
DANYGEN
Príspevky: 7
Dátum registrácie: So 01 03, 2014 6:17 pm

Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa DANYGEN »

Dobrý deň.
Investovanie je pre mňa niečo úplne nové, a tak by som sa vás chcel opýtať, či je výhodné investovať do akcií, dlhopisov atď cez banku. Je dobré viužívať banku ako brokera? Alebo si mám nájsť niekoho iného? Dokáže mi banka sprostredkovať všetky informácie, ktoré k investovanie budem potrebovať, alebo sa skôr oplatí ísť za nejakým brokerom?
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Oplatí sa ísť cez banky?

Príspevok od používateľa Matej1992 »

Ahoj (snad nevadi ze tykam),
cez banku urcite nie aj ked sa chces venovat tomu len z polovice seriozne, maju sialene poplatky. Citaj forum, citaj clanky, citaj knihy, pytaj sa otazky pokial to myslis seriozne a sam zistis ze investovanie/obchodovanie jedine cez brokera. Informacie nie su "zadarmo" bud si ich musis zaplatit alebo sam vyhladat. Tolko moj nazor :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Oplatí sa ísť cez banky?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Bežná banka, hlavne jej oddelenie privátneho bankovníctva, môže slúžiť ako "broker". Všetky banky sú obchodníci s cennými papiermi a teda vedia ti nakúpiť cenné papiere na burze.

Problém je však v poplatkoch. Bežne si banky pre individuálnych klientov účtujú 1-1,5% poplatok za nákup a potom za predaj cenného papieru (akcie, dlhopisy) plus nejakú minimálnu sumu k tomu.
To je dosť veľa oproti online brokerom.

Ak by to bolo cez privátne bankovníctvo, tak okrem bežných poplatkov si účtujú ešte 1% z objemu majetku za "správu portfólia".

Pri veľkých objemoch sa asi dostaneš aj na nižšie poplatky, ale to pri sumách individuálnych investorov asi nehrozí.

Pri dlhopisoch treba potom pozerať aj na spread - keďže tie nie sú obchodované priamo na burze, ale je to medzibankový trh (OTC), tak si banka môže zarobiť ešte niečo aj na spread.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2840
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 53 times
Been thanked: 112 times

Re: Oplatí sa ísť cez banky?

Príspevok od používateľa Rokosák »

Banky su vhodnejsie na terminovane ucty, ktore odporucujem kazdemu obcanovi Slovenska s vynimkou mozno 1000 ludi, ktori bud maju znalosti investicii, alebo si dokazu expertizu zaplatit.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1403 times

Re: Oplatí sa ísť cez banky?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

DANYGEN napísal:Dobrý deň.
Investovanie je pre mňa niečo úplne nové, a tak by som sa vás chcel opýtať, či je výhodné investovať do akcií, dlhopisov atď cez banku. Je dobré viužívať banku ako brokera?
Je to najhoršia alternatíva. Banky a poisťovne sú nielen najdrahší sprostredkovatelia, ale paradoxne aj najmenej kompetentní. Bankár je človek, ktorý ti podáva dáždnik ked svieti slnko a zoberie ti ho ked sa rozprší.
V zarábaní peňazí sú bankári majstri sveta, ale bohužiaľ, len z účtov vlastných klientov, bez akéhokoľvek rizika.

Ak sa o investovanie zaujímaš, treba to naštudovať ako každú inú problematiku. Ak sa zaujímaš len o to kde vložiť peniaze, tak v banke by som to dal len na termínovaný účet ( v súčasnosti do 3% p.a. ). Do akcií a dlhopisov by som sa nehrnul. Pravdepodobne máš vysoké očakávania, ale realita je taká, že výnosy nie sú až také lukratívne v pomere k riziku, ktoré podstupuješ. Pre bežného človeka sa podla mna pre 6-7% ročne vôbec neoplatí riskovať.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Oplatí sa ísť cez banky?

Príspevok od používateľa incognito »

DANYGEN napísal:Dobrý deň.
Investovanie je pre mňa niečo úplne nové, a tak by som sa vás chcel opýtať, či je výhodné investovať do akcií, dlhopisov atď cez banku. Je dobré viužívať banku ako brokera? Alebo si mám nájsť niekoho iného? Dokáže mi banka sprostredkovať všetky informácie, ktoré k investovanie budem potrebovať, alebo sa skôr oplatí ísť za nejakým brokerom?
No ak je to pre teba vsetko nove, tak ta cakaju dve moznosti:
1) sam sa budes vzdelavat a postupne sa do investovania "dostavat"
2) nechas si poradit a sucasne s tym sa budes vzdelavat, mozno aj s pomocou

Ci uz si nechas od niekoho radit alebo nie, vzdelavat sa nikomu neuskodilo a moze ti byt len k dobru.

Ani banka ani broker ti ziadne extra informacie nedaju, nie je to ani v ich zaujme ani to nie je ich povinnost. S malymi objemami a na zaciatok by mohli stacit podielove fondy (tiez treba vediet vyberat).

JUGGLER, (nielen) podla mna tych 6-8% je pri velmi prijatelnom riziku, pre masu beznych ludi je to najoptimalnejsie riesenie. Vnimam tvoj maximalne negativny nazor na tieto veci, nie vsetko musi byt zle ako ty mas skusenosti. Nie kazdy moze byt trader alebo ina forma "kvalifikovaneho" investora.
DANYGEN
Príspevky: 7
Dátum registrácie: So 01 03, 2014 6:17 pm

Re: Oplatí sa ísť cez banky?

Príspevok od používateľa DANYGEN »

A aký štýl vzdelávania by ste mi odporučili? Čo by som si mal preštudovať, aké stránky by som mal navštevovať, aby som bol informovaný o všetkom čo sa v svete investícií práve deje? Odkiaľ sa podľa vás dajú najlepšie nazbierať počiatočné informácie pre investovanie? (všetko čo by som pre začiatok mal vedieť) . Poprípade bol by niekto ochotný ma do toho zasvetiť, a naučiť ma ako investovať, čo sa oplatí a čo nie atď.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1403 times

Re: Oplatí sa ísť cez banky?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Začni článkami hore: ,,nový web a články,, a ,,staré články,,. Čomu nerozumieš, to hoď do googla.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Oplatí sa ísť cez banky?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Tú sú odkazy:
http://ako-investovat.sk/index.php/financna-gramotnost" onclick="window.open(this.href);return false;

http://ako-investovat.sk/clanky/investicie" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Špeciálne pre Danygen som napísal článok o tom ako a kam začať investovať:

http://ako-investovat.sk/clanok/737/ako ... investovat" onclick="window.open(this.href);return false;
DANYGEN
Príspevky: 7
Dátum registrácie: So 01 03, 2014 6:17 pm

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa DANYGEN »

Ďakujem :-)
smreko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 16 04, 2014 5:14 pm

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa smreko »

cez banku určite nie ja investujem cez E&S investments 8-14%ročne a to už od 50e mesačne a 2-4%mesačne od 50000e a žiadne také že dva roky dotuješ banku na poplatkoch
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa Rado »

Tomu nerozumiem. Ak sa mi darí tak spravím 4% a viac mesačne a je jedno, či do toho dáš 10 tisíc alebo milión. V čom je háčik, že to nevedia spraviť aj pri menšej sume?
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1403 times

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

smreko napísal:cez banku určite nie ja investujem cez E&S investments 8-14%ročne a to už od 50e mesačne a 2-4%mesačne od 50000e a žiadne také že dva roky dotuješ banku na poplatkoch

HA HA HA... prišiel agent agitovať. Chodí, chodí po nete a hľadá si obete....

Zástupcovia Ertrag & Sicherheit zavádzajú a klamú klientov.

http://cmorej.blog.sme.sk/c/313218/Zast ... entov.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

JUGGLER napísal:
Zástupcovia Ertrag & Sicherheit zavádzajú a klamú klientov.
Suhlasim ohladom Ertrag & Sicherheit s Jugglerom a Cmorejovim blogom. Mal som cest 3 roky dozadu absolvovat jednu dvojhodinovu agitaciu od zastupkyne E&S po ktorej som mal nastastie dostatok sudnosti a nevlozil do toho ani cent . Jednou z perliciek bolo prehlasenie ohladom striebra (ktore bolo v tom case na cene 37 USD/unca) ze chystaju masivne investicie do striebra. Dalej do Greckych akcii ... a viac mi nastastie neutkvelo v pamati.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa filip glasa »

žiadne také že dva roky dotuješ banku na poplatkoch
Dva roky dopredu platíš pri životnom poistení.

Ak kupuješ holé fondy, tak nie. A práveže tie fondy čo predávate kúpiš v banke s ešte lacnejšími poplatkami ako od vás.

Aby nebolo stále len o Petra Cmoreja:

http://www.penize.cz/financni-poradenst ... ta-podruhe" onclick="window.open(this.href);return false;
V kostce: klient dostane nabídku investovat za fixní poplatek, v případě pravidelné investice je to čtrnáctinásobek ročního vkladu, nejvýše 55 tisíc Kč.

Za tento poplatek prý investuje celá rodina a žádné další poplatky účtovány nejsou – tak to často tvrdí poradce. Potíž je v tom, že účtovány jsou. Fond, do kterého chce člověk přes E & S investovat klientovi z jeho investice strhne běžný vstupní poplatek (z akciových fondů zhruba pět procent). Fakticky tedy klient za stejnou službu zaplatí dvakrát! Vstupní poplatek fondu ovšem poradci Ertrag & Sicherheit z nějakého důvodu označují slovem „ážio“. I když jej poradce během schůzky letmo zmíní a v „papírech“ od Jung DMS by klient informaci při pečlivém přečtení také našel, jako laik si sotva uvědomí, o co jde. Odnáší si dojem, že ušetřil, přestože pravda je pravý opak.
a môj článok k téme: http://ako-investovat.sk/clanok/787/ert ... poplatkami" onclick="window.open(this.href);return false;
smreko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 16 04, 2014 5:14 pm

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa smreko »

ja niesom agent E&S ani tam nepracujem ja len cez nich investujem a poznám veľa ľudí ktorý cez nich investujú a nesťažujú poplatky sú všade ale tam mám oveľa väčší zisk ako poplatok ja som tam spokojný :D
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Dobry biznis nepotrebuje reklamu, robia mu ju spokojni klienti :)

Takze hovoris, ze konecne nejaka firma co bezproblemovo generuje zisk.

Ak by sa to o 3 roky nahodou zmenilo tak daj prosim vediet.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa filip glasa »

investujú a nesťažujú poplatky sú všade ale tam mám oveľa väčší zisk ako poplatok ja som tam spokojn
V E&S máš väčší zisk ako inde? Asi spadol na hlavu. Pretože v E&S len kúpiš fond. A tento istý fond vieš kúpiť aj v banke aj v OVB aj v PArtners aj vo Fincetre a kdekoľvek inde.
Finta je v tom, že všade zaplatíš len vstupný poplatok 2-4%. Ale iba exkluzívne v E&S platia na hlavu padnutí klienti tento vstupný poplatok + ďalších 2200 eur navyše.
Opakujem, že v tom istom fonde. Teda zisk má ten fond rovnaký všade - v banke, v E&S aj v OVB. Lebo ide stále o ten istý fond, len ho predáva viac firiem.
smreko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 16 04, 2014 5:14 pm

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa smreko »

v E&S kúpiš fond ktorý sa skladá z akciových fondov dlhopisových fondov fondov jednotlivých krajín....všetko máš v jednom o tvoj fond sa stará fondový manažér ICM ktorý keď ti niektorý z fondov neprináša zisk tak ho vymenia za iný ktorý zisk prinesie. ty zainvestuješ peniaze ktoré ICM rozloží do stoviek oblastí aby keď nejaká skrachovala alebo neprinášala zisk tak to moc nepocítiš a hneď to vymenia za niečo výnosné ICM za to berie ten vstupný poplatok do výšky 2100e
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa jogo »

Smreko, cim skor z tychto svojich naivnych predstav vyrasties, tym menej na nich prerobis. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa Rado »

Tých 2.200 strhnú vždy pri akejkoľvek sume?
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1403 times

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

O tých sráčoch sme sa bavili už dávnejšie. Sprostredkúvajú obyčajné fondy , zavádzajú a sú vyslovene nevýhodní a najdrahší. Tu je originál vlákno s ktorého citujem:

http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =51&t=3863" onclick="window.open(this.href);return false;

To, čo pokladám za najväčší podvod je účtovanie poplatku cez stanovenie cieľovej sumy.
Oni proste povedia, že predpokladané zhodnotenie je 10% p.a. a preto pri 100€ mesačne na 25 rokov je cieľová suma 130 000 € a z tejto sumy nám zaplaťte jednorazový poplatok 4,5% !

V skutočnosti však klient urobí za 25 rokov 300 vkladov po 100 €, takže vloží spolu 30 000 € a jediné, čo ma isté je, že za túto zábavu vycaluje 3 675 € ( vypočítané sprostredkovateľom ), čo je presne 12,25%.
Pri mesačnej splátke 100€ to znamená tri roky platenia nákladov, čo ďaleko prekonáva aj investovanie cez IŽP, kde je klient aspoň poistený.

Oni proste nielenže klamú, že zhodnotenie bude 10% p.a. , oni toto klamstvo prepočítajú na zisk 100 000 € a z toho si vypočítajú províziu !

Pri investícii cez brokera, cez etf ako SPY je to aj z dividendami a nákladovosť je cca 0,01%. Takže ďakujem za ponuku 12,25% :lol:


P.S. Skrátka počítajú si províziu s PREDPOKLADANÝCH VÝNOSOV. Zdá sa, že z pôvodných 10% p.a trochu poľavili a účtujú len za 7-8%.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa incognito »

Ja len doplnim par info zo skusenosti:

- poplatok sa uctuje na zaciatku 2100€ (da sa splatit aj postupne) + 5,25-5,65% z kazdej platby (kazdy z nich tvrdi ine %)
- tych 10%p.a. je este malo, uz sa projektuje aj viac...
- JUGGLER - kazdy z nich si tu sumu, z ktorej sa rata poplatok vypocitava inak (niekto aj z vynosu, niekto bez...)

Ja sa len cudujem, ze este funguje a nezavreli ich...
Naposledy upravil/-a incognito v Št 17 04, 2014 7:09 pm, upravené celkom 1 krát.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa incognito »

smreko napísal:v E&S kúpiš fond ktorý sa skladá z akciových fondov dlhopisových fondov fondov jednotlivých krajín....všetko máš v jednom o tvoj fond sa stará fondový manažér ICM ktorý keď ti niektorý z fondov neprináša zisk tak ho vymenia za iný ktorý zisk prinesie. ty zainvestuješ peniaze ktoré ICM rozloží do stoviek oblastí aby keď nejaká skrachovala alebo neprinášala zisk tak to moc nepocítiš a hneď to vymenia za niečo výnosné ICM za to berie ten vstupný poplatok do výšky 2100e

Ked uz velmi chces, kup si C-Quadrat, tam ti presne takto isto miesaju fondy, akurat nie su limitovany len na fondy jednej spolocnosti... a vyjde ta to lacnejsie. Teda teraz uz nie, ked si zaplatil ten ich mastny poplatok :) ale ked niekomu budes radit, tak aspon budes vediet, ze sa to da aj lacnejsie, aj lepsie... a pokial viem, ICM im ten fond nemiesa a nespravuje, robi to priamo Franklin Templ.
smreko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 16 04, 2014 5:14 pm

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa smreko »

E&S nemá svoje fondy oni vyberajú tie najlepšie. pozrite môj otec pred 20-timi rokmi začal investovat u E&S 11 rokov tam dával 200e mesačne po 11 rokoch tam mal kolo 53000 v lichtenštajnskej banke na svoje meno po 11 rokoch stratil prácu a kým sa dostal v novej na takú úroveň čo v starej mu trvalo 8 rokov týchto 8 rokov vyberal odtiaľ 500e mesačne a po 8 rokoch tam mal zostatok 51000 preto investujem cez E&S už 4 roky pred dvoma rokmi som tam investoval 50000 mám z toho mesačný zisk ktorý nebol po celé 2 roky menší ako 860e po uplynutí zmluvy mám 50000 naspäť chodím do práce len pre zábavu nie preto lebo musím robím 220 hodín mesačne na 700e pričom len z jednej investície mám kolo 1000
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa filip glasa »

vidíš a keby si nebol sprostý ty aj tvoj otec, tak by ste si presne tie isté fondy kúpili niekde inde a mali by ste ešte vyšší zisk, lebo by vám nezožrali jeho veľkú časť extra poplatky E&S, ktoré nikde inde neúčtujú.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1403 times

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

smreko napísal:E&S nemá svoje fondy oni vyberajú tie najlepšie. pozrite môj otec pred 20-timi rokmi začal investovat u E&S 11 rokov tam dával 200e mesačne po 11 rokoch tam mal kolo 53000 v lichtenštajnskej banke na svoje meno po 11 rokoch stratil prácu a kým sa dostal v novej na takú úroveň čo v starej mu trvalo 8 rokov týchto 8 rokov vyberal odtiaľ 500e mesačne a po 8 rokoch tam mal zostatok 51000 preto investujem cez E&S už 4 roky pred dvoma rokmi som tam investoval 50000 mám z toho mesačný zisk ktorý nebol po celé 2 roky menší ako 860e po uplynutí zmluvy mám 50000 naspäť chodím do práce len pre zábavu nie preto lebo musím robím 220 hodín mesačne na 700e pričom len z jednej investície mám kolo 1000
Už by si mal prestať klamať a zavádzať. Čudujem sa NBS, že na činnosť poradcov a sprostredkovateľov zaviedla licencie, ale nikto nekontroluje, či neklamú a nepodvádzajú.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
smreko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 16 04, 2014 5:14 pm

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa smreko »

ja ani môj otec niesme sprostý vi tu všetci ste sprostý keď nič iné neviete iba urážať ja investujem tam kde mi to prináša dlhodobý zisk pochybujem že by som taký mal niekde inde. a ja neklamem proste to tak mám nemám dôvod klamať pochybujem že tu zvás má niekto čistý príjem z investície za 50000 min 860e pokiaľ to neviete prijať váš problém no ja klamať nepotrebujem je to moja skúsenosť s investíciou ja zato nemôžem že vám E&S berie klientelu a preto ich potrebujete očerňovať.
smreko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 16 04, 2014 5:14 pm

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa smreko »

http://zpravy.kurzy.cz/341398-interview ... investori/" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa Airmike »

usudzujem z toho clanku, ze smreko si asi pletie Franklin Templeton Investments a Ertrag & Sicherheit.

smreko, to co sa ti tu mladenci asi snazia povedat je, ze Ertrag & Sicherheit zneuziva jednak meno Franklin Templeton a na druhej strane tazi z financnej negramotnosti svojich klientov. Vobec nieje dovod tu jeden druheho urazat. Nikto tu nemusi byt sprosty. Ide len o to, ze takymto sposobom sa u nas nabaluju rozne pochybne skupinky ludi uz roky a nikto s tym ic nerobi regulator priviera oci aby nahodou nemusel vykonavat nejaku aktivitu a klienti su spokojni pretoze nevedia, ze ich svojim sposobom ich agenti okradaju. Je to smutne ale je to tak.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa Rado »

smreko napísal:pochybujem že tu zvás má niekto čistý príjem z investície za 50000 min 860e
To bol z tvojej strany asi pokus o vtip, či? Zatiaľ som nevidel fond, ktorý by spravil viac ako si dokážem zarobiť sám.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

smreko napísal:... po uplynutí zmluvy mám 50000 naspäť ...


Si si isty ze po uplynuti zmluvy mas povodnych 50-tis garantovane naspat? Ak to mas vlozene v podielovom fonde, tak obycajne to chodi tak, ze pri ukonceni investicie dostanes tolko penazi, aka je zrovna aktualna hodnota toho fondu deleno tvoja cast z neho ... cize kludne to moze byt aj len 20-tis..
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1403 times

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Lepšie ako Ezopové bájky.

Investujte tam, kde vám to prináša dlhodobý zisk. Cez E&S. Pri 50€ mesačne výnos 8-12% ročne. Vložte 50 000 a zarobíte 2-4% mesačne. Nemusíte pracovať, lebo máte čistý výnos okolo 1000 € mesačne. A čerešnička na torte: vaších 50 000 je garantovaných.

A čo vás to bude stáť? S tým si hlavu nelámte. My poznáme Vaše predpokladané výnosy, vy nám dopredu zaplatíte len podiel zo zisku. Ak by sa vám to zdalo veľa: limitovali sme to na 2400€.

Za čo? No predsa za sprostredkovanie.
Čoho? No predsa exkluzívnych fondov Franklin Templeton. :lol: :lol: :lol:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
smreko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 16 04, 2014 5:14 pm

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa smreko »

Rado napísal:To bol z tvojej strany asi pokus o vtip, či? Zatiaľ som nevidel fond, ktorý by spravil viac ako si dokážem zarobiť sám.

nie nebol ja mám skutočne investíciu ktorá mi zarába viac ako zarobím v práci
smreko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 16 04, 2014 5:14 pm

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa smreko »

jaroslav80 napísal: Si si isty ze po uplynuti zmluvy mas povodnych 50-tis garantovane naspat? Ak to mas vlozene v podielovom fonde, tak obycajne to chodi tak, ze pri ukonceni investicie dostanes tolko penazi, aka je zrovna aktualna hodnota toho fondu deleno tvoja cast z neho ... cize kludne to moze byt aj len 20-tis..
v zmluve mám garantované že mi potom vrátia tích 50 000 späť
smreko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 16 04, 2014 5:14 pm

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa smreko »

JUGGLER napísal:
A čo vás to bude stáť? S tým si hlavu nelámte. My poznáme Vaše predpokladané výnosy, vy nám dopredu zaplatíte len podiel zo zisku. Ak by sa vám to zdalo veľa: limitovali sme to na 2400€.

Za čo? No predsa za sprostredkovanie.
Čoho? No predsa exkluzívnych fondov Franklin Templeton.
tak to si vedľa :lol: :lol: u E&S tých 2400€ ide ICM ako správcovi investícií a E&S nemá len fondy Franklin Templeton ale diverzifikované portfólio v ktorom máš spústu fondov akcií rozvojové krajiny meny..... nikdy neinvestujem len do jednej firmy ale do viacerých firiem krajín...... zbožňujem keď niekdo niekoho ohovára a pritom nemá ani šajnu o čom hovorí
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa Rado »

Smreko mňa pobavilo, že pochybuješ o tom, že tu má niekto 860€ z 50000€. To považujem za vtip a nie to, či ti tvoja investícia zarobí viac ako zarobíš v práci. Fandím každému kto sa oslobodí od závislého príjmu a je jedno ako to dokáže spraviť.
Suma 860 z 50000 sa však nepribližuje k tomu, aby som musel zmeniť čo som napísal, že som zatiaľ nenašiel fond, ktorý by spravil viac ako si zarobím spravovaním svojich peňazí sám.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
nitro
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Ne 08 03, 2009 5:00 pm
Bydlisko: KE/PRG

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa nitro »

ten fond, ale pravdepodobne ovela menej riskuje ako ty svojim spravovanim..tak je logicke, ze tolko nezarobi..alebo nie?
A business that makes nothing but money is a poor business.

(Henry Ford)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa Airmike »

nitro

z hladiska struktury odmenovania ten fond neriskuje, pretoze investuje tvoje peniaze

z hladiska investicnych strategii ten fond riskuje niekedy viac a niekedz menej , konkretne v porovnani s radom vela s tych fondov riskuju ovela viac. ono sa totiz zvykne hovorit ze tie fondy su manazovane , ale v skutocnosti to nieje manazovanie, len nasledovanie urcitej investicnej strategie.

rado musi zarobit peniaze, fondy sa musia priblizit (v idealnom pripade prekonat benchmark)
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"