Spoločnosť TESLA vstupuje do hry – posiela Bitcoin na nové maximá

08.02.2021  /  Redakcia
Tesla investuje do BTC

Spoločnosť Tesla (TSLA) dnes informovala, že ešte v januári tohto roka získala Bitcoiny v celkovej hodnote až 1,5 miliardy dolárov. Po tejto správe dnes cena BTC narástla nad hranicu 44.000 BTC/USD (viac ako +16%), čo predstavuje aj nové historické maximum.

Spoločnosť tiež uviedla, že už v blízkej budúcnosti plánuje akceptovať túto svetovú digitálnu menu číslo 1 ako formu platby za svoje produkty. Táto správa pritom prichádza len krátko potom, čo Elon Musk opakovane upozornil na svoj záujem o digitálne meny prostredníctvom sociálnych sietí.

„V januári 2021 sme aktualizovali našu investičnú politiku, aby sme poskytli väčšiu flexibilitu pri ďalšej diverzifikácii a maximalizácii výnosov z našej hotovosti, ktorá sa nevyžaduje na udržanie primeranej prevádzkovej likvidity“, uviedla spoločnosť Tesla.

Tesla sa týmto krokom stáva jednou z väčších spoločností, ktoré investujú do Bitcoinu a zároveň umožňujú platby za svoje produkty prostredníctvom tejto digitálnej meny.

Ak si chcete zatipovať, kde sa až Bitcoin zastaví v tejto svojej rastovej “rally up”, klikajte našu anketu na diskusnom fóre.

Tieto články Vám prináša kolektív nášho neúnavného redakčného tímu. Máš záľubu v investíciach? Pridaj sa k nám aj ty.