Aký je rozdiel medzi onshore a offshore spoločnosťou? Ako-investovat.sk .


Daňové raje, krajiny, kde môžete podnikať s minimálnym resp. nulovým daňovým zaťažením. Ako nedávno povedal Patrik Tkáč, jeden hlavných predstaviteľov finančnej spoločnosti J&T: „Každý Slovák a Čech, ktorý očakáva kapitálový zisk vyšší ako 200-tisíc eur a neinvestuje prostredníctvom štruktúry podobnej Cypru, okráda vlastnú rodinu.“ Povedzme si úprimne, niečo na tom bude. Rozmýšľali ste aj vy o založení offshore firmy?

 

Obľúbené offshore destinácie

 

Je rozdiel medzi offshore a onshore destináciou. Offshore firmy ťažia výhody hlavne z nulového daňového zaťaženia krajiny, v ktorej sú založené. No onshore firmy využívajú rôzne daňové úľavy, optimalizácie daní a daňové úspory v klasickej ekonomike. Najobľúbenejšími offshore krajinami sú Seychely, Panama, Belize či Britské Panenské ostrovy. Keď si chcete založiť firmu v niektorej z týchto krajín, nemusíte ovládať miestny jazyk, aj keď návšteva jazykovej školy nie je nikdy zlá. Offshore spoločnosť v daňovom raji za vás založí CompanyFormation.sk.

 

Onshore spoločnosti

 

Obľúbenými destináciami pre onshore spoločnosti sú Cyprus a Veľká Británia. Celkové daňové zaťaženie na Cypre bolo v roku 2014 na úrovni 22,5 %. V porovnaní so Slovenskom to je takmer o 25 % menej. Veľkou výhodou Veľkej Británie je, že pokiaľ vaša spoločnosť nemá vyšší obrat ako 81 tisíc libier ročne, nemusíte sa registrovať k plateniu DPH. Táto možnosť predstavuje pre malých podnikateľov skvelú možnosť, ako rozbehnúť svoj biznis.

 

Účtovníka nepotrebujete, právno poradenstvo áno

 

V krajinách ako Belize či Panama nepotrebuje odovzdávať účtovníctvo ani daňové priznanie, takže účtovníka nepotrebujete. No podnikanie s firmou založenou v daňovom raji na slovensku si vyžaduje spoľahlivé právne poradenstvo od advokátskej kancelárie, pretože môžete naraziť na určité špecifiká, ktoré so sebou prináša toto podnikanie. Aj preto je lepšie ho prekonzultovať s človekom, ktorý má slovenskú legislatívu v malíčku. 

Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:


Okomentuj článok

Najnovšie články

Ste v II. pilieri? Toto by ste si mali určite prečítať

TLAČOVÁ SPRÁVA: Historicky najväčšia investícia do fintech startupu v SR

monday
18.03.2019
Investície | redakcny clanok

Zaujímavé grafy z pohľadu TA (5)

wednesday
27.02.2019
Investície | redakcny clanok

ETF, ktoré sa zameriavajú na rast dividend

wednesday
27.02.2019
Fondy a ETF | juraj.kisak

Fidelity uvádza fond zameraný na udržateľné vodné a odpadové hospodárstvo

wednesday
05.12.2018
Fondy a ETF | redakcny clanok