Je ‘Buy and Hold’ najlepšiu stratégiou pre Bitcoin?

06.08.2017  /  Juraj Kišák
kryptomeny-a-ico-ako-investovat

Spolu s nárastom popularity kryptomien rastie aj riziko kolísania ich cien. Dokonca aj najstabilnejšie kryptomeny vrátane Bitcoinu, Ethereumu a Ripple trpia vážnymi obavami z volatility. Ceny týchto a iných digitálnych mien sa v posledných dvoch týždňoch aspoň dvakrát znížili o najmenej 20 %. Na druhej strane tieto tri meny dosiahli neuveriteľné zisky od začiatku roka. Problémom teda zostáva, ako sa vysporiadať s vysokým rizikom volatility. Niektorí analytici naznačujú, že stratégia buy-and-hold môže byť v tom prípade najúčinnejšia.

Podľa teórie prezentovanej na portáloch Cryptocoinsnews ukazuje, že v prípade že sa prestane Bitcoinu dariť, majú jeho užívatelia možnosť rýchlo presunúť svoje investície, aby eliminovali riziko straty. Vo všeobecnosti je táto schopnosť považovaná za pozitívnu vec, avšak v prípade, že investorov zachváti panika, môže dôjsť k výraznému krátkodobému poklesu hodnoty kryptomeny.

Na druhej strane stoja zástancovia teórie nákupu a držania aktív (tzv. buy and hold), ktorí tvrdia, že pokiaľ investor nepotrebuje vykúpiť svoje mince alebo žetóny pre fiatovú menu (bežne používané peniaze) na účely investícií, je vhodné si tieto kryptomeny ponechať, nakoľko sú ľahko dostupné a je tu predpoklad vysokého zhodnotenia. Toto tvrdenie potvrdzuje aj skutočnosť vysokých ziskov, ktoré z dlhodobého hľadiska dosiahli investori pomocou Bitcoinu a Ethereum, ktorí sa rozhodli nepredať tieto meny ani v čase najväčšieho poklesu. Len od začiatku roka 2017 narástla hodnota Bitcoinu približne 2,5 násobne. S týmto rapídnym nárastom hodnoty prichádzajú aj obavy z možnej bubliny kryptomien. Mnohí investori však až doteraz zaznamenali úspech práve tým, že sa vyhli panike a rozhodli sa držať svoje investície.

Aj keď kryptomeny ako platidlo sú v súčasnosti stále pomerne málo akceptované, stretávame sa s nárastom podnikov a aj kamenných obchodov, ktoré začínajú využívať aj takúto možnosť platby a do budúcna môžeme očakávať, že sa stanú bežnou súčasťou života.

ako-investovat.sk

Európska únia

Ako-investovat.sk