6 najvýkonnejších kryptomien v roku 2021

16.11.2021  /  Redakcia

Od začiatku roka 2020 sme mali možnosť vo svete vidieť, ako sa kryptopriestor rozširoval a vyvíjal. Posun nastal aj v ďalších inováciách, DeFI, krypto-gaming, NFTs a Metaverse.

Kryptomeny pomaly prenikajú do finančného sektora a vytvárajú si svoje miesto na trhu, čoho dôkazom je zavádzanie kryptomien ako spôsobu platby v mnohých krajinách.

Keďže sa blíži koniec roka, prinášame Vám prehľad o tom, ktoré kryptomeny si počínali najlepšie.

Podľa Coinmarketcap to boli tieto kryptomeny:

  • Shiba Inu
  • Axie Infinity
  • Terra
  • Solana
  • Polygon
  • Dogecoin

Štatistiky na Coinmarketcap ukázali, že tieto kryptomeny zaznamenali takýto nárast za posledný rok:

KryptomenaMedziročný nárast
Shiba Inu77 909 077,8%
Axie Infinity45 859,4%
Terra15 491,9%
Solana11 879,1%
Polygon10 742,4%
Dogecoin9 155,6%

Dôkazom toho, že tieto čísla sú pravdivé, je aj skutočnosť, že celý krypto trh vykazuje výrazný rast blížiaci sa k 3 miliónom dolárov.

Aj napriek obrovskému rastu je trend vyhľadávania kryptomien stále nízky. Najviac hľadaní v google sa odohral v roku 2017. Vtedy dosiahol Bitcoin svoj vrchol 19,783 USD. V čase písania tohto článku je kurz bitcoinu 60 762 USD. To znamená, že trhová kapitalizácia bola navýšená hlavne vďaka inštitucionálnym investorom.

ALT: trendy kryptomien

​​Boli sme svedkami toho, ako bitcoin dosahoval viacero nových cenových vrcholov. Záujem ľudí o kryptomeny stále rastie.  Ide o horúcu tému nielen medzi investormi, ale aj medzi bežnými ľuďmi a aj medzi študentami na stredných školách.

Ako nakúpiť kryptomeny?

Ak ste vo svete kryptomien nováčikom, nakupovať kryptomeny, môže byť spočiatku mätúce. Našťastie je to celkom jednoduché. 

Na nákup kryptomien budete potrebovať účet u brokera alebo na kryptoburze.

Populárnymi brokermi sú napríklad eToro alebo XTB . Skúsenosti a recenzie týchto brokerov si viete prečítať v článkoch eToro recenzia alebo Xtb recenzia na finančnom portáli finfin.sk.

Ak budete chcieť s vašimi kryptomenami pohybovať tak je lepšie ak investujete cez krypto burzu ako je Coinbase, Kraken alebo Binance.

Aké sú vyhliadky do budúcnosti?

V najbližších rokoch môžeme očakávať nárast nových investorov do kryptomien. Kryptomeny tu s nami ostanú a budú súčasťou našich životov, a tak budú aj naďalej pretvárať náš súčasný trhový sektor.

Realita je taká, že stále ide o novú a špekulatívnu investíciu bez histórie, na ktorej by sa dali založiť predikcie.

Bez ohľadu na to, čo si daný odborník myslí alebo hovorí, nikto v skutočnosti nevie aká bude cena. Preto je dôležité investovať len to, čo ste pripravení stratiť. A držať sa konvenčnejších investícií na dlhodobé budovanie bohatstva.

Tieto články Vám prináša kolektív nášho neúnavného redakčného tímu. Máš záľubu v investíciach? Pridaj sa k nám aj ty.